Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Вести од соседството

+28
Albatros
SHARENI
OPOZICIONER
Delta
TRAJCHE
Luxor
Dino
Teo
Kalinda
defo
chargerburnout
Simulant
Sotir
Фири23
Пат
Фири22
Фири20
Hamad bim Khalifa
Фири4
Arhimed
tmoro
osa
Естир
Боко
kiBik
Фири
хан Ацо
reiter
32 posters

Страна 16 of 16 Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16

Go down

Вести од соседството - Page 16 Empty Re: Вести од соседството

Пишување by Dino Чет Окт 25 2018, 12:47


Dino

Број на мислења : 635
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

Вести од соседството - Page 16 Empty Re: Вести од соседството

Пишување by osa Чет Окт 25 2018, 22:47

kutisi da ne si go" dobiesh "i ti od SJO ili OJO neznam tochno ...gledash kako pokrenaa akt protiv Milenko za shirenje omraza ....i toa konkretno povrzano so pozarite vo Grcija

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16480
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Вести од соседството - Page 16 Empty Re: Вести од соседството

Пишување by Albatros Пет Окт 26 2018, 11:00

Zemjotres vo Grcija, ima povredeni, navistina godinava im e maler.

(ВИДЕО) Неколкумина во болница по силниот земјотрес во Грцијаhttps://www.alsat-m.tv/mk/%D0%B2%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%BE-%D0%BD%D0%B5%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%BA%D1%83%D0%BC%D0%B8%D0%BD%D0%B0-%D0%B2%D0%BE-%D0%B1%D0%BE%D0%BB%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B0-%D0%BF%D0%BE-%D1%81%D0%B8%D0%BB%D0%BD%D0%B8/

Albatros

Број на мислења : 822
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

Вести од соседството - Page 16 Empty Re: Вести од соседството

Пишување by Dino Сре Окт 31 2018, 09:51

Siptarite go ubija grkot oti zname grcko na grcki grobista stavil, nie ako taka pravevme eden nemase da ostane.

„Катимерини“: Тензично по убиството на Кацифас во Албанија

Убиството на 35-годишниот Грк Константинос Кацифас, кој во понеделникот беше убиен во Албанија, под се уште неразјаснети околности, фрли сенка на односите меѓу Тирана и Атина, оценува грчкиот весник „Катимерини”.

По овој инцидент во селото Буларат, во близина на границата со Грција, официјалната Атина на албанскиот амбасадор во Грција му упати протесна нота, пишува весникот.

Грчките медиуми ја обвинија албанската полиција за „ладнокрвно убиство”, а непознати маскирани лица утрово фрлаа молотови коктели кон канцеларијата на една албанска туристичка организација во Атина.

Сепак, Тирана ги отфрла обвиненијата, наведувајќи дека Кацифас без причина пукал кон полициските службеници.

Инцидентот се случи, додека албанското село Буларат, каде претежно живеат Грци, ја одбележуваше годишнината од влезот на Грција во Втората светска војна на 28 октомври 1940 година.

Албанските медиуми објавија дека Кацифас пукал од „калашников” кон албански полицајци кои го симнувале грчкото знамето, додека претставниците на грчките организации во Албанија сметаат дека „полицијата можела да го уапси, а не да го убие”.

Албанските медиуми објавија дека Кацифас бил член на десничарската партија „Златна зора”.

Тој е роден и израснат во Буларат, село кое се наоѓа во Албанија на шест километри од границата со Грција, а неодамна извесен период живееше и во Атина.

https://makfax.com.mk/svet/region/%D0%BA%D0%B0%D1%82%D0%B8%D0%BC%D0%B5%D1%80%D0%B8%D0%BD%D0%B8-%D1%82%D0%B5%D0%BD%D0%B7%D0%B8%D1%87%D0%BD%D0%BE-%D0%BF%D0%BE-%D1%83%D0%B1%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%BE%D1%82%D0%BE/

Dino

Број на мислења : 635
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

Вести од соседството - Page 16 Empty Re: Вести од соседството

Пишување by Albatros Пон Ное 05 2018, 11:34

Taci i Vucic uporni za razmena na teritorii. mozda toa ke bide i najdobro, sepak Germanija se protivi, malku docna bide3jki promeni veke bea napraveni so otcepuvanjeto na Kosovo.

https://standard.mk/merkel-ja-povtori-svojata-pozicija-protiv-menuvanje-na-granicite-na-balkanot/

Albatros

Број на мислења : 822
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

Вести од соседството - Page 16 Empty Re: Вести од соседството

Пишување by Albatros Пет Ное 09 2018, 13:17

Gi dotepa grcive godinava, glava ne mozat da krenat od pozari i zemjotresi.

Повторно земјотрес на Закинтос: Уште еднаш силно се затресе познатото грчко летувалиште

Земјотрес со јачина од 4,2 степени по Рихтерова скала го погоди синоќа грчкиот остров Закинтос.

Се наведува дека потресот се случил 46 минути по полноќ во Јонското море, на 41 километар југозападно од Закинтос.

На овој остров се регистрирани најмногу последователни потреси по земјотресот од 6,4 степени по Рихтер кој се случи на 26. октомври.

https://sitel.com.mk/povtorno-zemjotres-na-zakintos-ushte-ednash-silno-se-zatrese-poznatoto-grchko-letuvalishte

Albatros

Број на мислења : 822
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

Вести од соседството - Page 16 Empty Re: Вести од соседството

Пишување by Bosonoga Сре Ное 21 2018, 11:33

I Albanija se prazni.

Во средните училишта во Албанија 31.800 ученици помалку од минатата учебна година

Младите во Албанија се помалку се школуваат, се повеќе емигрираат. Тоа се потврдува со податокот дека во средните училишта во Албанија, оваа учебна година има дури 31.800 ученици помалку,споредено со минатата учебна годна.

https://denesen.mk/vo-srednite-uchilishta-vo-albanija-31-800-uchenici-pomalku-od-minatata-uchebna-godina/
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 980
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

Вести од соседството - Page 16 Empty Re: Вести од соседството

Пишување by Albatros Пет Ное 23 2018, 12:54

Ne deka nesto ke postignat ama barem ja krevaat svesta za zagaduvanjeto i prasanjeto go aktueliziraat na svetsko nivo.

Мала и сиромашна државичка им објавува војна на светските џинови

Република Вануату поднесува тужба против светските нафтени џинови , кои смета дека се одгвоорни за климатските промени.

https://kanal5.com.mk/articles/356611/mala-i-siromashna-drzhavichka-im-objavuva-vojna-na-svetskite-djinovi

Albatros

Број на мислења : 822
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

Вести од соседството - Page 16 Empty Re: Вести од соседството

Пишување by Albatros Чет Дек 06 2018, 10:06

Ova moze da go destabilizira celiot region.

Брнабиќ вели дека војската би можела да интервенира, доколку Косово формира војска

Српската премиерка Ана Брнабиќ навести во средата дека создавањето на војска на поранешната јужна српска покраина Косово би можело да испровоцира воена интервенција на Србија, дваесет години по вооружениот бунт на Албанците поддржани од Западот против српските власти.

https://netpress.com.mk/brnabik-veli-deka-vojskata-bi-mozela-da-intervenira-dokolku-kosovo-formira-vojska/

Albatros

Број на мислења : 822
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

Вести од соседството - Page 16 Empty Re: Вести од соседството

Пишување by Albatros Чет Дек 20 2018, 12:37


Albatros

Број на мислења : 822
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

Вести од соседството - Page 16 Empty Re: Вести од соседството

Пишување by Albatros Саб Јун 01 2019, 11:39

Za vakvo resenie seriozno treba da razmisli i nasata vlada.

Идниот граѓански законик на Србија ќе го легализира правото на достоинствена смрт, кое, со строго пропишани услови, би го имале заболените од тешки неизлечиви болести, пренесуваат српските медиуми.

По две години расправа, владината комисија за изработка на овој законик одлучила во последната верзија на преднацртот да ја пропише одредбата за можноста заболените од тешки и неизлечиви болести да го завршат животот на достоинствен начин по своја одлука или по согласност од најблиските.

https://www.fakulteti.mk/mobile/news/01062019/srbija-voveduva-evtanazija

Albatros

Број на мислења : 822
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

Вести од соседството - Page 16 Empty Re: Вести од соседството

Пишување by Albatros Чет Jул 11 2019, 09:58


Albatros

Број на мислења : 822
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

Вести од соседството - Page 16 Empty Re: Вести од соседството

Пишување by Albatros Пет Jул 19 2019, 18:48

Dobiva li Haradinaj zauska za carinite kon Srbija. Voedno ova e samar i za drugite kosovski politicari da se vratat na pregovorite so Srbija. I kakva e ulogata na Makron i dali negovata poseta na Srbija vlijaese na nastanite.

https://lokalno.mk/kosovskiot-premier-podnese-ostavka-otkako-hashkiot-tribunal-go-povika-na-soslushuvane/

Albatros

Број на мислења : 822
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

Вести од соседството - Page 16 Empty Re: Вести од соседството

Пишување by Albatros Чет Сеп 12 2019, 11:16

Slatka e vlasta pa mora da se osvoi. I so kjotek ako treba, posebno vo nepriznaena i nesredena drzava kako Kosovo.

Вести од соседството - Page 16 Img_2011

Albatros

Број на мислења : 822
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

Вести од соседството - Page 16 Empty Re: Вести од соседството

Пишување by Albatros Вто Ное 26 2019, 11:44


Albatros

Број на мислења : 822
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

Вести од соседството - Page 16 Empty Re: Вести од соседството

Пишување by Luxor Нед Апр 26 2020, 16:15

Бојко се вози и слуша музика.

Вести од соседството - Page 16 Img_2330

Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Вести од соседството - Page 16 Empty Re: Вести од соседството

Пишување by Dino Сре Мај 06 2020, 18:33

Sto oti se nesto EU koga se za nikade. I so takvi nie treba da se dogovarame. Oni sopstvenite prava ne si gi pocituvaat.

Вести од соседството - Page 16 Img_2055

Dino

Број на мислења : 635
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

Вести од соседството - Page 16 Empty Re: Вести од соседството

Пишување by Dino Сре Ное 04 2020, 11:43

Se lazea koga mislea deka nema da platat za zlostorstvata.

Вести од соседството - Page 16 Img_2101

Dino

Број на мислења : 635
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

Вести од соседството - Page 16 Empty Re: Вести од соседството

Пишување by alienmk Вто Апр 12 2022, 10:58

На денешен ден, во 1999 година, НАТО во воздушниот напад на СР Југославија, го бомбардираше патничкиот воз на мостот во Грделичката Клисура.
Во таа прилика загинаа 55 патници, а десетици беа повредени.

https://mobile.twitter.com/alek10594051/status/1513788377824378880

alienmk

Број на мислења : 373
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

Вести од соседството - Page 16 Empty Re: Вести од соседството

Пишување by defo Вто Апр 12 2022, 11:24

alienmk напиша:На денешен ден, во 1999 година, НАТО во воздушниот напад на СР Југославија, го бомбардираше   патничкиот воз на мостот во Грделичката Клисура.
Во таа прилика загинаа 55 патници, а десетици беа повредени.

https://mobile.twitter.com/alek10594051/status/1513788377824378880

Што се може Левичарска тиква  да смисли.  Абе сериозно со ова. До таму  стигнавте. А копиле гадно колку жртви  има во Украина? По колку убивате дневно?!?!

Читај ми потпис, секој разумен човек, би се потпрел на она од мојот потпис.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3457
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Вести од соседството - Page 16 Empty Re: Вести од соседството

Пишување by трендафил Саб Окт 14 2023, 17:34

За војната во Украина е виновна евроатлантската меѓународна банда која во Украина инсталира полуфашистичко (можеби и повеќе од полу) режим кој почна од малцинствата кои до портокаловата револуција ги имаа сите права да се однесува кон нив како да се во фашистичка и сегашна Бугарија, односно да немаат никакви етнички права. Пусите се почуствуваа доволно силни да се спротивстават на самопрогласениот светски господар и да се борат за правата на Русите. Полска, Унгарија и Романија имаат врзани раце па од време на време ќе промрмораѕ по нешто, но не превземаат ништо. На пример да стават вето во НАТО или ЕУ за нешто во врска со Украина. Инаку веќе сите знаат дека војната за окупација на дел од Србија (Косово) се оправда со фалсификуван извештај на ОБСЕ за навиоден масакар над цивили во Рачак. Исто како што со лага за наводно оружје за оружје за масовно уништување во Ирак почна војна со повеќе милиони жртви, но Ирачаните не се сојузници на САД.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Вести од соседството - Page 16 Empty Re: Вести од соседството

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 16 of 16 Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот