Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Вести од соседството

+27
SHARENI
OPOZICIONER
Delta
TRAJCHE
Luxor
Dino
Teo
Kalinda
defo
chargerburnout
Simulant
Sotir
Фири23
Пат
Фири22
Фири20
Hamad bim Khalifa
Фири4
Arhimed
tmoro
osa
Естир
Боко
kiBik
Фири
хан Ацо
reiter
31 posters

Страна 14 of 16 Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15, 16  Next

Go down

Вести од соседството - Page 14 Empty Re: Вести од соседството

Пишување by Гостин Вто Окт 11 2016, 18:00

Миленко си најде будала спроти него.

Динко Велев: Не сме ги расчистиле сметките со спомен плочата на Кајмакчалан!
11/10/2016


http://fokus.mk/dinko-velev-ne-sme-gi-raschistile-smetkite-so-spomen-plochata-na-kajmakchalan/

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Вести од соседството - Page 14 Empty Re: Вести од соседството

Пишување by Гостин Сре Окт 12 2016, 18:25

Патат од чувство на пониска вредност па си ги креваат акциите.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Вести од соседството - Page 14 Empty Re: Вести од соседството

Пишување by Гостин Саб Окт 15 2016, 13:53БУГАРИЈА ВООРУЖУВА ТЕРОРИСТИТЕ ОД “ИСЛАМСКА ДРЖАВА” И ДРУГИ ЏИХАД ГРУПИ

Произведено во Бугарија вооружување доаѓа во рацете на терористичката група “Исламска држава” (ИД) и други џихад групи со знаење на нејзината влада. Тоа го тврдат два независни еден од друг извор – компанијата Conflict Armament Research, истражувачи за илегалните снабдување на оружје, и информационен ресурс EADaily.http://lokalno.mk/bugarija-vooruzhuva-teroristite-od-islamska-drzhava-i-drugi-dhihad-grupi/

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Вести од соседството - Page 14 Empty Re: Вести од соседството

Пишување by Гостин Саб Окт 15 2016, 16:55

Од се што прочитав излегува дека доказите се посредни, Бугарија продала оружје на Саудиска Арабија која шпосле го препродала на џихадистите па се прашувам зошто тие извори истото не го тврдат и за останатите земји како Франција, Англија и СЊАД кои истѕо продаваат оружје на саудијците.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Вести од соседството - Page 14 Empty Re: Вести од соседството

Пишување by Гостин Саб Окт 15 2016, 17:12

So gi branis bugaristancite be? Oni za pari i majkata ke si ja prodadat. Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Вести од соседството - Page 14 Empty Re: Вести од соседството

Пишување by Гостин Саб Окт 15 2016, 17:30

А што ти заљубен си во нато членките од чие делување под превезот на носење демократија по нивни терк и таму каде што не ја сакаат и произлегоа овие проблеми?

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Вести од соседството - Page 14 Empty Re: Вести од соседството

Пишување by хан Ацо Вто Окт 18 2016, 17:35

trut напиша:Патат од чувство на пониска вредност па си ги креваат акциите.

Види сега,иљади Македонци аплицираат за бугарски пасоши,а само еден Бугарин е земал македонски пасош.Ајде сега,поново кажи кој има комплекс ниже вредности?
хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Вратете се на почетокот Go down

Вести од соседството - Page 14 Empty Re: Вести од соседството

Пишување by Гостин Вто Окт 18 2016, 17:59

хан Ацо напиша:
trut напиша:Патат од чувство на пониска вредност па си ги креваат акциите.

Види сега,иљади Македонци аплицираат за бугарски пасоши,а само еден Бугарин е земал македонски пасош.Ајде сега,поново кажи кој има комплекс ниже вредности?

Се однесува на двајцата будали Миленко и Динко а не на македонскиот и бугарскиот народ, погрешно си разбрал. Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Вести од соседството - Page 14 Empty Re: Вести од соседството

Пишување by хан Ацо Вто Окт 18 2016, 20:11

trut напиша:
хан Ацо напиша:
trut напиша:Патат од чувство на пониска вредност па си ги креваат акциите.

Види сега,иљади Македонци аплицираат за бугарски пасоши,а само еден Бугарин е земал македонски пасош.Ајде сега,поново кажи кој има комплекс ниже вредности?

Се однесува на двајцата будали Миленко и Динко а не на македонскиот и бугарскиот народ, погрешно си разбрал. Twisted Evil

Се извинувам Embarassed
хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Вратете се на почетокот Go down

Вести од соседството - Page 14 Empty Re: Вести од соседството

Пишување by Гостин Пет Окт 21 2016, 10:35

ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА БАН СО ВАЖНА ВЕСТ ЗА МИНАТОТО И ИДНИНАТА НА БУГАРИТЕ И НА МАКЕДОНЦИТЕ

Меѓу двете земји нема проблеми, политичарите да ги следат научниците и да седнат на една маса, повика академик Стефан Воденичаров.

Вести од соседството - Page 14 20160109.psxyhlapyq

Ние им препорачуваме на бугарските политичари дека нашите односи со Република Македонија стануваат се поблиски и она што граѓаните на двете држави го чувствуваат меѓусебно, да биде реализирано на политичко ниво. Ова го изјави академик Стефан Воденичаров, претседател на БАН, цитиран од БГНЕС.
Повод за неговото интервју е повикот за дијалог и пријателство на директорот на Државниот архив на Република Македонија, Филип Петровски.

“Меѓу граѓаните на Бугарија и Република Македонија нема никакви проблеми, тие се на друго ниво”, рече академик Воденичаров и продолжи: “Нека политичарите седнат и тие да зборуваат исто како што зборуваат научниците на двете земји. Разговорите меѓу нас течат сосема мирно, пријателски и колегијално. Ние поставуваме цели кои се корисни за двете земји. И државните институции треба да помогнат околи нашата соработка “.

Бугарската академија на науките / БАН / и Македонската академија на науките и уметностите / МАНУ / одамна работат за пријателството меѓу двете земји.

“Дијалогот меѓу двете академии започна пред 3-4 години. Научниците од двете страни прифатија дека треба да седнеме на маса и да ги видиме работите кои не зближуваат, а работите кои не делат, на кој начин да се решат. Тука сакам да истакнам дека се што се однесува до разликите кои се натрупаа во последните 100 години, тие не се Википедија од нас, а туку од однадвор. Сето она што е направено пак однадвор, ги спречува односите меѓу самите луѓе и меѓу двете држави “, изјави претседателот на БАН.

Тој посочи дека пред месец дена научниците од двете академии се собрале во Бугарија, каде што известуваа за резултатите од вкупната работа – околу 30 проекти, а исто така се зацртаните да продолжат со работата заедно во следните 3 години.
“Не станува збор само за наука, туку за цел спектар на теми, вклучително и економијата на Бугарија и Република Македонија и нашето претставувањето пред Европа”, изјави бугарскиот академик Воденичаров.

Бугарската и македонската наука помагаат за заштита на националната безбедност на двете земји. “Ние имаме заеднички проблеми”, рече претседателот на БАН, кој е наградуван експерт во областа на одбранбената индустрија.

Еден од институтите на академијата веќе потпиша договор со претпријатието од ВПК во Прилеп. “Бугарија и Македонија можат да работат заедно на многу заеднички проекти во одбранбената област. Можеме да помогнеме во целина со зајакнување на соодветните структури во двете земји. И во моментов бугарската одбранбена индустрија користи неколку претпријатија во Македонија како подизведувачи за некои производи. Исто така можеме да излеземе со заеднички производ на трети пазари. Од моите колеги во Македонија знам дека има разбирање за едно таква соработка во иднина “, изјави академик Воденичаров.

http://lokalno.mk/pretsedatelot-na-ban-so-vazhna-vest-za-minatoto-i-idninata-na-bugarite-i-na-makedontsite/

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Вести од соседството - Page 14 Empty Re: Вести од соседството

Пишување by Гостин Пет Окт 21 2016, 18:06

Напредок во односите со соседите е секогаш добредојден па така и со Бугарија па се надевам дека тој тренд ке продолжи но без при тоа да се обидуваат да се вракаат назад во минатото дури до балканските војни и пред нив во почетокот на новата ера или преселбите на народите плачејки за нешто што не постои како оној Четникот.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Вести од соседството - Page 14 Empty Re: Вести од соседството

Пишување by Гостин Пон Окт 24 2016, 19:23

eeeeee jas i miopte bugarski drugarcinja so raki9aj ispibvme na forumov ama takvi kao tebe i toj so kuce abavatar gi izbrkavte././

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Вести од соседството - Page 14 Empty Re: Вести од соседството

Пишување by Teo Чет Дек 29 2016, 12:57

Napreduvaat srbite...Spored toa kakvi lichnosti im se na chelo brgu kje ne pominat...Zatoa shto ochigledno nishto ne nauchile od ona shto se sluchuva okolu niv...

Пратеници шмркале кокаин позади Собрание

Осмочлена група на дилери е уапсена во Белград, поради сомнение дека шверцувале кокаин од Србија во Обединетит Арапски Емирати. Дрога препродавале и на српските политичари и тоа на задните врати на Народното собрание.

http://denesen.mk/web/?p=491376
Teo
Teo

Број на мислења : 5077
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Вести од соседството - Page 14 Empty Re: Вести од соседството

Пишување by Kalinda Пон Јан 02 2017, 01:13

Како може толку
сметка да водите
за политичари
во друга држава .
Kalinda
Kalinda

Број на мислења : 491
Join date : 2015-02-28

Вратете се на почетокот Go down

Вести од соседството - Page 14 Empty Re: Вести од соседството

Пишување by Kalinda Пон Јан 02 2017, 01:18

ФОТО: Ова е осомничениот напаѓач од Истанбул

Вести од соседството - Page 14 20170101210305-670x453

Фотографијата е од пасошка контрола, а информациите говорат дека тој не е турски државјанин.

Метата и начинот на кој е изведен нападот покажува дека се работи за припадник на „Исламска држава“.

Полицијата е во потрага и се верува дека напаѓачот е уште во Истанбул.

Камерите од видео надзорот го снимиле моментот кога е извршен нападот.

Две третини од убиените се странци. Од 39 убиени, 24 се од други земји.
Kalinda
Kalinda

Број на мислења : 491
Join date : 2015-02-28

Вратете се на почетокот Go down

Вести од соседството - Page 14 Empty Re: Вести од соседството

Пишување by Kalinda Пон Јан 02 2017, 01:19

Кого подржувате?
Сте се запрашале
досега?
Kalinda
Kalinda

Број на мислења : 491
Join date : 2015-02-28

Вратете се на почетокот Go down

Вести од соседството - Page 14 Empty Re: Вести од соседството

Пишување by Kalinda Пон Јан 02 2017, 23:36

Еве и ова успеавте
да ја растурите
дружбата со браќата
Срби !
И сега кое сценарио
е на ред ?
Србите и Грците
против нас.
Браво .
Kalinda
Kalinda

Број на мислења : 491
Join date : 2015-02-28

Вратете се на почетокот Go down

Вести од соседството - Page 14 Empty Re: Вести од соседството

Пишување by Kalinda Пон Јан 09 2017, 21:54

Во платформата
Албанците бараат
да учествуваат
во преговори со
Грците и Бугарите.
се надевам ке
помогнат многу :
Kalinda
Kalinda

Број на мислења : 491
Join date : 2015-02-28

Вратете се на почетокот Go down

Вести од соседството - Page 14 Empty Re: Вести од соседството

Пишување by Kalinda Нед Јан 15 2017, 13:15

Сепак вие ке се одлучите
на Албанците да им слугувате.
Немој некој да праи
споредба со ДПМНЕ
затоа што ништо
не им даде ,досега ,
па нема ни сега .
Kalinda
Kalinda

Број на мислења : 491
Join date : 2015-02-28

Вратете се на почетокот Go down

Вести од соседството - Page 14 Empty Re: Вести од соседството

Пишување by osa Нед Јан 15 2017, 13:19

znaev deka tuka ke pishesh ,ja samo ke te prasham dali se otrezni (ne se luti de ,praznici bea ),i ti mislish deka SDSM ke prifat toa shto go baraat albancite ,se lazesh ,ostaj ti onoj gero shto trese gluposti ...ubavo i jasno kaza liderot na opozicijata shto ke bide negova politika ako formira vlada ...zatoa prestani da gi lazresh graganite ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16360
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Вести од соседството - Page 14 Empty Re: Вести од соседството

Пишување by Kalinda Нед Јан 15 2017, 13:23

Не ми се веруе што
си пишал ,
но ке почекаме и
ке видиме кој кому
што ке му даде .
До тогаш ,молк .
Kalinda
Kalinda

Број на мислења : 491
Join date : 2015-02-28

Вратете се на почетокот Go down

Вести од соседството - Page 14 Empty Re: Вести од соседството

Пишување by Teo Чет Јан 26 2017, 16:50

A sosedite se spremaat za izbori...

Bонредни парламентарни избори во Бугарија на 26 март

Румен Радев, новоизбраниот претседател на Република Бугарија, по оставката на премиерот Бојко Борисов мораше да распише предвремени парламентарни избори кои ќе се одржат на 26 март.

Вести од соседството - Page 14 Mkd-304634

Дотогаш службен премиер ќе биде поранешниот претседател на бугарското собрание Огњан Стефанов Герџиков. Радев ќе го распушти 43-то Народно собрание в петок, на 27 јануари.

Вести од соседството - Page 14 Mkd-304636

Герџиков (70), кој во моментов е професор по право и претседател на еден арбитражен суд, беше претседател на бугарското собрание од 2001 до 2005 година.
Teo
Teo

Број на мислења : 5077
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Вести од соседството - Page 14 Empty Re: Вести од соседството

Пишување by reiter Чет Фед 02 2017, 21:42

топло-ладно..топло-ладно ама ќе биде жешко

POSLE BURNOG DANA, MIRNA NOĆ U KOSOVSKOJ MITROVICI: OKUPLJENI GRAĐANI SE RAZIŠLI BEZ INCIDENATA напиша:
Oni su sa posebnom pažnjom pratili večerašnje obraćanje premijera Aleksandra Vučića i političkih predstavnika Srba sa Kosova posle sastanka u Raški, navodeći da su ohrabreni odlučnošću da se mir očuva po svaku cenu Okupljeni građani su izrazili očekivanje da će pregovori doneti najbolje rešenje za sve i da sukoba neće biti Posle najave da će zid u blizini mosta na Ibru biti nasilno porušen i da će sever Kosova biti napadnut, tokom dana su se na tom mestu okupili građani koji su mirno pratili razvoj situacije напиша:

http://www.vesti.rs/Kosovo/POSLE-BURNOG-DANA-MIRNA-NOC-U-KOSOVSKOJ-MITROVICI-Okupljeni-gradjani-se-razisli-bez-incidenata-2.html

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Вести од соседството - Page 14 Empty Re: Вести од соседството

Пишување by Гостин Нед Фед 12 2017, 22:45

Излажаа ни како ученици. Тоj Радев бил уж независен само подржуван од комунjарите. Се окажа он не е пилот туку стjуардеса во авионот на корнелиjа.Како се дозна? Народот на референдум гласаше за мажоритарен систем.  3 милиони и 500 илjади гласачи резултат 70% за или 2 милиони и 500 илjади луге. Овоj копук "ке видиме, ке решиме...".Така да ja ако до 2 седмици после инагурациjата на новиот парламент ако не се прими закон за мажоритарни избори и не се самораспушти мислам да одам на големи протести во Софиja. Ja лично гласав на референдумот против мажоритарни избори но сакат да се ебават со народот и тоа според мене  на ништо не личи!

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Вести од соседството - Page 14 Empty Re: Вести од соседството

Пишување by Гостин Нед Фед 12 2017, 22:52

Герджиков шо да кажам "удобен" чоек готов да служи на секоj.У нас комунjарите се спремат да зимат власта и на парламентарните избори ама нема да им се случи ке биде интересно ако продолжат да се ебават со народот.Некакви 11 илjади гласиови не "достигнале" на референдумот за да биде задолжителен.абе да ви ебам матер Британиjа со 52% ке излегува од ЕУ вие со 70% не саате да го признаете!

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Вести од соседството - Page 14 Empty Re: Вести од соседството

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 14 of 16 Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15, 16  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот