Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Вести од соседството

+28
Albatros
SHARENI
OPOZICIONER
Delta
TRAJCHE
Luxor
Dino
Teo
Kalinda
defo
chargerburnout
Simulant
Sotir
Фири23
Пат
Фири22
Фири20
Hamad bim Khalifa
Фири4
Arhimed
tmoro
osa
Естир
Боко
kiBik
Фири
хан Ацо
reiter
32 posters

Страна 1 of 16 1, 2, 3 ... 8 ... 16  Next

Go down

Вести од соседството Empty Вести од соседството

Пишување by reiter Пет Фед 06 2015, 20:11

Албанците масовно бегаат од Косово-зошто

http://kanal5.com.mk/vesti_detail.asp?ID=60931

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Вести од соседството Empty Re: Вести од соседството

Пишување by Гостин Пет Фед 06 2015, 20:39

Kanalizacija 5, namesto da gleda vo tugo dvoriste, neka pogledne prvo, kakov egzodus im se slucuva na mladite kaj nas... Opuste Makedonija, sekoj sto mozese pobegna, a spinerite dpmneovski ke ne zamajuvaat so Kosovo...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Вести од соседството Empty Re: Вести од соседството

Пишување by reiter Пет Фед 06 2015, 20:44

е па, затоа што се случува исто и кај нас масовно иселување не се пишува..важно ете виделе во Косово и напишале а овде кај нас чорави

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Вести од соседството Empty Re: Вести од соседството

Пишување by reiter Пет Фед 06 2015, 20:52

Балканот зафатен од снежно невреме напиша:

http://vesti.mk/read/news/4547339/1709547/balkanot-zafaten-od-snezhno-nevreme


_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Вести од соседството Empty Re: Вести од соседството

Пишување by reiter Пет Фед 06 2015, 21:11

Hrvatska nije dokazala da su JNA i srpske snage na njenoj teritoriji počinile genocid, a Srbija nije dokazala postojanje genocida, niti namere o genocidu za vreme i pre operacije “Oluja” - naveo je Tomka odluku Međunarodnog suda. напиша:

Kolinda Grabar Kitarović: Jasno je ko je žrtva Nisam zadovoljna presudom, ali je uvažavam. Iz njenog obrazloženja jasno je ko je bio agresor, a ko žrtva. Presuda upućuje na potrebu kažnjavanja svakog zločina i privođenja svih počinitelja. Zoran Milanović: Nadali smo se drugačijem ishodu Hrvatska nije zadovoljna odbijanjem tužbe za genocid protiv Srbije, nadali smo se drugačijem ishodu i verovali u dokaze kojima raspolažemo, ali jeste što je odbijena srpska protivtužba. Ivo Josipović: Sud je podigao lestvicu Nisam zadovoljan konačnom presudom. Međunarodni sud je zauzeo vrlo konzervativno stanovište i podigao lestvicu za genocid jako visoko. Histerija u Zagrebu Večernji list: Hrvatski građani pitaju: A ko je onda kriv? Dnevnik.hr: Vukovarske majke u suzama dočekale presudu, otvorene su stare rane Jutarnji list: Srbija nije kriva za genocid u Vukovaru! HRT.hr: Bitno je da je utvrđeno kako je Hrvatska bila žrtva напиша:

http://www.blic.rs/Vesti/Tema-Dana/531840/Sudjenje-besmisleno-kao-sto-je-i-rat-bio

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Вести од соседството Empty Re: Вести од соседството

Пишување by Гостин Пон Фед 09 2015, 10:47

Se fakaat za slamka...Mislam deka samo ke ja izgubat podrskata od Germanija...

Ципрас бара обештетување од Германија, и нов „транзициски план“ за долговите

http://novatv.mk/newsimages/20105golema.jpg

Новиот грчки премиер Алексис Ципрас изјави дека неговата влада ќе ги одржи сите ветувања од предизборната кампања, а Грција ќе го испочитува својот долг благодарение на „транзицискиот план“ од европските партнери, пренесуваат медиумите.

Тој уверува рече дека ги повикал партнерите на својата земја да седнат на преговарачка маса за да разговараат за начинот на исплатата на долговите да биде одржливо.

Ципрас повтори дека неговата влада во која се неговата партија на радикална левица Сириза и националистичката десничарска партија на Независни Грци, не сакаат продолжување на програмот на помош, туку транзициски план.

Програмата на кредитна помош на Грција истекува на 28 февруари. Уште треба да се преговара за последната транша од 7,2 милијарди евра, но новата влада не сака продолжување на тој програм туку ги повлекува мерките на штедење.

Државниот долг на Грција е поголем од 320 милијарди евра што е 174 отсто од нејзиниот БДП.

Ципрас во говорот во Собрание укажа и на историската обврска дека од Германија бара обештетување за Втората светска војна.

- Морална е обврската кон нашиот народ, историја и кон сите европски народи кои се бореа и крвареа против нацизмот, историска е обврската да се бара од Германија воена репарација и враќање на принудниот заем кој нацистите го земаа од окупирана Грција, а никогаш не го вратија, рече Ципрас.

http://novatv.mk/index.php?p=1&navig=8&cat=5&vest=20105

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Вести од соседството Empty Re: Вести од соседството

Пишување by хан Ацо Вто Фед 10 2015, 23:15

Москва с нота до София: Спрете "Луков марш"!

http://www.blitz.bg/news/article/319040

Абе тие Русите оти не си ебат майката!!!!!!!!!Вечна слава генерал Луков!!!!!!!!!

Кур за русите!!!!
хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Вратете се на почетокот Go down

Вести од соседството Empty Re: Вести од соседството

Пишување by Гостин Вто Фед 10 2015, 23:17

Ацо, а бе они мислат дека уште можат да ви наредуваат?

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Вести од соседството Empty Re: Вести од соседството

Пишување by хан Ацо Вто Фед 10 2015, 23:21

Мама ви дееба рускааааааааааааааааааааа!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Вратете се на почетокот Go down

Вести од соседството Empty Re: Вести од соседството

Пишување by Фири Вто Фед 10 2015, 23:21

Луков е педер во тоа нема никакво сомнение.Фашист. еден од малкуте вистински бугарски фаписти.

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Вратете се на почетокот Go down

Вести од соседството Empty Re: Вести од соседството

Пишување by хан Ацо Вто Фед 10 2015, 23:22

luxor напиша:Ацо, а бе они мислат дека уште можат да ви наредуваат?

Ке ми наредуваат на курот овие монголоиди!!

хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Вратете се на почетокот Go down

Вести од соседството Empty Re: Вести од соседството

Пишување by Фири Вто Фед 10 2015, 23:22

хан Ацо напиша:Мама ви дееба рускааааааааааааааааааааа!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Вака викаше и предедо ти кога русите гинеа за ослободуванjето на Бугариjа.

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Вратете се на почетокот Go down

Вести од соседството Empty Re: Вести од соседството

Пишување by хан Ацо Вто Фед 10 2015, 23:24

Фири напиша:
хан Ацо напиша:Мама ви дееба рускааааааааааааааааааааа!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Вака викаше и предедо ти кога русите гинеа за ослободуванjето на Бугариjа.

Курот ги е болело за Бугария,гинали са за Босфорот и Дарданелите!Айде не се прави на паметен.
хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Вратете се на почетокот Go down

Вести од соседството Empty Re: Вести од соседството

Пишување by хан Ацо Вто Фед 10 2015, 23:25

Фири напиша:Луков е педер во тоа нема никакво сомнение.Фашист. еден од малкуте вистински бугарски фаписти.

Не си добре со главата,знаеш ли?
хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Вратете се на почетокот Go down

Вести од соседството Empty Re: Вести од соседството

Пишување by хан Ацо Сре Фед 11 2015, 18:23

Србоманските властодржци во Македония впрегнуваат дури и ясновитки во антибугарската си кампания!!!!

Вести од соседството 20150211151118-1

Вести од соседството 20150211151234-2
хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Вратете се на почетокот Go down

Вести од соседството Empty Re: Вести од соседството

Пишување by Гостин Сре Фед 11 2015, 18:25

Со ова сакаат да го одвлечат вниманието од бомбата. Но нема да им помогне.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Вести од соседството Empty Re: Вести од соседството

Пишување by хан Ацо Сре Фед 11 2015, 18:49

Very Happy
хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Вратете се на почетокот Go down

Вести од соседството Empty Re: Вести од соседството

Пишување by reiter Сре Фед 11 2015, 19:05

и Лазански го донесија под итно како еден голем воен новинар и експерт, а мене ме подсети истото кога се случи и атентатот на Глигоров..ПРВИ стигнаа на ПОМОШ од србија ЕКСПЕРТИ да помогнат во атентатот

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Вести од соседството Empty Re: Вести од соседството

Пишување by хан Ацо Сре Фед 11 2015, 19:26

reiter напиша:и Лазански го донесија под итно како еден голем воен новинар и експерт, а мене ме подсети истото кога се случи и атентатот на Глигоров..ПРВИ стигнаа на ПОМОШ од србија ЕКСПЕРТИ да помогнат во атентатот

И обвиния Бугарите како извршители Very Happy
хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Вратете се на почетокот Go down

Вести од соседството Empty Re: Вести од соседството

Пишување by хан Ацо Сре Фед 11 2015, 19:27

Проблем со авионот во кой лети во моментот премиерот на Бугария Бойко Борисов!!!!!!!
хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Вратете се на почетокот Go down

Вести од соседството Empty Re: Вести од соседството

Пишување by Фири Сре Фед 11 2015, 19:28

хан Ацо напиша:

Курот ги е болело за Бугария,гинали са за Босфорот и Дарданелите!Айде не се прави на паметен.
Ти не се прави глуп! Оти не останаа до Босфор и Дарданели а само ни ослободиjа па си оjдоа? Ова беше претежно РЕЛИГИОЗНА ВOJНА зарад турските колежи след Априлското востание од 1976-та! И тогаш по цела Европа па дури и америка  ужким биле со нас па само русите доjдоа со воjска дадоа илjади убиени па си оjдоа!


Последната промена е направена од Фири на Сре Фед 11 2015, 19:29. Мислењето е променето 1 пати

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Вратете се на почетокот Go down

Вести од соседството Empty Re: Вести од соседството

Пишување by Гостин Сре Фед 11 2015, 19:29

Каков проблем Ацо? Дај линк. Или на ТВ јавија?

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Вести од соседството Empty Re: Вести од соседството

Пишување by Фири Сре Фед 11 2015, 19:30

хан Ацо напиша:Проблем со авионот во кой лети во моментот премиерот на Бугария Бойко Борисов!!!!!!!
Дано падне од повисоко! Не дека го посакувам на некоj човек ама овоj газ не е ич за премиер!

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Вратете се на почетокот Go down

Вести од соседството Empty Re: Вести од соседството

Пишување by хан Ацо Сре Фед 11 2015, 19:32

luxor напиша:Каков проблем Ацо? Дај линк. Или на ТВ јавија?

Преди една минута на ТВ-"правителствения самолет с Б.Борисов на борда в момента кръжи над София за да изразходи горивото си защото колесника му е повреден.Очаква се аварийно кацане!"
хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Вратете се на почетокот Go down

Вести од соседството Empty Re: Вести од соседството

Пишување by Фири Сре Фед 11 2015, 19:37

хан Ацо напиша:
luxor напиша:Каков проблем Ацо? Дај линк. Или на ТВ јавија?

Преди една минута на ТВ-"правителствения самолет с Б.Борисов на борда в момента кръжи над София за да изразходи горивото си защото колесника му е повреден.Очаква се аварийно кацане!"
Да скача со падобран шебекот Smile

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Вратете се на почетокот Go down

Вести од соседството Empty Re: Вести од соседството

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 16 1, 2, 3 ... 8 ... 16  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот