Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ЉУБОВ ???

3 posters

Страна 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Go down

ЉУБОВ ??? Empty ЉУБОВ ???

Пишување by osa Чет Окт 15 2015, 21:23

Иднина

Жената е загрижена за иднината додека не најде маж, додека мажот е загрижен за иднината дури откако ќе најде жена.

Џорџ Бернард Шо


Последната промена е направена од osa на Чет Окт 15 2015, 21:43. Мислењето е променето 1 пати

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16274
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЉУБОВ ??? Empty Re: ЉУБОВ ???

Пишување by osa Чет Окт 15 2015, 21:23

Два вида љубов

Постојат два вида љубов: незадоволената љубов, која ве прави неподнослив, и задоволената љубов, која ве прави идиот.

Колет

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16274
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЉУБОВ ??? Empty Re: ЉУБОВ ???

Пишување by osa Чет Окт 15 2015, 21:24

Најсигурниот начин

Од сите начини да предизвикаме престанок на љубовта, најсигурен е оној кога ја задоволуваме.

Мариво

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16274
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЉУБОВ ??? Empty Re: ЉУБОВ ???

Пишување by osa Чет Окт 15 2015, 21:24

Две категории

Жените се делат на две категории: немажени, кои сонуваат само за брак; и мажени, кои сонуваат само за развод.

Жорж Елгози

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16274
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЉУБОВ ??? Empty Re: ЉУБОВ ???

Пишување by osa Чет Окт 15 2015, 21:25

Обајцата сакаат да ме оженат

Обајцата сакаат да ме оженат, и тоа ми е голем проблем; стварно не знам од кого да почнам!

Жан‒Шарл

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16274
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЉУБОВ ??? Empty Re: ЉУБОВ ???

Пишување by osa Чет Окт 15 2015, 21:26

Два вида жени

Постојат два вида жени: оние што ги мамат своите мажи и оние што велат дека тоа не е вистина.

Морис Донеј_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16274
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЉУБОВ ??? Empty Re: ЉУБОВ ???

Пишување by osa Чет Окт 15 2015, 21:27

Штета

Каква штета што не може да се има љубовник без притоа да не се измами мажот!

Жорж Фејдо

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16274
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЉУБОВ ??? Empty Re: ЉУБОВ ???

Пишување by osa Чет Окт 15 2015, 21:28

Паѓање в раце

Жените ќе беа прекрасни кога би можело да им се падне во прегратка без притоа да им се падне в раце.

Емброуз Бирс

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16274
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЉУБОВ ??? Empty Re: ЉУБОВ ???

Пишување by osa Чет Окт 15 2015, 21:29

Дистанцираните жени

Сакај ги дистанцираните жени, но одблиску.

Жан Градо

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16274
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЉУБОВ ??? Empty Re: ЉУБОВ ???

Пишување by osa Чет Окт 15 2015, 21:30

Деколте

Само деколтето може да го натера мажот да ја побара длабочината на некоја жена.

За За Габор

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16274
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЉУБОВ ??? Empty Re: ЉУБОВ ???

Пишување by osa Чет Окт 15 2015, 21:30

Усреќување

Речиси е невозможно да го усреќиш сопствениот маж. Многу е полесно со туѓ маж.

За За Габор

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16274
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЉУБОВ ??? Empty Re: ЉУБОВ ???

Пишување by osa Чет Окт 15 2015, 21:31

Потреба

Никогаш не се омажив зашто немав потреба за тоа. Дома имам три животни кои ја исполнуваат улогата на маж. Имам куче кое лае секое утро, папагал што пцуе секое попладне и мачка што се враќа дома доцна навечер.

Мари Корели

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16274
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЉУБОВ ??? Empty Re: ЉУБОВ ???

Пишување by osa Чет Окт 15 2015, 21:32

Мажите што не ми се свиѓаат

Од сите мажи што не ми се свиѓаат, сеуште најдраг ми е мојот маж!

Мадам де Стал

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16274
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЉУБОВ ??? Empty Re: ЉУБОВ ???

Пишување by osa Чет Окт 15 2015, 21:33

Главната причина

Бракот е главната причина за разводот.

Оскар Вајлд

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16274
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЉУБОВ ??? Empty Re: ЉУБОВ ???

Пишување by osa Чет Окт 15 2015, 21:34

Предговор

Бракот е здодевна книга со убав предговор.

Алфонс Алаис

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16274
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЉУБОВ ??? Empty Re: ЉУБОВ ???

Пишување by osa Чет Окт 15 2015, 21:35

Бракот не е лотарија

Бракот не е лотарија. На лотарија може и да се добие.

Ерв Ла Телиер

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16274
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЉУБОВ ??? Empty Re: ЉУБОВ ???

Пишување by osa Чет Окт 15 2015, 21:36

Недостизи

Човек се жени поради недостиг на разборитост. Потоа се разведува поради недостиг од трпение. Најпосле пак се жени поради недостиг од помнење.

Арман Салакро

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16274
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЉУБОВ ??? Empty Re: ЉУБОВ ???

Пишување by osa Чет Окт 15 2015, 21:36

Поседување

Кога жената го сака мажот поради него самиот, тоа значи дека тој навистина ништо друго не поседува.

Ноктуел

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16274
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЉУБОВ ??? Empty Re: ЉУБОВ ???

Пишување by osa Чет Окт 15 2015, 21:37

Љубовта е напор

Љубовта е напор кој мажот го презема за да се задоволи со само една жена.

Пол Жирарди

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16274
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЉУБОВ ??? Empty Re: ЉУБОВ ???

Пишување by osa Чет Окт 15 2015, 21:38

Другиот е верен

Кај парот барем еден мора да биде верен, по можност оној вториот.

Марсел Ашар


_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16274
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЉУБОВ ??? Empty Re: ЉУБОВ ???

Пишување by osa Чет Окт 15 2015, 21:44

Двајца сопружници

Двајца сопружници мораат да внимаваат да не се скараат тогаш кога веќе не се сакаат доволно за да се смират.

Жан Ростан

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16274
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЉУБОВ ??? Empty Re: ЉУБОВ ???

Пишување by osa Чет Окт 15 2015, 21:45

Згрешена е куќата

Знаете ли што значи кога се враќате навечер дома кај некоја жена што ве опсипа со љубов, нежност, наклонетост? Значи дека сте ја згрешиле куќата.

Анри Јунмен

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16274
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЉУБОВ ??? Empty Re: ЉУБОВ ???

Пишување by osa Чет Окт 15 2015, 21:45

Промена

Таа би јас да се променам. Тогаш ја менувам жената.

Ги Бедос_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16274
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЉУБОВ ??? Empty Re: ЉУБОВ ???

Пишување by osa Чет Окт 15 2015, 21:48

Фустани

Најубавите фустани се носат за да бидат соблечени.

Жан Кокто

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16274
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЉУБОВ ??? Empty Re: ЉУБОВ ???

Пишување by osa Чет Окт 15 2015, 21:48

Пријателка

Ако жената ви стане пријателка, време е на некоја пријателка да ѝ предложите да ви стане жена.

Фредерик Бегбеде

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16274
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЉУБОВ ??? Empty Re: ЉУБОВ ???

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот