Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ИНТЕРЕСНО

Go down

ИНТЕРЕСНО  Empty ИНТЕРЕСНО

Пишување by osa on Пет Мар 10, 2017 12:09 am

Зошто не треба да ја држите затворена вратата од машината за перење

Многумина од нас имаат навика по завршувањето со процесот на перење на алишта да ја затворат вратата од машината и тоа непосредно по самото вадење на перените алишта од неа.
Но, пред се од здравствени, а потоа и хигиенски причини треба да се знае дека оваа постапка е сосема погрешна.
Имено, влажниот простор без циркулација на воздух е поволна почва за создавање на мувла, а топлата вода не може да ги убие сите бактерии од долната облека и кујнските крпи, кои при услови на влажност значително се множат.
За да го спречите настанокот на бактерии вратата на машината за алишта секогаш оставајте ја отворена и овозможете природно сушење на внатрешноста и лесен проток на воздух.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15937
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ИНТЕРЕСНО  Empty Re: ИНТЕРЕСНО

Пишување by IVA on Пет Мар 10, 2017 11:08 pm

znaci covek se uci dodeka e ziv
IVA
IVA

Број на мислења : 361
Join date : 2016-01-29

Вратете се на почетокот Go down

ИНТЕРЕСНО  Empty Re: ИНТЕРЕСНО

Пишување by misterija on Нед Мар 12, 2017 2:41 pm

Aman be luge, se zaebavate li so vakvi novini ili ste seriozni!?

_________________
Не излегувам на референдум Razz
misterija
misterija

Број на мислења : 463
Join date : 2016-12-30

Вратете се на почетокот Go down

ИНТЕРЕСНО  Empty Re: ИНТЕРЕСНО

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот