Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Диктатура!!!!

5 posters

Страна 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Go down

Диктатура!!!! - Page 3 Empty Re: Диктатура!!!!

Пишување by defo Сре Мај 04 2016, 21:46

Види тоа е политиката на ДПМНЕ секоја лага повторена 101 е вистина веќе...

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3473
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Диктатура!!!! - Page 3 Empty Re: Диктатура!!!!

Пишување by трендафил Чет Мај 05 2016, 13:36

Hamad bim Khalifa напиша:Od ovoj verglacov u mesto Trendolalakos mi se ogadi melnicava.... Evil or Very Mad
Ако продолжуваш да верглаш нема потреба да учествуваш нафорумов. Напиши што според тебе не е вистина во тоа што го напишав. Еве ти го повторно, што би рекле овој пат заверглано.
Јас само побарав наместо дискусија за темата да не се пишува за мене. Во интерес на дискусијата. Никаде не сум се сметал дека сум нешто повеќе од другите, за разлика од вас кои сметате дека иако ги загубивте изборите треба да бидете власт и дека тоа не е диктатура. Само затоа што така мислат САД и некои земји од ЕУ кои таква демократија донесоа во Украина, Либија, Сирија ... Виетнам успеа да се ослободи, се надевам дека ќе успеат и другите земји, а дека во Македонија воопшто нема да има вазалска влада. ЗОшто мислиш дека како Македонец би требало да посакувам окупација на својата држава. Зошто и ти не дискутираш за темата. АЈде пак да напишам во обид да не забегувате дека поткуп на новинари многу одамна, а продолжуваат и сега прават странците, Сорос, УСАИД и некои амбасади, а дека македонската влада со тоа почна скоро 15 години подоцна и прекина согласно Пржинскиот договор дури и да емитува платена програма со потпис дека е нарачател на некој спот, за разлика од странците за кои најчесто не знаеме зошто ги дале парите. И зошто за според вас лошата работа на ДИК и МВР го сметате виновно ВМРО, кога СДСМ учествуваше во изборот на мнозинството, 5 од 9 члена на ДИК и именуваше министер за внатрешни работи. ВМРО прифати и дополнителни 6 недели за да се надополни неработењеето на ДИК и МВР во обидот да добиете доверба во избирачкиот список. И зошто освоивте само 280 илјади гласови ако народот ве сака, како што си замислувате. Да не мислите дека фантоми ви ги јадеа гласовите.
Не е ли точно да дека на повеќето мои дискусии, наместо да одговарате на тоа што е напишано пишувате нешто против мене. На пример ми го спомнувате Идризово. Јас никаде не ги спомнав Бардовци или Демир Хисар иако мислам дека таму им е место на сите што се сметаат дека е нормално да се фарбаат фонтани, на пример. Што ќе предизвикаат исклучување на истите и ќе немаме место за разладување во летните денови што доаѓаат. Не е ли диктатура тоа што неспособниот Оливер Спасовски е министер за внатрешни работи веќе 6 месеци и наместо да даде кривични пријави за наводни фалсификати на избирачкиот список, тој не успеа да пронајде ниту еден фантом, а и понатаму јаде фекалии за изборни неправилности. сега сака 138 илјади државјани да бидат избришани незаконски од списокот за да се потврди дека големата лага за фантомски гласачи е вистина. Лага врз која се потпира сето срање што го прави опозицијата од последните избори до денес. Зарем демоктаријата каква што ја имаме таму денес во Украина, Либија, Сирија сега или во Виетнам во минатото не ја донесоа истите утерувачи на демократија што сега не „демократизираат“ нас. ЗОшто еден Македонец би посакувал наместо ние странци да ни избираат власт, само затоа што неговата партија и дава поголеме власт отколку што има гласови. Лага ли е дека СДСМ учествуваше во изборот на трите независни кандидати, експерти, во ДИК и само избра 2 партијски кандидати. Тоа се 5 од 9, што е мнозинство. Не е ли точно дека прочистување на списокот ДИК требаше да го заврши до крајот на март и не беа ли договорени избори за 24 април. Тој договор беше прекршен на барање на СДСМ кое бараше одлагање за 5ти јуни. Сега пак бегате од избори. Не е ли точно дека додека зборуваат за независни медиуми СОрос, УСАИД и некои странски амбасади и понатаму финансираат опозициони медиуми. А владата, согласно договорот прекина со емитување на секакви спотови. Дури и за семејно насилство, здрава исхрана и друго што нема врска со политиката. Не освои ли СДСМ 280 илјади гласови на последните избори. Немаше повеќе гласови па да му ги изедоа фантоми. А кога некој победил во Македонија со 280 илјади гласа.
На крај можам да се согласам дека што и да напишам за тебе е верглање. Затоа што не си во состојба да погледнеш малку пошироко од тесната профашистичка рамка во која се наоѓаш и додека си неспособен да разбереш дека во демократијата одлучува мнозинството. Не може да се удоволи на секој поединец.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Диктатура!!!! - Page 3 Empty Re: Диктатура!!!!

Пишување by osa Чет Мај 05 2016, 13:45

Za greota ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16504
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Диктатура!!!! - Page 3 Empty Re: Диктатура!!!!

Пишување by Гостин Чет Мај 05 2016, 15:31

Ne samo laga, tuku teshka laga Trendafile...Ekspertite vo DIK se izbrani so konsenzus, shto znachi deka kolku se na SDSM, tolku se i na dpmne-ovcite...Ako na toa gi dodademe vashite brakja uchkite, togash toa e 7 od 9 vo vasha korist...Toa e tvojata logika...A po istata taa tvoja logika, jasno e deka SJO e stoprocentno vashe...Site chlenovi na SJO se izbrani opd redovite na javnite obviniteli, koi na tie mesta se postaveni  od vlasta na dpmne-ovcite...E sega, nikoj ne vi e kriv shto se zaebavte i glasavte za  obviniteli koi po nekoe chudo go zadrzhale integritetot i chesno si ja zarabotuvaat platata...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Диктатура!!!! - Page 3 Empty Re: Диктатура!!!!

Пишување by Hamad bim Khalifa Чет Мај 05 2016, 20:29

Trendo, Trendo........ja unisti diskusijata na sekoja tema, gi brkash lugevo od forumov. Moze da go prekrstime vo SHITELNICA!
dpmne - taktika
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Диктатура!!!! - Page 3 Empty Re: Диктатура!!!!

Пишување by трендафил Пон Мај 09 2016, 19:42

Teo напиша:Ne samo laga, tuku teshka laga Trendafile...Ekspertite vo DIK se izbrani so konsenzus, shto znachi deka kolku se na SDSM, tolku se i na dpmne-ovcite...Ako na toa gi dodademe vashite brakja uchkite, togash toa e 7 od 9 vo vasha korist...Toa e tvojata logika...A po istata taa tvoja logika, jasno e deka SJO e stoprocentno vashe...Site chlenovi na SJO se izbrani opd redovite na javnite obviniteli, koi na tie mesta se postaveni  od vlasta na dpmne-ovcite...E sega, nikoj ne vi e kriv shto se zaebavte i glasavte za  obviniteli koi po nekoe chudo go zadrzhale integritetot i chesno si ja zarabotuvaat platata...
А каде јас имам напишано дека СДСМ избрал сам пет члена на ДИК. Напишав дека избрал два и учествувал во изборот на тројца. Што значи дека СДСМ треба да има доверба во најмалку 5 од 9те членови на ДИК, што е мнозинство. Имаа право да предложат и кандидати за членови на избирачките одбори на гласачките места, но не го искористивте тоа право, па сега ќе јадете фекалии дека некој друг ви го одзел тоа право. Од каде реченицата „Лага ли е дека СДСМ учествуваше во изборот на трите независни кандидати, експерти, во ДИК и само избра 2 партиски кандидати“ со манипулација сакаш да ја претставиш дека сум напишал дека СДСМ само избрало 5 кандидати. Што се однесува до УЧКите како што ги нарекуваш партиите на Албанците од чадорската четворка по недоставувањето на кандидати за изборните комисии и од нив изгледа дека ви се повеќе браќа на вас. Не велам дека едно од решенијата не е и коалиција на СДСМ, ДУИ и ДПА плус Павле Трајанов и Лиле Поповска, што прават мнозинство во Собранието, па после да се оди на избори во 2018 година. На кои во тој случај сигурно ќе победи ВМРО-ДПМНЕ, но ќе има право да го задоволи рамковниот критериум со избор на министри Албанци од своите членови или на конкурс. Без коалиција со наводен втор победник кој има помалку гласови од поразената македонска партија.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Диктатура!!!! - Page 3 Empty Re: Диктатура!!!!

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот