Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Коj ги плакjа медиумите на Груевски?

3 posters

Go down

Коj ги плакjа медиумите на Груевски? Empty Коj ги плакjа медиумите на Груевски?

Пишување by Гостин Вто Фед 21 2017, 13:28

За "соросоидните" знаеме само дека тие се втора и трета рака. Сите основни големи телевизии и страници се провладини. Од каде се парите и коJ има интерес ова да го подржува ова се големи пари и не се поддржат само од реклами даjте да се разбереме. КоJа странска држава има интерес од Груевски? Па само една, речиси и само со неа Груевски има "одлични" односи. СрбиJа.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Коj ги плакjа медиумите на Груевски? Empty Re: Коj ги плакjа медиумите на Груевски?

Пишување by Гостин Вто Фед 21 2017, 13:35

Истите тие просрпски медиуми го закопаа Георгиевски како предавник. Сега плукат против Заев речиси со истата предавничка реторика. Наjголемите предавници србомани плукаат. Крадецот вика држте крадецот.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Коj ги плакjа медиумите на Груевски? Empty Re: Коj ги плакjа медиумите на Груевски?

Пишување by Гостин Вто Фед 21 2017, 15:08

Кои се тие соросоидални медиуми бе сите кои шо читам се србомански плетеници на груевски. И утрински и дневник и инфомаксSmileЗнам само Мактел дека е на Саше политико . Телма колко шо знам не е прогруевистичка телевизиjа. Даjте ги тие соросоидалните да почитам и нешто несрбоманско груевистичко?

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Коj ги плакjа медиумите на Груевски? Empty Re: Коj ги плакjа медиумите на Груевски?

Пишување by трендафил Чет Фед 23 2017, 12:24

Промакедонските медиуми се погледани па се на самоиздржување од реклами. Покрај политичките има и пазарни критериуми. Сепак Македонија е единствената земја со слободна економија на Балканот. На 31 место во светот по слободата. А и за медиумите важат пазарните закони, кои Сорос, УСАИД, до скоро американската, а и понатаму германската, холандската и други амбасади сакаат да ги изместат пазарните закони со свои донации, односно со поткупување на новинари.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10521
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Коj ги плакjа медиумите на Груевски? Empty Re: Коj ги плакjа медиумите на Груевски?

Пишување by Гостин Чет Фед 23 2017, 12:29

Просрбоманско античките медиуми се издржувале од реклами? Си веруваш? Како читам дневник и ми излегува реклама на Сексшоп, колку се мислиш доходите од кондоми и вибратори па да се вратат како приходи од реклами?РМ била единствената земJа со слободна економиJа? Па Jа ми кажи колко ви е невработеноста и просечната и минималната плата?

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Коj ги плакjа медиумите на Груевски? Empty Re: Коj ги плакjа медиумите на Груевски?

Пишување by Teo Чет Фед 23 2017, 12:46

трендафил напиша:Промакедонските медиуми се погледани па се на самоиздржување од реклами. Покрај политичките има и пазарни критериуми. Сепак Македонија е единствената земја со слободна економија на Балканот. На 31 место во светот по слободата. А и за медиумите важат пазарните закони, кои Сорос, УСАИД, до скоро американската, а и понатаму германската, холандската и други амбасади сакаат да ги изместат пазарните закони со свои донации, односно со поткупување на новинари.

Pak si lazhel...Gi plakja tvojot pastir so pari kradeni od gragjanite...

Канал 5, Сител и Алфа добиле најмногу пари од Владата и општините
Teo
Teo

Број на мислења : 5073
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Коj ги плакjа медиумите на Груевски? Empty Re: Коj ги плакjа медиумите на Груевски?

Пишување by Гостин Чет Фед 23 2017, 14:06

Хх ха идеалист. Мислиш нема српски пари во тие србомански медиуми?

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Коj ги плакjа медиумите на Груевски? Empty Re: Коj ги плакjа медиумите на Груевски?

Пишување by трендафил Чет Фед 23 2017, 14:18

И Србите имаат проблем со новинари корумпирани од Џорџ Сорос, па не плаќаат свои новинари за да го компензираат тоа, а камо ли да плаќаат новинари во Македонија. Нормално е во земја со слободна економија, кава што е Македонија, секоја фирма да гледа да се рекламира на погледана телевизија. Во моментов пред Телма или Алсат М погледана се Сител или Канал 5, па атоа имаат повеќе реклами.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10521
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Коj ги плакjа медиумите на Груевски? Empty Re: Коj ги плакjа медиумите на Груевски?

Пишување by Гостин Чет Фед 23 2017, 14:21

Да, да Драган Павловик е чист македонски македонец аjде не треси зелени.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Коj ги плакjа медиумите на Груевски? Empty Re: Коj ги плакjа медиумите на Груевски?

Пишување by Гостин Чет Фед 23 2017, 14:27

Во дневник тие со српски презиминJа се ако не третина то секоJ 4- ти од колумнистите. При само 38 000 етнички срби ова како ти се види нормално? Уредникот на музейот на ДПМНЕ и он србин Бранислав Светозаревич. И тоJ го брани македонскиот комунJарски идентитет.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Коj ги плакjа медиумите на Груевски? Empty Re: Коj ги плакjа медиумите на Груевски?

Пишување by Гостин Чет Фед 23 2017, 14:29

Белград си Jа оставил колониJата да се развива независно? Хе хе.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Коj ги плакjа медиумите на Груевски? Empty Re: Коj ги плакjа медиумите на Груевски?

Пишување by Luxor Чет Фед 23 2017, 16:37

трендафил напиша:И Србите имаат проблем со новинари корумпирани од Џорџ Сорос, па не плаќаат свои новинари за да го компензираат тоа, а камо ли да плаќаат новинари во Македонија. Нормално е во земја со слободна економија, кава што е Македонија, секоја фирма да гледа да се рекламира на погледана телевизија. Во моментов пред Телма или Алсат М погледана се Сител или Канал 5, па атоа имаат повеќе реклами.

Каде тоа пишува дека гледаноста на шител и анал 5 е поголема од онаа на Телма?
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6473
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Коj ги плакjа медиумите на Груевски? Empty Re: Коj ги плакjа медиумите на Груевски?

Пишување by Гостин Чет Фед 23 2017, 17:13

Па поголема е ова треба да си без очи да го не видиш.Топ турски сериали и србоманско античко перенJе на мозок.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Коj ги плакjа медиумите на Груевски? Empty Re: Коj ги плакjа медиумите на Груевски?

Пишување by трендафил Чет Фед 23 2017, 20:10

luxor напиша:
трендафил напиша:И Србите имаат проблем со новинари корумпирани од Џорџ Сорос, па не плаќаат свои новинари за да го компензираат тоа, а камо ли да плаќаат новинари во Македонија. Нормално е во земја со слободна економија, кава што е Македонија, секоја фирма да гледа да се рекламира на погледана телевизија. Во моментов пред Телма или Алсат М погледана се Сител или Канал 5, па атоа имаат повеќе реклами.

Каде тоа пишува дека гледаноста на шител и анал 5 е поголема од онаа на Телма?
Има институции што ги испитуваат гледаноста на телевизиите. Не само на информативната програма, на која веројатно мислиш, туку на сите емисии. И резултатите на изборите го покажаа тоа. Сигурно е дека на гледаноста допринесуваат и турските серии посебно кај женскиот дел од гледачите. Таа шема ја започна А1 телевизија, Бог да ја прости.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10521
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Коj ги плакjа медиумите на Груевски? Empty Re: Коj ги плакjа медиумите на Груевски?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот