ФОТО

Страна 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Re: ФОТО

Пишување by Teo on Вто Дек 20, 2016 11:48 am

27 април 2013. Рој на црвени скакулци, 20 километри северно од градот Sakaraha, југозападен Мадагаскар.


_________________
NE GO BOJKOTIRAM TRENDAFIL NITU REFERENDUMOT
avatar
Teo

Број на мислења : 3581
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ФОТО

Пишување by Teo on Вто Дек 20, 2016 11:49 am

8 март 2013. Приврзаник на покојниот претседател на Венецуела, Хуго Чавез, држи кукла од него додека стои пред воената академија, каде што се одржа погребната церемонија за Чавез, во Каракас, Венецуела.


_________________
NE GO BOJKOTIRAM TRENDAFIL NITU REFERENDUMOT
avatar
Teo

Број на мислења : 3581
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ФОТО

Пишување by Teo on Вто Дек 20, 2016 11:49 am

25 април 2013 САД – потполковник Melissa Stockwell, кој беше првата жена американски војник да го изгуби ногата во војната во Ирак, го рецитира Pledge of Allegiance пред поранешниот претседател Буш и поранешната прва дама Барбара Буш за време на отварањето на претседателскиот центар Џорџ Буш во Далас, Тексас.


_________________
NE GO BOJKOTIRAM TRENDAFIL NITU REFERENDUMOT
avatar
Teo

Број на мислења : 3581
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ФОТО

Пишување by Teo on Вто Дек 20, 2016 11:50 am

12 јуни 2013 Палестински момчиња бегаат од експлозија. Исламскиот џихад држи правоени летни кампови каде обучува околу 10.000 деца.


_________________
NE GO BOJKOTIRAM TRENDAFIL NITU REFERENDUMOT
avatar
Teo

Број на мислења : 3581
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ФОТО

Пишување by Teo on Вто Дек 20, 2016 11:50 am

11 јуни 2013 Млади момчиња клоцаат активист за заштита на правата на ЛГБТ заедницата, за време на одржување протест по повод закони на Руската влада кои ги загрозуваат правата на геј популацијата.


_________________
NE GO BOJKOTIRAM TRENDAFIL NITU REFERENDUMOT
avatar
Teo

Број на мислења : 3581
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ФОТО

Пишување by Teo on Вто Дек 20, 2016 11:50 am

1 октомври 2013 Том тигарот, миленичето на Aryas Borges, е фотографиран со домашното милениче чивава во Maringa, Бразил.


_________________
NE GO BOJKOTIRAM TRENDAFIL NITU REFERENDUMOT
avatar
Teo

Број на мислења : 3581
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ФОТО

Пишување by Teo on Вто Дек 20, 2016 11:51 am

10 јуни 2013 Поплавите во близина на Магдебург во сојузната покраина Саксонија Анхалт, Германија.


_________________
NE GO BOJKOTIRAM TRENDAFIL NITU REFERENDUMOT
avatar
Teo

Број на мислења : 3581
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ФОТО

Пишување by Teo on Вто Дек 20, 2016 11:51 am

6 ноември 2013 Елен заглавен на покрив во Verneuil-sur-Indre, Франција.


_________________
NE GO BOJKOTIRAM TRENDAFIL NITU REFERENDUMOT
avatar
Teo

Број на мислења : 3581
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ФОТО

Пишување by Teo on Вто Дек 20, 2016 11:52 am

28 август 2013 Сликата која го преплави интернетот, додека новиот Папа Франсиц прави „селфи“ со група млади во базиликата Свети Петар во Ватикан.


_________________
NE GO BOJKOTIRAM TRENDAFIL NITU REFERENDUMOT
avatar
Teo

Број на мислења : 3581
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ФОТО

Пишување by Teo on Вто Дек 20, 2016 11:52 am

26 мај 2013 Тираносаурус рекс диносаурус трча на теренот за време наполувремето на МЛС фудбалски натпревар помеѓу Лос Анџелес Галакси и Сиетл Саундерс ФК во Карсон, Калифорнија. Диносаурусот беше на полето, за да се промовира Природонаучниот музеј на Лос Анџелес.


_________________
NE GO BOJKOTIRAM TRENDAFIL NITU REFERENDUMOT
avatar
Teo

Број на мислења : 3581
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ФОТО

Пишување by Teo on Вто Дек 20, 2016 11:53 am

3 јули 2013 Туристите играат на плажа покриена со дебел слој од зелените алги во Кингдао, Кина. Големо количество на не-отровни зелени алги, enteromorpha prolifera, го погоди брегот Кингдао во последните неколку дена. Повеќе од 20.000 тони алги е отстранета од плажите во градот.


_________________
NE GO BOJKOTIRAM TRENDAFIL NITU REFERENDUMOT
avatar
Teo

Број на мислења : 3581
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ФОТО

Пишување by Teo on Вто Дек 20, 2016 11:53 am

6 јуни 2013. Изведувачи се пикаат во избрани места на архитектонски структури, како дел од проект ‘Bodies in Urban Spaces’ во Порто, Португалија.


_________________
NE GO BOJKOTIRAM TRENDAFIL NITU REFERENDUMOT
avatar
Teo

Број на мислења : 3581
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ФОТО

Пишување by Teo on Вто Дек 20, 2016 11:54 am

28 февруари 2013. Рака на горила рака со лакирани нокти во Одделот за конфискување на нелегални предмети во САД од Службата за заштита на риба и дивина во нивната канцеларија во BWI во Балтимор.


_________________
NE GO BOJKOTIRAM TRENDAFIL NITU REFERENDUMOT
avatar
Teo

Број на мислења : 3581
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ФОТО

Пишување by Teo on Вто Дек 20, 2016 11:54 am

2 јули 2013 Церемонија на благословување коњи во Сиена, Италија.


_________________
NE GO BOJKOTIRAM TRENDAFIL NITU REFERENDUMOT
avatar
Teo

Број на мислења : 3581
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ФОТО

Пишување by Teo on Вто Дек 20, 2016 11:54 am

14 септември 2013. Mandira Budhathoki, 7, позира за фотографија во Kharay, Dolkha. Има многу ретка болест Congenital Hypertrichosis Lanuginosa, која е позната како синдром на врколак.


_________________
NE GO BOJKOTIRAM TRENDAFIL NITU REFERENDUMOT
avatar
Teo

Број на мислења : 3581
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ФОТО

Пишување by Teo on Вто Дек 20, 2016 11:55 am

14 февруари 2013. Кенгури го посетуваат теренот за голф за време на ISPS Handa Australian Open во Royal Canberra Golf Club во Камбера, Австралија.


_________________
NE GO BOJKOTIRAM TRENDAFIL NITU REFERENDUMOT
avatar
Teo

Број на мислења : 3581
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ФОТО

Пишување by Teo on Вто Дек 20, 2016 11:55 am

20 јуни 2013 Девојка се држи на жица за време на поплава.


_________________
NE GO BOJKOTIRAM TRENDAFIL NITU REFERENDUMOT
avatar
Teo

Број на мислења : 3581
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ФОТО

Пишување by Teo on Вто Дек 20, 2016 11:56 am

19 мај 2013 Маскирани момчиња за време на фестивалот “Cavalhadas” во Бразил.


_________________
NE GO BOJKOTIRAM TRENDAFIL NITU REFERENDUMOT
avatar
Teo

Број на мислења : 3581
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ФОТО

Пишување by Teo on Вто Дек 20, 2016 11:56 am

16 ноември 2013 Демонстрант бакнува полицаец за време на протестите во Суса поврзани со градењето на новата пруга меѓу Лион и Турин, за возови со висока брзина.


_________________
NE GO BOJKOTIRAM TRENDAFIL NITU REFERENDUMOT
avatar
Teo

Број на мислења : 3581
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ФОТО

Пишување by Teo on Вто Дек 20, 2016 11:57 am

8 февруари 2013. Кран пренесува коњи од товарниот брод кон камион по пристигнувањето во пристаништето во Surabaya, Источна Јава, Индонезија. Стотици коњи и крави пристигна во пристаништето од Западна Тимор да бидат дистрибуирани до различни градови на главниот остров Јава.


_________________
NE GO BOJKOTIRAM TRENDAFIL NITU REFERENDUMOT
avatar
Teo

Број на мислења : 3581
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ФОТО

Пишување by Teo on Вто Дек 20, 2016 11:57 am

16 јули 2013. Мајмун игра во езерцето опкружен со риби во паркот на дивината во Hefei, Anhui провинција, Кина.


_________________
NE GO BOJKOTIRAM TRENDAFIL NITU REFERENDUMOT
avatar
Teo

Број на мислења : 3581
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ФОТО

Пишување by Teo on Вто Дек 20, 2016 11:58 am

30 април 2013 Акупунктура на глава на леопард за да остане затегната кожата, во продавница за препарирање на Radomir Franz, во Чешка.


_________________
NE GO BOJKOTIRAM TRENDAFIL NITU REFERENDUMOT
avatar
Teo

Број на мислења : 3581
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ФОТО

Пишување by Teo on Вто Дек 20, 2016 11:58 am

10 март 2013. Луѓето се сончаат на ѕидот на Тврдината Петар и Павле во Санкт Петербург, Русија.


_________________
NE GO BOJKOTIRAM TRENDAFIL NITU REFERENDUMOT
avatar
Teo

Број на мислења : 3581
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ФОТО

Пишување by Teo on Вто Дек 20, 2016 11:59 am

3 јуни, 2013 Поплава во зоолошката градина во Прага.


_________________
NE GO BOJKOTIRAM TRENDAFIL NITU REFERENDUMOT
avatar
Teo

Број на мислења : 3581
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ФОТО

Пишување by Teo on Вто Дек 20, 2016 11:59 am

2 јули 2013.Прасе стои на мртва маторица во надојдените води во Чонгкинг, Кина.


_________________
NE GO BOJKOTIRAM TRENDAFIL NITU REFERENDUMOT
avatar
Teo

Број на мислења : 3581
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ФОТО

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот