Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Диктатура!!!!

5 posters

Страна 1 of 3 1, 2, 3  Next

Go down

Диктатура!!!! Empty Диктатура!!!!

Пишување by defo Чет Апр 21 2016, 21:25

Еве сме на чекор до диктатурата, дали вашите вработување во државна администрација се побитни од слободата???  Evil or Very Mad  Evil or Very Mad  Evil or Very Mad  Evil or Very Mad
Никола Младенов беше во право борбата измеѓу нас и нив е во тоа што ние сакаме општество на слободни луѓе а тие сaкаат збир на безрбетници.
defo
defo

Број на мислења : 3457
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Диктатура!!!! Empty Re: Диктатура!!!!

Пишување by трендафил Чет Апр 21 2016, 21:47

Не гледам што има чудно да се бара забрана на организации кои работат против државата. И без барање Оливер Спасовски би требало да ги забрани. Да не се препознавте вие како непријатели на државата?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Диктатура!!!! Empty Re: Диктатура!!!!

Пишување by defo Чет Апр 21 2016, 21:49

Во говоров на „нас“ „непријателите “ мислеше...Е ова ти го објаснував пред 2 недел на една тема ти не сфати.....Smile

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3457
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Диктатура!!!! Empty Re: Диктатура!!!!

Пишување by трендафил Чет Апр 21 2016, 22:29

Ти цитираше дел од напишаното од новинарот, Бог да го прости, што благодарение на поранешниот лидер на СДСМ ќе остане запишан како новинар што платил највисока отштета за клевета во кој се спомнуваат нас и нив. При што вие наводно сакате општество на слободни луѓе во кое странци ќе ни бираат власт наместо тоа да го правиме ние граѓаните. Само затоа што вие сте избор на странците, а ние простите Македонци тоа не го сакаме и случајно сме во големо мнозинство во однос на вас слободоумните. Кои под слободоумие подразбирате анархија односно опоганување на споменици и згради на државни установи. Ајде кажи ми дали во некоја американска држава некој оштетил споменик на Арериго Веспучи, па ние да го опогонуваме споменикот на Александар Македонски. Уште помалку имам разбирање за дивјаците што споменикот на АСНОМ го претворија во жртва на налудничавите молери на СДСМ и Сорос.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Диктатура!!!! Empty Re: Диктатура!!!!

Пишување by defo Чет Апр 21 2016, 22:35

Еден ден кога јас ќе бидам власт во оваа држава а ќе бидам тој споменик, ќе се вика жртви на ДПМНЕ........
defo
defo

Број на мислења : 3457
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Диктатура!!!! Empty Диктатура е власт без избори

Пишување by трендафил Нед Апр 24 2016, 07:53

Предност за изградба би имал споменик за жртвите на транзицијата, односно за жртвите на СДСМ. Не знам за каква диктатура мислиш дека спроведува Оливер Спасовски, првиот полицаец во државата, но на мене не ми е познато диктатура да се спроведува без учество на полицијата. Ако под демократија подразбираш наместо на избори власт да ни изберат странци, не би можел да се согласам со тебе. Повеќе сакам власт обвинета дека е виновна дека е антиевропска и антинато затоа што не сака да ни го смени името отколку власт што е подржана поради виткањето на кичмата. Што се однесува до аболицијата и јас сум за укинување доколку за тоа постои правна можност. Но претседателот да ги укине аболициите како претседател, а не како Иванов. Што би рекле да ја укине и аболицијата на Зоран Заев за Глобал донесена исто така од Претседателот на Република Македонија иако друга личност ја представуваше таа институција во тоа време. Исто така колку што го сметам за лош евентуалниот притисок на нашата власт врз судството, за уште полошо го сметам мешањето на странци, на пример на амбасадорот Џозеф Бејли.
До сега не добив одговор од никој од вас што ви пречи споменикот на АСНОМ па го фарбате, а на вашите поддржувачи од УЌК им послужи за одлагање на реквизитите за протестите.Диктатура!!!! Plus-info-640x481

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Диктатура!!!! Empty Re: Диктатура!!!!

Пишување by трендафил Нед Апр 24 2016, 08:29

Ајде да дополнам и дека доколку навистина е почитување на правото поништувањето на амнестиите, дека сум за поништување на сите амнестии. Покрај тие што ги спомнав во претходниот текст и за поништување на амнестијата за 2001 година. Што би рекле не сум само за поништување на амнестиите што им пречат на тие што сакаат да ја окупираат Македонија и да наметнат квислиншка власт, туку и на амнестиите на нивните соработници. Па за секого правдата да си го изрече својот суд. Непристрасно. Исто така сум за тоа доколку се докаже дека некој амбасадор се мешал во внатрешните работи на Македонија да биде протеран.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Диктатура!!!! Empty Re: Диктатура!!!!

Пишување by Гостин Нед Апр 24 2016, 09:58

Mislish na onie 200K rabotnici shto tvojot pastir gi ostavi na ulica so potpishuvanjeto na Fesal2 aranzhmanot...I za niv kje odvoime del od kradenoto koga kje vi bide odzemeno i vrateno na onie na koi im pripaga, na narodot...A vo megjuvreme ti samo sonuvaj za nekakvi proteruvanja na ambasadori i slichno...Na kloci kje te isfrlat od shtabot za toa...Edna parola stavivte "Ne vo NATO i EU" pa posle se utepavte plachejki deka ne ste vie, imalo provokatori...Duri i ti placheshe ovde...Shto mi dava za pravo da tvrdam deka seushte se obiduvate da gi prodadete Makedonija i makedoncite za da se spasite od zasluzhena robija za grabezh ba narodni pari i nasilno menuvanje na voljata na narodot i voveduvanje na diktatura...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Диктатура!!!! Empty Re: Диктатура!!!!

Пишување by Гостин Пон Апр 25 2016, 11:48

Диктатурата на дело.

ИТНА ПОКАНА ЗА ПРЕС-КОНФЕРЕНЦИЈА – СЕ АПСАТ ЧЛЕНОВИ НА РАКОВОДСТВОТО НА „ЛЕВИЦА“

Утрово, членот на Президиумот на Левица – д-р Здравко Савески е повикан на информативен разговор во Полициската станица „Пролет“ (Кисела Вода), по што е приведен и истиот ќе биде одведен пред јавен обвинител и судија во предистражна постапка, со барање за определување на мерка притвор.

Напоменуваме дека за уште тројца наши членови на највисоките раководни партиски органи им се стигнати покани за информативни разговори! Настаните за кои тие се теретат се поврзани со масовните протести кои ги иницираше движењето #Протестирам, кои се развија во т.н. Шарена револуција, кои почнаа по срамната и противправна аболиција на Претседателот на РМ. Нашите членови беа и ќе бидат во првите редови на протестите.

За нас, ова е очајнички обид на криминалната власт да се пресмета со нашата Партија, по минатонеделните вакви најави од одредени приврзаници на режимот, и обид преку ширење страв да се задушат антирежимските протести.

Заради ова, закажуваме прес-конференција за денес (понеделник, 25 април 2016 год.), со почеток во 13:00 часот пред Кривичниот суд во Скопје, на која ќе се обратат претставници на Президиумот на Левица.

Истовремено, ги повикуваме и сите слободоумни граѓанки и граѓани да се приклучат кон организираниот отпор против овој автократски режим и преку помасовно присуство на протестите заедно да се избориме за ослободувањето на нашата Република!

http://levica.mk/2016/04/25/apsenje/

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Диктатура!!!! Empty Re: Диктатура!!!!

Пишување by Гостин Пон Апр 25 2016, 13:38

Toa vistinskoto lice na diktaturata...Vekje ne znaat shto pravat...Apsenja, zakani so likvidacii, toa im e edinstvenata nadezh deka kje se spasat...Iako so tie potezi samo si ja vloshuvaat sostojbata...I ushte povekje go revoltiraat narodot...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Диктатура!!!! Empty Re: Диктатура!!!!

Пишување by Гостин Пон Апр 25 2016, 13:42

Taka treba da reagiraat site shto ja sakaat Makedonija i makedoncite slobodni, a ne uceneti so sopstvenite zhivoti ako samo pomislat da se sprotivstavat na diktatorot...

Диктатура!!!! Aw5o2x

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Диктатура!!!! Empty Re: Диктатура!!!!

Пишување by Гостин Пон Апр 25 2016, 13:44

I nedolzhnite i socijalno ranlivi kategorii stradaat od ludachkite igri bez granici na rezhimot, koj so site sili se obiduva da ja ocrni opozicijata...

Ременски: Во тезорот еден месец се заглавени парите за породилно и социјална помош

Диктатура!!!! 13010672_1133972056634047_6288404430529374052_n

На лицемерните политики на Никола Груевски и неговиот кум и министер за финансии им нема крај, пишува на Фејбук министерката за труд и социјална политика Фросина Ременски.

„Во обид да обвинат дека некој друг е виновен за нивните опструкции кон МТСП и покрај уредно и навремено потпишаните и доставени за исплата обврски кон граѓаните и други, скоро еден месец стојат на трезор нереализирани исплати кон граѓаните за:

- породилно боледување 195.069.448, 00 денари;
- правата од социјална заштита за месец март 375.051.571,00 денари;
- средствата за заштитните друштва кои вработуваат инвалидизирани лица 64.402.617,00 денари;
- средства за здравствено исигурување 8.689.231,00 денари;
- средства за бањите кои даваа услуги за бањско климатска рекреација на пензионерите 10.755.722,00 денари;
- парична помош за граѓаните за опожарени куќи и лекување 240.000, денари, и др.

Или вкупно неисплатени близу 12 милиони евра“, објавува Ремески.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Диктатура!!!! Empty Re: Диктатура!!!!

Пишување by Гостин Пон Апр 25 2016, 16:52

Обид да се уапси и генерал Ангелов.

Стојанче Ангелов: Ме повикаа во полиција, но не отидов, ако решиле да ме апсат, нека се помачат малку

Диктатура!!!! Stojance-angelov

ОБИД ЗА МОЕ АПСЕЊЕ ИЛИ НЕ???

По некоја случајност и јас бев повикан денес во 12.00 да се јавам во ПС Беко со образложение дека има некаква поплака против мене. Не сакам да верувам дека и мене ми го подготвуваат истото сценарио како на проф. д-р. Здравко Савески од Левица но за секој случај не отидов. Ако веќе решиле да ме апсат, нека се помачат малку.

Грујо!!! Џабе ти е се. Еден ќе уапсиш, десет нови ќе дојдат. Како и да е, како и да правиш, готов си. Затоа вечерва, и да врне и да вее и бура да коси, сите на протест, масовно!!!

(Во 14.30 ќе одржам прес конференција пред Споменикот на бранителите во Жена Парк).

Фејсбук статус на Стојанче Ангелов

http://www.libertas.mk/stojanche-angelov-me-povikaa-vo-politsija-no-ne-otidov-ako-reshile-da-me-apsat-neka-se-pomachat-malku/

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Диктатура!!!! Empty Re: Диктатура!!!!

Пишување by Гостин Пон Апр 25 2016, 16:55

Браво за храброста.

Најчевска се самопријавува во ОЈО за учество на протести против криминалците во власта

ДО ОСНОВНОТО ЈАВНО ОБВИНИТЕЛСТВО – СКОПЈЕ

ДО ОДДЕЛЕНИЕТО ЗА ОРГАНИЗИРАН КРИМИНАЛ ПРИ ОСНОВНИОТ СУД СКОПЈЕ

ПРИЈАВА

Од д- р Мирјана Најчевска со татко Димче Најчески и мајка Добрила Најческа, редовен професор на Универзитетот “(Св.) Кирил и Методиј“ во Скопје, со привремено живеалиште на Бањански пат бр 31 (во ќорсокакот “Три четврт хармонија“ (веднаш после колонијалот на Џепиќ)

Диктатура!!!! Cgvjfwhwmaeqbhk-768x617

Се пријавувам дека во изминатите 15 дена 7 пати учествувам во толпа (многу симпатична и разиграна) која протестираше против криминалците во власта и нивните другарчиња дисперзирани во сите државни органи и институции. Многу се извинувам на сите учесници во толпата за моите изостаноци (имам оправдание).

Фрлив едно јајце кон канцеларијата на која имаше табла “Народна канцеларија на претседателот на Република Македонија“ (кое многу убаво се распрсна на едно од стаклата од канцеларијата). Не ми дадоа повеќе јајца (што го сметам за голема неправда), и затоа морав да се задоволам со навивање и поттикнување.

Фрлив две јајца кон капијата која ја изградија криминалците во власта и тие сега ја красат со многу убава жолта боја грдата и бесмислена арка која зборува за триумфот на глупоста, незнаењето и насилството. Јајцата си ги донесов самата (всушност, донесов повеќе, ама ми побараа и јас ете така зошто сум добра им ги дадов на децата).

Го офарбав со црвена боја едно од мадињата (левото да прецизирам) на еден од лавовите (оној лево од опашката на коњот) на фонтаната на таткоубиецот, крвник за многу луѓе кој од непознати причини се издига на среде плоштадот од мојот град.

Фрлив боја кон некоја од зградите во барок (не се сеќавам која), но не успеав да ја разубавам (имав болки во раката и сега морам на терапија).

Сите овие дејствија ги направив организирана со неколку мои роднини, некои пријатели, неколку луѓе кои сега ги запознав (ама многу добро се изорганизиравме) и со некои луѓе за кои појма немам кои се ама супер се дружат па ги примивме во нашата организација.

Во повеќе наврати зборував пред различни толпи и ги поттикнував хулиганите да го почитуваат правото, да не дозволат правото да се прекршува и да се спротистават на сите оние кои ги повредуваат човековите права и слободи.

Имам намера делата да ги повторам уште поорганизирано и уште поуспешно, а имам намера да направам и уште такви страшни кривични дела (како препознаена хулиганка).

Мојот организиран настап ќе трае се до насилното воспоставување и зацврстување на владеењето на правото, демократијата и заштитата на човековите права.

Немој после да речете дека не сум ви кажала.

25.04.2016

(шифра – Winter is coming)

PS

Овој лавов на фотографијата не го разубавив јас, ама ептен ми се допаѓа па го ставив. Немам намера да узурпирам ничии авторски права.

Извор: Блогот на Најчевска

http://www.libertas.mk/najchevska-se-samoprijavuva-vo-ojo-za-uchestvo-na-protesti-protiv-kriminaltsite-vo-vlasta/

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Диктатура!!!! Empty Re: Диктатура!!!!

Пишување by Гостин Пон Апр 25 2016, 16:57

И НСДП реагира на апсењата.

НСДП: Приведувањето на Здравко Савевски го покажува стравот на партиската полиција на ВМРО - ДПМНЕ

Приведувањето на Здравко Савевски, еден од лидерите на „Левица“, само ја покажува бруталноста, едновремено и стравот, на партиската полиција на ВМРО-ДПМНЕ, реагира НСДП.

„Не може, не смее, високи полициски функционери да не ја почитуваат законитоста во работењето на МВР, односно да не ги почитуваат ингеренциите на министерот Спасовски, а да глумат законитост при апсењето на еден од учениците на оправданите протести на граѓаните“, се вели во реакцијата на НСДП.

НСДП очекува обвинитеството и судот да не подлегнат на партиско-полицискиот притисок на ВМРО-ДПМНЕ и конечно да започнат да се раководат согласно принципите на правото и правната држава, притоа имајќи во предвид дека правото на изразување на незадоволство од власта е вградено во темелите на демократијата.

НСДП смета дека најсилнит одговор на партиско-полициската бруталност ќе го дадат граѓаните на Република Македонија на веќе започнатите протести низ сите градови во државата.

http://plusinfo.mk/vest/67736/nsdp-priveduvanjeto-na-zdravko-savevski-go-pokazuva-stravot-na-partiskata-policija-na-vmro--dpmne--

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Диктатура!!!! Empty Re: Диктатура!!!!

Пишување by Гостин Пон Апр 25 2016, 17:23

ЛДП со реакција.

ЛДП БАРА ДА ПРЕСТАНАТ ПОЛИТИЧКИТЕ АПСЕЊА


Диктатура!!!! LDP

Обидот да се приведуваат граѓани, активисти и борци за слобода и демократија е кукавички чин и јасно го покажува стравот кај оној што апси, од револтотот и незадоволството на граѓаните, сметаат либералдемократите.

http://fokus.mk/ldp-bara-da-prestanat-politichkite-apsen-a/

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Диктатура!!!! Empty Re: Диктатура!!!!

Пишување by Гостин Пон Апр 25 2016, 17:24

Реакција од ЛП.

ВЕЛИЧКОВСКИ ПОВИКА НА УШТЕ ПОМАСОВНИ ПРОТЕСТИ

Ивон Величковски, претседател на Либералната партија, повика на уште помасвно учество на протестите по повод апсењето на Здравко Савевски од Левица.

- Кога криминалците се аболицираат, а оние што протестираат против неправдата завршуваат на информативни разговори, немаме право да останеме неми – изјави Величковски.

http://fokus.mk/velichkovski-povika-na-ushte-pomasovni-protesti/

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Диктатура!!!! Empty Re: Диктатура!!!!

Пишување by Гостин Пон Апр 25 2016, 17:26

Апсењата продолжуваат. После неуспешните контрапротести власта се обидува со застрашување да го замолчи народот.

Диктатура!!!! 2rmr5ag

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Диктатура!!!! Empty Re: Диктатура!!!!

Пишување by трендафил Пон Апр 25 2016, 19:40

Ајде да почнам од тоа дека Ременски ЛАЖЕ. Налозите за исплата на социјалната помош, боледувања и сличноо ги има потпишано во петок и најголем дел се исплатени денес, со исклучок на мал број каде што има техничка грешка. Савевески не е уапсен за ушество нан протести, туку за насилство на истите.


_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Диктатура!!!! Empty Re: Диктатура!!!!

Пишување by Гостин Пон Апр 25 2016, 19:53

Pak zeleni...Toa shto si prochital i slushnal na kuririte i shitelite za Remenski vekje odnapred znaeme deke e secheno, lepeno i montirano...

A ova podolu e nasilstvo, a ne toa shto go gledam na videoto shto si go postavil...Kade narodot mu go kazhuva svoeto mislenje na fikusot za abolicijata na tvojot pastir i familijata...I za toa nasilstvo se pravevte mrdnati, duri ni istraga ne sprovedovte a kamoli da apsite...


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Диктатура!!!! Empty Re: Диктатура!!!!

Пишување by Гостин Пон Апр 25 2016, 19:59

So pritvori svarovski sudstvoto se obiduva da gi zaplashi protestantite...

Левица: Домашен притвор за нашите членови

Иако пред малку известивме дека нашите двајца членови кои беа приведени денес се пуштени, ним сепак им е одредена мерка куќен притвор. Нема правда, нема мир!, соопштија од партијата Левица.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Диктатура!!!! Empty Re: Диктатура!!!!

Пишување by defo Пон Апр 25 2016, 21:31Повелете!!!!

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3457
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Диктатура!!!! Empty Re: Диктатура!!!!

Пишување by osa Пон Апр 25 2016, 21:49

Teo напиша:So pritvori svarovski sudstvoto se obiduva da gi zaplashi protestantite...

Левица: Домашен притвор за нашите членови

Иако пред малку известивме дека нашите двајца членови кои беа приведени денес се пуштени, ним сепак им е одредена мерка куќен притвор. Нема правда, нема мир!, соопштија од партијата Левица.

pa kaj abolicirani ,ushte i branat DOKTORAT ...ova se poludelo vo drzavata ...goca zvana BRK denes go branela doktoratot ...ne mi se veruvashe koga slushnav ...abe ovaa treba u zatvor da skape ...namesto toa si igra DRZAVA i brani doktorat ........ne e normalno ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16479
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Диктатура!!!! Empty Re: Диктатура!!!!

Пишување by defo Пон Апр 25 2016, 22:32

ОСА, сакаат да покажат дека нормално функционираат. Демек као ништо не било, уствари не е баш така....Имаат стресови, го видов во Рамстор два пати Ставре, бајаги пропаднат и ненаспан ми стоеше.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3457
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Диктатура!!!! Empty Re: Диктатура!!!!

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 3 1, 2, 3  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот