Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DPMNE-OFCI

+20
Bosonoga
nino
OPOZICIONER
misterija
Dino
IVA
SHARENI
Marc
PRVOBOREC
трендафил
Rufi
хан Ацо
ribar1
defo
reiter
Hamad bim Khalifa
osa
tmoro
Kalinda
Sotir
24 posters

Страна 9 of 40 Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 24 ... 40  Next

Go down

DPMNE-OFCI - Page 9 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Hamad bim Khalifa Саб Фед 27 2016, 23:08

Ilce zvani Gebels mali ima na sred ploshtad u fontanata (dodeka ne i dojde red za demontaza) bez gakji peleni pa slobodno neka pushta fekalii megju lavoite. A tepanjeto ne so ovie kabli nego so sajli od rucna kocnica za tocaci...... neka mu ja misli....
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 9 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Гостин Саб Фед 27 2016, 23:11

Aman bre, namali malku...Kje ni go izbrkash Trendafil od forumot...DPMNE-OFCI - Page 9 Happy-smiley17

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 9 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Гостин Саб Фед 27 2016, 23:17

Samo toa znaete komunjari da se zakanuvate i so sila sakate da doagate na vlast.No possle 5 ju ni ke vidime koj ke bide tepan i u zatvor. Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 9 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Гостин Саб Фед 27 2016, 23:25

5 juni?!?!?! Neli beshe 24 april?!?!?! DPMNE-OFCI - Page 9 Smiley-laughing021

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 9 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Hamad bim Khalifa Саб Фед 27 2016, 23:33

Izgubeni u prostor i vreme.....koga znaat so se gi ceka, da ne si im u koza
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 9 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Hamad bim Khalifa Нед Фед 28 2016, 07:31

DPMNE-OFCI - Page 9 Nikola-Gruevski-Todor-Petrov-bolnica-11-670x378

Abe ovoj dobro go dzigerosale!!!!! Pocna stapot da im se vrakja!!!! Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 9 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by reiter Нед Фед 28 2016, 11:59

Hamad bim Khalifa напиша:DPMNE-OFCI - Page 9 Nikola-Gruevski-Todor-Petrov-bolnica-11-670x378

Abe ovoj dobro go dzigerosale!!!!! Pocna stapot da im se vrakja!!!! Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
злосторникот секогаш се враќа на местото на злосторството... можеби се уште Тодор не сфатил Smile

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 9 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by трендафил Нед Фед 28 2016, 21:43

Teo напиша:5 juni?!?!?! Neli beshe 24 april?!?!?! DPMNE-OFCI - Page 9 Smiley-laughing021
Промената не е направена поради вас, туку поради вашите газди. Од кои ја имавте последната поддршка.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11202
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 9 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Гостин Нед Фед 28 2016, 21:52

Promenata e napravena zaradi vashite kriminalni obidi za opstrukcija na demokratizacijata kako i prezemenite aktivnosti koi jasno ukazhuvaa deka se spremate na ushte eden falsifikat...Za srekja na gragjanite na Makedonija a za nesrekja na dpmne-ovcite vashite planovi za novi falsifikati bea sosecheni vo koren...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 9 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by defo Нед Фед 28 2016, 22:01

ЦЦЦ..од она што стравував ќе се исполни, се ќе алармираат, уште поголема поделба меѓу народот ќе направат. Се и само со цел да си го спасат задничето, веќе власта и партијата не ги интересира, целта е самите да се спасат.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3499
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 9 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by трендафил Пон Фед 29 2016, 11:12

Ајде да сме живи и здрави, па на 5ти јуни ќе видиме дали победата на ВМРО ќе биде иста, помала или поголема отколку на последните избори, за кои според мене лажно тврдевте дека се фалсификувани. Без да дадете ниту еден конкретен пример. Да кажеме тој и тој со фалсификувана лична карта издадена од ОВР од некој град гласал ваму, а со двојна лична карта гласал и таму. СО давање образложение дали членот на изборната комисија од СДСМ и набљудувачот од СДСМ на второто место бил слепец, па не забележал дека на дотичниот ме у веќе ишкртан ноктот. Единствена колку толку конкретна забелешка на изборите ви е гласањето на Македонците од Пустец кои имаат неше државјанство, па со самото тоа и право да гласаат.
Ме изненадува и што покрај умерената доза на радост, нема некоја осуда на претепувањето на Тодор Петров. Од страна на насилници од мојата општина, Чаир, кои сакаат насилно да забранат да се гради објект со сите потребни дозволи во друга општина - Бутел.
Што се однесува до обединувањето, зошто мислите дека треба да се обединиме окулу еден амнестиран криминалец - Заев. Ајде кога до сега не бевме обединети да се обединиме после изборите. На чело да ни биде тој што ќе победи на нив. Се разбира не до век, туку во следните 4 години.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11202
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 9 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Hamad bim Khalifa Пон Фед 29 2016, 17:15

трендафил напиша:Ајде да сме живи и здрави, па на 5ти јуни ќе видиме дали победата на ВМРО ќе биде иста, помала или поголема отколку на последните избори, за кои според мене лажно тврдевте дека се фалсификувани. Без да дадете ниту еден конкретен пример. Да кажеме тој и тој со фалсификувана лична карта издадена од ОВР од некој град гласал ваму, а со двојна лична карта гласал и таму. СО давање образложение дали членот на изборната комисија од СДСМ и набљудувачот од СДСМ на второто место бил слепец, па не забележал дека на дотичниот ме у веќе ишкртан ноктот. Единствена колку толку конкретна забелешка на изборите ви е гласањето на Македонците од Пустец кои имаат неше државјанство, па со самото тоа и право да гласаат.
Ме изненадува и што покрај умерената доза на радост, нема некоја осуда на претепувањето на Тодор Петров. Од страна на насилници од мојата општина, Чаир, кои сакаат насилно да забранат да се гради објект со сите потребни дозволи во друга општина - Бутел.
Што се однесува до обединувањето, зошто мислите дека треба да се обединиме окулу еден амнестиран криминалец - Заев. Ајде кога до сега не бевме обединети да се обединиме после изборите. На чело да ни биде тој што ќе победи на нив. Се разбира не до век, туку во следните 4 години.


Se slagam so boldiranovo! ama ako bidne pastirot tvoj, kolku licitirash 4 meseca , 4 nedeli ili......
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 9 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Гостин Пон Фед 29 2016, 17:58

Раперот на работно место. Ете какви ни ја кројат судбината.


Пишев уловен како дреме во Собрание (ФОТО)


Напорна е работата пратеничка па мора и да се дремне. Доказ за тоа е пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Васил Пишев, кој денеска е уловен како спие на собраниското столче, додека тече собраниската седница. Денеска Пишев е во друг филм, се измори од покажување прсти, па ред е и малку да дремне.

DPMNE-OFCI - Page 9 CcYiwC7VAAAQlFp(1)

http://plusinfo.mk/vest/59838/pishev-uloven-kako-dreme-vo-sobranie-foto

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 9 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Hamad bim Khalifa Пон Фед 29 2016, 18:48

PIJANICISTE...
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 9 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Rufi Пон Фед 29 2016, 21:28

уморен човек.

Rufi

Број на мислења : 1
Join date : 2016-02-29

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 9 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by defo Пон Фед 29 2016, 21:35

DPMNE-OFCI - Page 9 12814685_575076239327239_7684181612486267727_n

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3499
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 9 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Hamad bim Khalifa Пон Фед 29 2016, 22:57

Rufi напиша:уморен човек.
Da be pushtal RAP muzika cela nokj u diskoteka!!! Evil or Very Mad
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 9 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Гостин Пон Фед 29 2016, 23:21

Пензискиот систем пред колапс.

Извештај на Светска банка: Пензискиот систем е неодржлив на среден рок


Иако Македонија направи здрави реформски мерки во последните години, сепак пензискиот систем во земјата е фискално неодржлив на среден рок – се нотира во последниот извештај на Светска банка. Македонскиот пензиски систем е малку веројатно дека ќе може да се справи со проблемот на население кое забрзано старее. Во отсуство на други реформи веројатно е дека ќе се случи значителен дефицит, дури и да продолжат актуелните поволни макроекономски трендови и покрај неодамнешното воведување на доброволно зголемување на возраста за пензионирање, се наведува во извештајот на Светска банка. Зголемувањето на пензиите изминатите години, како и намалувањето на стапката на придонеси кои се уплаќаат во пензискиот систем, дополнително ја усложнуваат состојбата. „Владата неколку пати ги намали стапките на придонеси за да овозможи помали трошоци за работодавачи и унапредување на конкурентноста на работната сила. Ова доведе до намалување на приходите од придонеси за 1,15% од БДП и до зголемување на вкупниот дефицит“, се посочува во извештајот на Светска банка.

http://24vesti.mk/izveshtaj-na-svetska-banka-penziskiot-sistem-e-neodrzhliv-na-sreden-rok

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 9 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by трендафил Сре Мар 02 2016, 20:24

Има тука едно многу едноставно решение. Пензискиот фонд да се субвенционира од буџетот. Ме чуди што цитирате нешто што е пофално за власта. Написот почнува со ...Македонија направи здрави реформски мерки во последните години. Единствена забелешка е пензискиот фонд. А во умот на црпнатиот пастир од Муртино и на неговото стадо се е црно.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11202
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 9 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Гостин Сре Мар 02 2016, 21:42

Ne e toa od SDSM Trendafile, Svetska Banka ve podjebavaq...Iako vie pravite "zdravi reformi"...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 9 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by трендафил Чет Мар 03 2016, 18:53

Имаме тим, имаме програма, знаеме како да ги промениме работите. Една од мерките во програмата е сите жени коишто ќе наполнат 62 години и сите мажи коишто ќе наполнат 64 години ќе добиваат државна социјална пензија. Оваа државна социјална пензија ќе биде во висина од 60% од просечната пензија. Оваа пензија ќе ја добијат сите без разлика дали работеле или не.

А1он
Ова е ветување на потпредседателот на СДСМ Дамјан Манчевски, дадена во Кратово. Бидејќи не сум психијатар нема да давам медицинска оценка за оваа изјава. Ми личи многу на ветувањето дека од секое семејство ќе се вработи по еден. Да прецизирам. 60% од просечната пензија е повеќе од 11.000 денари. Ако ја добиваат тие што сега не исполнуваат услови за пензија, односно тие што воопшто не работеле или имаат стаж помал од 15 години, веројатно тоа би требало да биде и минимална пензија. Нема ваљда тој што работел 40 години но имал мала плата да има помала пензија од некој што воопшто не работел и не уплатил ни денар во фондот. Не знам што би рекла Светската Банка за ова предизборно ветување . Доколку немаат и психијатар во тимот, се разбира. Очекувам сега дека наместо да дискутирате за предлогот на човекот кој е веднаш до црпнатиот од Муртино, ќе се обидете повторно со приземни напади врз мене. како да сум јас виновен за изјавата што веројатно ќе се врти додека постои СДСМ паралелно со ветувањето за вработување по еден од секое семејство. Посебно што оваа изјава на блискиот соработник на Заев е дадена по забелешките дадени од страна на Светската Банка.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11202
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 9 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Гостин Чет Мар 03 2016, 19:27

Трендо, доста со тресење зелени бре. Дај прибери се малку. Претера со лажење.

Просечната пензија во Македонија е 12 000 денари

http://faktor.mk/2015/08/09/prosechnata-penzija-vo-makedonija-e-12-000-denari/

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 9 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by defo Чет Мар 03 2016, 21:56

Неќам да отворам нова тема а мислам дека нема ни потреба. ДУИ и ДПМНЕ одат во активно дестабилирање на државава за свои цели.
(ВИДЕО) ДУИ во кампања против изградбата на крстот во Бутел...

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3499
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 9 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by osa Чет Мар 03 2016, 22:10

ajde bre patrioti dpmneovski glejte do kade ja doturkavte drzavata ....shto ima da vi brani DUI kaj da postavite krst ? ajde da ve vidam sega koj ke se "tepa " so vashiot koalicionen partner ??? koj ke ima muda da go srushi dvoglaviot orel u topansko pole ?...
p.s. kaj se krie SHehtanski ? do kade e so vadenjeto na nezakonski postavenite tabli so albanski iminja na UCHILISHTATA vo opshtina butel ???? eh more ...ja prodadovte drzavata ...a pred toa ja opljachkavte ...koj ve poddrzuva e vash SOUCHESNIK vo celoto scenario ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16522
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 9 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by defo Чет Мар 03 2016, 22:19

деновиве заприметив дека сите табли на автобуси низ Скопје дали се инфо или на автобуси се двојазични????

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3499
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 9 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 9 of 40 Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 24 ... 40  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот