Србскиот хероj от Каjмакчалан - Миленица Неделкоски

Страна 2 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Србскиот хероj от Каjмакчалан - Миленица Неделкоски - Page 2 Empty Re: Србскиот хероj от Каjмакчалан - Миленица Неделкоски

Пишување by Гостин on Пон Сеп 26, 2016 5:26 pm

хан Ацо напиша:
nikos напиша:Нелегално поставените обележја од туѓа држава на територија на Република Македонија се по закон дивоградби и како такви треба да се отстранат. Загрижувачки е што припадници на една армија нелегално поставуваат обележја  на територија на друга држава ама тогаш вие бугарите не кренавте вреве де3ка е повреден суверенитетот на Република Македонија затоа што тоа вие го направивте. Не требаше Миленко да ја отстранува нелегално поставената плоча тоа требаше да го направат званичните институции.


http://www.vesti-online.com/Vesti/Ex-YU/518833/Albanci-digli-spomenike-teroristima

Дали овој споменик е легално поставен?И зошто слични албански споменици,поставени во прослава на албански терористи не сметаат на македонските патриоти и на најголемоит патриот Миленко?

Ама каде прочита дека овој споменик е нелегален кога јасно ти пишува кој го подигнал и кој се бил присутен а и прашањето е зошто си користел српски извор, немаше македонски?

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Србскиот хероj от Каjмакчалан - Миленица Неделкоски - Page 2 Empty Re: Србскиот хероj от Каjмакчалан - Миленица Неделкоски

Пишување by Гостин on Пон Сеп 26, 2016 5:51 pm

Kao gi mr5azime srbite ama makedoncite poveke pa ako treba i so srpski kamen po vas ke udrime.Ete kolku e bugaristanskata inteligencija. A be aj odete derete zivotni i secete balvani ke vi trebaat da go slavite tangra. Ako ne zavrsite navreme ke go nalutite glavniot vrac klovnot Bozo.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Србскиот хероj от Каjмакчалан - Миленица Неделкоски - Page 2 Empty Re: Србскиот хероj от Каjмакчалан - Миленица Неделкоски

Пишување by хан Ацо on Пон Сеп 26, 2016 6:00 pm

nikos напиша:
хан Ацо напиша:
nikos напиша:Нелегално поставените обележја од туѓа држава на територија на Република Македонија се по закон дивоградби и како такви треба да се отстранат. Загрижувачки е што припадници на една армија нелегално поставуваат обележја  на територија на друга држава ама тогаш вие бугарите не кренавте вреве де3ка е повреден суверенитетот на Република Македонија затоа што тоа вие го направивте. Не требаше Миленко да ја отстранува нелегално поставената плоча тоа требаше да го направат званичните институции.


http://www.vesti-online.com/Vesti/Ex-YU/518833/Albanci-digli-spomenike-teroristima

Дали овој споменик е легално поставен?И зошто слични албански споменици,поставени во прослава на албански терористи не сметаат на македонските патриоти и на најголемоит патриот Миленко?

Ама каде прочита дека овој споменик е нелегален кога јасно ти пишува кој го подигнал
и кој се бил присутен а и прашањето е зошто си користел српски извор, немаше македонски?

Читам овде за овој споменик,зер и он е легален?
Ама Миленко го е страв таму да се прави на херој Laughing
Опет српски извор Laughing

U centru Skoplja jutros su osvanuli spomenici trojici značajnih Albanaca, postavljeni bez znanja zvaničnika nadležne Opštine Centar, preneli su lokalni mediji.

http://www.kurir.rs/region/makedonija/pojavili-se-preko-noci-spomenici-albancima-postavljeni-samovoljno-u-centru-skoplja-clanak-2273921
хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Србскиот хероj от Каjмакчалан - Миленица Неделкоски - Page 2 Empty Re: Србскиот хероj от Каjмакчалан - Миленица Неделкоски

Пишување by Cetnik on Пон Сеп 26, 2016 6:23 pm

nikos напиша:
Cetnik напиша:
nikos напиша:Во србија македонците ги имаат сите права покрај другото и да изучуваат македонски јазик а во општините каде што се 15% па дури и помалку македонскиот е официјален јазик.

Не  е верно! Нема баране на права во општините Търговиште, Буяновац и Прешево. Тие денешни три сръбски општини беа дел от Македония до 1912г. Идва прашането зашто нема ни збор за ниф и македонците там. Колко барания, партии, истерия, вестници има во однос на Пиринска Македония и колко во однос на тези три општини???? Каде е истерията по медиумите? Ами во Бугария се изеснуват како македонци 1500 луге от кои половината се грагяни на Р.Македония.... но во македонските медиуми има 25 години истерия за правата на македонците во Пиринска Македония.... во однос на македонците во Пчиня нема...........
Ето ви го "македонизмот" изграден во корист на Сърбия и сърбизацията.... значи бугарите са врагове заштото не дозволяват сърбомакедонизация во Пиринско, а сърбите кои не дозволяват дури сърбомакедонизация во Търговиште се бракя и приятели?!?

Обично спамирање е тоа, имаш ли докази колку тоа македонци живеат во тие општини? А во бугарија прашањето е зошто ако се само 1500 не им е дозволено да се нарекуваат македонци?

По доктрината на македонизмот сите шо живеят во регионот Македония се етнички македонци. Истото како во Пиринско. Каде е целата истерия коя имате кон пиринска Македония и кон Пчинско тие три општини????
Нема ни еден збор кажан некога по македонски медиум от 25 години независима Р.Македония за овие македонци. Ни еден?????
Е ова е чиста форма на сърбомания!
Тие кои са се написали македонци си се и македонци вака написани на пописот! Кой не им дозволява да се кажуват, како они вака са се написали на пописа( попис сърбизам)

_________________
Безобразни сте во коските вие остатоците на бугарската буржоазија, наследниците на фашистичките окупатори во Македонија, бугарските сталинисти а посебно македонските врховисти и бугарофили

Cetnik

Број на мислења : 125
Join date : 2016-08-21

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Србскиот хероj от Каjмакчалан - Миленица Неделкоски - Page 2 Empty Re: Србскиот хероj от Каjмакчалан - Миленица Неделкоски

Пишување by Гостин on Пон Сеп 26, 2016 6:24 pm

Sp-omenicite se staveni so odluka na vlada bugaristanecu i op[stinata ne se prasuva. Aj sega odi poskokaj okolu ispravenoto steblo ama prvo obleci gi zivotinskite kozi za podobar imidz.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Србскиот хероj от Каjмакчалан - Миленица Неделкоски - Page 2 Empty Re: Србскиот хероj от Каjмакчалан - Миленица Неделкоски

Пишување by Cetnik on Пон Сеп 26, 2016 6:25 pm

delmol напиша:Kao gi mr5azime srbite ama makedoncite poveke pa ako treba i so srpski kamen po vas ke udrime.Ete kolku e bugaristanskata inteligencija. A be aj odete derete zivotni i secete balvani ke vi trebaat da go slavite tangra. Ako ne zavrsite navreme ke go nalutite glavniot vrac klovnot Bozo.

Као по сръбски! Како по македонски!

_________________
Безобразни сте во коските вие остатоците на бугарската буржоазија, наследниците на фашистичките окупатори во Македонија, бугарските сталинисти а посебно македонските врховисти и бугарофили

Cetnik

Број на мислења : 125
Join date : 2016-08-21

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Србскиот хероj от Каjмакчалан - Миленица Неделкоски - Page 2 Empty Re: Србскиот хероj от Каjмакчалан - Миленица Неделкоски

Пишување by Гостин on Пон Сеп 26, 2016 6:26 pm

Cetnik напиша:
nikos напиша:
Cetnik напиша:
nikos напиша:Во србија македонците ги имаат сите права покрај другото и да изучуваат македонски јазик а во општините каде што се 15% па дури и помалку македонскиот е официјален јазик.

Не  е верно! Нема баране на права во општините Търговиште, Буяновац и Прешево. Тие денешни три сръбски општини беа дел от Македония до 1912г. Идва прашането зашто нема ни збор за ниф и македонците там. Колко барания, партии, истерия, вестници има во однос на Пиринска Македония и колко во однос на тези три општини???? Каде е истерията по медиумите? Ами во Бугария се изеснуват како македонци 1500 луге от кои половината се грагяни на Р.Македония.... но во македонските медиуми има 25 години истерия за правата на македонците во Пиринска Македония.... во однос на македонците во Пчиня нема...........
Ето ви го "македонизмот" изграден во корист на Сърбия и сърбизацията.... значи бугарите са врагове заштото не дозволяват сърбомакедонизация во Пиринско, а сърбите кои не дозволяват дури сърбомакедонизация во Търговиште се бракя и приятели?!?

Обично спамирање е тоа, имаш ли докази колку тоа македонци живеат во тие општини? А во бугарија прашањето е зошто ако се само 1500 не им е дозволено да се нарекуваат македонци?

По доктрината на македонизмот сите шо живеят во регионот Македония се етнички македонци. Истото како во Пиринско. Каде е целата истерия коя имате кон пиринска Македония и кон Пчинско тие три општини????
Нема ни еден збор кажан некога по македонски медиум от 25 години независима Р.Македония за овие македонци. Ни еден?????
Е ова е чиста форма на сърбомания!
Тие кои са се написали македонци си се и македонци вака написани на пописот! Кой не им дозволява да се кажуват, како они вака са се написали на пописа( попис сърбизам)

Bugaristanec ne te prasaa toa, te prasaa kade ti se dokazite deka makedonci ziveat tamu. Zatoa ne tresi zeleni ako ne znaes da odgovoris tri kruga okolu totemot i kloca u gz na Bozo oti te izlazal.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Србскиот хероj от Каjмакчалан - Миленица Неделкоски - Page 2 Empty Re: Србскиот хероj от Каjмакчалан - Миленица Неделкоски

Пишување by Cetnik on Пон Сеп 26, 2016 6:27 pm

delmol напиша:Sp-omenicite se staveni so odluka na vlada bugaristanecu i op[stinata ne se prasuva. Aj sega odi poskokaj okolu ispravenoto steblo ama prvo obleci gi zivotinskite kozi za podobar imidz.

За 25 години независина Македония е даден само една дозвола за реставриране на едно бугарско военно гробиште во Ново село Струмица. А са барани за сите. От друга страна на сите остали държави по свето е дадена дозвола да си реставрират военните гробиштс во Р.Македония.... живела сърбомания!

_________________
Безобразни сте во коските вие остатоците на бугарската буржоазија, наследниците на фашистичките окупатори во Македонија, бугарските сталинисти а посебно македонските врховисти и бугарофили

Cetnik

Број на мислења : 125
Join date : 2016-08-21

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Србскиот хероj от Каjмакчалан - Миленица Неделкоски - Page 2 Empty Re: Србскиот хероj от Каjмакчалан - Миленица Неделкоски

Пишување by Гостин on Пон Сеп 26, 2016 6:29 pm

Se cudam zosto, mozebi zatoa sto tie baranjata se lazni i nelegalni kako postavuvanjeto na plocata na Kajmakcalan?

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Србскиот хероj от Каjмакчалан - Миленица Неделкоски - Page 2 Empty Re: Србскиот хероj от Каjмакчалан - Миленица Неделкоски

Пишување by Cetnik on Пон Сеп 26, 2016 6:31 pm

delmol напиша:
Cetnik напиша:
nikos напиша:
Cetnik напиша:
nikos напиша:Во србија македонците ги имаат сите права покрај другото и да изучуваат македонски јазик а во општините каде што се 15% па дури и помалку македонскиот е официјален јазик.

Не  е верно! Нема баране на права во општините Търговиште, Буяновац и Прешево. Тие денешни три сръбски општини беа дел от Македония до 1912г. Идва прашането зашто нема ни збор за ниф и македонците там. Колко барания, партии, истерия, вестници има во однос на Пиринска Македония и колко во однос на тези три општини???? Каде е истерията по медиумите? Ами во Бугария се изеснуват како македонци 1500 луге от кои половината се грагяни на Р.Македония.... но во македонските медиуми има 25 години истерия за правата на македонците во Пиринска Македония.... во однос на македонците во Пчиня нема...........
Ето ви го "македонизмот" изграден во корист на Сърбия и сърбизацията.... значи бугарите са врагове заштото не дозволяват сърбомакедонизация во Пиринско, а сърбите кои не дозволяват дури сърбомакедонизация во Търговиште се бракя и приятели?!?

Обично спамирање е тоа, имаш ли докази колку тоа македонци живеат во тие општини? А во бугарија прашањето е зошто ако се само 1500 не им е дозволено да се нарекуваат македонци?

По доктрината на македонизмот сите шо живеят во регионот Македония се етнички македонци. Истото како во Пиринско. Каде е целата истерия коя имате кон пиринска Македония и кон Пчинско тие три општини????
Нема ни еден збор кажан некога по македонски медиум от 25 години независима Р.Македония за овие македонци. Ни еден?????
Е ова е чиста форма на сърбомания!
Тие кои са се написали македонци си се и македонци вака написани на пописот! Кой не им дозволява да се кажуват, како они вака са се написали на пописа( попис сърбизам)

Bugaristanec ne te prasaa toa, te prasaa kade ti se dokazite deka makedonci ziveat tamu. Zatoa ne tresi zeleni ako ne znaes da odgovoris tri kruga okolu totemot i kloca u gz na Bozo oti te izlazal.

Каде е истерията , каде е барането то истото е во Пиринска Македония... етнички македонци се изясниле 500 човека? Истерията е огроман кай вас во однос................. ни еден збор за македонци во општина Търговиште.
Разбираш ли вие имате претензия кон една општина како Катерини во Гърция, каде и преди 1912г. не живее ни еден македонец или бугарин.... а немате кон општина Търговиште коя по доктрина на македонизмот сите се етнички македонци! Пак те прашам каде е истерията, барането, ОМО илинден пчиня, замерата на сръбскиот амбасадор..................................... ни еден збор 25 години?????

_________________
Безобразни сте во коските вие остатоците на бугарската буржоазија, наследниците на фашистичките окупатори во Македонија, бугарските сталинисти а посебно македонските врховисти и бугарофили

Cetnik

Број на мислења : 125
Join date : 2016-08-21

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Србскиот хероj от Каjмакчалан - Миленица Неделкоски - Page 2 Empty Re: Србскиот хероj от Каjмакчалан - Миленица Неделкоски

Пишување by Cetnik on Пон Сеп 26, 2016 6:32 pm

delmol напиша:Se cudam zosto, mozebi zatoa sto tie baranjata se lazni i nelegalni kako postavuvanjeto na plocata na Kajmakcalan?

Не заштото сръбските колонисти и сърбоманите за ова живеят за нив Р.Македония е колония! Само газдадата Сърбия може да си чества военните гробишта... бугарските и македонските войнизи закопани во Р.Македония немат право да бидат чествани за помен!

_________________
Безобразни сте во коските вие остатоците на бугарската буржоазија, наследниците на фашистичките окупатори во Македонија, бугарските сталинисти а посебно македонските врховисти и бугарофили

Cetnik

Број на мислења : 125
Join date : 2016-08-21

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Србскиот хероj от Каjмакчалан - Миленица Неделкоски - Page 2 Empty Re: Србскиот хероj от Каjмакчалан - Миленица Неделкоски

Пишување by Гостин on Пон Сеп 26, 2016 6:33 pm

Nerli be 1500 bea? Sto e sega se uplasi pa namaluvas. Odi be obesi se na toj stolbot okolu koj skokate, pojma nemas samo taka tropas.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Србскиот хероj от Каjмакчалан - Миленица Неделкоски - Page 2 Empty Re: Србскиот хероj от Каjмакчалан - Миленица Неделкоски

Пишување by Гостин on Пон Сеп 26, 2016 6:34 pm

Cetnik напиша:
delmol напиша:Se cudam zosto, mozebi zatoa sto tie baranjata se lazni i nelegalni kako postavuvanjeto na plocata na Kajmakcalan?

Не заштото сръбските колонисти и сърбоманите за ова живеят за нив Р.Македония е колония! Само газдадата Сърбия може да си чества военните гробишта... бугарските и македонските войнизи закопани во Р.Македония немат право да бидат чествани за помен!

Toa se vasite vlazni sonoista da bide Makedonija bugaristanska kolonija, ama nisto.Makedonija e nezavisna drzava a bugaristancite so Bozo neka igraat tangristicki vudu igri.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Србскиот хероj от Каjмакчалан - Миленица Неделкоски - Page 2 Empty Re: Србскиот хероj от Каjмакчалан - Миленица Неделкоски

Пишување by Гостин on Пон Сеп 26, 2016 9:14 pm

Морам да забележам дека делмол извлекол навистина добри поенти околу тоа што си прашан а што одговараш како и околу нењдоследноста околу бројот на македонци во Бугарија. Во другото ми заличуваш како мало дете кое сите му се виновни, на пример судот за човекови права во Стразбур кој ја осуди Бугарија заради газење на малцинските права на македонците и нерегистрација на ОМО Илинден, па затоа и очекувам да објасниш дека судот во Стразбур сосе сите судии како и остатокот од светот се западнати во некаква хистерија.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Србскиот хероj от Каjмакчалан - Миленица Неделкоски - Page 2 Empty Re: Србскиот хероj от Каjмакчалан - Миленица Неделкоски

Пишување by defo on Пон Сеп 26, 2016 11:00 pm

Сте отвориле, и ваква тема......На кусо само сублимат....
1.Миленко е тешка будала
2.Им прави проблеми на ДПМНЕ, со овој чин, едноставно им одмогнува

defo

Број на мислења : 2120
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Србскиот хероj от Каjмакчалан - Миленица Неделкоски - Page 2 Empty Re: Србскиот хероj от Каjмакчалан - Миленица Неделкоски

Пишување by Гостин on Вто Сеп 27, 2016 8:46 pm

ne e glup milenko be, pari zima za toa patorotizmot a ne na stecajci sto evra ne im sedava.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Србскиот хероj от Каjмакчалан - Миленица Неделкоски - Page 2 Empty Re: Србскиот хероj от Каjмакчалан - Миленица Неделкоски

Пишување by defo on Вто Сеп 27, 2016 9:56 pm

Delta, ДПМНЕ , врхушката не е глупаав се прави на мутава..многу интелектуална е....таа багра...за свој џеб и свој добродет.

Инаку погоре негде по темиве пишав....национализмот на никого , ништо добро не донел, сем на мала група „ратни“ профитери.

Србскиот хероj от Каjмакчалан - Миленица Неделкоски - Page 2 CtWh1pfWEAANOx_

Доволни се вакви два тиквана, за проблем..за подгревање на непостоечки проблем.......бидејќи има доволно лудаци, кои ќе го „следат“ нивниот светол пат.

defo

Број на мислења : 2120
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Србскиот хероj от Каjмакчалан - Миленица Неделкоски - Page 2 Empty Re: Србскиот хероj от Каjмакчалан - Миленица Неделкоски

Пишување by Cetnik on Пет Сеп 30, 2016 6:06 pm

delmol напиша:Nerli be 1500 bea? Sto e sega se uplasi pa namaluvas. Odi be obesi se na toj stolbot okolu koj skokate, pojma nemas samo taka tropas.

1500 во цела Бугария, около 500 во Пиринскиот дел! От ниф пола се македонски грагяни! От 2 милиона луге со потекло от Македония во Бугария. Никой не се плаши от двете влашки села во Пиринско кои се изеснуват како етнички македонци кай нас. От кои нито еден не говори официалниот македонски (сърбизираниот от Конески и приятели на сърбия)... Ниту Стойко го говори председателот на ОМО илинден (кой мегудругото е много косоок). Нито редакторот на вестникот им, е как пишува вестник на официален македонски език като не го говори? Уште една мистерия коя само удба знае bounce

_________________
Безобразни сте во коските вие остатоците на бугарската буржоазија, наследниците на фашистичките окупатори во Македонија, бугарските сталинисти а посебно македонските врховисти и бугарофили

Cetnik

Број на мислења : 125
Join date : 2016-08-21

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Србскиот хероj от Каjмакчалан - Миленица Неделкоски - Page 2 Empty Re: Србскиот хероj от Каjмакчалан - Миленица Неделкоски

Пишување by Cetnik on Пет Сеп 30, 2016 6:11 pm

nikos напиша:Морам да забележам дека делмол извлекол навистина добри поенти околу тоа што си прашан а што одговараш како и околу нењдоследноста околу бројот на македонци во Бугарија. Во другото ми заличуваш како мало дете кое сите му се виновни, на пример судот за човекови права во Стразбур кој ја осуди Бугарија заради газење на малцинските права на македонците и нерегистрација на ОМО Илинден, па затоа и очекувам да објасниш дека судот во Стразбур сосе сите судии како и остатокот од светот се западнати во некаква хистерија.

Бугарскиот суд дозволи регистрацията на ОМО Илинден во бугарски закон требват за регистрацията 5 000 потписа. Познай шо стана и после неколко опита во циганската махала на градот Сандански неможаха да ги соберат и регистрират.
Пак прашам каде е ОМО Илинден Пчиня во однос на општините Прешево, Буяново и Търговиште исто дел от Македония, денес во Сърбия? Каде се желбите до Страсбург?
Мегудругото ОМО Илинден Пирин явно си признават по медиумите во Бугария дека им се дават пари от Скопие и от македонистката емиграция (контролирана от УДБА). Зашто нема вакво финасиране и помошт за ОМО Илинден Пчиня??????

После те прашата каде е сърбоманията?!

_________________
Безобразни сте во коските вие остатоците на бугарската буржоазија, наследниците на фашистичките окупатори во Македонија, бугарските сталинисти а посебно македонските врховисти и бугарофили

Cetnik

Број на мислења : 125
Join date : 2016-08-21

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Србскиот хероj от Каjмакчалан - Миленица Неделкоски - Page 2 Empty Re: Србскиот хероj от Каjмакчалан - Миленица Неделкоски

Пишување by Гостин on Пет Сеп 30, 2016 7:59 pm

Za da prasuvas treba prvo da odgovoris be bugaristanec, kade se makedoncite vo Presevo i slicni?

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Србскиот хероj от Каjмакчалан - Миленица Неделкоски - Page 2 Empty Re: Србскиот хероj от Каjмакчалан - Миленица Неделкоски

Пишување by Cetnik on Нед Окт 02, 2016 5:06 pm

delmol напиша:Za da prasuvas treba prvo da odgovoris be bugaristanec, kade se makedoncite vo Presevo i slicni?
Кадето се македонците во општина Боговине, општина Катерини општина Кожани, Халкидики и т.н. кон кои имате всекидневни претензии.... само кон тие во Пчинско за 25 години ни збор.........

_________________
Безобразни сте во коските вие остатоците на бугарската буржоазија, наследниците на фашистичките окупатори во Македонија, бугарските сталинисти а посебно македонските врховисти и бугарофили

Cetnik

Број на мислења : 125
Join date : 2016-08-21

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Србскиот хероj от Каjмакчалан - Миленица Неделкоски - Page 2 Empty Re: Србскиот хероj от Каjмакчалан - Миленица Неделкоски

Пишување by Гостин on Нед Окт 02, 2016 6:24 pm

Влета сам себеси во уста па сега инсинуираш дека во Егејска Македонија нема македонци а вистинската цел е да докажеш дека всушност ги нема во Пиринска Македонија и да се вратиш на старата бугарска мантра дека македонците се бугари што како отсекогаш е нон сенс.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Србскиот хероj от Каjмакчалан - Миленица Неделкоски - Page 2 Empty Re: Србскиот хероj от Каjмакчалан - Миленица Неделкоски

Пишување by defo on Нед Окт 02, 2016 7:03 pm


Како на времето, што сме ги воспевале комитите, партизаните, така сега ќе го восповаме Миленко, Клептоманот..........Господ Здравје........

defo

Број на мислења : 2120
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Србскиот хероj от Каjмакчалан - Миленица Неделкоски - Page 2 Empty Re: Србскиот хероj от Каjмакчалан - Миленица Неделкоски

Пишување by defo on Нед Окт 02, 2016 7:20 pm


Види на почеток, баш кај Миленко во емисија како Латас во прва минута го брани Милошевиќ.Smile

defo

Број на мислења : 2120
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Србскиот хероj от Каjмакчалан - Миленица Неделкоски - Page 2 Empty Re: Србскиот хероj от Каjмакчалан - Миленица Неделкоски

Пишување by Cetnik on Нед Окт 02, 2016 10:08 pm

Милошевич и Мицотакис во разговор со бугарскиот президент му направиха покана за поделбата. Гръчките авиони военни летеха над Р.Македония, сръбската армия беше на границата. Бугарската армия обяви дека войниците остават во казармите и да им е свършила службата. Неколко месеци со дрехите спяха по казармите войниците. Желю Желев неколко пати говори со Борис Елцин. Накрая Елцин му позвани по телефонот на Милошевич и му каза дека Р.Македония е словенска държава православна и Русия нема да прифати напад. Исто западот им каза и на сърбите и на гърците дека нема да дозволи трета балканска война.
Беха направили карта (мапа) се делеше на 4 Македония.

_________________
Безобразни сте во коските вие остатоците на бугарската буржоазија, наследниците на фашистичките окупатори во Македонија, бугарските сталинисти а посебно македонските врховисти и бугарофили

Cetnik

Број на мислења : 125
Join date : 2016-08-21

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Србскиот хероj от Каjмакчалан - Миленица Неделкоски - Page 2 Empty Re: Србскиот хероj от Каjмакчалан - Миленица Неделкоски

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот