Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Диктатура!!!!

5 posters

Страна 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Go down

Диктатура!!!! - Page 2 Empty Re: Диктатура!!!!

Пишување by Гостин Вто Апр 26 2016, 12:16

Na Trendafil sopartijcite na kontraprotest...

Диктатура!!!! - Page 2 Jutgld

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Диктатура!!!! - Page 2 Empty Re: Диктатура!!!!

Пишување by defo Вто Апр 26 2016, 21:20

Левица: Полицијата го стега обрачот околу демонстрантите

Списокот на осомничени и приведени се издолжува, а расте и борјот на кривични пријави.
За канцеларијата на Иванов според полицискиот редослед, освен Савески и Куновски и две лица пред нив, кривично се гонат уште две лица, кои засега чекаат соочување со полицијата.

Апсете..бе браќа ви се може, ама поубаво во затвор него ли на протест на ГДОМ

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3457
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Диктатура!!!! - Page 2 Empty Re: Диктатура!!!!

Пишување by трендафил Вто Апр 26 2016, 21:23

Teo напиша:Pak zeleni...Toa shto si prochital i slushnal na kuririte i shitelite za Remenski vekje odnapred znaeme deke e secheno, lepeno i montirano...

A ova podolu e nasilstvo, a ne toa shto go gledam na videoto shto si go postavil...Kade narodot mu go kazhuva svoeto mislenje na fikusot za abolicijata na tvojot pastir i familijata...I za toa nasilstvo se pravevte mrdnati, duri ni istraga ne sprovedovte a kamoli da apsite...

Не знам за кое насилство на видеото зборуваш. Со напомена дека во просториите на општина Центар бројот на советници од СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ е само за еден повеќе во ваша полза, а вие не протестирате пред МВР и Министерството за труд и социјала кај што министрите се ваши. Не протестирате ниту пред Министерствата за финансии, земјоделие и за информатичко општество кај што имате заменици. Не знам ниту колкава беше штетата на општина Центар. Протестантот што украде лаптоп од канцеларијата на Претседателот, што се гледа подолу, има направено поголема штета самиот.

Диктатура!!!! - Page 2 Lap-top-3-640x360

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Диктатура!!!! - Page 2 Empty Re: Диктатура!!!!

Пишување by Гостин Вто Апр 26 2016, 21:53

Трендо, а бре ајде смири се со зелените. Македонија е наша. На народот. Не одредени министерства и слично. Такви поделби има само во главите на дпмне-учк-овците. Колклу треба да си глуп, па да ја делиш државата на ваша и наша? Од каде таа поделба? На пастирот дедо му од грција во наследство ви ја остави? Или некои други се бореле и гинеле да направат држава на македонскиот народ за вие сега заедно со учките да ја исполнувате грчката агенда и да ја уништите? Е затоа се протестите. Никогаш нема да дозволиме да им го направите ќеифот на грците и албанците и да ја уништите единствената држава на македонскиот народ, што всушност е вашата мисија.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Диктатура!!!! - Page 2 Empty Re: Диктатура!!!!

Пишување by Гостин Сре Апр 27 2016, 12:03

САД и ЕУ кројат црна листа, прв е Ѓорге Иванов

Европската унија не сака да шпекулира, иако неофицијално високи извори од Европската комисија потврдуваат дека во рамки на Европската служба за надворешни работи (ЕЕАС) се подготвува т.н. листа за санкции кон индивидуални лица од Република Македонија со забрана за нивно влегување во некоја од земјите-членки на Унијата поради влошената политичка ситуација во земјата.

Како што јавува дописникот на МИА од Брисел, портпаролката на Еврокомисијата, Маја Коцијанчич во изјава за МИА ги нарече; таквите информации, шпекулации, иако потврди дека по неуспехот да се одржат политичките преговори во Виена минатата недела, ЕУ планира некаков вид акции против одговорните.

- Ние кажавме многу јасно каде стоиме во однос на последниот развој на настаните во БЈР Македонија минатата недела. Ситуацијата останува многу загрижувачка за нас. Пред се, кажавме дека е потребна одговорност за да се реши сегашната политичка криза во земјата и таа лежи во рацете на политичките лидери во самата земја. Ние ја изразивме нашата загриженост и во изјава од мината недела ние, исто така, рековме дека сме принудени да размислуваме за акции да ги пресретнеме барањата од Европскиот совет, Комисијата и Парламентот. Но, веќе реков минатата недела и повторувам и денеска дека нема да шпекулирам над тоа - истакна Коцијанчич.

Сепак, висок извор од Европската унија, кој инсистира на анонимност, за МИА потврдил дека во соработка со Стејт департментот на Соединетите Американски Држави се работи на црна листа; на која, наводно, би се нашле македонскиот претседател Ѓорге Иванов и неколкумина од неговата листа за помилување со 56 имиња, доколку во меѓувреме Иванов под притисок не ја повлече одлуката за општа амнестија на сите поврзани со скандалот со нелегалното следење на комуникациите.

- ЕУ не сака, но доколку се влоши состојбата во Македонија, ќе мора да реагира рестриктивно. Нема да стане збор за санкции слични на оние за дел од официјалните лица на Русија во однос на состојбата во Украина, но еден вид на забрана за влез во ЕУ на неколку индивидуалци од Македонија е можна ако не дојде до решавање на кризата - потврдил високиот извор на Унијата во изјава за МИА.

http://plusinfo.mk/vest/67895/-sad-i-eu-krojat-crna-lista-prv-e-gjorge-ivanov-

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Диктатура!!!! - Page 2 Empty Re: Диктатура!!!!

Пишување by defo Сре Апр 27 2016, 22:30

Диктатура!!!! - Page 2 ChDIf7kU4AAZB2q
Ај честито да ни..е......со среќа, за „убаво“ за арно.......

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3457
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Диктатура!!!! - Page 2 Empty Re: Диктатура!!!!

Пишување by osa Сре Апр 27 2016, 22:57

defo напиша:Диктатура!!!! - Page 2 ChDIf7kU4AAZB2q
Ај честито да ни..е......со среќа, за „убаво“  за арно.......

ja chudim !? shto e filmot ....ne razbrav ...pojasni ako mozesh ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16478
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Диктатура!!!! - Page 2 Empty Re: Диктатура!!!!

Пишување by defo Чет Апр 28 2016, 00:17

osa напиша:
defo напиша:Диктатура!!!! - Page 2 ChDIf7kU4AAZB2q
Ај честито да ни..е......со среќа, за „убаво“  за арно.......

ja chudim !? shto e filmot ....ne razbrav ...pojasni ako mozesh ....

Повели ОСА
Позицијата на Македонија во однос на слободата на медиумите, во најновиот извештај на Фридом Хаус падна од групата делумно слободни, во групата на земји кои не се слободни. Две клучни поенти кои влијаат на оваа оценка, се скандалот со прислушувањето на новинарите и тесните врски на сопствениците на медиумите со бизнисот и политиката.

Фридом Хаус, посочува и на несоодветно политичко влијание на владата врз содржините на јавниот сервис, како и на контрола врз надзорните тела.

Во анализата на економските околности на медиумскиот пазар, се забележува и дека „транспарентноста на сопственичката структура се нарушува преку користење на посредници и тивки партнери“.

Српска медиумска група има монопол врз печатените медиуми и дистрибуцијата, а нејзиниот сопственик има врски со високи безбедносни функционери“.

Од Институтот за комуникациски студии се сложуваат со ова тврдење на Фридом Хаус, за кое велат дека се поклопува со нивните истражувања во оваа сфера.

На извештајот реагираа и од СДСМ.

Македонија и Турција се единствените земји од регионов, кои во овој извештај се наоѓаат во групата на земји кои не се слободни. Останатите земји од Балканот се во групата делумно слободни.

Голем пад има и кај Франција, Србија, Јемен, Египет, Зимбабве,Бангладеш и Бурунди.

Извор Телма

П.С Не е проблем што паднавме на листава, проблем е тоа што нема кој да го објави. Тоа што оваа информација до 75% од граѓанството не е допрена.
defo
defo

Број на мислења : 3457
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Диктатура!!!! - Page 2 Empty Re: Диктатура!!!!

Пишување by трендафил Пон Мај 02 2016, 20:33

Ако тврдењето на Фридом хаус е точно да видиме што е тоа ново што ја влошило состојбата со слободата. За почеток ќе наведам две работи. Сега министер за внатрешни работи е Оливер Спасовски и имаме нова институција, С(дсм)ЈО, поради која веќе имаме самоубиство поради тортура на еден нивен клиент, што веројатно во оваа година ќе ни донесе уште полош рејтинг. потоа имаме обид за изнуда да не се одржат изборите затоа што ДИК и МВР не си ја завршија работата да го проверат списокот. Всушност го проверија, но не им се дошаѓа затоа што не успеава да го прогласат за фантомски бидејќи фантоми нема.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Диктатура!!!! - Page 2 Empty Re: Диктатура!!!!

Пишување by osa Пон Мај 02 2016, 20:44

трендафил напиша:Ако тврдењето на Фридом хаус е точно да видиме што е тоа ново што ја влошило состојбата со слободата. За почеток ќе наведам две работи. Сега министер за внатрешни работи е Оливер Спасовски и имаме нова институција, С(дсм)ЈО, поради која веќе имаме самоубиство поради тортура на еден нивен клиент, што веројатно во оваа година ќе ни донесе уште полош рејтинг. потоа имаме обид за изнуда да не се одржат изборите затоа што ДИК и МВР не си ја завршија работата да го проверат списокот. Всушност го проверија, но не им се дошаѓа затоа што не успеава да го прогласат за фантомски бидејќи фантоми нема.
boldiranoto :
znaesh deka za vakva kleveta se lezhi zatvor ? ili ti da si tresnesh pa moze i ke kurtulish zatvor ..i posle strancite ni pravele ova ona ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16478
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Диктатура!!!! - Page 2 Empty Re: Диктатура!!!!

Пишување by IVA Пон Мај 02 2016, 21:12

osa напиша:
трендафил напиша:Ако тврдењето на Фридом хаус е точно да видиме што е тоа ново што ја влошило состојбата со слободата. За почеток ќе наведам две работи. Сега министер за внатрешни работи е Оливер Спасовски и имаме нова институција, С(дсм)ЈО, поради која веќе имаме самоубиство поради тортура на еден нивен клиент, што веројатно во оваа година ќе ни донесе уште полош рејтинг. потоа имаме обид за изнуда да не се одржат изборите затоа што ДИК и МВР не си ја завршија работата да го проверат списокот. Всушност го проверија, но не им се дошаѓа затоа што не успеава да го прогласат за фантомски бидејќи фантоми нема.
boldiranoto :
znaesh deka za vakva kleveta se lezhi zatvor ? ili ti da si tresnesh pa moze i ke kurtulish zatvor ..i posle strancite ni pravele ova ona ...

te gleam cudna sto si zapnala na ovoj da mu objasnues,oni pojma nemaat kaj se naogat sega i sve e nivno nikoj nisto ne im moze sto sakat si pravat nikoj ne gi tuzi ,nikoj ne gi bara za nisto ednostavno oni se ko bebina cisti ,ni izvrsiteli gi barat nitu nekomu dolzat pari niti zivot abe ubavo ti vikam najispravnite luge za nisto ne se krivi i kraj
IVA
IVA

Број на мислења : 366
Join date : 2016-01-29

Вратете се на почетокот Go down

Диктатура!!!! - Page 2 Empty Re: Диктатура!!!!

Пишување by IVA Пон Мај 02 2016, 21:14

e sea neznam samo koj ke go ugasne svetloto za kraj
IVA
IVA

Број на мислења : 366
Join date : 2016-01-29

Вратете се на почетокот Go down

Диктатура!!!! - Page 2 Empty Re: Диктатура!!!!

Пишување by IVA Пон Мај 02 2016, 21:21

трендафил напиша:Ако тврдењето на Фридом хаус е точно да видиме што е тоа ново што ја влошило состојбата со слободата. За почеток ќе наведам две работи. Сега министер за внатрешни работи е Оливер Спасовски и имаме нова институција, С(дсм)ЈО, поради која веќе имаме самоубиство поради тортура на еден нивен клиент, што веројатно во оваа година ќе ни донесе уште полош рејтинг. потоа имаме обид за изнуда да не се одржат изборите затоа што ДИК и МВР не си ја завршија работата да го проверат списокот. Всушност го проверија, но не им се дошаѓа затоа што не успеава да го прогласат за фантомски бидејќи фантоми нема.

i ti bre oprajse veke ednas sto branis so onoj sto neznae kolku pari ima i sto pola zgradi na vodno sto gi gradi kaj panorama se negovi i lapa pari a go gleam nekna ko kloser ja ne sum vraboten sramota i uste mikrofon u ruki i izigrava pevaljka kafanska
IVA
IVA

Број на мислења : 366
Join date : 2016-01-29

Вратете се на почетокот Go down

Диктатура!!!! - Page 2 Empty Re: Диктатура!!!!

Пишување by defo Вто Мај 03 2016, 08:12

Фридом хаус нема врска со МВР и СЈО, има врска со слобода и независност на медиуми, со пренос на информации до граѓанинот.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3457
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Диктатура!!!! - Page 2 Empty Re: Диктатура!!!!

Пишување by Гостин Вто Мај 03 2016, 10:47

Diktaturata na delo...

Почнува судењето за двајца демонстранти од протестите против аболицијата

Двајца демонстранти кои се осомничени за сторено кривично дело учество во толпа што ќе изврши кривично дело, денеска ќе седнат на обвинителна клупа во Основниот суд Скопје 1.

Демонстрантите беа уапсени на 14 април поради основи на сомневање дека за време на одржување на ненајавен протестен собир, на кој присуствувале околу 2 000 граѓани, учествувале во толпа, при што фрлале тврди предмети, го кршеле инвентарот и извршиле други оштетувања на надворешноста и на внатрешниот дел на објектот на Народната канцеларија на Претседателот на РМ, предизвикувајќи значителна материјална штета.

На осомничените Н. А. (30) и Ф. Н. (30) најпрво им беше определен куќен притвор во траење од осум дена, кој им беше продолжен за нови 30 дена.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Диктатура!!!! - Page 2 Empty Re: Диктатура!!!!

Пишување by defo Вто Мај 03 2016, 21:18

Иииии експресно судење...а вака експресно за Гоца Брк, Миле Транспорт и остали нема, за нив аболиција....ааа????

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3457
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Диктатура!!!! - Page 2 Empty Re: Диктатура!!!!

Пишување by трендафил Вто Мај 03 2016, 21:48

Новини во Македонија во однос на претходните години се тоа што министер за внатрешни работи минатата година стана Оливер Спасовски и имаме ново обвинителство, надвор од уставните рамки, С(дсм)ЈО. Тие на принмер вршат според нивните изјави претрес кај сведок кој наводно сам, без тортура, се пријавил да биде сведок, а немаше барање за претрес кај обвинет, Зоран Заев, во време кога тој криеше неопределен број на криминално снимени прислушкувани разговори, ниту кога најави половина милион разговори повеќе отколку што предаде во обвинителството. Од партијата што сака да воспостави диктатура во Македонија со помош на странци ѕврдат и дека имало зголемена корупција, а според извештајот на Транспаренси интернешенел не е така. Напротиб, корупцијата сега е многу помала отколку што беше во времето кога СДСМ беше на власт. Има и обвинување за економијатра, а извештајот на ЕУ говори дека нашата земја и во годината во која имаме скоро цело време од страна на опозицијата со сила да дојде на власт имаме меѓу најголемите зголемувања на БДП во Европа. Нешто што пред доаѓањето на оваа гарнитура на власт сме го немале никогаш.
Јас не знам дали Катица Јанева е неспособна или се работи за клевета со монтирани разговори, но обвинение против поранешните министри Гоца Брк, Миле Транспорт требаше да подигне, ајде да именувам во ваш стил Катица Свињата. Ова поради карактерот, а не поради тежината. А во прибавување на евентуални докази требаше да и асистира Проливер. Колку што ми е на мене познато имаме десет физички напади на новинари и медиуми кои се против окупација на Македонија и наметнување на вазалска власт, по два пати, на пример се нападнати весникот Република и радиото Слободна Македонија, а имаше и протести (притисоци) и пред МРТВ и Сител, а нема ниту еден физички напад врз опозиционен, да не кажам вазалски новинар. Имавме и цензура на провладин новинар, Миленко Неделковски, а не и на некој вазалски. Исто така власта со месеци не објавува реклами по медиумите и на било кој друг начин не купува новинари, а Сорос и странските амбасади за таа цел и понатаму ги купуваат новинарите и божем граѓанските здруженија со најмалку односно званично со половина милион евра месечно. Нормално дека со толку пари новинарите стануваат зависни и објавуваат различни нарачки на газдите и независноста им опаѓа. Посебно откако на барање на странците и нивните домашни слуги се усвои закон за медиуми со кој казните за клевета се симболични. Треба ли владата да забрани странски корумпирања на новинари за да се зголеми нивната независност и да се намали корупцијата воопшто. или во вашиот свет е нормално странци да вршат антимакедонска пропаганда во Македонија само затоа што вашата партија одбрала да им биде слуга на истите тие странци.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Диктатура!!!! - Page 2 Empty Re: Диктатура!!!!

Пишување by defo Вто Мај 03 2016, 22:33

Абе јака оваа МП-3кава

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3457
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Диктатура!!!! - Page 2 Empty Re: Диктатура!!!!

Пишување by osa Вто Мај 03 2016, 22:43

defo напиша:Абе јака оваа МП-3кава

pogovorkata veli "STRA VARI GRA " ....shto da pravat poleka im se razjasnuva deka ovie so polni dzepovi se abolicirani ,a ku.ot ke go jadat sitnava boranija bounce bounce bounce bounce

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16478
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Диктатура!!!! - Page 2 Empty Re: Диктатура!!!!

Пишување by трендафил Вто Мај 03 2016, 22:58

osa напиша:
defo напиша:Абе јака оваа МП-3кава

pogovorkata veli "STRA VARI GRA " ....shto da pravat poleka im se razjasnuva deka ovie so polni dzepovi se abolicirani ,a ku.ot ke go jadat sitnava boranija bounce bounce bounce bounce
Да беше аболициран само Зоран Заев, како што се случи за Глобал, немаше да има протести. Ќе немаше протести и ако не беше распуштен парламентот и не беа закажани изборите. Вака за бегство од избори, фаворитот на странците со рејтинг помал скоро три пати од партијата што им е трн во око на меѓународните што не ја почитуваат пресудата што Македонија ја доби против Грција ја користи секоја шанса за одлагање на изборите. Како коцкар што губи и се надева дека еднаш ќе му се насмее среќата.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Диктатура!!!! - Page 2 Empty Re: Диктатура!!!!

Пишување by osa Вто Мај 03 2016, 23:01

трендафил напиша:
osa напиша:
defo напиша:Абе јака оваа МП-3кава

pogovorkata veli "STRA VARI GRA " ....shto da pravat poleka im se razjasnuva deka ovie so polni dzepovi se abolicirani ,a ku.ot ke go jadat sitnava boranija bounce bounce bounce bounce
Да беше аболициран само Зоран Заев, како што се случи за Глобал, немаше да има протести. Ќе немаше протести и ако не беше распуштен парламентот и не беа закажани изборите. Вака за бегство од избори, фаворитот на странците со рејтинг помал скоро три пати од партијата што им е трн во око на меѓународните што не ја почитуваат пресудата што Македонија ја доби против Грција ја користи секоја шанса за одлагање на изборите. Како коцкар што губи и се надева дека еднаш ќе му се насмее среќата.

ti u koi spagash ? mislam deka dzepovite ti se poveke od prazni .....shto znachi ti si sitnata boranija Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16478
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Диктатура!!!! - Page 2 Empty Re: Диктатура!!!!

Пишување by трендафил Сре Мај 04 2016, 10:24

Отвори тема за мене ако ми даваш толкаво значење, па ќе ти одговорам таму. На темава поставив прашање зошто немаше протести кога беше аболициран Заев за Глобал, тука напротив имаше прослава во Струмица на која лидерот на СДСМ (и тогаш и сега) лееше солзи радосници. Немаше протести ниту кога беа амнестирани терористите во 2001 година, ниту кога влегоа во власта во 2002 година иако имаше друго предизборно ветување.
Поставив и прашање кој новинар што поддржува станци да управуваат со Македонија беше нападнат физички во последно време, а дадов примери за нападнати поддржувачи на слободна Македонија. Прашав и дали Сиорос и амбасадите го прекинаа финасирањето (корупцијата според вас) на медиуми, затоа што на нивно и ваше барање владата престана дури и со промоциите против семјно насилство, односно со секакво префрлање на пари, дури и за услуги на било кој медиум.
А главното прашање е зошто би била власта виновна доколку ДИК и МВР не успеале да ви влеат доверба во избирачкиот список и ако не им верувате зошто не побаравте оставка од 5те члена на ДИК од 9 што ги биравте и оставка на Оливер Спасовски.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Диктатура!!!! - Page 2 Empty Re: Диктатура!!!!

Пишување by Гостин Сре Мај 04 2016, 10:29

Mozhebi SJO, a pdocna reformiranoto nepartiski sudstvo i upravata na Idrizovo kje ti dadat nekakvo znachenje...No, na ovoj forum ti si ednakov so site drugi chlenovi...Bez ogled na politichkite raziduvanja...Site imaat pravo na sopstveno mislenje...I se razbira, istoto mozhat da go prezentiraat...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Диктатура!!!! - Page 2 Empty Re: Диктатура!!!!

Пишување by трендафил Сре Мај 04 2016, 10:45

Јас само побарав наместо дискусија за темата да не се пишува за мене. Во интерес на дискусијата. Никаде не сум се сметал дека сум нешто повеќе од другите, за разлика од вас кои сметате дека иако ги загубивте изборите треба да бидете власт и дека тоа не е диктатура. Само затоа што така мислат САД и некои земји од ЕУ кои таква демократија донесоа во Украина, Либија, Сирија ... Виетнам успеа да се ослободи, се надевам дека ќе успеат и другите земји, а дека во Македонија воопшто нема да има вазалска влада. ЗОшто мислиш дека како Македонец би требало да посакувам окупација на својата држава. Зошто и ти не дискутираш за темата. АЈде пак да напишам во обид да не забегувате дека поткуп на новинари многу одамна, а продолжуваат и сега прават странците, Сорос, УСАИД и некои амбасади, а дека македонската влада со тоа почна скоро 15 години подоцна и прекина согласно Пржинскиот договор дури и да емитува платена програма со потпис дека е нарачател на некој спот, за разлика од странците за кои најчесто не знаеме зошто ги дале парите. И зошто за според вас лошата работа на ДИК и МВР го сметате виновно ВМРО, кога СДСМ учествуваше во изборот на мнозинството, 5 од 9 члена на ДИК и именуваше министер за внатрешни работи. ВМРО прифати и дополнителни 6 недели за да се надополни неработењеето на ДИК и МВР во обидот да добиете доверба во избирачкиот список. И зошто освоивте само 280 илјади гласови ако народот ве сака, како што си замислувате. Да не мислите дека фантоми ви ги јадеа гласовите.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Диктатура!!!! - Page 2 Empty Re: Диктатура!!!!

Пишување by Hamad bim Khalifa Сре Мај 04 2016, 20:46

Od ovoj verglacov u mesto Trendolalakos mi se ogadi melnicava.... Evil or Very Mad
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Диктатура!!!! - Page 2 Empty Re: Диктатура!!!!

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот