Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Поздрав до all.bg

4 posters

Go down

Поздрав до all.bg Empty Поздрав до all.bg

Пишување by Андреј Чет Јан 22 2015, 14:36

Најнапред поздрав до сите членови на форумот.... На брзина го погледав и не приметив некои познати имиња иако верувам дека сите сте бивши членови на Воденица ... Балканец кој пишуваше на all.bg за овој форум не го гледам или тука користи друг ник... Но не е битно ....

Ја отварам темава зашто гледам дека форумов се чита од бугарските членови на all.bg а на другиот форум кој Балканец го посочил, каде модератор е Кинг не верувам дека нормален човек би членувал а уште помалку дека бугарските пријатели би го посетувале ....

Значи вака ....

Прво за Адмирал ...

Како модератор на форумот имаш преглед на ИП адресите на членовите и многу добро знаеш дека до сега не еден, туку скоро сите членови на all.bg со чесни ислучоци имале дупи никови и коментирале од нив, а тебе ич не ти чуе за тоа.... Многу од нив тие никови ги користе кога во немоќ да парираат на фактите сакаа да плукаат и навредуваат, ама ти и на тоа не реагираше....
Јас моите два ги отворив во ист ден... Првиот за да одговорам на педерката Надин (сестра на Кинг најверојатно) која се осмели јавно да ми се заканува на форумот од својство на модератор... А вториот кој денес го банираше за да му доставам на Пат име на една книга ....

Инаку за вашиот бан ме заболе ....

Второ за Софмак, кој гледам во моментов е активен на форумов ....

Дете глупо за Хан е ВИСТИНА, не е навреда .... Ако не си приметил Хан на цитати напишани од научници, историчари, филолози итн итн .... кои јас ги постирав на форумот одговараше со негово мислење или мислење на бугарски националисти.... Тоа мој Софмак го прави ДЕТЕ ГЛУПО со недостаток на интелегенција.... Подобро ке му беше да си молчи и да чита и научи нешто што не знае отколку да ги јаде сите гомна кој ги изеде ....

Трето за сите оние кои мислат дека јас треба да се извинам на Надин ....

Учесниците не форумот го прават форумот а не модераторите.... Оној момент кога модераторот ке се вклучи и ке се заканува, тоа не е форум .... Форумот подразбира слобода на говор и на мислења, и ако за некого сметам дека е глуп, јас тоа го кажувам ... Лицемерно е да го премолчам и да се правам луд и да разговарам понатака со глупак ... Може во Бугарија сите да се правите луди ама фактите покажуваат дека историјата ви е наштимана за потреба на русите..... И секој кој неаргументирано ке се споротистави на тоа е глуп .... А ете за овие неколку години на вашиот форум јас не наидов на некако контрааргумент на она што ви го цитирам ... Вие можете тоа да го прифатите или не, но да кажувате дека е тоа дебилно или невистина е глупост... За да биде дебилно или невистина треба да најдете НЕКОЈ КОЈ ГО НЕГИРАЛ дотичниот научник ... Вашите лични мислења се ирелевантни ....

И на крај до сопственикот на форумов ....

Би се пирклучил на подфорум историја, САМО И САМО АКО модераторите прифатат НИКОЈ ОД ПОДФОРУМОТ ДА НЕ БИДЕ БАНИРАН, без разлика на неговото мислење ...

Поздрав од мене .... Ке се обидам деновиве да го разгледам добро форумот и ке се вратам ....
Андреј
Андреј

Број на мислења : 182
Join date : 2015-01-22

Вратете се на почетокот Go down

Поздрав до all.bg Empty Re: Поздрав до all.bg

Пишување by Фири Чет Јан 22 2015, 17:29

Абе каков ферман си отперил погодило те во срцето значи баниранjето од овоj глупак. Аjде види отворил сум доста интересни теми тука па пишуваj наместо да ни покажуваш ранената си душаSmile За тебе сум со впечаток дека ништо со смисол не пишуваш, само неверни работи и заклjучоци.

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Вратете се на почетокот Go down

Поздрав до all.bg Empty Re: Поздрав до all.bg

Пишување by Фири Чет Јан 22 2015, 17:44

Ова тема е за општи муабети нема никаква врска со историja.

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Вратете се на почетокот Go down

Поздрав до all.bg Empty Re: Поздрав до all.bg

Пишување by Фири Чет Јан 22 2015, 17:57

И на крај до сопственикот на форумов ....

Би се пирклучил на подфорум историја, САМО И САМО АКО модераторите прифатат НИКОЈ ОД ПОДФОРУМОТ ДА НЕ БИДЕ БАНИРАН, без разлика на неговото мислење ...

..
Ова го не верувам, не и во РМ. Ниту во БГ.Што е исто само дека во РМ е побрутално додека во БГ се ке се фатат за уж некакво не почитуванjе на правилата.

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Вратете се на почетокот Go down

Поздрав до all.bg Empty Re: Поздрав до all.bg

Пишување by Андреј Чет Јан 22 2015, 21:38

Фири напиша:
И на крај до сопственикот на форумов ....

Би се пирклучил на подфорум историја, САМО И САМО АКО модераторите прифатат НИКОЈ ОД ПОДФОРУМОТ ДА НЕ БИДЕ БАНИРАН, без разлика на неговото мислење ...

..
Ова го не верувам, не и во РМ. Ниту во БГ.Што е исто само дека во РМ е побрутално додека во БГ се ке се фатат за уж некакво не почитуванjе на правилата.


Токму поради тоа барање и темата е отворена на историја .... Немам намера да учествувам на форум каде некој кој не пишува на тој подфорум ке банира од било какви причини.... Форумите трпат и навреди и пичкарања ... А кој сака без тоа може да си оди слободно во црква ....
Андреј
Андреј

Број на мислења : 182
Join date : 2015-01-22

Вратете се на почетокот Go down

Поздрав до all.bg Empty Re: Поздрав до all.bg

Пишување by Гостин Чет Јан 22 2015, 21:47

Andrej i jas sum privrzanik na pozestoki raspravi, no sepak ne mislis li deka nekoi pravila mora da bidat postaveni.Inaku kako sto oseti na svoja koza na forumot na nebanjatite,sekogas ke ima unistuvaci na temite.Patem zatoa me baniraa i mene,barav da ne trolaat i da ne gi unistuvaat temite.No bidejki ne mozat na drug nacin,posto se intelektualno inferioprni,tvojot "omilen moderator"go iskoristi toa za da me banira.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Поздрав до all.bg Empty Re: Поздрав до all.bg

Пишување by Андреј Чет Јан 22 2015, 21:52

YAS напиша:Andrej i jas sum privrzanik na pozestoki raspravi, no sepak ne mislis li deka nekoi pravila mora da bidat postaveni.Inaku kako sto oseti na svoja koza na forumot na nebanjatite,sekogas ke ima unistuvaci na temite.Patem zatoa me baniraa i mene,barav da ne trolaat i da ne gi unistuvaat temite.No bidejki ne mozat na drug nacin,posto se intelektualno inferioprni,tvojot "omilen moderator"go iskoristi toa za da me banira.

Не разбирам што ти е ова црвеново ....??? Кој форум и каде сум осетил било што ....

Работа на модераторите е да се оддржува дискусија само во рамки на темата .... Се што е вон темата треба да се брише или префрла во некоја Канта на пример како што ја нарекуваше Афион на Воденица ..... А жестоки дискусии мора да има кога се работи за национализми, историски вистини и невистини ....
Андреј
Андреј

Број на мислења : 182
Join date : 2015-01-22

Вратете се на почетокот Go down

Поздрав до all.bg Empty Re: Поздрав до all.bg

Пишување by Гостин Чет Јан 22 2015, 21:56

Vo red nemam namera da se raspravam za nekoi raboti.Mozebi sum pogresil.Se soglasuvam deka toa e rabotata na moderatorite.No ti si odamna po forumite.Znaes deka cesto pati,namesto na temata, zapocnuvame diskusii za likovite i deloto na sogovornicite.Bi se soglasil li so mene ,deka sepak nekoja granica na tolerancija mora da postoi?

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Поздрав до all.bg Empty Re: Поздрав до all.bg

Пишување by Андреј Чет Јан 22 2015, 22:01

YAS напиша:Vo red nemam namera da se raspravam za nekoi raboti.Mozebi sum pogresil.Se soglasuvam deka toa e rabotata na moderatorite.No ti si odamna po forumite.Znaes deka cesto pati,namesto na temata, zapocnuvame diskusii za likovite i deloto na sogovornicite.Bi se soglasil li so mene ,deka sepak nekoja granica na tolerancija mora da postoi?

Долго сум на форуми и блогови и сум истрпел се од сите страни .... Мене не ми смета никаква навреда ... На секоја ама баш на секоја навреда возвраќам ....

За мене најбитно е да се оддржува темата ... Тоа Афион го правеше најдобро на Воденица и се додека тој беше модератор на Историја посетата на бугарите беше 16% од вкупната посета на форумот.... А имаше и карање и двојни никови и пцуење и што се не ...

Мое мислење е дека модераторот треба токму тоа да прави, да модерира ... Тоа би значело да брише или префрла мислења кои не се по темата... Да брише теми кои не се по подфорумот или задираат во навреда на нацијата (без разлика која....), но банирање а уште полошо трајно банирање е лошо за форумот и многу често се злоупотребува .... По мене модераторите НЕ СМЕААТ да учествуваат во дискусијата затоа што тогаш се субјективини, да не кажам суетни како што беше Кинг итн итн ....
Андреј
Андреј

Број на мислења : 182
Join date : 2015-01-22

Вратете се на почетокот Go down

Поздрав до all.bg Empty Re: Поздрав до all.bg

Пишување by Гостин Чет Јан 22 2015, 22:12

Ovoj sto go spomnuvas ja zloupotrebuvase funkcijata.Koeficientot na inteligencija mu bese ednakov so brojot na cevlite.Ova od tebe pozajmeno.Sto se odnesuva do baniranjeto,kako ke gi sprecis megusebnite navredi,koi sekako ke ja unistat temata.Moderatorot ne moze neprestano da sledi i brise se sto e navreda i off topik.Eve koja bi bila spored tebe granicata koja vo megusebnite raspravi ucesnicite ne bi smeele da ja pominat?

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Поздрав до all.bg Empty Re: Поздрав до all.bg

Пишување by Андреј Чет Јан 22 2015, 22:14

YAS напиша:Ovoj sto go spomnuvas ja zloupotrebuvase funkcijata.Koeficientot na inteligencija mu bese ednakov so brojot na cevlite.Ova od tebe pozajmeno.Sto se odnesuva do baniranjeto,kako ke gi sprecis megusebnite navredi,koi sekako ke ja unistat temata.Moderatorot ne moze neprestano da sledi i brise se sto e navreda i off topik.Eve koja bi bila spored tebe granicata koja vo megusebnite raspravi ucesnicite ne bi smeele da ja pominat?

Едноставно со бришење .... Модераоторот може да едитира постови... Значи може да остави во постот она што не го смета за навреда а другото да го избрише .... Пак ке го спомнам Афион.... Перфектно се справуваше со навредите... Без бан, само со бришење на навреди и делови кои немаат врска со темата.....
Андреј
Андреј

Број на мислења : 182
Join date : 2015-01-22

Вратете се на почетокот Go down

Поздрав до all.bg Empty Re: Поздрав до all.bg

Пишување by Гостин Чет Јан 22 2015, 22:24

Taka bese se dodeka diskutantite na Vodenica imaa nekakov respekt pomegu sebe.Koga se otide po gavolite,nisto ne pomagase.Firi moze da ti napise sto postovi za eden cas,i ako ne e pod kontrola,ne postoi moderator koj toa moze da go ispravi.Osven toa ovoj softver ne dozvoluva nekoi sofisticirani zafati,pa ke bide uste potesko.Eve,daj im sansa na moderatorite,mozebi nema da bide taka crno kako sto ti mislis.Ne se site kako onoj sto go spomnuvas.Patem , sto stana so Afion?Imas nekoi informacii?

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Поздрав до all.bg Empty Re: Поздрав до all.bg

Пишување by Андреј Чет Јан 22 2015, 22:32

YAS напиша:Taka bese se dodeka diskutantite na Vodenica imaa nekakov respekt pomegu sebe.Koga se otide po gavolite,nisto ne pomagase.Firi moze da ti napise sto postovi za eden cas,i ako ne e pod kontrola,ne postoi moderator koj toa moze da go ispravi.Osven toa ovoj softver ne dozvoluva nekoi sofisticirani zafati,pa ke bide uste potesko.Eve,daj im sansa na moderatorite,mozebi nema da bide taka crno kako sto ti mislis.Ne se site kako onoj sto go spomnuvas.Patem , sto stana so Afion?Imas nekoi informacii?

Ме прашаа за него и на all.bg ..... Колку што мене ми е познатао навлезен е длабоко во проектот Македонска ризница ... Не знам кој е тој, но го читам секој број и интересно ми е ...

Не сум можел да ти дадам линк ама преку гуглето ке го најдеш ....
Андреј
Андреј

Број на мислења : 182
Join date : 2015-01-22

Вратете се на почетокот Go down

Поздрав до all.bg Empty Re: Поздрав до all.bg

Пишување by Гостин Чет Јан 22 2015, 22:33

Blagodaram Andrej...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Поздрав до all.bg Empty Re: Поздрав до all.bg

Пишување by Андреј Чет Јан 22 2015, 22:35

YAS напиша:Blagodaram Andrej...

Има некој лимит, како нов член не сум можел да давам лнкови седум дена .....

Денес ми е прв ден на платформава и ке мора малку да ја разработам како оди, зашто ако останам на историја ке ми треба да видам како работи точно ....

Поздрав
Андреј
Андреј

Број на мислења : 182
Join date : 2015-01-22

Вратете се на почетокот Go down

Поздрав до all.bg Empty Re: Поздрав до all.bg

Пишување by reiter Чет Јан 22 2015, 22:36

ајде да сместам една реченица овде а и мислев каде ама тука ме фаќа место а реченицата е прашална;Кога дискутантите на форумот во оддел за историја кои земаат учество во расправа на факти од историјата,сметам дека би било со поголем ефект ако знаеме дека истите имаат по некоја титула од истото мислам по историја(професор или друга титула..) како и истите би се преставиле со име и презиме а со тоа искажаните факти предочени од нив ќе добијат на тежина.Мислам дека може многу вистини да излезат но кога не го знаеме кажаното односно напишаното од членот кој е и што може вистината да помине како брзи јапонски воз и отиде уште подалеку од нас.

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Поздрав до all.bg Empty Re: Поздрав до all.bg

Пишување by Андреј Чет Јан 22 2015, 22:41

reiter напиша:ајде да сместам една реченица овде а и мислев каде ама тука ме фаќа место а реченицата е прашална;Кога дискутантите на форумот во оддел за историја кои земаат учество во расправа на факти од историјата,сметам дека би било со поголем ефект ако знаеме дека истите имаат по некоја титула од истото мислам по историја(професор или друга титула..) како и истите би се преставиле со име и презиме а со тоа искажаните факти предочени од нив ќе добијат на тежина.Мислам дека може многу вистини да излезат но кога не го знаеме кажаното односно напишаното од членот кој е и што може вистината да помине како брзи јапонски воз и отиде уште подалеку од нас.


Денешниот интернет ни е прозорец кон светот.... Секој факт лесно се проверува и без титули .... Тежината на дискусијата се создава ако се што се дискутира е поткрепено со цитати од одредени авторитети .... Тоа бар денес не е тешко ....
Андреј
Андреј

Број на мислења : 182
Join date : 2015-01-22

Вратете се на почетокот Go down

Поздрав до all.bg Empty Re: Поздрав до all.bg

Пишување by reiter Чет Јан 22 2015, 22:47

@андреј,на секој поставен линк бриши го почетното http и www додека не поминат седум дена.Така се овозможува ставање линк со избегнување на софтверскиот лимит од седум дена.

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Поздрав до all.bg Empty Re: Поздрав до all.bg

Пишување by хан Ацо Саб Јан 24 2015, 19:25

@Андрей,твоите ставови за историята са заебация,ке ни фалиш на ALL.BG ама за овой пост нема како да не добиеш бан за секогаш.За разлика од просторите на поранешна Югославия ние Бугарите сме кавалери,и навреди кон жени кай нас не се толерират.Инаку яс жалим дека веке немаш пристап на бугарскиот форум.

http://forum.all.bg/showflat.php?Cat=0&Board=macedonia&Number=3233525&Searchpage=1&Main=3231939&Words=%EC%EE%F7%EB%E0&topic=&Search=true#Post3233525
хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Вратете се на почетокот Go down

Поздрав до all.bg Empty Re: Поздрав до all.bg

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот