Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Страна 23 of 40 Previous  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 31 ... 40  Next

Go down

В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А'' - Page 23 Empty Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by osa on Пон Дек 07, 2015 7:15 pm

eve ja pesnichkata za pochetok na druzbata ...denes ...se nadevam i vie ke pushtite neshto ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15937
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А'' - Page 23 Empty Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by osa on Пон Дек 07, 2015 7:19 pm

ova e pesna koja ne se komentira ...ednostavno ja slushash i se potsetuvash na ubavite momenti od zivotot ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15937
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А'' - Page 23 Empty Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by osa on Пон Дек 07, 2015 7:29 pm

utre e neraboten den shto znachi moze da se pie .....odime ponatamu so pesnite ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15937
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А'' - Page 23 Empty Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by osa on Пон Дек 07, 2015 7:32 pm

ubava poraka preku pesna ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15937
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А'' - Page 23 Empty Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by osa on Пон Дек 07, 2015 7:36 pm


_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15937
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А'' - Page 23 Empty Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by osa on Пон Дек 07, 2015 7:37 pm

zoshto pijam ? eve chovekot ubavo si'"ispeal "zashto .....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15937
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А'' - Page 23 Empty Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by osa on Пон Дек 07, 2015 7:46 pm

ubava muzika ,meze i pijachka ...shto ima poubavo od ova ..

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15937
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А'' - Page 23 Empty Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by reiter on Пон Дек 07, 2015 9:57 pm

osa напиша:davash edno za mene ?...od koga si stanal tolkava cicija ... Rolling Eyes Rolling Eyes   kamu pesnichka ...znaesh jas deka pijam i mezam so muzika ....
давам две..моорее три,не е проблем.. Wink

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А'' - Page 23 Empty Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by chargerburnout on Вто Дек 08, 2015 9:02 am

dobro utro.... pa prvo kafe da pieme pa posle na pivo
chargerburnout
chargerburnout

Број на мислења : 89
Join date : 2015-12-01

Вратете се на почетокот Go down

В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А'' - Page 23 Empty Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by хан Ацо on Вто Дек 08, 2015 9:10 am

reiter напиша:такво нешто ќе му дојде..без цол табли нема да можам да внесам кола во Македонија,или да платам поскапо камион што носи кола да ја донеси до градот во кој живеам...

Види сега Райтер,прашав во полицията во Дупница.Има само бугарски табли,цол табли нема.
хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Вратете се на почетокот Go down

В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А'' - Page 23 Empty Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by chargerburnout on Вто Дек 08, 2015 9:15 am

хан Ацо напиша:
reiter напиша:такво нешто ќе му дојде..без цол табли нема да можам да внесам кола во Македонија,или да платам поскапо камион што носи кола да ја донеси до градот во кој живеам...

Види сега Райтер,прашав во полицията во Дупница.Има само бугарски табли,цол табли нема.

pa zarem ne mozes da ja vozis kako stranska kola u mk? mislam deka mozes, ama ne znam za sto tocno e zborot?
chargerburnout
chargerburnout

Број на мислења : 89
Join date : 2015-12-01

Вратете се на почетокот Go down

В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А'' - Page 23 Empty Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by хан Ацо on Вто Дек 08, 2015 9:20 am

chargerburnout напиша:
хан Ацо напиша:
reiter напиша:такво нешто ќе му дојде..без цол табли нема да можам да внесам кола во Македонија,или да платам поскапо камион што носи кола да ја донеси до градот во кој живеам...

Види сега Райтер,прашав во полицията во Дупница.Има само бугарски табли,цол табли нема.

pa zarem ne mozes da ja vozis kako stranska kola u mk? mislam deka mozes, ama ne znam za sto tocno e zborot?

Мислим дека ако живиш во странство можеш да регистрираш кола (бугарски табли) во Бугария само ако имаш бугарско државлянство.
хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Вратете се на почетокот Go down

В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А'' - Page 23 Empty Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by chargerburnout on Вто Дек 08, 2015 9:23 am

хан Ацо напиша:
chargerburnout напиша:
хан Ацо напиша:
reiter напиша:такво нешто ќе му дојде..без цол табли нема да можам да внесам кола во Македонија,или да платам поскапо камион што носи кола да ја донеси до градот во кој живеам...

Види сега Райтер,прашав во полицията во Дупница.Има само бугарски табли,цол табли нема.

pa zarem ne mozes da ja vozis kako stranska kola u mk? mislam deka mozes, ama ne znam za sto tocno e zborot?

Мислим дека ако живиш во странство можеш да регистрираш кола (бугарски табли) во Бугария само ако имаш бугарско државлянство.

pa bugarin dali moze da vozi stranska kola u bugarija, dokolku toj e sopstvenik na toa kola, ili ako ima dogovor za pozajmuvanje i ako kolata e ok, ima registracija i drugo? mislam moze.
chargerburnout
chargerburnout

Број на мислења : 89
Join date : 2015-12-01

Вратете се на почетокот Go down

В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А'' - Page 23 Empty Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by reiter on Вто Дек 08, 2015 9:42 am

хан Ацо напиша:
reiter напиша:такво нешто ќе му дојде..без цол табли нема да можам да внесам кола во Македонија,или да платам поскапо камион што носи кола да ја донеси до градот во кој живеам...

Види сега Райтер,прашав во полицията во Дупница.Има само бугарски табли,цол табли нема.
синоќа точно ми потврдија дека нема цол табли,ќе има во јануар.Ти благодарам ханАцо на информацијата...И киБик кажа дека ќе има процес од 2-3 месеца но доста се шпекулира кај трговците со коли од местото каде живеам кој некои тврдат дека има а некои не.Ако го донесат законот за еуро4 тогаш многу коли ќе останат во бг.

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А'' - Page 23 Empty Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by reiter on Вто Дек 08, 2015 9:48 am

немам право да возам кола на бг табли во мк,ќе ми ја одземат а и како ќе ја внесиш кога не си државјанин на бг?

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А'' - Page 23 Empty Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by хан Ацо on Вто Дек 08, 2015 10:25 am

reiter напиша:немам право да возам кола на бг табли во мк,ќе ми ја одземат а и како ќе ја внесиш кога не си државјанин на бг?

Мора да узмеш наше грагьанство Very Happy
хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Вратете се на почетокот Go down

В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А'' - Page 23 Empty Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by reiter on Вто Дек 08, 2015 10:28 am

така е ханАцо,многу македонци земаа бг пасош само за да возат коли и се разбира за подобар живот во странство...

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А'' - Page 23 Empty Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by osa on Вто Дек 08, 2015 4:44 pm

reiter напиша:
osa напиша:davash edno za mene ?...od koga si stanal tolkava cicija ... Rolling Eyes Rolling Eyes   kamu pesnichka ...znaesh jas deka pijam i mezam so muzika ....
давам две..моорее три,не е проблем.. Wink
znaev deka si prijatelche  Very Happy Very Happy Very Happy  more vistinsko PRIJATELCHE  Cool

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15937
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А'' - Page 23 Empty Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by osa on Вто Дек 08, 2015 4:45 pm

dobar den na site gosti ...momche donesi po eden chaj i rum ...posle da moze da svrtime na loza i meze ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15937
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А'' - Page 23 Empty Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by osa on Вто Дек 08, 2015 4:50 pm

В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А'' - Page 23 Images?q=tbn:ANd9GcQ18Yq35819Q3XVCYurUy3S4ane0EcTyqyDohgOWDlUctNtZoZdUAВ И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А'' - Page 23 Vanilla-Rum-Tea_2682410639

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15937
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А'' - Page 23 Empty Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by osa on Вто Дек 08, 2015 4:52 pm

ајде доагајте ,доста ѕиркате ....дружбата започнува сега .....има и за вас чај и рум ......ха ха ха ...за почеток де ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15937
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А'' - Page 23 Empty Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by Гостин on Вто Дек 08, 2015 4:53 pm

Ako nema i limon, nishto od chajot...В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А'' - Page 23 Happy-smiley17

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А'' - Page 23 Empty Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by kiBik on Вто Дек 08, 2015 5:03 pm

хан Ацо напиша:

Мора да узмеш наше грагьанство Very Happy
Викаш може по-бързо да вземе гражданство, отколкото да се сдобие с транзитен номер??? Very Happy Very Happy
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2538
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А'' - Page 23 Empty Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by kiBik on Вто Дек 08, 2015 5:04 pm

Тео напиша:Ako nema i limon, nishto od chajot...В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А'' - Page 23 Happy-smiley17
Ти що, лимонада по ракиено време ке си правиш? Suspect
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2538
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А'' - Page 23 Empty Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by kiBik on Вто Дек 08, 2015 5:07 pm

kiBik напиша:Абе, Чарджърбърнаут, ти нема да почастиш нещо???? Suspect Very Happy
Ти се правиш на утепан, ама яс па сум нахален!!! Evil or Very Mad Very Happy
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2538
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А'' - Page 23 Empty Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 23 of 40 Previous  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 31 ... 40  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот