Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DPMNE-OFCI

+20
Bosonoga
nino
OPOZICIONER
misterija
Dino
IVA
SHARENI
Marc
PRVOBOREC
трендафил
Rufi
хан Ацо
ribar1
defo
reiter
Hamad bim Khalifa
osa
tmoro
Kalinda
Sotir
24 posters

Страна 10 of 40 Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 25 ... 40  Next

Go down

DPMNE-OFCI - Page 10 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by osa Чет Мар 03 2016, 23:22

i zamisli i toj shto odi do "najpatriotskoto" selo LJubanci kaj shto zivee golemiot heroj za koj imashe duri SPEKTAKULAREN PRECHEK NA DRZAVEN TROSHOK (shto znachi kurchenje od nashi pari )i toj ima dvojazichna tabla ,plus TETKITE koi postojano gi vkluchuvaat za da ni kazat da si izvadime karta i deka : kontrolorite na jsp imaat pravo da gi legitimiraat patnicite spored zakon i tie zboruvaat na dva jazika ...e sega shto e moronsko tuka taa shto zbori na makedonski badijala zbori zoshto makedoncheto ko korkach si vadi karta ...drugata pak shto zbori na albanski ,dzabe zbori ONI nevadat karti poshto "nemale pari " drzavata ne gi vrabotila ....e bash taka se pravdaat koga ke dojde kontrola .....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16516
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 10 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Гостин Пет Мар 04 2016, 07:58

Виновен е, веројатно затоа што не е член на дпмне-овците.

Државен пазарен инспекторат: Милорад Георгиевски е виновен

Судот можел да го ослободи, да му изрече алтернативна мерка за забрана да продава или да му ја намали казната, но скопајнецот Милорад Георгиевски бил осуден.

Додека едни добиваат казни други се богатат, а пак легализираните трговци се жртви од сивата економија. За оние кои продаваат многу повеќе стока од 15 коприви, како да нема казни. Околу сите зелени пазари се продава се и сешто. Трговците кои плаќаат закупнина регариаат дека инспекторите знаат што се случува, а не реагираат навремено.

http://telma.com.mk/vesti/drzhaven-pazaren-inspektorat-milorad-georgievski-e-vinoven

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 10 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by defo Пет Мар 04 2016, 09:01

Која сива економија, жити мајка нека одат на Шутка.....Еко Центар Скопје во центар на Скопје е најголемо легло на сива економија, ни фискална ни нутур ни ѓаол........

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3491
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 10 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by defo Пет Мар 04 2016, 09:19

Протестите ќе продолжат, кривична за висок функционер на ДУИ

Јас мислам дека треба една кривична и за Тодорче Прометеј Петров..и мислам дека е редно Финансова полиција да го провери неговото работење, т.е работењето на „македонската нацинонална организција“ СМК.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3491
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 10 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by defo Пет Мар 04 2016, 09:47


_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3491
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 10 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Гостин Пет Мар 04 2016, 12:45

E shto mozhesh Defo...Moronite od dpmne mozhebi i veruvaat vo toa...Iako sekoj shto ima makar malku mozok vo glavata znae deka kuririte i shitelite lazhat...Sepak neka stoi ova ovde da gleda narod...

DOKAZ DEKA KURTON NOVINARITE OD KURTON MEDIUMOT INFOMAX LAZHAT

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 10 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by defo Саб Мар 05 2016, 20:17

Интересен статус на Ацо Лукароски напишан на FB
ВРЕДИ ДА СЕ ПРОЧИТА !!!
На фејсбук групите во кои што доминираат „ПАТРИОТИ“, статусите се полни со мнооогу гнев, револт, закани кон неистомисленици...
Врие од статуси против СДСМ, против Форумот на слободоумни патриоти, против ЛДП, ОМ и други опозициони партии... Против САД, ЕУ, Германија, Холандија, против странски амбасади, против Ван Хауте, Бејли, Фуере... Против Албанци, Турци, против Муслимани... Против невладини организации, против медиуми кои што не се под контрола од власта, против Сашо Орданоски, Стојанче Ангелов, Фрчковски итн. итн.
Премногу негативна енергија... Премногу повици за некакви си „конечни пресметки“... Се преминуваат сите граници на нормалност и логичност... Омраза до невидени размери...
Се плашам дека е толку многу наталожена таа омраза, што и после промените кои што несомнено ќе дојдат, омразата нема брзо и лесно да исчезне...
Ова што се случува во Македонија ќе има тешки и (долго)трајни последици... Премногу раскарани пријателства, нарушени добрососедски односи, „инфицирани“ роднински врски...
Груевски и неговата свита направија милион гревови за изминативе 10 години... НАЈГОЛЕМ ГРЕВ е токму тоа што ги поделија македонските граѓани... Тој грев е за мене поголем дури и од огромните пари изнесени од државата...
И тогаш кога ќе им дојде крајот, а наскоро ќе им дојде, нема да ги жалам ниту трошка... Нека видат маки, толку колку што тие им предизвикале маки на други луѓе... Ништо повеќе од тоа!

За ова обележанато во црвеното од дамна зборам Smile

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3491
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 10 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by defo Вто Мар 08 2016, 21:06


Еве повелете, еден бранител на крст.....
DPMNE-OFCI - Page 10 Untitled-11-647x320

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3491
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 10 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by osa Вто Мар 08 2016, 21:40

defo напиша:
Еве повелете, еден бранител на крст.....
DPMNE-OFCI - Page 10 Untitled-11-647x320

kaj ti tekna bre defo da go stavish na forum ? jas rechisi sekojdnevno go sretnuvam (i denot mi e za nikade )...mora da ti otkrijam vo poverenje deka sekoj den odi vo NARODNA KUJNA da jade i zamisli u edna partal kesa nosi TENDZERE ZA da mu go napolnat za doma ....ete kakvi se poddrzuvachite na ovaa garnitura ....

p.s. tuka na slikite e brichen pa moze da se kaze deka MALKU lichi na chovek ...toa go brichat pred sekoe protestiranje ...a inaku da go vidish NEBRICHEN !!!!! abe mislam ke se ispovratish ...a toj postojano e nebrichen ...nemal vreme ,mnogu bil angaziran so partijata ..bil potreben na partijata i na drzavata ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16516
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 10 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by трендафил Сре Мар 09 2016, 10:36

Љубовта или омразата, како сакате е обострана. Колку вие ги сакате ВМРОвците, толку е и обратно, односно толката е љубовта кон сдсмОВЦИТЕ. Факт е дека СДСМ, Форумот на слободоумни патриоти, ЛДП, ОМ и други опозициони партии, САД, ЕУ, Германија, Холандија, и некои други странски амбасади, против Ван Хауте, Бејли, Фуере... некои Албанци, Турци, екстремни Муслимани, невладините организаци на СОрос, некои медиуми кои што не се под контрола од власта но се платени од Сороси некои амбасади како и Сашо Орданоски, Стојанче Ангелов, Фрчковски итн. итн. се трудат да ја соборат демократски избраната власт и да инсталираат друга. Не можеш да сакаш некого што сака да воспостави диктаура. Ние немаме фантомски гласачи туку фантомски министри и дополнителни министри. Во МВР, Труд и социјала, Финансии, Информатичко општество, Земјоделие и шумарство. Груевски не би бил тоа што е денес ако нема поддршка од народот. Ниту Заев не би бил тоа шпто е ако ја нема вашата поддршка, но и поддршката на горенаведените. На 5ти јуни ќе видиме дали со години лажете поддржани од странците дека во Македонија немало демократија, дека демократија било ако најголемиот дел новинари се платеници на СОрос и лажат дека сме ја прекршиле времената спогодба со преименувањето на автопатот или аеродромот, што со пресуда на судот во Хаг беше отфрлено. Што би рекле имавме масовно тресење глупости од продадени души.
АКо Заев и Шеќеринска можат да одат на собири на сиромашни, тогаш не гледам зошто еден земјоделец да не може да биде и бранител и верник.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11195
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 10 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Гостин Сре Мар 09 2016, 10:58

трендафил напиша:Љубовта или омразата, како сакате е обострана. Колку вие ги сакате ВМРОвците, толку е и обратно, односно толката е љубовта кон сдсмОВЦИТЕ. Факт е дека СДСМ, Форумот на слободоумни патриоти, ЛДП, ОМ и други опозициони партии, САД, ЕУ, Германија, Холандија, и некои други странски амбасади, против Ван Хауте, Бејли, Фуере... некои Албанци, Турци, екстремни Муслимани, невладините организаци на СОрос, некои медиуми кои што не се под контрола од власта но се платени од Сороси некои амбасади како и Сашо Орданоски, Стојанче Ангелов, Фрчковски итн. итн. се трудат да ја соборат демократски избраната власт и да инсталираат друга. Не можеш да сакаш некого што сака да воспостави диктаура. Ние немаме фантомски гласачи туку фантомски министри и дополнителни министри. Во МВР, Труд и социјала, Финансии, Информатичко општество, Земјоделие и шумарство. Груевски не би бил тоа што е денес ако нема поддршка од народот. Ниту Заев не би бил тоа шпто е ако ја нема вашата поддршка, но и поддршката на горенаведените. На 5ти јуни ќе видиме дали со години лажете поддржани од странците дека во Македонија немало демократија, дека демократија било ако најголемиот дел новинари се платеници на СОрос и лажат дека сме ја прекршиле времената спогодба со преименувањето на автопатот или аеродромот, што со пресуда на судот во Хаг беше отфрлено. Што би рекле имавме масовно тресење глупости од продадени души.
АКо Заев и Шеќеринска можат да одат на собири на сиромашни, тогаш не гледам зошто еден земјоделец да не може да биде и бранител и верник.

Демократски избрана со фалсификуван избирачки список? А бе ајде Трендо дај собери се малку, денес не ти е денот. Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 10 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by трендафил Сре Мар 09 2016, 11:22

Прво до сега нема некаква потврда за фалсификуван избирачки список. А второ, прочистувањето на избирачкиот список го прави ДИК, на владата. А со ДИк со години раководи опозицијата. Во секој случај првичните проценки по наводното прочистување на списокот, покажува дека всушност и немало некои посериозни забелешки. Освен стотина илјади иселени, од кои 90% се Албанци. Па сега се поставува прашањето дали СДСМ и ДУИ направија фалсификуван попис. За да има над 20% Албанци во Македонија. Од кои не мал дел изгледа гласаа или во нивно име гласаше друг на претседателските избори на кои победи Црвенковски. Во лИпково на пример 100%.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11195
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 10 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Гостин Сре Мар 09 2016, 11:27

Лажеш Трендафиле. Се досега мнозинство во ДИК имавте вие и вашите браќа учките. Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 10 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by defo Сре Мар 09 2016, 21:06

трендафил напиша:Љубовта или омразата, како сакате е обострана. Колку вие ги сакате ВМРОвците, толку е и обратно, односно толката е љубовта кон сдсмОВЦИТЕ.

E ова е тоа против кое се борам, барем јас лично, јас немам омраза кон ВМРО, јас имам замерки кон тоа како вие како членови и симпатизери Трендафиле, не реагирате на злоделата кои се прават од врхушките. Како аминовате се и им служите за алиби. А ова што си го пишал ти и пишуваш задниве денови е загрижувачко, отворено повикуваш и потикнуваш на граѓанска братоубиствена војна. Но за наша среќа , а ѓалост на твоите врхушки тоа нема да се деси, ќе остане во расипаните умови, финалните пресметки и слично. И Трендо памти го ова можда ДПМНЕ ќе победи на 5 јуни, ама ќе победи без Грујо, Мијалков, Ставрески, Тодоров, јанкиески, ако биде се како што треба тие ќе гласаат на 4 јуни, ако во меѓувреме не скубнат во непознат правец.

трендафил напиша: Ние немаме фантомски гласачи туку фантомски министри и дополнителни министри.

Фантомски министри со потпис, и со надеж дека ќе се спасат од ќелија. А за разлика од нив баба ми и дедо ми од „Бутел“ гласаа „по ваша желба и потреба“.
defo
defo

Број на мислења : 3491
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 10 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Гостин Нед Мар 13 2016, 11:56


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 10 Empty РЕ: сдсмОВЦИ

Пишување by трендафил Пон Мар 14 2016, 09:00

defo напиша:
трендафил напиша:Љубовта или омразата, како сакате е обострана. Колку вие ги сакате ВМРОвците, толку е и обратно, односно толката е љубовта кон сдсмОВЦИТЕ.

E ова е тоа против кое се борам, барем јас лично, јас немам омраза кон ВМРО, јас имам замерки кон тоа како вие како членови и симпатизери Трендафиле, не реагирате на злоделата кои се прават од врхушките. Како аминовате се и им служите за алиби. А ова што си го пишал ти и пишуваш задниве денови е загрижувачко, отворено повикуваш и потикнуваш на граѓанска братоубиствена војна. Но за наша среќа , а ѓалост на твоите врхушки тоа нема да се деси, ќе остане во расипаните умови, финалните пресметки и слично. И Трендо памти го ова можда ДПМНЕ ќе победи на 5 јуни, ама ќе победи без Грујо, Мијалков, Ставрески, Тодоров, јанкиески, ако биде се како што треба тие ќе гласаат на 4 јуни, ако во меѓувреме не скубнат  во непознат правец.

трендафил напиша: Ние немаме фантомски гласачи туку фантомски министри и дополнителни министри.

Фантомски министри со потпис, и со надеж дека ќе се спасат од ќелија. А за разлика од нив баба ми и дедо ми од „Бутел“ гласаа „по ваша желба и потреба“.
Јас не поттикнувам на братоубиствена војна. Но сигурно е дека во име на мирот нема да дозволам Македонија да ја води некој што не победил на избори, без разлика дали тоа е некоја македонска партија, странски амбасадори или странски платеници. Напротив, се залагав и се залагам за што побрзи избори кои ќе покажат според мене дека вие лажете со години дека наводно ја имате поддршката од народот, а некој ви ги краде изборите. При тоа не можам да се мешам во тоа кои кандидати ќе ги предложи која партија, но ако ми е изборот помеѓу Груевски и Бејли, пардон Заев, ќе гласам сигурно за Груевски. Не за Бејли или ЏОрџ Сорос. Фантомски министри се Оливер Спасовски и Фросина Ременски. Затоа што се насила упикани во власта од страна на наводните олеснувачи од меѓународната земја. Кои секогаш олеснуваат на наша штета, без разлика дали се работи за спороти со Грција, војната со Косово во 2001 година или сега кога сакаат да ни наметнат марионетска власт. Не е ли блесаво некој да тврди дека во Македонија немало демократија, а да се плаши од гласовите на дијаспората, односно од луѓе кои според вас „побегнале“ на слобода во „демократските“ земји од ЕУ и НАТО. Земји кои не ни ги признаваат основните човекови права, а тоа се правото на самоиндентификување и самоименување како народ. Во секој случај еве ќе се спроведат избори по ваши правила и со ваша контрола и во ДИК и во МВР, па ќе ги видиме резултатите.
АЈде да не отварам нова тема, фантомот Проливер Спасовски вчера не и го честиташе 35тиот роденден на специјалната единица Тигри чија база за прв пат по толку години на тој ден остана затворена. Обично на роденденот имаше некоја показна вежба интересна за јавноста.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11195
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 10 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Гостин Пон Мар 14 2016, 09:39

Lazhesh Trendafile...Ne samo shto pottiknuvash bratoubistvewna vojna tuku i samiot uchestvuvash vo falsifikuvanje na izborite...A toa shto kje glasash za grchkiot cigan i so toa posredno za tvoite brakja uchkite, ne e nikakvo iznenaduvanje...Site predavnici na Makedonija imale svoi gospodari za koi odrabotuvale...No samo eden...Vie ste prvite shto sluzhite na dvajca gospodari...Na grchkite cigani go prodavate svetoto makedonsko ime, a na vashite brakja uchkite ja prodavate svetata makedonska zemja...I se toa pod maskata na patriotizam...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 10 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by osa Пон Мар 14 2016, 17:48

Duri i vo najpatriotskoto selo Ljubanci avtobusot 47 e dvojazichen ..a tamu e vtoriot chovek u dpmne herojot od hag

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16516
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 10 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by osa Пон Мар 14 2016, 23:06

Zaev go povika chlenstvoto javno preku mediumite da se prikluchi na odbrana na ustavot na drzavata ...no DPMNEOVCITE tajno gi vikaat so SMS ..ha ha ha

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16516
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 10 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by defo Вто Мар 15 2016, 00:15

osa напиша:Zaev go povika chlenstvoto javno preku mediumite da se prikluchi na odbrana na ustavot na drzavata ...no DPMNEOVCITE tajno gi vikaat so SMS ..ha ha ha

ОСА, јас да сум Заев во моментов би отповикал од протестите, ради зачувување на мирот, тетка Стефка, и компанија утре ќе направат се утре да има нереди ...се со цел преку Трендо и компанија да не обвинат за нарушување на мирот во државав и потикнување на граѓанска војна. Не треба да бидеме дел од тоа сценаријо. А колку за Мече, адвокатот од Охрид, што ја потегна целава приказна нема што да се зборува, дете со 0 искуство, со 0 случаеви стигнало да продава ветер во магла. Всушност не сфатил дека со ова е само добро искористен за век и веков.
defo
defo

Број на мислења : 3491
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 10 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by defo Вто Мар 15 2016, 00:21

СДСМ ќе протестира пред Уставен, но ќе ја премолчи иницијативата на Петров

А пази оваа будалија.....овај Тодорче Прометеј Петров бил стварно будала
Се наметнува и дилемата зошто токму сега СДСМ реагира бурно, додека без нивен коментар мина молкот на Уставниот суд во врска со иницијативата за поништување на Законот за специјалното обвинителство поднесена од Тодор Петров. Зошто меѓу револтирачките мотиви за приклучувањето на протестот што вчера Заев ги наброја не беше, на пример, тоа што иницијативата на Петров е поднесена многу поодамна отколку оваа во врска со Законот за помилување, а никогаш не беше ставена на дневен ред на ниту една седница на Уставниот? И ова прашање вчера остана неодговорено.

А уште побудала од него е новинарот на дневник.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3491
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 10 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by defo Вто Мар 15 2016, 20:00

ВМРО ДПМНЕ: МАНУ Е КЛОН НА СДСМ

Сериозно...
ВМРО ДПМНЕ го обвини МАНУ дека е клон ан СДСМ и јавно го праша Таки Фити дали ќе направат бројчаник и за растот на економијата
Хахах, кој раст жити се....еве јас обеќавам јавно дека јас ќе го направам тој бројчаник, само нека ми достават, валидни податоци, не шминкани.......


Последниот чин на МАНУ е партиски и политички, а не научен и се додека академијата не се огради од ваквите настапи ВМРО-ДПМНЕ ќе ја третира како клон на СДСМ и соросовите здруженија.

Значи она што сум го кажал 1.000 000 пати, уште важи секој што не мисли како пастариот е политички неподобен за оваа власт, која сем етикетирање, шиканирање, друго и да не знае.

И за крај, како не им е срам, со вакви напади, со вакво омаловажување???

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3491
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 10 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by defo Вто Мар 15 2016, 20:18

DPMNE-OFCI - Page 10 2dme9og


_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3491
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 10 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by трендафил Вто Мар 15 2016, 20:22

Таки Фити беше еден од неуспешните министри за финансии. Како министер имаше прекар Фифти. Но тој не е тема на разговор. Треба веќе да ви станува јасно дека на мнозинството му е веќе преку глава од односот и на СДСМ и на некои земји кои изигруваат меѓународна заедница, па може да се очекува експлозија можеби веднаш, а најдоцна по изборите. Сигурно е дека нема да дозволиме тешко стекнатата независност да ја претвориме сами во протекторат и да дозволиме платениците на Сорос да одлучуваат кој ќе биде на власт и како да пресудуваат судовите. На вас треба исто така да ви биде јасно дека додека сте приврзок на Сорос нема никогаш да победите на избори.
Не гледам иначе причина да ги прекинете протестите поради страв од крвопролевање. Сигурно нема никој да ве нападне. Доколку вие не го нападнете Уставниот Суд. Смешно е кога партија од власта се однесува како опозиција. Па така сега министерот Проливер Спасовски ќе се најде пред своите потчинети кои ќе треба да го спречат да го запали Уставниот Суд или насилно да ги исфрли влечејќи ги за уши уставните судии од таму.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11195
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 10 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by defo Вто Мар 15 2016, 21:49

Џабе Трендо, крајот вака мириса.......Smile Мене ми прија бидејќи на 6 јуни ќе бидам слободен, ќе бидам повторно среќен, ќе се врати повторно вољата за живот во народот............една плејада луѓе (нелуѓе) на 6 јули ќе бидат разочарани...ама тоа е тоа. Ќе им падне во вода лагодниот живот кој ние им го плаќаме........

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3491
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 10 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 10 of 40 Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 25 ... 40  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот