Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Убави вести

2 posters

Go down

Убави вести Empty Убави вести

Пишување by defo Чет Фед 25 2016, 22:00

Во време, кога мозокот ни го полнат со небетни луѓе, пропаднати фаци, квази стручњаци.....да спомнеме и убави работи, еве јас се одважувам да започнам, покрај милијардите глупости на Охриѓани, еве и еден паметен човек. Човек, кој може да поможи во брзо откривањето на туморот.
Д-рВиктор Груев професор по компјутерски инжењеринг на Универитетот Вашингтон. Виктор е фасциниран од ракчето-богомолка чии очи гледаат неколку милиони бои повеќе од нашите (мулти спектрал, како и некои пепрутки). Канцерогените клетки имаат поинаква боја од нормалните. При операција на канцер хирурзите многу тешко можат да ги разликуваат и да ги отстранат.Со примена на мултиспетралната нано технологија и очилата кои ги патентира Виктор ( само со поглед низ тие очила) докторите ќе можат неколку пати поефикасно дури и од самата биопсија да ги детектираат канцерогените клетки дури и во најрана фаза.
defo
defo

Број на мислења : 3108
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Убави вести Empty Re: Убави вести

Пишување by Гостин Чет Фед 25 2016, 22:04

Резултат за почит Дефо.Но да не заборавиме дека има многу наши кои постигнуваат сјајни резултати во странство а во Македонија не можеле да просперираат затоа што немале партиски книшки.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Убави вести Empty Re: Убави вести

Пишување by osa Чет Фед 25 2016, 22:12

Bravo za struchnjakot ..mnogu ubavo ...mnogu ke pomogne ovoj patent ..

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16197
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Убави вести Empty Re: Убави вести

Пишување by defo Чет Фед 25 2016, 22:18

luxor напиша:Резултат за почит Дефо.Но да не заборавиме дека има многу наши кои постигнуваат сјајни резултати во странство а во Македонија не можеле да просперираат затоа што немале партиски книшки.
Точно, и затоа е оваа борба која денес секој од нас ја води, преку форум, преку форум, битката е за нашите умови да се тука..а не во странство........да почнеме барем 15-20 минути во тек на денот да слушнеме на радио или тв за некој наш успех, ама реален, а не да имам 24/7 партиска пропаганда со епп турски серии....нема везе да не ја труеме темава со политика.........
defo
defo

Број на мислења : 3108
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Убави вести Empty Re: Убави вести

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот