Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DPMNE-OFCI

+20
Bosonoga
nino
OPOZICIONER
misterija
Dino
IVA
SHARENI
Marc
PRVOBOREC
трендафил
Rufi
хан Ацо
ribar1
defo
reiter
Hamad bim Khalifa
osa
tmoro
Kalinda
Sotir
24 posters

Страна 28 of 40 Previous  1 ... 15 ... 27, 28, 29 ... 34 ... 40  Next

Go down

DPMNE-OFCI - Page 28 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by nino Саб Јун 17 2017, 17:36

нема наводно крадење, крадењето е реално. се крадеше без осет.

туку што правиме сега со овие што ќе почнат да крадат. уште кога ќе видиш кои се заменик премиери станува јасно дека и оваа влада е профитерска.

нема ништо да се смени на подобро со оваква влада. џабе ветувањата кога испаднаа лаги.

nino

Број на мислења : 266
Join date : 2017-06-05

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 28 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by трендафил Саб Јун 17 2017, 18:40

Ако имало крадење, тоа до сега не е докажано како системски начин на владеење за ниту една власт, сигурно е дека повеќе се крадело во време кога ништо не е направено, отколку кога се направени многу работи. Сигурно е дека повеќе крадело, ако имало такво нешто, ДУИ во мојата општина Чаир, отколку ВМРО во Бутел, ајде да споредам две скопски општини со не многу пари во однос на Центар или Карпош на пример.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11182
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 28 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Teo Саб Јун 17 2017, 19:09

Kolku ubavo da prochitash kako dvajca neopredeleni dpmneofci si razgovaraat pomegju sebe deka site se isti...
Teo
Teo

Број на мислења : 5090
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 28 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by defo Пон Јун 19 2017, 20:37

Гаси интернет, ДПМНЕ во очај Вакви работи може да смисли болен ум.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3486
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 28 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by defo Пон Јун 19 2017, 21:32

DPMNE-OFCI - Page 28 19396867_1066485360119745_2682523233678323529_n
Една слика.....0 збир на интелегенција

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3486
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 28 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by трендафил Вто Јун 20 2017, 20:39

Да не е проблемот со тебе и твојата омраза кон сите што не се за твојата политичка опција, па сите што не мислат исто ги сметаш за глупави. Треба ли да ставиме слика на генијалниот Оливер Спасовски кој ем е непартиски професионалец, ем потпретседател на СДСМ. Посебно по неговата генијална (патем и криминална) идеја да го опогани блиндираниот мерцедес и за тоа да ја обвини опозицијата. Мерцедесот во кој се возеше турскиот министер за внатрешни работи, како и многу странски функционери порано.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11182
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 28 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by PRVOBOREC Вто Јун 20 2017, 21:54

Што и фали на сликава безмозочни небањати кандидати за Идризово? Криво ти е што не се гледаш убаво?
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2459
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 28 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by трендафил Чет Јун 22 2017, 15:26

По тоа што верглаш едни исти зборови на секоја тема, можеби не е лошо да провериш да немаш случајно ти проблеми со лоботомија, па не можеш да се сетиш дали си избањат или не. Но за тоа не се дискутира, па дали имаш мозок или не и дали другите го имаат е твој проблем, и не знам зошто твоите проблеми ги наметнуваш на секоја тема. Колку што знам за поголем дел од луѓето на сликата нема обвинение дури ни од СЈО, па не знам врз основа на што мислиш, доколку имаш со што, дека треба да бидат испратени во Идризово.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11182
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 28 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by PRVOBOREC Чет Јун 22 2017, 19:02

Има за вашиот пастир бе небањат па тоа по дифолт ве прави сите негови поддржувачи криминалци. Ако браниш криминал и самиот си криминалец. А ако те вознемирува тоа што си небањат и лоботомиран у жолтата куќа јас не можам да ти помогнам. Единствена шанса ти е редовно да ти ја аплоудираат емпетројката ама од некое ново раководство.

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2459
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 28 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by трендафил Чет Јун 22 2017, 19:30

Не знам дали само се правиш удрен или навистина не знаеш дека твојот пастир е амнестиран криминалец и веќе една година избегнува судење за тоа едно евро кај Вицето и уште едно изнудено евро за црквата.
Ако мислиш дека ми е изваден мозокот уби ме со твојата интелегенција., а не со будалаштини злоупотребувајќи ја толерантноста на модераторите. Патем ја поддржувам нивната толерантност. Не треба заради некоја будала да се воведуваат банирања и други видови на цензура.
Ајде да ти напишам повторно дека јас не сум предмет на оваа ниту било која друга тема, па не знам зошто си толку опседнат со мене. Не сум виновен ни за тоа што на Оливер Спасовски не му текна дека валкано возило може да се измие, ниту за тоа што Господ не го црпнал Заев од нива во Муртино.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11182
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 28 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Luxor Чет Јун 22 2017, 20:05

Пак за мерцедесот. А јас мислев дека конечно на темата посветена на него го донесе конечниот заклучок.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6592
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 28 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by osa Нед Јун 25 2017, 01:06

defo напиша:DPMNE-OFCI - Page 28 19396867_1066485360119745_2682523233678323529_n
Една слика.....0 збир на интелегенција

i demek ke pushti brada i NE SUM JAS PANDOV .....koga se krieshe vo 2006 g togash pushti dugachka kosa ,sega pa brada .....demek se kamuflira deka ne e ON ......pak se poznavash ...ke te prepoznae S.J.O. i op " chorka"

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16510
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 28 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by OPOZICIONER Нед Јун 25 2017, 16:03

genijalnoooooooooo
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 963
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 28 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by трендафил Нед Јун 25 2017, 18:38

Наместо заебанција со видео клипчиња еве малку реалност. Човекот што ги договори средбите на Заев со швајцарската албанска дијаспора ја уби жена му  се обиде (неуспешно) да се самоубие. Се работи за струмичанецот Горан Михајлов. Пријателот на Заев испукал 5 куршуми во сопругата Хана.

DPMNE-OFCI - Page 28 G-m

Еве и други фотографии од убиецот.

DPMNE-OFCI - Page 28 Petta1-640x355
DPMNE-OFCI - Page 28 Cetvrta-640x360
DPMNE-OFCI - Page 28 Vtora

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11182
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 28 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Luxor Нед Јун 25 2017, 19:13

Нешто слично како оној почесниот конзул од Шпанија што беше назначен од твојот пастир па си ги уби децата. Сликите со Грујокио и Антонијо и сам знаеш каде да ги побараш.

http://www.mkd.mk/makedonija/politika/uapsen-makedonskiot-pochesen-konzul-vo-shpanija-za-ubistvo-na-negovite-deca
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6592
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 28 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by трендафил Пон Јун 26 2017, 16:05

Има разлики. Ќе се обидам да ги набројам. Шпанецот е Шпанец. Не е Македонец од Струмица. Не е ниту делегат на партиски конгрес. Човекот е всушност жртва својата политичка активност. Додека тој бил активен на конгресот, сопругата била активна на друго поле, да не кажам во кревет. Има веќе озборување дека „соработувала“ со албанската дијаспора која ви обезбеди седумдесетина илјади гласови. Да не кажам дека има сомневање дека тие гласови сте ги добиле преку, ајде да не го именувам органот на убиената, Бог да ја прости што ви овозможи сега да бидете власт. Вашиот конгресен делегат веројатно ќе оди во затвор, а од швајцарски затвор не може да се гласа на македонски избори. Викендов загубивте уште 4 гласа како владеечка коалиција. Ваш гласач од Глумово уби тројца ваши гласачи, негови роднини и се самоуби.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11182
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 28 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Bosonoga Пон Јун 26 2017, 16:22

[quote="трендафил"]Има разлики. Ќе се обидам да ги набројам. Шпанецот е Шпанец. Не е Македонец од Струмица. Не е ниту делегат на партиски конгрес. Човекот е всушност жртва својата политичка активност. Додека тој бил активен на конгресот, сопругата била активна на друго поле, да не кажам во кревет. Има веќе озборување дека „соработувала“ со албанската дијаспора која ви обезбеди седумдесетина илјади гласови. Да не кажам дека има сомневање дека тие гласови сте ги добиле преку, ајде да не го именувам органот на убиената, Бог да ја прости што ви овозможи сега да бидете власт. Вашиот конгресен делегат веројатно ќе оди во затвор, а од швајцарски затвор не може да се гласа на македонски избори. Викендов загубивте уште 4 гласа како владеечка коалиција. Ваш гласач од Глумово уби тројца ваши гласачи, негови роднини и се самоуби.[/quote


a dokazi kamu ,vaka mozhesh da zborish kolku sakash
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 981
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 28 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Teo Пон Јун 26 2017, 22:12

трендафил напиша:Има разлики. Ќе се обидам да ги набројам. Шпанецот е Шпанец. Не е Македонец од Струмица. Не е ниту делегат на партиски конгрес. Човекот е всушност жртва својата политичка активност. Додека тој бил активен на конгресот, сопругата била активна на друго поле, да не кажам во кревет. Има веќе озборување дека „соработувала“ со албанската дијаспора која ви обезбеди седумдесетина илјади гласови. Да не кажам дека има сомневање дека тие гласови сте ги добиле преку, ајде да не го именувам органот на убиената, Бог да ја прости што ви овозможи сега да бидете власт. Вашиот конгресен делегат веројатно ќе оди во затвор, а од швајцарски затвор не може да се гласа на македонски избори. Викендов загубивте уште 4 гласа како владеечка коалиција. Ваш гласач од Глумово уби тројца ваши гласачи, негови роднини и се самоуби.

Pochituvan Trendafile ima ushte edna razlika shto obiduvajki se da izedesh shto povekje burek si ja zaboravil...A toa e generaliziranjeto...Spored tvoeto plitkoumno dokazhuvanje i obid za nametnuvanje na nekakva kolektivna vina na SDSM zaradi poedinechni akti povrzani samo i edinstveno so privatniot zhivot na lichnostite seto toa spored stariot komunjarski obichaj chij poklonik si ti za vreme na dvajcata diktatori Grujokio i Tito, a sledejki ja tvojata logika i soodvetno sluchuvanjata na Halkidiki, znaat li tvoite doma pochituvan Trendafile deka si gej ili mi ti po narodno peder???
Teo
Teo

Број на мислења : 5090
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 28 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Luxor Вто Јун 27 2017, 12:12

трендафил напиша:Има разлики. Ќе се обидам да ги набројам. Шпанецот е Шпанец. Не е Македонец од Струмица. Не е ниту делегат на партиски конгрес. Човекот е всушност жртва својата политичка активност. Додека тој бил активен на конгресот, сопругата била активна на друго поле, да не кажам во кревет. Има веќе озборување дека „соработувала“ со албанската дијаспора која ви обезбеди седумдесетина илјади гласови. Да не кажам дека има сомневање дека тие гласови сте ги добиле преку, ајде да не го именувам органот на убиената, Бог да ја прости што ви овозможи сега да бидете власт. Вашиот конгресен делегат веројатно ќе оди во затвор, а од швајцарски затвор не може да се гласа на македонски избори. Викендов загубивте уште 4 гласа како владеечка коалиција. Ваш гласач од Глумово уби тројца ваши гласачи, негови роднини и се самоуби.

1. Убиецот е убиец, не е важно која националност е, или која политичка провиниенција застапува.

2. Немаш појма што се случувало меѓу сопружниците,и не ги знаеш ниту причините за разводот ниту причините за убиството.

3. Никој во Македонија, вклучително и ДИК нема појма за кого гласале жртвите и убиецот од Глумово.

4. Да собираат политички поени газејки преку мртовци  можат само психопати како вас од дпмне.

5. Ако молчеше читателите на Мелница само ќе претпоставуваа дека си глуп, ама ти мораше да докажеш. Е па навистина успешно го правиш тоа.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6592
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 28 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by defo Вто Јун 27 2017, 20:30

Охриѓани во Центар
Триесет и петгодишниот охриѓанец Сашо Стефановски е избран за нов претседател на Општинскиот комитет на ВМРО- ДПМНЕ во Центар. Тој е стоматолог по професија. Партиската кариера ја започна како претседател на Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ, по што беше поставен за државен секретар во министерствата за локална самоуправа и во одбрана. Во моментов е директор на Фондот за здравствено осигурување на Македонија. За четири годината партијата смени четворица претседатели на Општинскиот комитет во Центар.

Значи на партиска функција, исклучиво блиски до пастирот.....страшно......еј..убаво викам приватизирана партија.
defo
defo

Број на мислења : 3486
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 28 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Dino Вто Јун 27 2017, 20:34

Nedma uste dolgo da e direktor na fondot za zdravstvo, ama najmnogu keif napravi denes padot na Vilipce.

http://plusinfo.mk/vest/118995/aleksandar-gjorgjiev-ne-e-vekje-vladin-portparol-

Dino

Број на мислења : 635
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 28 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Dino Вто Јун 27 2017, 20:34

Baze Lazevski @BazeLazevski
Денеска се простуваме од Фичо Ќусемчето. Фичо повеќе не е директор. Од денес е само обична будала. @filippetrovski
7:17 PM - 27 Jun 2017 · Former Yugoslav Republic of Macedonia
 4 4 Retweets   29 29 likes
DPMNE-OFCI - Page 28 DDWAWOyXUAAou2r

Dino

Број на мислења : 635
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 28 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by трендафил Сре Јун 28 2017, 14:17

Да бе, а новиот директор е непартиски, Не затоа што не е од бугароалбанската коалиција (на македонците што за инает на ВМРО се сметаат за еден народ со Бугарите и на косоварите што се нарекуваат Албанци), туку затоа што во коалицијата нема ниту една партија туку имаме Сојуз на социјалдемократи, Унија на демократски Албанци и Алиојанса на Албанци.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11182
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 28 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Teo Пет Јун 30 2017, 16:57

Pochituvan Trendafile pretpostavuvam deka kako aktiven chlen na dpmne vchera prisustvuvashe pred Krivichen sud, pa ako ne ti e teshko dali bi sakal da ne izvestish za rezultatite i dobitnikot na nagradata?

(ВИДЕО) Граѓанин пред Кривичен суд: Дојдовме овде да си ги измериме, да видиме чиј е поголем



http://www.libertas.mk/video-graganin-pred-krivichen-sud-dojdovme-ovde-da-si-gi-izmerime-da-vidime-chij-e-pogolem/
Teo
Teo

Број на мислења : 5090
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 28 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by трендафил Нед Jул 02 2017, 19:23

Колку му плативте на човекот за ваква изјава. Иако во суштина е во право дека политичките протести се во некоја рака мерење. Не знам дали имаше повеќе луѓе кога вие протестиравте пред судот за да го браните Бучковски или сега.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11182
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 28 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 28 of 40 Previous  1 ... 15 ... 27, 28, 29 ... 34 ... 40  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот