Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Вести од соседството

+27
SHARENI
OPOZICIONER
delta
TRAJCHE
Luxor
Dino
Teo
Kalinda
defo
chargerburnout
Simulant
Sotir
Фири23
Пат
Фири22
Фири20
Hamad bim Khalifa
Фири4
Arhimed
tmoro
osa
Естир
Боко
kiBik
Фири
хан Ацо
reiter
31 posters

Страна 15 of 16 Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16  Next

Go down

Вести од соседството - Page 15 Empty Re: Вести од соседството

Пишување by Teo Вто Фед 14 2017, 21:43

Teo
Teo

Број на мислења : 5073
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Вести од соседството - Page 15 Empty Re: Вести од соседството

Пишување by Dino Вто Фед 14 2017, 21:54

Negovata partija e na vlast vo Srbija. Skoro sigurno toj e noviot pretsedatel.

Dino

Број на мислења : 626
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

Вести од соседството - Page 15 Empty Re: Вести од соседството

Пишување by Гостин Вто Фед 14 2017, 23:01

A може да има и изненади.Каj нас борисов беше на власт но победи кандидатот на опозициjaта.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Вести од соседството - Page 15 Empty Re: Вести од соседството

Пишување by Гостин Пон Фед 20 2017, 16:33

http://dnes.dir.bg/news/poligon-novo-selo-nato--rusia-25301959?nt=4
НАТО ке не пази со 15 тенкаWink

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Вести од соседството - Page 15 Empty Re: Вести од соседството

Пишување by Luxor Пон Фед 20 2017, 19:00

Сега не треба од ништо да се плашите. Вести од соседството - Page 15 Happy-smiley21
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6471
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Вести од соседството - Page 15 Empty Re: Вести од соседството

Пишување by Dino Пет Мар 17 2017, 00:21

Koga vlasta ke zabega vo diktatura i se spusta na nivo na zivotni.

Холандски крави станаа жртви на спорот меѓу Анкара и Хаг

http://lider.mk/2017/03/16/holandski-kravi-stanaa-zrtvi-na-sporot-me%D1%93u-ankara-i-hag/

Dino

Број на мислења : 626
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

Вести од соседството - Page 15 Empty Re: Вести од соседството

Пишување by Luxor Саб Јун 10 2017, 17:37

Тешка несреќа во Бугарија. Падна хеликоптер на бугарските возбушни сили.

Тројца загинати при уривање на бугарски воен хеликоптер

Вести од соседството - Page 15 Ajkganh


Три лица загинаа денеска при уривање на бугарски воен хеликоптер во водите на Црното Море во близината на Варна.

Како што соопшти бугарското Министерство за одбрана, при падот на хеликоптерот загинале пилотот и двајца патници.

Според Министерството, хеликоптерот од типот „Пантер-565“ се урнал за време на воена вежба.

Причините за уривањето на хеликоптерот засега не се познати.

http://www.press24.mk/trojca-zaginati-pri-urivanje-na-bugarski-voen-helikopter
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6471
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Вести од соседството - Page 15 Empty Re: Вести од соседството

Пишување by Dino Вто Јун 20 2017, 15:21


Dino

Број на мислења : 626
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

Вести од соседството - Page 15 Empty Re: Вести од соседството

Пишување by TRAJCHE Пон Jул 17 2017, 22:19

Ke im go poplavi stabot na halkidiki na dpmne. Ama segata nastrana loso e, ima zagrozeni i makedonski semejstva.

http://novatv.mk/foto-video-nevreme-na-halkidiki-osobeno-kritichno-na-vtoriot-krak/
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 658
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Вести од соседството - Page 15 Empty Re: Вести од соседството

Пишување by delta Пон Jул 17 2017, 23:54

kaj ke odi ilce velesance sea na odmor././.
delta
delta

Број на мислења : 592
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

Вести од соседството - Page 15 Empty Re: Вести од соседството

Пишување by OPOZICIONER Сре Aвг 08 2018, 11:53

Uste eden pozar vo grcija, strasno e letovo.

Од 6.40 часот утрово по локално време, грчката противпожарна служба, со девет пожарникари, три возила и еден хеликоптер го гаси шумскиот пожар што изби во населбата Неа Макри, во источниот дел на областа Атика.

Неа Макри се наоѓа многу блиску до населбите што беа зафатени од катастрофалните пожари на 23 јули, во кои животот го загубија над 90 лица.

https://www.libertas.mk/nov-pozhar-vo-istochniot-del-na-oblasta-a/
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 934
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Вести од соседството - Page 15 Empty Re: Вести од соседството

Пишување by SHARENI Сре Aвг 08 2018, 12:07

Pa neli gi fatija piromanite sto rabotea za gradeznata mafija?
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 821
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Вести од соседството - Page 15 Empty Re: Вести од соседството

Пишување by Albatros Пон Aвг 13 2018, 11:27


Albatros

Број на мислења : 788
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

Вести од соседството - Page 15 Empty Re: Вести од соседството

Пишување by Nebula Вто Aвг 14 2018, 11:35

Ke se brani Erdogan so race i so noze, sega koga ima apsolutnaa vlast tesko nekoj da go srusi maka toa da se i SAD.

Nebula

Број на мислења : 931
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

Вести од соседството - Page 15 Empty Re: Вести од соседството

Пишување by Albatros Пон Сеп 03 2018, 11:59

I grcite protestiraat za imeto, se mi se cini nitu nie nitu tie znaat shto sakaat.

Грчката дијаспора в сабота во Солун ќе протестира против Договорот од Преспа
Против Договорот од Преспа, на мирен и решителен начин, без партиски обележја и без говорници, грчките организации од дијаспората и „Комисиите за борба за Македонија" ги повикуваат Грците во сабота, во 19 часот, да излезат на протест во Солун, за време на отворањето на Меѓународниот саем.

https://www.mkd.mk/makedonija/politika/grchkata-dijaspora-v-sabota-vo-solun-kje-protestira-protiv-dogovorot-od-prespa

Albatros

Број на мислења : 788
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

Вести од соседството - Page 15 Empty Re: Вести од соседството

Пишување by Bosonoga Пон Сеп 03 2018, 15:44

Sakaat da dojdat na vlast pa zatoa skokaat crepovite od dvete strani.
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 962
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

Вести од соседството - Page 15 Empty Re: Вести од соседството

Пишување by Albatros Пон Сеп 03 2018, 16:13

Toa e zelba na sekoja opozicija vo svetot pa koristat se i sesto i ne gledaat dolgorocni interesi.

Albatros

Број на мислења : 788
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

Вести од соседството - Page 15 Empty Re: Вести од соседството

Пишување by delta Пон Сеп 03 2018, 19:58

a ne samo ke gledaat kako drugi brcaat prsti vo med./,/>/"
delta
delta

Број на мислења : 592
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

Вести од соседството - Page 15 Empty Re: Вести од соседството

Пишување by Albatros Пон Сеп 17 2018, 12:38

Paradata na gordosta vo Belgrad predvodena od ministri, ambasadori i premierot na Srbija.

На чело на парадата застана премиерката Ана Брнабиќ , како и министрите Бранко Ружиќ и Зоран Ѓорѓевиќ . Дел од парадата беше и белградскиот градоначалник Зоран Радојчиќ.

Поддршка на учесниците на парадата , украсена со знамиња на виножитото , дадоа и амбасадорите на САД , Франција , Норвешка, Британија , Италија , ЕУ и други дипломати акредитирани во Србија.

Активистите на ЛГБТ заедницата порачаа дека продолжува нивната борба за остварување на правата. Побараа закон за истополна брачна заедница , како и документи за трансродовата заедница.

Пред почетокот на маршот беше претставен аи новата дрег кралица Дита фон Дил , која облечена во српска народна носија порача дека љубовта , а не насилството е традиционална вредност.

https://kanal5.com.mk/articles/348697/paradata-na-gordosta-vo-belgrad-zavrshi-bez-incidenti

Albatros

Број на мислења : 788
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

Вести од соседството - Page 15 Empty Re: Вести од соседството

Пишување by Albatros Пет Сеп 21 2018, 13:21

Spored Stejt Departmentot 400 komsii ni se teroristi, ako e toa celokupniot broj ili gi ima uste poveke samo sto ne se znaat.

Стејт департмент: Над 400 луѓе од Косово заминале во редовите на Исламска држава

Минатата година од територијата на Косово во Сирија и Ирак заминале 403 луѓе со цел да се борат во редовите на Исламска држава и Ел Нусра фронт. Од нив 74 загинале, се наведува во извештајиот на Стејт департментот за тероризам во 2017 година, претставен во Вашингтон.

Според податоците на Стејт департментот, на Косово се вратиле 133 лица, додека, пак, 196 останале во конфликтните зони.

https://makfax.com.mk/svet/region/%D1%81%D1%82%D0%B5%D1%98%D1%82-%D0%B4%D0%B5%D0%BF%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D1%82-%D0%BD%D0%B0%D0%B4-400-%D0%BB%D1%83%D1%93%D0%B5-%D0%BE%D0%B4-%D0%BA%D0%BE%D1%81%D0%BE%D0%B2%D0%BE-%D0%B7/

Albatros

Број на мислења : 788
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

Вести од соседството - Page 15 Empty Re: Вести од соседството

Пишување by Dino Чет Сеп 27 2018, 17:52

Srbite pa beter od nas ispadnaa. Koga e kriminal u prasanje albancite ne se neprijateli.

Во Србија препродавале со тони расипано месо од Бразил
Во Србија е уапсена организирана група , која препродавала расипано месо од Бразил .

Во Србија денеска се уапсени седум лица , за кои постојат сомневања дека препродале 31 тон расипано месо и месни преработки од Бразил. Полицијата од Јагодина и Ужице уапси седум лица за злоупотреба на службената положба.

Тие од јуни до август годинава набавиле 31 тон расипано месо и месни преработки од Бразил со истечен рок на траење. Потоа месото им го продале на разни компании , кои се занимаваат со продажба и преработка на месо.

На оваа акција и претходеше заплена на 23 тони месо во Јагодина на 11 август , кое влегло во Србија преку Косово.

https://kanal5.com.mk/articles/350053/djaferi-so-uspeshen-referendum-do-podobar-zhivot-za-site-gragjani

Dino

Број на мислења : 626
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

Вести од соседството - Page 15 Empty Re: Вести од соседството

Пишување by Albatros Пет Сеп 28 2018, 12:31

Laden tus za kosovarite od OON.

Гутереш: Косово за Обединетите нации не е држава

Обединетите нации ќе го поддржат договорот меѓу Белград и Приштина за Косово, рекол генералниот секретар на ОН, Антонио Гутереш, во разговорот со српската премиерка Ана Брнабиќ.

https://www.mkd.mk/svet/vesti/guteresh-kosovo-za-obedinetite-nacii-ne-e-drzhava

Albatros

Број на мислења : 788
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

Вести од соседството - Page 15 Empty Re: Вести од соседството

Пишување by delta Пет Окт 05 2018, 22:01

ke nastinat be..,??
delta
delta

Број на мислења : 592
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

Вести од соседството - Page 15 Empty Re: Вести од соседството

Пишување by Albatros Пет Окт 12 2018, 11:50

Ha ha ha i ova e vest, ne politicka ama vest od sosedstvoto.

Официјално: Туристите со прекумерна тежина не смеат да јаваат магариња на Санторини
Секторот за туризам на Грција стави ограничување на максималната тежина на туристите на кои им е дозволено да ги јаваат магарињата.

Иницијативата за подигнување на јавната свест околу правата на животните во Грција беше успешна, па стапи на сила забраната за покрупните туристи на Санторини.

И официјално, тие не смеат да ги јаваат магарињата, кои се една од атракциите на Санторини, поради тоа што ги повредуваат. Секторот за туризам на Грција стави ограничување на максималната тежина на туристите на кои им е дозволено да ги јаваат магарињата.

Животните имаат задача да ги искачуваат туристите по скали, а со новите одредби, максималната дозволена тежина на туристот е една петтина од таа на магарето.

https://www.slobodenpecat.mk/svet/balkan/ofitsijalno-turistite-prekumerna-tezhina-ne-smeat-da-javaat-magarina-na-santorini/

Albatros

Број на мислења : 788
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

Вести од соседството - Page 15 Empty Re: Вести од соседството

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 15 of 16 Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот