Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Нашиот претседател Ѓорѓе Иванов

Go down

Нашиот претседател Ѓорѓе Иванов Empty Нашиот претседател Ѓорѓе Иванов

Пишување by трендафил on Вто Мар 21, 2017 1:49 pm

Конечно на македонската сцена се појави еден политичар што не ја витка кичмата пред непријателите на Македонија. Нашиот претседател денес нема да се состане со агресорот од ЕУ и неговите тројца помошници. Претседателот Иванов уште во петокот му порачал на европретставникот дека нема што да му каже ново и дека доколку Заев го сака мандатот мора јавно да се откаже од тиранската платформа. Иванов го преотстапува својот термин на граѓанското здружение ЗА МАКЕДОНИЈА ЗАЕДНО, здружение со најбројна поддршка до сега на некоја граѓанска асоцијација во Македонија. До сега идиотите од НАТО и ЕУ се среќаваат само со платениците на Сорос кои ги прифаќаат како глас на народот иако сите сме свесни дека овие невладини мафијаши се далеку од тоа.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6688
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Нашиот претседател Ѓорѓе Иванов Empty Re: Нашиот претседател Ѓорѓе Иванов

Пишување by Kalinda on Вто Мар 21, 2017 5:18 pm

Секоја чест на
председателот.
Само така ке се
сочува нашата
Македонија.
Kalinda
Kalinda

Број на мислења : 486
Join date : 2015-02-28

Вратете се на почетокот Go down

Нашиот претседател Ѓорѓе Иванов Empty Re: Нашиот претседател Ѓорѓе Иванов

Пишување by трендафил on Чет Мај 25, 2017 5:35 pm

Ајде да не остане забележано на форумов дека нашиот претседател се сретна со Владимир Путин, еден од најголемите, ако не и најголем политички лидер денес. Во својата изјава Путин кажа дека писменоста во Русија е дојдена од МАКЕДОНСКА ЗЕМЈА. Претседателот на Македонија ја доби и наградата Патријарх Алексиј II од рускиот патријарх Кирил. Малку да ве закачам. Кога ќе добие Заев награда од некоја муслиманска заедница во светот?

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6688
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Нашиот претседател Ѓорѓе Иванов Empty Re: Нашиот претседател Ѓорѓе Иванов

Пишување by defo on Чет Мај 25, 2017 8:27 pm

хахахах..абе ќути..жити се....добри спин мајстори сте...терајте......#АДИОС

defo

Број на мислења : 2400
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Нашиот претседател Ѓорѓе Иванов Empty Re: Нашиот претседател Ѓорѓе Иванов

Пишување by трендафил on Пет Мај 26, 2017 6:41 pm

Иванов се сретна и со папата во склоп на прославата на светите Кирил и Методиј. Следната година, ако нема предвремени избори, веројатно во Рим ќе оди Заев и ќе го убедува дека Господ го црпнал од нива во Муртино за да албанизира Македонија.
Да не отворам нова тема, ќе прашам овде дали Муки (Мухамед Зекири) ќе стане потпретседател на СДСМ на утрешниот Конгрес?

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6688
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Нашиот претседател Ѓорѓе Иванов Empty Re: Нашиот претседател Ѓорѓе Иванов

Пишување by defo on Пет Мај 26, 2017 9:23 pm

трендафил напиша:Иванов се сретна и со папата во склоп на прославата на светите Кирил и Методиј. Следната година, ако нема предвремени избори, веројатно во Рим ќе оди Заев и ќе го убедува дека Господ го црпнал од нива во Муртино за да албанизира Македонија.
Да не отворам нова тема, ќе прашам овде дали Муки (Мухамед Зекири) ќе стане потпретседател на СДСМ на утрешниот Конгрес?

Не знам и шо има врска Муки со Иванов?????
defo

Број на мислења : 2400
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Нашиот претседател Ѓорѓе Иванов Empty Re: Нашиот претседател Ѓорѓе Иванов

Пишување by трендафил on Саб Мај 27, 2017 9:06 pm

Непријател е на нашиот претседател. За волја на вистината и на претседателот на Албанија, затоа што не се на платниот список на Џорџ Сорос.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6688
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Нашиот претседател Ѓорѓе Иванов Empty Re: Нашиот претседател Ѓорѓе Иванов

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот