Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Вести од соседството

+27
SHARENI
OPOZICIONER
delta
TRAJCHE
Luxor
Dino
Teo
Kalinda
defo
chargerburnout
Simulant
Sotir
Фири23
Пат
Фири22
Фири20
Hamad bim Khalifa
Фири4
Arhimed
tmoro
osa
Естир
Боко
kiBik
Фири
хан Ацо
reiter
31 posters

Страна 2 of 16 Previous  1, 2, 3 ... 9 ... 16  Next

Go down

Вести од соседството - Page 2 Empty Re: Вести од соседството

Пишување by Гостин Сре Фед 11 2015, 19:37

Тоа може да биде опасно Ацо. Јавувај ако има нешто ново. Да се надеваме дека штета ке претрпи само авионот, а не и луѓето во него.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Вести од соседството - Page 2 Empty Re: Вести од соседството

Пишување by хан Ацо Сре Фед 11 2015, 19:39

luxor напиша:Тоа може да биде опасно Ацо. Јавувај ако има нешто ново. Да се надеваме дека штета ке претрпи само авионот, а не и луѓето во него.

http://www.blitz.bg/news/article/319258

http://www.blitz.bg/news/article/319262
хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Вратете се на почетокот Go down

Вести од соседството - Page 2 Empty Re: Вести од соседството

Пишување by Гостин Сре Фед 11 2015, 19:42

Bezbednosna merka... Dokolku gorivoto e malku nema opasnost od eksplozija... Neka im e so srekja sletuvanjeto...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Вести од соседството - Page 2 Empty Re: Вести од соседството

Пишување by хан Ацо Сре Фед 11 2015, 19:44

Векье са слетели,нема повредени.
хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Вратете се на почетокот Go down

Вести од соседството - Page 2 Empty Re: Вести од соседството

Пишување by Гостин Сре Фед 11 2015, 19:46

Мило ми е. Никому не му посакувам смрт. Кој и да е. А и онака против Бојко немам ништо.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Вести од соседството - Page 2 Empty Re: Вести од соседството

Пишување by Фири Сре Фед 11 2015, 19:47

хан Ацо напиша:Векье са слетели,нема повредени.
Ова е медиумска кампанjа како шебекот работи на нас со опасност за животот дури! Нели има многу таланти мегjу кои е и возенjе авион па да покани Груjо да го повози и дваjцата да паднат среде Шумадиja!

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Вратете се на почетокот Go down

Вести од соседството - Page 2 Empty Re: Вести од соседството

Пишување by Гостин Пет Фед 13 2015, 10:47

Izborite pominaa...Vreme e da se soocat so realnosta...Ne mozes da zivees vecno na visoka noga...no na tuga smetka...Koga togas...vremeto za naplata doaga...

Грција клекна во преговори со кредиторите

Грција се согласи да разговара со своите кредитори за технички прашања во врска со спасувачкиот план за земјата, соопштија светските агенции. Грчкиот премиер Алексис Ципрас се согласи со претседателот на Еврогрупата Јерун Дејселблум и претставници на грчката влада да се сретнат денеска со претставници на Европската комисија, Европската централна банка и Меѓународниот монетарен фонд.

http://lokalno.mk/grcija-klekna-vo-pregovori-kreditorite/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=grcija-klekna-vo-pregovori-kreditorite

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Вести од соседството - Page 2 Empty Re: Вести од соседството

Пишување by reiter Пон Фед 16 2015, 12:10

Австрија покренува кампања против имигрантите од Косово напиша:

Таа воедно укажа дека шансите се речиси никакви граѓанин од Косово да добие азил во Австрија напиша:

Австрија, која во изминатите три месеци е соочена со драстичен пораст на илегални имигранти од Косово, кои поднесуваат молба за добивање азил, планира со голема кампања да делува против егзодусот од Косово напиша:

http://www.novamakedonija.com.mk/DetalNewsInstant.asp?vestInstant=45674

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Вести од соседството - Page 2 Empty Re: Вести од соседството

Пишување by osa Пон Фед 16 2015, 20:46

kako ne bre nemalo shansi ....ima samo ne znaat ,ili se pravat deka ne znaat

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16279
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Вести од соседството - Page 2 Empty Re: Вести од соседството

Пишување by Гостин Вто Фед 17 2015, 11:24

Koga sme kaj Kosovo...

Седум години од прогласувањето на независноста на Косово

Во косовскиот Парламент денеска ќе се одржи церемонијата на одбележување на седмата годишнина од прогласувањето на независноста на земјата, пренесе Танјуг.Во текот на денот ќе бидат положени венци на споменикот на првиот
косовски претседател Ибрахим Ругова и на првиот командант на Армијата за ослободување на Косово Адем Јашари. Ќе се организира и прием за акредитираните дипломати во Косово и за претставниците на државните институции.

Во сите општини во Косово ќе бидат положени цвеќиња на гробовите на загинатите во последната војна. Локалните општински совети ќе оддржат и седници во спомен на жртвите од војната.

Од кабинетот на градоначалникот на Приштина, Шпенд Ахмети, информираат дека годинава општините нема да одделат средства за одбележување на годишнината од независноста, затоа што „нема пари и затоа што Косово е исправено пред голем одлив на свои граѓани во
западноевропските земји“.

Портпаролот на косовската Влада и министер за труд и социјални грижи Арбан Абраши изјави дека нема да има специјални свечености по повод празникот.

По повод празникот американскиот претседател Барак Обама и британската кралица Елизабета Втора до косовскиот претседател и народот на Косово испратија честитки.

Косово на 17 февруари 2008 година ја прогласи својата независност. Според податоците на Министерството за надворешни работи Косово досега е признато за суверена држава од вкупно 110 земји, меѓу кои се сите земји од регионот, со исклучок на Србија и Босна и Херцеговина, и од 23 земји членки на Европската унија.

Пет од членките на ЕУ не го признааа Косово - Грција, Кипар, Романија, Шпанија и Словачка.

http://sitel.com.mk/sedum-godini-od-proglasuvanjeto-na-nezavisnosta-na-kosovo

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Вести од соседството - Page 2 Empty Re: Вести од соседството

Пишување by Гостин Сре Фед 18 2015, 11:07

Ердоган по стапките на Грујо.

Крвава тепачка во турскиот парламент: Пратениците се тепале со столчиња и чекан, повредени петмина

Пет пратеници биле повредени во тепачка која избила во турскиот парламент, при што биле користени столчиња, а пратениците се удирале и со чеканот и камбаната кои ги користи претседателот на парламентот за време на заседанијата, известуваат турските медиуми.

Тепачката избила рано утрово, откако пратениците од редовите на опозицијата се обиделе да го одложат почетокот на дебатата за спорниот предлог закон за безбедност, кој на полицајците би им дал поголеми овластувања за време на претрес и апсење, пренесува агенцијата

http://tocka.com.mk/1/151250/krvava-tepacka-vo-turskiot-parlament-pratenicite-se-tepale-so-stolcinja-i-cekan-povredeni-petmina

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Вести од соседството - Page 2 Empty Re: Вести од соседството

Пишување by kiBik Сре Фед 18 2015, 16:54

luxor напиша:Ердоган по стапките на Грујо.


Jas mislam deka e obratno. A dvajcata zaedno - po stapkite na Putin. Ili ne? confused
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2537
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Вести од соседството - Page 2 Empty Re: Вести од соседството

Пишување by Гостин Сре Фед 18 2015, 16:56

Se mi se chini deka Putin e idolot i na Grujo i na Erdogan...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Вести од соседството - Page 2 Empty Re: Вести од соседството

Пишување by kiBik Сре Фед 18 2015, 17:03

Teo напиша:Se mi se chini deka Putin e idolot i na Grujo i na Erdogan...
A idolot na Putin e Lukashenko? Suspect Very Happy
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2537
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Вести од соседството - Page 2 Empty Re: Вести од соседството

Пишување by Гостин Сре Фед 18 2015, 17:06

Jok...So Lukashenko se samo dobri sojuznici...I si razmenuvaat iskustva...Вести од соседството - Page 2 Happy-smiley17

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Вести од соседството - Page 2 Empty Re: Вести од соседството

Пишување by Гостин Сре Фед 18 2015, 18:55

Грујошеску, Путин, Ердоган, Лукашенко, Орбан, сите тие воведоа некаков вид на мека диктатура базирана на национализам и популизам. Од сите, единствено Путин има можности да опстои. Останатите засега ја користат нерешителноста на меѓународната заедница.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Вести од соседството - Page 2 Empty Re: Вести од соседството

Пишување by Hamad bim Khalifa Сре Фед 18 2015, 19:22

Ne go stavaj nikolae vo istiot tim , ti se molam!
pazi: Rusija, Turcija, Makedonija....... mislam nema logika......
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Вести од соседството - Page 2 Empty Re: Вести од соседството

Пишување by Гостин Сре Фед 18 2015, 19:30

Hamad bim Khalifa напиша:Ne go stavaj nikolae vo istiot tim , ti se molam!
pazi: Rusija, Turcija, Makedonija....... mislam nema logika......

Oti nema, nema...Taka silna drzhava kako Makedonija, vo drushtvo so bednite Rusija i Turcija...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Вести од соседството - Page 2 Empty Re: Вести од соседството

Пишување by Hamad bim Khalifa Сре Фед 18 2015, 20:23

Tocno taka : Nie, rusi i turci se na se 400 miliona!!!!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Вести од соседството - Page 2 Empty Re: Вести од соседството

Пишување by Гостин Саб Фед 21 2015, 17:02

Турција не ни е сосед, но секако има влијание на Балканот. Ќе видиме дали ова е само уцена кон НАТО, или вистинско свртување кон БРИКС.

Турција купува ракети за 3.4 милијарди $ од Кина

Турската армија ја разгледува можноста да купи противвоздушни ракети со голем дострел од Кина, иако тие нема да бидат компатибилни со системите на НАТО. Останатите членки на Алијансата веќе ги покренаа прашањата за соодветноста на купувањето, соопштува Ројтерс.

http://grid.mk/read/news/509731062/9663527/turcija-kupuva-raketi-za-3-4-milijardi-$-od-kina

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Вести од соседството - Page 2 Empty Re: Вести од соседството

Пишување by Гостин Нед Фед 22 2015, 13:13

Zemjotres vo BiH...

Земјотрес во БиХ: Четворица загинати

Земјотрес со јачина од 3,6 степени според Рихтеровата скала синоќа во 22:21 часот го потресе Тузланскиот кантон во БиХ, објави Сеизмолошкиот институт во Бања Лука.

Како последица на земјотресот се урнал потпорен ѕид во тузланскиот рудник Дубраве, при што се случил одрон во кој според последните информации загинале четири лица, а едно било повредено.

Како што пренесуваат босанските медиуми тие со два трактори дошле во рудникот, каде во моментот на земјотресот незаконски ископувале јаглен.

Спасувачки екипи се обидуваат да дојдат до телата на загинатите со багери и друга механизација.

http://novatv.mk/index.php?p=1&navig=8&cat=5&vest=20445

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Вести од соседството - Page 2 Empty Re: Вести од соседството

Пишување by Гостин Нед Мар 01 2015, 16:19

Хацон, што е ова со Бојко. Некако не му оди на почетокот нас новиот мандат. Прво авионот, сега ова...

Д-р Тони Георгиев: Операцијата на Борисов мина добро, ќе закрепнува еден месец

“Операцијата на премиерот помина успешно. Тој имаше оштетување на менискусот што обично се добива од фудбалски повреди. Мораше да отстраниме дел од менискусот”.

Ова за бугарски “24 часа” го изјави специјалистот поо ортопедијата доктор Тони Георгиев.
Како што претходно “24 часа” соопшти премиерот Бојко Борисов беше опериран утрово од доктор Георгиев во болница “Софијамед”.

Вести од соседството - Page 2 Image_4627885_126

http://grid.mk/read/news/509773650/9693086/d-r-toni-georgiev-operacijata-na-borisov-mina-dobro-ke-zakrepnuva-eden-mesec

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Вести од соседството - Page 2 Empty Re: Вести од соседството

Пишување by Боко Нед Мар 01 2015, 18:30

Во Бугарија овие денови има дебата околу кредит вреден(македонско Very Happy ) 16 милијарди лева,мислам.Ја молам Естир да објасни за што ќе се употребат тие пари

Боко

Број на мислења : 66
Join date : 2015-01-27

Вратете се на почетокот Go down

Вести од соседството - Page 2 Empty Re: Вести од соседството

Пишување by Естир Нед Мар 01 2015, 18:51

Боко напиша:Во Бугарија овие денови има дебата околу кредит вреден(македонско  Very Happy ) 16 милијарди лева,мислам.Ја молам Естир да објасни за што ќе се употребат тие пари

Боки, вдигнаха "дебат", или по-право - спретнаха скандал - комунярите и Сидеров.

Нищо необичайно, или ново. Не е нов дълг. 12 милиарда се емитират, за да се плащат стари дългове, на които им идва падежът (тоест вземаш 12 милиарда и с тях плащаш 12 милиарда).  Останалите 4 милиарда са заради бюджетния дефицит (за три годишен период напред), който пак комунярите ни натресоха (+ че източиха КТБ, + енергетиката).
Новото е, че се прави планирането за три години и се обединяват разходите по дълга в едно и се сключва договор за емитиране сега, защото са рекордно ниски лихвите.

Комунистите си направиха пиар кампания, т.е. ползват всеки повод, за да клепат управлението. Дори и когато няма повод, какъвто е случаят. Но те си падат по подобни номера и оклеветяване. Те освен да рушат, клеветят, лъжат, клепат - друго не могат и не знаят.
Естир
Естир

Број на мислења : 846
Join date : 2015-02-11

Вратете се на почетокот Go down

Вести од соседството - Page 2 Empty Re: Вести од соседството

Пишување by Естир Нед Мар 01 2015, 19:23

Естир напиша:
Боко напиша:Во Бугарија овие денови има дебата околу кредит вреден(македонско  Very Happy ) 16 милијарди лева,мислам.Ја молам Естир да објасни за што ќе се употребат тие пари

Боки, вдигнаха "дебат", или по-право - спретнаха скандал - комунярите и Сидеров.

Нищо необичайно, или ново. Не е нов дълг. 12 милиарда се емитират, за да се плащат стари дългове, на които им идва падежът (тоест вземаш 12 милиарда и с тях плащаш 12 милиарда).  Останалите 4 милиарда са заради бюджетния дефицит (за три годишен период напред), който пак комунярите ни натресоха (+ че източиха КТБ, + енергетиката).
Новото е, че се прави планирането за три години и се обединяват разходите по дълга в едно и се сключва договор за емитиране сега, защото са рекордно ниски лихвите.

Комунистите си направиха пиар кампания, т.е. ползват всеки повод, за да клепат управлението. Дори и когато няма повод, какъвто е случаят. Но те си падат по подобни номера и оклеветяване. Те освен да рушат, клеветят, лъжат, крадат, клепат, спретват скандали - друго не могат и не знаят.
Естир
Естир

Број на мислења : 846
Join date : 2015-02-11

Вратете се на почетокот Go down

Вести од соседството - Page 2 Empty Re: Вести од соседството

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 16 Previous  1, 2, 3 ... 9 ... 16  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот