ZORAN ZAEV

Страна 11 of 12 Previous  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Next

Go down

Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Пет Сеп 08, 2017 7:56 am

Бидејќи си многу умен, кажи ми како полицаец што не знае албански ќе му каже на Албанец да застане и да не бега или дека е уапсен ако не го знае албанскиот јазик. Нели криминалецот ќе може да си замине затоа што ќе се смета дека криминалецот не е известен што треба да прави. Знаеш ли колку има подрачни единици на министерствата и колку има јавни претпријатија низ државата кои во секое време ќе треба да имаат според тебе преведувач. Каде ќе најдеш во Берово на пример неколку десетици луѓе што знаат албански доколку се појави таму некој Македонец со албанско етничко потекло и дали нормален човек би вработил толку луѓе за да има некој од нив работа еднаш во годината или еднаш во 10 години. Или можеби да не изработи ништо во целиот работен век. Зошто јас би го плаќал тоа, кога Албанците во полнењето на буџетот не учествуваат со над 20%. Патем преведувачите треба да се симултани. Јас колку слушам преводи во Собранието поголем дел од преведувачите од албански се лоши, односно не го знаат добро македонскиот јазик.
Поради ваква работа вчера имаше повеќе луѓе на бината пред владата (членови на СДСМ и бивши шарени револуционери на Сорос сега функционери и функционерчиња во владата) отколку на просторот за народот. Најголем дел од народот беше донесен од други градови со автобуси. Се надевам дека барем добиле сендвичи. Еве еден коментар од социјалните мрежи.

Што би рекол Стево Пендаровски: Ги качиле у комбе као СТОКА – Гладен народ на прославата од #Куманово #Велес #Тетово жално но вистинито

https://twitter.com/Nacalnice/status/905841618711977984/photo/1

Сигурно е дека никој нормален не очекува дека во една земја во која странци имаат монтирано своја вазалска влада не може да очекува народот да се чувствува слободно и да прославува независност кога земјата е под мека окупација. Поважно е што ќе каже некој амбасадор отколку партијата што победи на изборите. Не знам со колкава сума на државни обврзници ќе се задолжи владата за да се плати прославата. Албанците повторно не прославуваа, што е и за очекување затоа што тие и пред 26 години не гласаа за независност на Македонија.

_________________
Негација на негативното.

трендафил

Број на мислења : 2770
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Teo on Пет Сеп 08, 2017 12:46 pm

Da Trendafile, jas sum umen a ti kako shto gledam se obiduvash da se izvlechesh na glupost...ZAKONOT VAZHI ZA INSTITUCIITE...Policaec ne e institucija...A kje go povika da zastane na makedonski jazik...Zatoa shto vo zakonot jasno pishuva deka makedonskiot jazik e vo sluzhbena upotreba na celata teritorija na Republika Makedonija...Kolku lugje kje bide potrebno da se vrabotat i kolku toa kje chini presmetkite kje gi napravat nadlezhnite institucii...Duri togash mozhe da diskutirame za toa...Dotogash toa se pretpostavki i rekla kazala muabeti od tvoja strana...

Inaku ne vidov dokaz deka slikite se od vchera...Dodeka ne go vidam kje smetam deka se od vasheto vre4me koga gi vlechkavte lugjeto prisilno niz drzhavata da mu rakopleskaat na vashiot firer...Ne prvpat da lazhete objavuvajki sliki koi opozicijata gi objavila prede nekolku godini za vasheto nasilstvo nad makedonskiot narod...
avatar
Teo

Број на мислења : 3397
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Пон Сеп 11, 2017 9:37 am

Фамилијата што владее со Струмица повеќе од една деценија, а од оваа година воспоставува власт врз цела Македонија, за 20 илјади евра си купи фирма со деловен простор од 7.396 м2. Се работи за „Герас Цунев“. Дали можеби врз сопствениците не е вршен притисок, вообичаен за мафија. Да потсетам дека Заев е аболициран криминалец и дека откако ја освои власта го разреши обвинителот под чие раководство беа обезбеди докази дека како градоначалник бара поткуп од граѓаните, па се очекува да си постави нов што ќе го ослободи од обвинението.

_________________
Негација на негативното.

трендафил

Број на мислења : 2770
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ZORAN ZAEV

Пишување by luxor on Пон Сеп 11, 2017 3:49 pm

Прво си излажал за купувањето а потоа умислуваш криминални сценарија, навистина си некреативен. Твоите веќе ги обзнанија твоите лаги. Еве што вели Курир. Иако и они лажат, болдираното е чиста лага бидејки Трајче Заев веќе имал 10. 265 акции  или околу 18 % од основната главнина на друштвото  што значи дека за тие пари добил само околу 5% од основната главнина на друштвото.  Морам да забележам и дека вашата логика е глупава затоа што немате никаков доказ дека премиерот Заев има било какви релации со сопственоста на неговите братучеди и дека е вмешан било како во оваа трансакција.

Од Герас Цунев Конфекција АД Струмица преку Македонската берза информираат дека Трајче Заев преку трговска трансакција се стекнал со 4.861 акција од издавачот Герас Цунев Конфекција, со што сега поседува вкупно 15.126 акции или 22,25% од основната главнина на друштвото.

„Истовремено лицето Јанева Снежана го намали своето учество во акционерскиот капитал на друштвото, и отуѓи 3.367 акции, со што сега поседува 13.631 обична акција или 20,05% од основната главнина на друштвото„, велат од компанијата.

Според проверките, вредноста на една акција изнесува 300 денари, што значи дека Заеви платиле  1.458.300 денари и со тоа стекнале 22,25% од основната главнина на друштвото. Герас Цунев Конфекција има имот вреден милиони, хотел, ресторани и дуќани.

http://kurir.mk/makedonija/vesti/zaevi-ne-izdrzhaa-nitu-100-dena-pochnaa-da-ja-kupuvaat-makedonija/
avatar
luxor

Број на мислења : 3397
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Пон Сеп 11, 2017 8:16 pm

Не видов демант од страна на некој од спомнатите за продавањето на Герас Цунев, ниту од СДСМ кој обично одговара во вакви случаи.
Да му одговорам и на Тео, полицијата не е институција, но полицијата е.

_________________
Негација на негативното.

трендафил

Број на мислења : 2770
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ZORAN ZAEV

Пишување by luxor on Пон Сеп 11, 2017 8:31 pm

Демантира самиот Курир со тоа што не дава никакви докази дека премиерот е поврзан со фирмите на братучед му и во самиот текст каде во вториот пасус се3 обидува да манипулира.

avatar
luxor

Број на мислења : 3397
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ZORAN ZAEV

Пишување by luxor on Пон Сеп 11, 2017 8:45 pm

После тоа што го прочитав Трендо си добил солиден одговор. Да, полицијата е институција ама ти не прашуваш за полицијата туку за полицаец, освен ако не мислиш дека цела полиција трча по еден човек. Па и за тоа имаш одговор што е сосема задоволителен.
avatar
luxor

Број на мислења : 3397
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Dino on Сре Сеп 13, 2017 10:14 am

Pocna lazenjeto, rabotnicite na sveti nikogas ke vidat 12 000 plata sega koga ke im opnat gazdite nedostizna norma. Ne go bese sram Zaev da go brani toa so lazenje deka gazdite i rabotnicite zaednicki ke se dogovorele za normata. Znaeme kako gazdite vo Makedonija podrzani od vlasta se dogovaraat so rabotnicite. Aj sega neka trcaat pak po partiski mitinzi i neka im rakopleskaat na Zajko i Grujo. Ofci, cel narod ofci a dodeka ima ofci ke ima i volna.

Dino

Број на мислења : 181
Join date : 2016-11-30

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Bosonoga on Сре Сеп 13, 2017 10:46 am

sindikatite ke se dogovaraat za tie raboti. ama pa i ti se crno da se gledalo.
avatar
Bosonoga

Број на мислења : 303
Join date : 2017-03-15

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ZORAN ZAEV

Пишување by nino on Сре Сеп 13, 2017 4:48 pm

ништо не работат овие сегашниве, си ги чуваат истите ветувањата за пред избори
сега пред избори пак истите лаги ќе ги вртат, а кога ќе добијат некое градоначалничко место повеќе ќе си се улегнат во фотелјите и ќе си го полнат џебчето и нема ништо од нив да видиме
до следните избори

nino

Број на мислења : 162
Join date : 2017-06-05

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Dino on Чет Сеп 14, 2017 12:42 pm

Bosonoga напиша: sindikatite ke se dogovaraat za tie raboti. ama pa i ti se crno da se gledalo.

Koj sindikati, debelioot sto go ndonesoa Remenski i Carovska ili tie drugite so mu se pupat na Grujo seuste?

Dino

Број на мислења : 181
Join date : 2016-11-30

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Bosonoga on Чет Сеп 14, 2017 1:07 pm

se ke se najde nekoj so gi saka nivnite mesta i ke poraboti i za rabotnicite duri se namesti.
avatar
Bosonoga

Број на мислења : 303
Join date : 2017-03-15

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ZORAN ZAEV

Пишување by luxor on Чет Сеп 14, 2017 2:34 pm

Нека се изгласа и почне да се применува законот за минимална плата па ќе се види дали работодавачите ќе опструираат или ќе работат чесно. На власта останува преземањето мерки доколку некој се обиде да го злоупотреби.
avatar
luxor

Број на мислења : 3397
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Чет Сеп 14, 2017 8:09 pm

luxor напиша:После тоа што го прочитав Трендо си добил солиден одговор. Да, полицијата е институција ама ти не прашуваш за полицијата туку за полицаец, освен ако не мислиш дека цела полиција трча по еден човек. Па и за тоа имаш одговор што е сосема задоволителен.
Се работи за лапсус кибордус. Требаше да стои  полицаец не е институција, ама полицијата е.
Некои членови на форумов често пати го спомнуваат Идризово за поранешните функционери. Јас не ја гледам иднината на Заев во Идризово и покрај тоа што е криминалец, туку во Бардовци или некоја друга клиника од тој тип. При посетата на Заев на Идризово терористите од Диво насеље добија мобилни телефони и интернет. Еве што напиша терористот Деме Шеху на својот ФБ профил, од новиот телефон кој го добил во затворот Идризово при посетата на Заев.

Kur i kujtoj gjeneratat e te burgosurve politik që nga koha e rankoviçit e deri në vitet e 98-të, dhe pyes në heshtje se çfar i ka mbajtur të fortë ata Burra dhe ku e kan gjetur gjithë atë kurajo duke pas parasysh se kan kaluar neper flaket percelluese te padrejtesisë dhe neper kazamatet serbosllave? Pergjigjia buron nga forca e ndërdijes sime: Sakrifica për Kombin,na çelikos dhe na bën edhe më të fortë se erërat dhe stuhit kohërave të egra! Dashuria për Atdheun është Hyjnore! Zoti e bekoftë Kombin Shqipëtar
На симпатизерите на Заев веројатно не им треба превод, но еве го за обичните Македонци.
„Кога се сеќавам на генерациите политички затвореници уште од времето на Ранковиќ се до 98-тите години, и тивко се запрашав што ги задржало тие луѓе силни и каде ја нашле сета таа храброст, со оглед на тоа што поминале низ перкусиониот пламен на неправда и низ злобата на србословените?
Одговорот произлегува од силата на мојата совест:
Жртва за нацијата, не бетонира нè прави посилни од ветриштата и бурите од диви времиња!
Љубовта кон татковината е Божествена!
Бог ја благослови албанската нација.“


Не знам од каде на еден косовар Македонија му е татковина. Знаете и дека Заев се сретна во Идризово и со убиецот на Мартин Нешовски и дека средбата беше срдечна со насмевки до уши. Веројатно и Игор Спасов и терористите од Диво Насеље очекуваат амнестија, иста каква што доби и криминалецот Заев, за заслугите во инсталацијата на марионетската влада во нашата земја.

Еве ви го изворот на веста проследен со фотографии.
http://republika.mk/820995

_________________
Негација на негативното.

трендафил

Број на мислења : 2770
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Teo on Чет Сеп 14, 2017 11:26 pm

C c c, secheno lepeno i montirano...Lazhni kleveti i izmishljotini bez nieden dokaz...Taka e koga chitash portal od Belize...
avatar
Teo

Број на мислења : 3397
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ZORAN ZAEV

Пишување by luxor on Пет Сеп 15, 2017 7:06 pm

Од друга страна пак, не се случило досега амбасадорот на САД да се консултира со премиерот на РМ за меѓународни настани.

Американскиот амбасадор Бејли на консултации со Заев

Премиерот Зоран Заев, денеска оствари средба со американскиот амбасадор во Македонија, Џес Бејли. Тие се консултираа за претстојното 72 Генерално Собрание на Обединетите Нации кое ќе се одржи во Њујорк, од 17 до 23 септември.

http://novatv.mk/amerikanskiot-ambasador-bejli-na-konsultatsii-so-zaev/
avatar
luxor

Број на мислења : 3397
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Вто Сеп 19, 2017 8:03 pmСпоред целосната снимка од средбата тешко дека Заев имал можност да му каже на Трамп повеќе од „Како сте“. Лажго си останува лажго._________________
Негација на негативното.

трендафил

Број на мислења : 2770
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Вто Сеп 19, 2017 9:16 pm

Фотограф на настанот и соучесник во лагата, втор лажго, е министерот за надворечни работи Никола Димитров.
_________________
Негација на негативното.

трендафил

Број на мислења : 2770
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Teo on Вто Сеп 19, 2017 10:00 pm

Molchi bre, tvojot pastir izjavi davashe od ulicata zad Belata Kukja vo Vashington...Fikusot vash si namignuvashe so Obama...Zaev kako vistinski premier se rakuvashe i razmeni mislenja so Donald Tramp, koj spored vashite glupi idei trebashe da go smeni Bejli i da go postavi vashiot firer Grujoshesku za premier nasproti voljata na makedonskiot narod...
avatar
Teo

Број на мислења : 3397
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Сре Сеп 20, 2017 3:24 pm

За половина секунда тешко дека може да се раѕменат мислења. Еве ти фотографии како беа пречекувани нашиот претседател и поранешниот премиер во САД. За да престанеш еднаш да веруваш во лагите на кучињата на Џорџ Сорос.

_________________
Негација на негативното.

трендафил

Број на мислења : 2770
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Сре Сеп 20, 2017 3:37 pm


_________________
Негација на негативното.

трендафил

Број на мислења : 2770
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Dino on Сре Сеп 20, 2017 3:48 pm

Ebave utepanite, Zajko 5 sekundi so Tramp, Horhe i Grujo se slikale so kartonski maketi na Obama, koe sra*e ste covece.


Воздржи се од навреди кон членовите на форумот. Кога веќе се обраќаш со квалификации обраќај се до партиите а не до членовите на форумот припадници или симпатизери на тие партии.

Dino

Број на мислења : 181
Join date : 2016-11-30

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Сре Сеп 20, 2017 5:17 pm

Зајко половина секунда. Од втората средба на брачниот пар Груевски со Обама еве и втора фотографија од А1он

http://a1on.mk/archives/210650


_________________
Негација на негативното.

трендафил

Број на мислења : 2770
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Teo on Сре Сеп 20, 2017 6:37 pm

Ama se zaebavte...Da ja poddrzhevte Hilari namesto da mu se upikuete na Tramp mozhda ona kje go smeneshe Bejli i kje go ustolicheshe vashiot pastir za dozhivoten premier...
avatar
Teo

Број на мислења : 3397
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Пет Сеп 22, 2017 6:15 pm

Поддршката на Хилари ќе значеше крај за Македонците. Со Трамп има Македонија има шанси да опстане и покрај предавниците што се на власт. Кои патем изгледа од економијата знаат само за крадење. Вие од СДСМ да не мислите дека Заев ќе биде доживотен премиер или повторно ќе го враќате Бранко Црвенковски?

_________________
Негација на негативното.

трендафил

Број на мислења : 2770
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 11 of 12 Previous  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот