Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DPMNE-OFCI

+20
Bosonoga
nino
OPOZICIONER
misterija
Dino
IVA
SHARENI
Marc
PRVOBOREC
трендафил
Rufi
хан Ацо
ribar1
defo
reiter
Hamad bim Khalifa
osa
tmoro
Kalinda
Sotir
24 posters

Страна 18 of 40 Previous  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 29 ... 40  Next

Go down

DPMNE-OFCI - Page 18 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by defo Сре Ное 30 2016, 19:44

Хахахах, Трендо брате..издржи тешко ти е знам, те чека затвор, те чека  наркоман понадарен, знам....нема да е и во Идризово ко на Халкидики.
defo
defo

Број на мислења : 3487
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 18 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Teo Сре Ное 30 2016, 22:30

Trendafile, eve drugarot Tito, tvojot prv i nikogash neprezhalen idol ti porachuva:


DPMNE-OFCI - Page 18 F386m8
Teo
Teo

Број на мислења : 5090
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 18 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by defo Сре Ное 30 2016, 22:44

Го нема, шумел шумки денес...............

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3487
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 18 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by PRVOBOREC Чет Дек 01 2016, 11:35

Синоќа научивме неколку работи. Прво Стојанче ептен да ти го бивало за дебати.  Му фрли коска на Груби и овој се закачи за неа како млад мајмун за банана. Па така убаво им го начука на небањатите како што ни они самите не успеваат на Халкидики.

Ама да одиме по ред. Прво што дознавме е дека десет години сме биле во заблуда мислејки дека државата ја води пастирот и фамилијата. А  целото тоа време Македонија да ти била водена од УЧК.  Веројатно заради недостигот на време пастирот им го дал тоа право на учките.  Тој и остатокот од фамилијата биле зафатени со прислушување на граѓаните. И полнење на фамилијарната каса. Со парите на народот.

Груби ни откри уште нешто. Дека некои од ветераните на УЧК се толку заслужни што нема потреба да работат и да печалат. До крајот на тендер коалицијата и воспоставување на правна држава тие ќе си седат дома и се дебело платени за тоа.  Што не е ништо чудно. Не се тоа пари од џебот на пастирот туку од народниот џеб. А како што е познато туѓите пари најлесно се трошат.

Оперирајки со бројка од 25 000 албанци вработени во администрација,  Груби конечно покажа и докажа дека нешто не штима. Ако албанците се 25% , а администрацијата  според признание на небањатите брои 180 000 тогаш Ахмети ни оддалеку не успеал   во намерите да го имплементира рамковниот договор. Веројатно и нему му е поважно да ги наполни офшор сметките отколку да ги остварува правата на албанците.  

Со тоа доаѓаме до фактот дека патриотите кои се чукаат во гради бранејки ова и она, и од македонска и од албанска страна се се` само патриоти не. Дека стабилноста во Македонија е лажна. Се одржува на штета на целокупното население  и сите ние плаќаме за неа. А парите завршуваат во џебовите на некакви ветерани и ветеранки, зависно од проценката на партиските богови кој и колку заслужил.

А тие богови ги преполнија банките низ Кипар, Панама, Белизе и којзна каде уште. Додека оние на кои парите навистина им припаѓаат живеат во беда. Ненајадени, делумно облечени, со извршители на врат, без можност да се лекуваат, додека патриотите се расфрлаат наоколу со хациенди, џипови и швалерки како Македонија и народот да ги добиле во наследство од мајка им.

Иако, крајот им се гледа. Државата се повеќе се задолжува. Полека ќе исчезнат парите за одржување на мирот во куќата. Засега се уште тоа ќе оди на контото на народот. Немањето пари за пензии ќе се прекрши на грбот на работниците кои ќе треба да работат до смрт за да можат патриотите и учките да ги живеат своите соништа. Стопанството веќе страда, бог знае колку пари им должи државата на фирмите.

И ќе оди така се додека не дојдат доверителите од надвор. Оние кои сега им ги даваат ќе дојдат да си ги земат парите. Ама и тие се како нашите извршители кои крвта му ја пијат на народецот. Едно дале пет земаат. И ќе нема каде. Парите ќе мора да се враќаат а и мирот во куќата ќе треба да се одржува. А тоа е вон можностите на криминалци од типот на учката и пастирот. Да грабаат знаат, ама да створат нешто за нив е мисловна именка.

Во тие моменти очи нема да им видиме. Тие веќе спремиле се, и кога ќе дојде времето за наплата газ преку глава и најдалеку што можат од Македонија. Со нив ќе исчезнат и народните пари, па народот ќе мора се одново. И држава да гради, и пари да печали ако сака да го биде и него и државата. 25 години труд ќе отидат во ветар и џебовите на учките и патриотите.

Затоа додека сеуште не е доцна треба да ја решиме оваа заврзлама. А се решава едноставно. На 11 декември гласајки за опозицијата  пастирот и учката треба да ги испратиме директно во Идризово. Преку сите демократски процеси во реформираните правосудни институции. А ние треба да свртиме нов лист. Никогаш повеќе не смееме да заборавиме дека оној што сме го избрале не владее со нас  туку  се што смее е да го исполнува она за што сме го избрале. Никогаш повеќе не смееме да дозволиме “неветено а остварено”.

Би сакал Стојанче Ангелов за синоќешниот успех како и заради неговото несебично залагање за конечната пресметка со фамилијата и учките, би требало да добие високо место во владата на СДСМ што ќе се формира по изборите. Или барем во државните институции. Имам впечаток дека во него има многу енергија која може да се искористи за доброто и на Македонија и на граѓаните кои живеат во неа.
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2459
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 18 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by defo Пет Дек 02 2016, 21:21

Елена Стојкоска, сопруга на пратеникот Александар Стојкоски. Со лепење на влезна врата у влез од зграда со све. Чиста ЈАВНА ЗАБЕГАНОСТ!

DPMNE-OFCI - Page 18 CyqqOyAXEAALVkK

И лепотанот.....
DPMNE-OFCI - Page 18 CyqqPxnWgAENxOU

Шо би рекле италјаните Porca miseria

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3487
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 18 Empty Седиштето на OBRM-PDUKM

Пишување by defo Вто Дек 06 2016, 20:20

DPMNE-OFCI - Page 18 15401046_1112445288868417_8481166240365261555_n

DPMNE-OFCI - Page 18 15267536_1112445282201751_2818173085791170521_n

DPMNE-OFCI - Page 18 15253485_1112445285535084_2131020261505059197_n


Последната промена е направена од defo на Вто Дек 06 2016, 20:23. Мислењето е променето 1 пати
defo
defo

Број на мислења : 3487
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 18 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by defo Вто Дек 06 2016, 20:21

DPMNE-OFCI - Page 18 15390853_1112445335535079_7993466528156591283_n
DPMNE-OFCI - Page 18 15284054_1112445388868407_4105335317778917136_n

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3487
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 18 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by defo Вто Дек 06 2016, 20:21

Исполирани светкави подови, барокни двоседи со исти такви перници, екстравагантни лустери и широк поглед на центарот на Скопје – ова луксузно опкружување регистрирано на фотографиите кои протекоа во јавноста, наводно е ентериерот на барокното седиште на ВМРО- ДПМНЕ. Од партијата ниту го демантираат ниту го потврдуваат ова.

Забегано, ако сака да е Чаушеску, ќе заврши како Чаушеску!!!!

Раскош во седиштето на ВМРО-ДПМНЕ?
defo
defo

Број на мислења : 3487
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 18 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by defo Сре Дек 07 2016, 00:22

Груевски до Заев:Ќе му беше пратен само Ќосето да ја заврши приказната

Сериозно....
-И тој дојде овде во Делчево и зборува, да станел Гоце Делчев, што ќе кажел за нас како Влада, која што изгради толку многу работи, која што привлече толку многу инвеститори, која даде толку многу енергија, сила, помош на земјоделците во Македонија и редица други работи. Тој најде да го цитира Делчев. Јас ќе му кажам. Да беше Делчев денеска жив, тој немаше да може со него да се поздрави, на него ќе му беше пратен само Ќосето да ја заврши приказната со таков човек- му порача Груевски на Заев, како што објави Република.


Сериозно ова. Ова кампањава ко Миленко да ја организира и води, зар до таму дојдовме, да посакуваме на противкандидатот да е мртов. Дај не ме зезајте. Мизерија.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3487
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 18 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by трендафил Сре Дек 07 2016, 09:31

defo напиша:Хахахах, Трендо брате..издржи тешко ти е знам, те чека затвор, те чека  наркоман понадарен, знам....нема да е и во Идризово ко на Халкидики.
нНе знам кога последен пат си бил на психијатар. Зарем сериозно мислиш дека СДСМ има шанси да воведе диктатура и секој што не мисли како него да го пикне во затвор. Доколку успее на некој начин на сила да дојде на власт со помош на „чадорот“ се разбира, бидејќи дури и по анкетата на Телма нема шанси да победи на изборите. Не ме чуди ништо кога се работи за подржувач на идиот што смета дека е нормално да се убиваат политичари, како што се гледа на видеото [url=Wg9ZC,U83KZafHH<]овде.[/url]

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11183
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 18 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by трендафил Сре Дек 07 2016, 09:36

defo напиша:Груевски до Заев:Ќе му беше пратен само Ќосето да ја заврши приказната

Сериозно....
-И тој дојде овде во Делчево и зборува, да станел Гоце Делчев, што ќе кажел за нас како Влада, која што изгради толку многу работи, која што привлече толку многу инвеститори, која даде толку многу енергија, сила, помош на земјоделците во Македонија и редица други работи. Тој најде да го цитира Делчев. Јас ќе му кажам. Да беше Делчев денеска жив, тој немаше да може со него да се поздрави, на него ќе му беше пратен само Ќосето да ја заврши приказната со таков човек- му порача Груевски на Заев, како што објави Република.


Сериозно ова. Ова кампањава ко Миленко да ја организира и води, зар до таму дојдовме, да посакуваме на противкандидатот да е мртов. Дај не ме зезајте. Мизерија.
Заев по обичај нешто ги помешал лончињата. Не бил Гоце Делчев туку Ванчо Михајлов тој што како Заев заговарал Швајцарија на Балканите.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11183
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 18 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Teo Сре Дек 07 2016, 12:32

Barem sakal Makedonija dea bide cela...A ne kako vas dpmne-ofcite da ja delite na parchinja so pomoswh na istite onie shto ja delea vo Bukuresht i chii bisti gi stavavte na zgradata na MNR...

PS. Sasho Ordanovski te pozdravi tebe, site dpmne-ofci i posebno vashiot pastir...

Ордановски: Ќосето е познат по убивање на луѓе од ВМРО, да беше жив ќе го убиеше Груевски, не Заев
Teo
Teo

Број на мислења : 5090
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 18 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Luxor Сре Дек 07 2016, 13:39

Честито двојазичност Трендо.

(ВИДЕО) Груевски со предизборен спот на албански јазик побара поддршка од гласачите Албанци

https://kriminalitenavmrodpmne.wordpress.com/2016/12/06/%D0%B2%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%BE-%D0%B3%D1%80%D1%83%D0%B5%D0%B2%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D1%81%D0%BE-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B4%D0%B8%D0%B7%D0%B1%D0%BE%D1%80%D0%B5%D0%BD-%D1%81%D0%BF%D0%BE%D1%82-%D0%BD%D0%B0/
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6593
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 18 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by трендафил Сре Дек 07 2016, 19:56

Спотот не е предизборен туку од отваеање на објект во општина која е двојазична според Уставот. Да не кажам според Рамковната спогодба, затоа што таа со потписите на живите Бранко Црвенковски и Љубчо Георгиевски, кои се3 дел од изборите на истата, ваша страна, и на покојните Арбен Џафери и Имер Имери. Не се бара промена на Уставот ниту на Рамковната. Ве чуди ли тоа што педерите што се божем гаранти на Рамковната молчат кога Заев сака да ја прекрши (прошири) исто како што молчеа кога етнички прашања се решаваа територијално, односно со создавање на мојата општина Чаир без да бидеме прашани ние што живееме тука, ниту тие од Струга и Кичево пред да им ги додадат околните доми8нантно албански општини. Останува да видиме што ќе биде со двојазичноста и како идиотиве од чадорската меѓународна заедница ќе се однесуваат по пописот. Кога ќе излезе дека во Скопје и во Македонија нема 20% Албанци.
Што се однесува до Ќосето, Груевски реагираше на претпоставката на Заев како би реагирал Гоце Делчев кон Груевски во тоа, минато време. За разлика од Заев кој зборува за политички убиства во сегашно и идно време. Овде може да го видите видеото.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11183
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 18 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Teo Сре Дек 07 2016, 19:58

Ajde ne se pravdaj sega...Ve fativme ushte ednash so spushteni gakji...
Teo
Teo

Број на мислења : 5090
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 18 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Teo Чет Дек 08 2016, 09:04

Андон Ќосето, Груевски и Заев

DPMNE-OFCI - Page 18 Stojan%20ce

Згрозен сум од изјавата на Никола Груевски со која му се заканува на претседателот на СДСМ Зоран Заев, повикувајќи се на Андон Ќосето. Не само што сум згрозен, туку и силно ја осудувам ваквата закана.

Никола, да беше Андон Ќосето жив најпрво ќе те посетеше тебе. Ќе те посетеше тебе, Никола, затоа што ти стана најголем сојузник на УЧК. На истата онаа УЧК која во 2001 убиваше македонски синови, убиваше македонски војници и полицајци.

Ќе те посетеше најпрво тебе, Никола, затоа што токму ти, Никола, ги амнестираше обвинетите ѕверови опфатени со хашките случаи, ѕверови кои киднапираа и сурово се изживуваа врз недолжни македонски цивили, ѕверови кои убија 12 Македонци киднапирани од нивните куќи и дворови. Ѕверови кои убија 12 македонски цивили и ги затрупаа во некоја дупка. Како да се животни, а не луѓе.

Ќе те посетеше Ќосето затоа што токму ти, Никола, го понижи македонскиот народ ставајќи командант од УЧК за министер за одбрана, командант од УЧК за министер на истата онаа Армија чиишто војници ги убивал во 2001.

Ќе те посетеше Андон Ќосето затоа што ти, Никола, им го дораскина и така раскинатото срце на воените инвалиди и семејствата на загинатите бранители кај Вејце, тужејќи ги и барајќи од нив со законска камата да ја вратат земената отштета, земена затоа што ги изгубиле своите најблиски, земена затоа што го изгубиле своето здравје.

Никола, лесно е да се закануваш со друг. Биди маж, па ти лично посети го оној на кого му се закануваш. Земи го ножот како што правел Ќосето и отиди кај него. Арно ама, ти и тие околу тебе сте мазни. Вие сте нежни. Вие не сте за такви груби работи. Повеќето од вас дури и немаат отслужено воен рок, иако во ваше време војската беше задолжителна. Ти и твоите носители на листи, Никола, немате допрено револвер и кама, нож или сабја, пиштол или пушка. Ај кажи реално, Никола, колку од твоите носители на листа имаат отслужен воен рок? А ти, Никола, имаш ли ти отслужено воен рок или не? За крај, Никола, колку од твоите носители на листи учествуваа во одбрана на татковината во 2001? Ниеден? А, Никола? Ниту еден? Нормално, ниту еден. Тоа е опасно за вас, не е убаво, ризично е, валкано е, може да се загине. Војска, оружје, одбрана на држава, не е тоа за вас. Вие имате повеќе мерак на патувања. Особено ако се патува на југ.

Затоа, Никола, пред да отидете предалеку, повикувам на разум. Разум и мир за мирни и ненасилни избори. Разум и мир за доброто на Македонија.

07.12.2016

Носител на листа во третата изборна единица

Коалиција ВМРО за Македонија

Број 9

Генерал Стојанче Ангелов

Извор: Фејсбук профилот на авторот

Слика: Предраг Алексиќ
Teo
Teo

Број на мислења : 5090
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 18 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by трендафил Чет Дек 08 2016, 21:18

Teo напиша:Ajde ne se pravdaj sega...Ve fativme ushte ednash so spushteni gakji...
Не знам дали е така во твојот виртуелен свет или повторно пишуваш за нешто што си сонувал. Во реалниот свет Заев е тој што изјави, цитирам, „ништо нема трагично ако политичари загинат“. Па ме чуди што никој не реагира на таа изјава што се однесува на сегашноста и иднината, а сте се фатиле како слепи за стап за изјава со која се претпоставува што би правел некој одамна починат македонски херој.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11183
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 18 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by defo Чет Дек 08 2016, 22:55

DPMNE-OFCI - Page 18 2r3jwbr
Уште ова ви остана, закани, друго се потрошивте, бог да ви е напомош, и господ ум да ви даде.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3487
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 18 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by reiter Пет Дек 09 2016, 11:38


_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 18 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by defo Вто Дек 13 2016, 08:00

И повторно по старо..убиства, закани, ендеци


DPMNE-OFCI - Page 18 2119zr8


defo
defo

Број на мислења : 3487
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 18 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Teo Вто Дек 13 2016, 10:49

Spored Standard...

Наставничката Жанета Петровска од училиштето „Св. Кирил и Методиј“ во Битола, синоќа на прославата на ВМРО-ДПМНЕ носеше надгробен крст со името на Зоран Заев (Фото: Фејсбук)

Ima i informacii deka soprugot i bil direktor na uchilishte...

http://maktel.mk/News.aspx?id=79969


I vakvi treba da ni gi uchat decata...Ushte od mali noze go zakrvuvaat makedonskiot narod...So edinstvena cel unishtuvanje na makedoncite i Makedonija vo interes na nekoi sosedni drzhavi...A za toa gi obvinuvaat tokmu tie koi ja chuvaat makedonshtinata...Predavnici dpmne-ofski...
Teo
Teo

Број на мислења : 5090
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 18 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by трендафил Вто Дек 13 2016, 19:20

Се работи за фигуративна односно политичка смрт. Нели Заев вети дека ќе се повлече од политиката ако ги загуби изборите.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11183
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 18 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Luxor Вто Дек 13 2016, 19:21

Трендо, дури и твојата партија се огради од тој случај. Немој да браниш неодбранливо.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6593
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 18 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by трендафил Сре Дек 14 2016, 10:44

Не мислеше така кога новинарите од ЗНМ однесоа погребен венец пред владата на нашата татковина. Тогаш беше одбранливо.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11183
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 18 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Luxor Сре Дек 14 2016, 12:07

Пак си почнал со глупости. Тој венец твоите дпмне-офци го испратија на еден од најугледните новинари и неговото семејство. Новинарите дојдоа и ви го вратија.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6593
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 18 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 18 of 40 Previous  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 29 ... 40  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот