Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Прва светска воjна

Go down

Прва светска воjна Empty Прва светска воjна

Пишување by Гостин on Нед Фед 19, 2017 1:55 am

Читам некакви глупости во вашата википедиjа за жртвите:
Франциjа убиено 1.357.800
Србиjа убиено 1.250.000
Бугариja убиено 87.500
https://mk.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D1%80%D0%B2%D0%B0_%D1%81%D0%B2%D0%B5%D1%82%D1%81%D0%BA%D0%B0_%D0%B2%D0%BE%D1%98%D0%BD%D0%B0
Ова ке рече дека на секи убиен бугарин има 15 срби. А СрбиJа водела речиси истата борба ко Франциjа. Се знае хероJството на српската воJска првин има некакви успеси частични против австро УнгариJа и после вклjучуванjeто на Бугариja за нема еден месец целата воJска е протерана и спасено со бродови на антантата.Какви се тие преувеличени числа ебаго? Ова е речиси пола СрбиJа по тоа време.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Прва светска воjна Empty Re: Прва светска воjна

Пишување by SHARENI on Нед Фед 19, 2017 9:05 am

ti be se znaesh ,ubavo ti pishale ,ko crven piper u mandza si
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 706
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Прва светска воjна Empty Re: Прва светска воjна

Пишување by Гостин on Нед Фед 19, 2017 12:19 pm

Ти нешто по темата да кажаш? Какви се ова фантасттични числа?

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Прва светска воjна Empty Re: Прва светска воjна

Пишување by Гостин on Пон Фед 20, 2017 8:50 am

Ова е прикриена србоманиJа. Србите се наjвеликите воjници но во исто време и наJголемите жртви. ако Jа немаше француската армиJа и нигериските гJаволи како што беа протерани во Jaдранот ке беа протерани и во Египет нивната вистинска родина каJ грчките цигани.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Прва светска воjна Empty Re: Прва светска воjна

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот