МУДРА МИСЛА

Страна 20 of 21 Previous  1 ... 11 ... 19, 20, 21  Next

Go down

МУДРА МИСЛА - Page 20 Empty Re: МУДРА МИСЛА

Пишување by luxor on Вто Дек 06, 2016 9:41 pm

„Паднете седум пати, но станете осмиот пат.“ – Јапонска поговорка
luxor
luxor

Број на мислења : 5154
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

МУДРА МИСЛА - Page 20 Empty Re: МУДРА МИСЛА

Пишување by luxor on Вто Дек 06, 2016 9:41 pm

„Движете се самоуверено во насока на вашите соништа. Живејте го животот што отсекогаш сте си го замислувале.“ – Хенри Дејвид Торо
luxor
luxor

Број на мислења : 5154
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

МУДРА МИСЛА - Page 20 Empty Re: МУДРА МИСЛА

Пишување by luxor on Вто Дек 06, 2016 9:42 pm

„Не може да паднете ако не се качувате. Но, нема задоволство од животот поминат само на земја.“ – Непознат автор
luxor
luxor

Број на мислења : 5154
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

МУДРА МИСЛА - Page 20 Empty Re: МУДРА МИСЛА

Пишување by luxor on Вто Дек 06, 2016 9:42 pm

„Ограничувањата постојат само во нашиот ум. Но, ако ја користиме нашата имагинација, можностите ќе станат безгранични.“ – Џејми Паолинети
luxor
luxor

Број на мислења : 5154
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

МУДРА МИСЛА - Page 20 Empty Re: МУДРА МИСЛА

Пишување by luxor on Вто Дек 06, 2016 9:42 pm

„Никогаш не е предоцна да станете она што сте можеле да бидете.“ – Џорџ Елиот
luxor
luxor

Број на мислења : 5154
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

МУДРА МИСЛА - Page 20 Empty Re: МУДРА МИСЛА

Пишување by luxor on Вто Дек 06, 2016 9:42 pm

„Сонувајте на големо и не плашете се од неуспехот.“ – Норман Вон
luxor
luxor

Број на мислења : 5154
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

МУДРА МИСЛА - Page 20 Empty Re: МУДРА МИСЛА

Пишување by luxor on Вто Дек 06, 2016 9:43 pm

„Дејството е основниот клуч за успехот.“ – Пабло Пикасо
luxor
luxor

Број на мислења : 5154
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

МУДРА МИСЛА - Page 20 Empty Re: МУДРА МИСЛА

Пишување by luxor on Вто Дек 06, 2016 9:43 pm

„Смислата на животот не е да се пронајдете себеси. Смислата на животот е да се создадете себеси.“ – Џорџ Бернард Шо
luxor
luxor

Број на мислења : 5154
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

МУДРА МИСЛА - Page 20 Empty Re: МУДРА МИСЛА

Пишување by luxor on Вто Дек 06, 2016 9:43 pm

„Целта е сон со краен рок.“ – Наполеон Хил
luxor
luxor

Број на мислења : 5154
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

МУДРА МИСЛА - Page 20 Empty Re: МУДРА МИСЛА

Пишување by luxor on Вто Дек 06, 2016 9:43 pm

„Иднината им припаѓа на оние кои веруваат во убавината на нивните соништа.“ – Елеонор Рузвлет
luxor
luxor

Број на мислења : 5154
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

МУДРА МИСЛА - Page 20 Empty Re: МУДРА МИСЛА

Пишување by luxor on Вто Дек 06, 2016 9:44 pm

„Држете се цврсто до вашите соништа, бидејќи ако соништата умрат, животот ќе стане една птица со скршени крилја што не може да лета.“ – Ленгстон Хјуз
luxor
luxor

Број на мислења : 5154
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

МУДРА МИСЛА - Page 20 Empty Re: МУДРА МИСЛА

Пишување by luxor on Вто Дек 06, 2016 9:44 pm

„Колку повеќе дејствувате, толку повеќе работи ќе можете да направите.“ – Лусил Бол
luxor
luxor

Број на мислења : 5154
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

МУДРА МИСЛА - Page 20 Empty Re: МУДРА МИСЛА

Пишување by luxor on Вто Дек 06, 2016 9:44 pm

„Сонувајте како да ќе живеете вечно, живејте како да ќе умрете денес.“ – Џејмс Дин
luxor
luxor

Број на мислења : 5154
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

МУДРА МИСЛА - Page 20 Empty Re: МУДРА МИСЛА

Пишување by luxor on Вто Дек 06, 2016 9:45 pm

„Можноста дека соништата ќе се остварат е таа што го прави животот интересен.“ – Пауло Коелјо
luxor
luxor

Број на мислења : 5154
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

МУДРА МИСЛА - Page 20 Empty Re: МУДРА МИСЛА

Пишување by luxor on Вто Дек 06, 2016 9:45 pm

„Никогаш нема да бидете премногу стари за да си поставите нова цел или за да сонувате нов сон.“ – К. С. Луис
luxor
luxor

Број на мислења : 5154
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

МУДРА МИСЛА - Page 20 Empty Re: МУДРА МИСЛА

Пишување by luxor on Вто Дек 06, 2016 9:45 pm

„Никогаш не се откажувајте од вашите соништа само затоа што ќе ви треба повеќе време за да ги остварите. Времето си минува како и да е.“ – Непознат автор
luxor
luxor

Број на мислења : 5154
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

МУДРА МИСЛА - Page 20 Empty Re: МУДРА МИСЛА

Пишување by luxor on Вто Дек 06, 2016 9:45 pm

„Нишанете кон месечината. Ако ја утнете, можеби ќе погодите некоја ѕвезда.“ – В. Клемент Стоун
luxor
luxor

Број на мислења : 5154
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

МУДРА МИСЛА - Page 20 Empty Re: МУДРА МИСЛА

Пишување by luxor on Вто Дек 06, 2016 9:46 pm

„За да постигнеме големи нешта, не треба само да дејствуваме, туку и да сонуваме. Не треба само да планираме, туку и да веруваме.“ – Анатол Франс
luxor
luxor

Број на мислења : 5154
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

МУДРА МИСЛА - Page 20 Empty Re: МУДРА МИСЛА

Пишување by luxor on Вто Дек 06, 2016 9:46 pm

„Единствената причина што ги спречува луѓето да извршат самоубиство е помислата на тоа колку прекрасен станува животот откако ќе поминат низ пеколот.“ – Ернест Хемингвеј
luxor
luxor

Број на мислења : 5154
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

МУДРА МИСЛА - Page 20 Empty Re: МУДРА МИСЛА

Пишување by luxor on Вто Дек 06, 2016 9:46 pm

„Стиснете заби и не ја спречувајте болката. Не ја негирајте, не дозволувајте да ве совлада. Нема да трае засекогаш.“ – Харолд Кушнер
luxor
luxor

Број на мислења : 5154
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

МУДРА МИСЛА - Page 20 Empty Re: МУДРА МИСЛА

Пишување by luxor on Вто Дек 06, 2016 9:47 pm

„Ако поминувате низ пекол, продолжете со движење.“ – Винстон Черчил
luxor
luxor

Број на мислења : 5154
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

МУДРА МИСЛА - Page 20 Empty Re: МУДРА МИСЛА

Пишување by luxor on Вто Дек 06, 2016 9:47 pm

„Болката поминува, но убавината останува.“ – Пјер Август Реноар
luxor
luxor

Број на мислења : 5154
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

МУДРА МИСЛА - Page 20 Empty Re: МУДРА МИСЛА

Пишување by luxor on Вто Дек 06, 2016 9:47 pm

„Надежта е потребна за да се има нормален живот и е најмоќното оружје против желбата за самоубиство.“ – Карл Менингер
luxor
luxor

Број на мислења : 5154
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

МУДРА МИСЛА - Page 20 Empty Re: МУДРА МИСЛА

Пишување by luxor on Вто Дек 06, 2016 9:48 pm

„Кога имав 14 години, за малку ќе станев уште еден хомосексуалец кој извршил самоубиство како тинејџер. Наместо тоа, се посветив на мојата музика, моето пијано, моите сакани и открив дека нештата навистина стануваат подобри.“ – Блејк МекАјвер Јуинг
luxor
luxor

Број на мислења : 5154
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

МУДРА МИСЛА - Page 20 Empty Re: МУДРА МИСЛА

Пишување by luxor on Вто Дек 06, 2016 9:48 pm

„Ставете ја раката на вашето срце. Можете да го почувствувате? Тоа се нарекува смисла. Живи сте со некоја причина и затоа немојте да се откажувате.“ – Непознат автор
luxor
luxor

Број на мислења : 5154
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

МУДРА МИСЛА - Page 20 Empty Re: МУДРА МИСЛА

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 20 of 21 Previous  1 ... 11 ... 19, 20, 21  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот