IZBIRACHKI SPISOK

Страна 2 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

IZBIRACHKI SPISOK - Page 2 Empty Re: IZBIRACHKI SPISOK

Пишување by Hamad bim Khalifa on Саб Мар 05, 2016 6:22 pm

Ne edna, kolku ke ti nosi dusha! ....
Zarem ke gi broime ?
A i da vti kazam pravo ubavina.... bez televizija, internet kolku nekoj mejl da smenish..... uzivancija. Vleguvam i prvo sto otvaram melnica, pa posle internet stranicive.... sto da vidam ?!?! toa pa toa, EBATI OVA VUKOJEBINAVA!!!!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

IZBIRACHKI SPISOK - Page 2 Empty Re: IZBIRACHKI SPISOK

Пишување by Гостин on Саб Мар 05, 2016 6:27 pm

pa bez rakija ni muabet ne odi be. i ne e loso ponekogas da ti snema struja pa ke nemas ni internet ni televizija.ama ako ne ja plakas ke imas izvrsitel na vratot.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

IZBIRACHKI SPISOK - Page 2 Empty Re: IZBIRACHKI SPISOK

Пишување by Hamad bim Khalifa on Нед Мар 06, 2016 11:10 am

Pri bidejki e mnogu po funkciive, slednata ke i bide : Pretsedatel na unijata na zeni od Idrizbeg - povlaka plavushanki!!! Twisted Evil
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

IZBIRACHKI SPISOK - Page 2 Empty Re: IZBIRACHKI SPISOK

Пишување by Kalinda on Нед Мар 06, 2016 3:45 pm

luxor напиша:Гледаш како ти текна. Ги впишале да го заебат пастирот  да се мачи. Сигурно голема мака е да не знаеш што да правиш со милиони украдени народни пари. Twisted Evil

Тоа ти така кажуваш!
Ако имаше докази ,
сигурно ке имаше и
кривични !
А вака само може
да си збориш.
Сакаш да ми кажеш
дека СДСМ го
прочистувале списокот
пред секои избори ?
Kalinda
Kalinda

Број на мислења : 482
Join date : 2015-02-28

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

IZBIRACHKI SPISOK - Page 2 Empty Re: IZBIRACHKI SPISOK

Пишување by Hamad bim Khalifa on Нед Мар 06, 2016 7:03 pm

Kalinda напиша:
luxor напиша:Гледаш како ти текна. Ги впишале да го заебат пастирот  да се мачи. Сигурно голема мака е да не знаеш што да правиш со милиони украдени народни пари. Twisted Evil

Тоа ти така кажуваш!
Ако имаше докази ,
сигурно ке имаше и
кривични !
А вака само може
да си збориш.
Сакаш да ми кажеш
дека СДСМ го
прочистувале списокот
пред секои избори ?

Ova kako za struskite veceri na poezijata ?!!?? Ke te bide!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

IZBIRACHKI SPISOK - Page 2 Empty Re: IZBIRACHKI SPISOK

Пишување by osa on Нед Мар 06, 2016 7:11 pm

i ja taka mislam kalifu ...a tie strushkite shto se odrzuvaat vo Skopje ...na tie mislish ???

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14419
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

IZBIRACHKI SPISOK - Page 2 Empty Re: IZBIRACHKI SPISOK

Пишување by трендафил on Пон Мар 07, 2016 1:30 pm

Од многу обични работи правите скандал. На пример во избирачкиот список наместо бб (без број) се става нула. Па сите од една улица што нема или немала нумерирано куќи а подоцна жителите таму не ги смениле личните документи се водат со бројот 0. Точно е и дека сите иселени во странство кои не се одјавиле и понатаму се водат на последната адреса на која биле пријавени. Не знам ниту од каде за ова вина гледате во поранешната власт. Колку што ми е познато ниту сегашната власт, МВР со Спасовски, на пример, не најде ништо спорно во ова. Според последните сознанија од ДИК можете да најдете окулу 12 илјади гласачи на ВМРО или СДСМ со вакви, повеќе технички пропусти во избирачкиот список и окулу 90 илјади Албанци и Косовари. Истото важи и за Британската амбасада. На таа адреса пред нивното вселување живееле други луѓе, кои по преселбата не се одјавиле на старата и не се пријавиле на новата адреса.

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот - слобода на народот
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 4820
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

IZBIRACHKI SPISOK - Page 2 Empty Re: IZBIRACHKI SPISOK

Пишување by Hamad bim Khalifa on Пон Мар 07, 2016 5:40 pm

Abe ova tokmacive od opozicijava ne razbrale deka ima adresi so broevi vo minus! Na primer -1.-2. -3...pa posle terasa na zaden kat ima -5, pa -6.........glupava opozicija - EPA ZATO GVUJO KE TEPA PO 1010000TI PUT! Twisted Evil

P.s. blaze si vi na pametot Trendo! neznae covek dal da place ili da se smee..
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

IZBIRACHKI SPISOK - Page 2 Empty Re: IZBIRACHKI SPISOK

Пишување by osa on Пон Мар 07, 2016 5:56 pm

tachno kalif aga ...se bilo ama vakov SHLJAEM ne ja vodel drzavava ..na site polinja e haos ...
p.s. zamisli FALSIFIKAT PREMIER ,a se ku.chi ....breeej ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14419
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

IZBIRACHKI SPISOK - Page 2 Empty Re: IZBIRACHKI SPISOK

Пишување by трендафил on Вто Мар 08, 2016 1:48 pm

Факт е дека со шкртањето на ноктите никој не можеше да гласа два пати. Поради трајноста на мастилото во вториот круг на претседателските избори мораше да се одбележува ноктот на другата рака. Па со самото тоа не беа можни двојните или повеќекратни гласања како што обвинувате. Барем не таму кај што немаше насилство и заплашување на избирачките комисии. А такво нешто немаше кај што гласаат Македонци.

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот - слобода на народот
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 4820
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

IZBIRACHKI SPISOK - Page 2 Empty Re: IZBIRACHKI SPISOK

Пишување by Гостин on Вто Мар 08, 2016 4:39 pm

Тоа шкртањето на ноктите се бришеше со обична лозова ракија Трендо. Такво купивте за да можете да ги фалсификувате изборите. да е потсетам дека одлуката на тендерот за добавувач на мастило беше донесена со прегласување од тогашната ДИК во која вие со вашите ортаци учките и верните до гроб имавте мнозинство.

Од повеќе избирачки места во Македонија стигнуваат информации дека видливото мастило кое за првпат се употребува во овој изборен процес, многу лесно може да се избрише.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

IZBIRACHKI SPISOK - Page 2 Empty Re: IZBIRACHKI SPISOK

Пишување by Hamad bim Khalifa on Вто Мар 08, 2016 8:03 pm

DA NE SE DERAM: TRENDAFILAKISEEEEEEEE! SO NAPRAIVTE NIZ MAKEDONIJAVA SO FANTOMIVE????????????? go preteravte bre brate!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

IZBIRACHKI SPISOK - Page 2 Empty Re: IZBIRACHKI SPISOK

Пишување by трендафил on Сре Мар 09, 2016 10:48 am

luxor напиша:Тоа шкртањето на ноктите се бришеше со обична лозова ракија Трендо. Такво купивте за да можете да ги фалсификувате изборите. да е потсетам дека одлуката на тендерот за добавувач на мастило беше донесена со прегласување од тогашната ДИК во која вие со вашите ортаци учките и верните до гроб имавте мнозинство.

Од повеќе избирачки места во Македонија стигнуваат информации дека видливото мастило кое за првпат се употребува во овој изборен процес, многу лесно може да се избрише.
Нели ти е срам да лажеш пред сите. Мастилото не го купи владата туку ДИК. Барем кај мене се познаваше додека не ми порасна ноктот за целата должина и практично прешкртаниот дел не го одсеков по неколку недели. Иначе прегласувањето само по себе не значи ништо. И десет пати да се гласа резултатите ќе бидат приближно исти. Информациите дека во повеќе изборни единици мастилото се бришело, без да се наведе ниту една конкретна се приказни за мали деца. Не сум видел ниту видео до сега, се разбира направено континуирано, како неко излегува од бирачко место и го брише мастилото. Но во секој случај по 5ти јуни ќе видиме дали безочно сте лажеле поткрепени од поддршката на САД и ЕУ, што ќе има последици и по иднината на Македонија (зошто ни се НАТО и ЕУ ако сакале да воведат диктатура во нашата земја) или сте биле во право. Според анкетите поизгледно е дека сте лажеле. Се надевам дека нема да тврдите по изборите дека бомбите го подигнале рејтингот на Груевски, па затоа победил.

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот - слобода на народот
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 4820
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

IZBIRACHKI SPISOK - Page 2 Empty Re: IZBIRACHKI SPISOK

Пишување by Гостин on Сре Мар 09, 2016 10:54 am

трендафил напиша:
luxor напиша:Тоа шкртањето на ноктите се бришеше со обична лозова ракија Трендо. Такво купивте за да можете да ги фалсификувате изборите. да е потсетам дека одлуката на тендерот за добавувач на мастило беше донесена со прегласување од тогашната ДИК во која вие со вашите ортаци учките и верните до гроб имавте мнозинство.

Од повеќе избирачки места во Македонија стигнуваат информации дека видливото мастило кое за првпат се употребува во овој изборен процес, многу лесно може да се избрише.


Нели ти е срам да лажеш пред сите. Мастилото не го купи владата туку ДИК. Барем кај мене се познаваше додека не ми порасна ноктот за целата должина и практично прешкртаниот дел не го одсеков по неколку недели. Иначе прегласувањето само по себе не значи ништо. И десет пати да се гласа резултатите ќе бидат приближно исти. Информациите дека во повеќе изборни единици мастилото се бришело, без да се наведе ниту една конкретна се приказни за мали деца. Не сум видел ниту видео до сега, се разбира направено континуирано, како неко излегува од бирачко место и го брише мастилото. Но во секој случај по 5ти јуни ќе видиме дали безочно сте лажеле поткрепени од поддршката на САД и ЕУ, што ќе има последици и по иднината на Македонија (зошто ни се НАТО и ЕУ ако сакале да воведат диктатура во нашата земја) или сте биле во право. Според анкетите поизгледно е дека сте лажеле. Се надевам дека нема да тврдите по изборите дека бомбите го подигнале рејтингот на Груевски, па затоа победил.

Ненаспан си? Уморен? Збунет? Немаше идеја што да одговориш? Или си само уплашен од демократизацијата на Македонија?

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

IZBIRACHKI SPISOK - Page 2 Empty Re: IZBIRACHKI SPISOK

Пишување by Гостин on Сре Мар 09, 2016 11:18 am


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

IZBIRACHKI SPISOK - Page 2 Empty Re: IZBIRACHKI SPISOK

Пишување by Гостин on Сре Мар 09, 2016 11:31 am

Се повеќе пријави за фантомски гласачи.

Фантомски гласачи и на адреса на Бугарската амбасада

Од ден на ден расте бројот на непостоечки гласачи на избирачкиот список. Уште едно конзулатно претставништво со впишани гласачи. На адресата на Бугарската амбасада со седиште во Скопје која се води на улица „Златко Шнајдер“ бр.3 се јавува како гласач лицето Дескова Јорданка.

По проверка на  гледач кој се јави во 24 вести исто така евидентирани гласачи има и во Гостивар на улица „Ленинградска“ бр.16. Иако куќата која не постои, односно веќе неколку години е урната на адресата  регистрирани се четворица гласачи .

И од опозициската СДСМ доставија до јавноста пример на еден од оние адреси со рекорден број запишани гласачи. Како што наведуваат на една адреса во Скопје се запишани 35 лица. На друга пак 15 лица кои што гласаат на две различни избирачки места.  На улицата „Димитар Туриманџоски“ во скопската општина Аеродром запишани се дури 35 лица. Додека на адреса „Аминта Трети“ број.16 А влез 1 стан 13 А. кој се наоѓа во општина Центар има евидентирано 15 лица.

Вакви нерегуларности и деновиве беа забележани. Така на пример на адресата на амбасадата на САД во Македонија беше пронајдено евидентирано лице под име Мирко Антовски . Покрај овој случај, регистрирани се  и четворица гласачи на адресата на претседателот Ѓорге Иванов, петнаесет на адресата на пратеникот Павле Саздов, тројца со различно презиме на адресата на поранешната министерка Гордана Јанкуловска, 14 на адресата на Агенцијата за јавни набавки.

Партиите до сега неколку пати алармираа ДИК и надлежните институции вклучувајќи го и МВР сериозно да поработат на проблематиката.

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски пак порача дека тоа е резултат на досегашните изборни нерегуларности, додека од ДИК во својот последен допис исто така соопштија дека дококлу  при увидот граѓаните утврдат дека треба да се изврши запишување, дополнување или бришење на податоци од Избирачкиот список, имаат право согласно Изборниот законик да поднесат барање со кое треба да приложат соодветна документација. Во таа насока на граѓаните им се овозможува  до подрачните одделенија и канцеларии на Државната изборна комисија и преку апликацијата објавена на веб страната на Државната изборна комисија да пријават сомнителни податоци во Избирачкиот список, кои по службена должност ќе бидат проверени во службените евиденции на надлежните институции.

http://24vesti.mk/fantomski-glasachi-i-na-adresa-na-bugarskata-ambasada

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

IZBIRACHKI SPISOK - Page 2 Empty Re: IZBIRACHKI SPISOK

Пишување by трендафил on Сре Мар 09, 2016 11:42 am

Едни исти фломастери се користеа секаде. А одлуката за тендерот за набавка на мастило е донесена едногласно. Не со прегласување. Ајде пак те повикувам да напишеш барем едно избирачко место на кое мастилото се бришело и зошто избирачката комисија, набљудувачот на СДСМ или некоја друга опозициона партија нема ниту една таква забелешка во записниците од изборите. Окулу тврдењето на Трајанов, нема таква забелешка по извршеното споредување на податоците од избирачкиот список и другите датотеки од други институции. Па изгледа дека и Трајанов го зафатил вирусот на лажење увезен од Џорџ Сорос. Во секој случај не гледам потреба да дискутирам во облаци за нешто што за кусо време ќе го имаме на земја. ДИК за не многу долго време ќе излезе со податоци окулу точноста на списокот. Па ќе видиме кој лаже. ЗОшто лаже се знае однапред.
АЈде пак да напишан дека доколку некој живеел во зградата во која сега е сместена амбасадата ан Бугарија или во куќа која е срушена, а сега на нејзино место и со нејзин број е изградена амбасадата на САД и не се одјавил не значи дека не постои. Но дека ДИК тоа требаше одамна, а изгледа дека сега конечно ќе го сведе на минимум. Ниту една државна евиденција не е 100% чиста никаде во светот.
Мислам дека вашата намера е сега со илјадници забелешки да се одложат и изборите на 5ти јуни. Како што правите со илјадниците амандмани во Собранието кога сакате да го блокирате.

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот - слобода на народот
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 4820
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

IZBIRACHKI SPISOK - Page 2 Empty Re: IZBIRACHKI SPISOK

Пишување by Гостин on Сре Мар 09, 2016 11:47 am

Трендо беше прегласување, како прво. Како второ, докази повеќе од доволно. И трето ако имаш нешто паметно да прашаш или кажеш во ред, ако не, немам намера да губам време во бескорисна полемика.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

IZBIRACHKI SPISOK - Page 2 Empty Re: IZBIRACHKI SPISOK

Пишување by трендафил on Вто Мар 15, 2016 11:57 am

Да нема јадење фекалии и продавање на памет на празно еве малку бројки. За време на владеење на СДСМ за 4 години од 2002-2006, бројот на гласачи се зголемил за 77.153 гласачи, односно 19.288 годишно. За време на владеење на ВМРО-ДПМНЕ за 8 години од 2006-2014 бројот на гласачи се зголемил за 38.679 гласачи, или 4835 годишно. Па тешко е дека со зголемување од 19.288 луѓе нормален човек може да ја обвини актуелната власт за наводна кражба на повеќе десетици илјади гласови на т.н. фантоми. Обичните луѓе и не мора да обрнат внимание на овие бројки, но еден одговорен политичар мора тоа да го стори. Но кога кај нас еден амнестиран криминалец денес подржува и ќе оди на протести против амнестија на други криминалци, може да значи само дека дотичниот навистина се смета за црпнат односно дека е над другите. Патем за овој случај и Груевски изјави дека е против промена на сегашниот закон за амнестија, кој во 2009та година СДСМ го сметаше за неуставен, а сега за најуставен, односно дека ако Уставниот Суд го прифати нивното мислење од времето кога законот се носеше се руши Уставот, па очигледно е дека вечерниве протести не се против власта, туку за рушење на уште една институција, на Уставниот Суд. Кој во иднина ќе треба да решава дали некаков договор за името е уставен или неуставен. Па затоа во него треба да има само „храбри“, да не кажам црпнати судии. Како тие четворица што гласаа дека Собранието нема право да се самораспушти. Иако тоа право е запишано во Уставот. Без никакви ограничувања освен дека за тоа треба да гласаат повеќе од половина од пратениците. Не се спомнати лидерски средби и лидери во Уставот.

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот - слобода на народот
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 4820
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

IZBIRACHKI SPISOK - Page 2 Empty Re: IZBIRACHKI SPISOK

Пишување by Гостин on Вто Мар 15, 2016 4:58 pm

Бројките Трендо веќе ти напишав се од куртон медиуми кои масовно јадат фекалии. Јадење фекалии се и лагите дека Грујокио бил против овој закон. Токму по негова наредба сваровски уставните судии го менуваат законот. Причина е да може калинкарот да го помилува за изборните фалсификати него и барат му учката.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

IZBIRACHKI SPISOK - Page 2 Empty Re: IZBIRACHKI SPISOK

Пишување by трендафил on Вто Мар 15, 2016 8:02 pm

Дали некој ставил куртон преку глава па не може да ги види или разбере најобичните работи или е заслепен од омраза е личен проблем. Податоците од записниците на ДИК можеш да ги најдеш на оваа веб страна за сите избори од 1990 година до денес.   http://www.izbornaarhiva.mk Не знам од каде ти е таа патолошка одбивност кон вистината. Не знам ни зошто некои учесници на нашиов форум мислат дека колку посилен говор на омраза ќе употребат толку повеќе се во право.

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот - слобода на народот
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 4820
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

IZBIRACHKI SPISOK - Page 2 Empty Re: IZBIRACHKI SPISOK

Пишување by Гостин on Вто Мар 15, 2016 11:33 pm

Jas bi gi proveril...No tolku pati si faten vo laga shto sega i na nevideno mozham da kazham deka lazhesh... Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

IZBIRACHKI SPISOK - Page 2 Empty Re: IZBIRACHKI SPISOK

Пишување by трендафил on Сре Мар 16, 2016 10:11 am

Не можеш да ми се фатиш за лага затоа што не лажам. Веројатно си ме фатил за нешто друго. Ќе ти свртам внимание на две работи. Едната е дека СДСМ со години го има списокот во раце и би требало да биде составен од глупаци за да не ги откријат до сега неправилностите во списокот доколку ги има. Сигурно е дека на списокот има некои неправилности, ги има на секој список во секоја земја, но дека тие не се одлучувачки на изборите.

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот - слобода на народот
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 4820
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

IZBIRACHKI SPISOK - Page 2 Empty Re: IZBIRACHKI SPISOK

Пишување by Гостин on Сре Мар 16, 2016 5:18 pm

Gi otkrivme fantomite...Uste pred godini...No vie i vashite brakja uchkite imavte mnozinstvo vo izbornata komisija...Sega koga situacijata se promeni, ostanuva samo da gi izbrisheme i posle slobodno sam mozhesh da se upatish kon Idrizovo...I nadarenite cimeri vo tvojata kjelija...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

IZBIRACHKI SPISOK - Page 2 Empty Re: IZBIRACHKI SPISOK

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот