Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Иванов ја повлече аболицијата

Go down

Иванов ја повлече аболицијата Empty Иванов ја повлече аболицијата

Пишување by defo on Пет Мај 27, 2016 11:25 pm

Иванов, делимично ја повлече аболицијата, следува список на лица за кои е повлечена амнестијата:
Иванов ја повлече аболицијата 2mhy1ds
Сега останува да видиме што понатаму, дали за дел од овие лица ќе продолжат предистражните постапки, дали МВР после промената на министерот, ќе продолжи (започне) да му помага на СЈО, или ќе ја минираат нивната работа, заедно со судството. Дали со ова се остава пат за некаква освета на МВРО????

Зошто е аболицијата делимична??? Што станува со оние кои останаа помилувани????
Сеуште постојат прашања кои треба да се одговорат.

defo

Број на мислења : 2399
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Иванов ја повлече аболицијата Empty Re: Иванов ја повлече аболицијата

Пишување by osa on Саб Мај 28, 2016 3:05 am

jas mislam sledno ke bide "ukinuvanje na SJO " so obrazlozenie deka dogovorot od przino ne vazi i e mrtov ,pa sledstveno na toa na vazi i SJO ....sudstvoto kakvo shto e partizirano ,nikogash nema da gi sudi svoite "finansieri" i "lica koi vprochem gi namestile (donele) na tie funkcii"

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15937
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Иванов ја повлече аболицијата Empty Re: Иванов ја повлече аболицијата

Пишување by osa on Саб Мај 28, 2016 3:06 am

ne veruvam deka JO ke pokrene nekakvi obvinenija .....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15937
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Иванов ја повлече аболицијата Empty Re: Иванов ја повлече аболицијата

Пишување by osa on Саб Мај 28, 2016 3:08 am

sepak mislam deka edno mora da priznaeme ....OVIE SE NAVISTINA GENIJALCI ....POSLE TOLKU SKANDALI ,MUVA NE GI LAZI ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15937
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Иванов ја повлече аболицијата Empty Re: Иванов ја повлече аболицијата

Пишување by osa on Саб Мај 28, 2016 3:10 am

Gledame deka ne go slushaat Makedonskiot narod ....ne gi slushaat politicharite i ekspertite koi ne se od nivniot tabor .....duri ne gi slushaat ni STRANCITE ......
mnogu e navistina ......

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15937
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Иванов ја повлече аболицијата Empty Re: Иванов ја повлече аболицијата

Пишување by osa on Саб Мај 28, 2016 3:17 am

defo напиша:Иванов, делимично ја повлече аболицијата, следува список на лица за кои е повлечена амнестијата:
Иванов ја повлече аболицијата 2mhy1ds
Сега останува да видиме што понатаму, дали за дел од овие лица ќе продолжат предистражните постапки, дали МВР после промената на министерот, ќе продолжи (започне) да му помага на СЈО, или ќе ја минираат нивната работа, заедно со судството. Дали со ова се остава пат за некаква освета на МВРО????

Зошто е аболицијата делимична??? Што станува со оние кои останаа помилувани????
Сеуште постојат прашања кои треба да се одговорат.

e aj sega odi pa razberi go ....ovie 22 im ja ukinal (povlekol) abolicijata ,i veli ostanatite 34 im ostanuva samo [b]POEDINECHNO DA ISPRATAT BARANJE ZA POVLEKUVANJE NA ABOLICIJATA ....A ZOSHTO VO OVOJ SPISOK IMA TAKVI SHTO BARAA DA IM SE PONISHTI (POVLECHE ) ABOLICIJATA ,NO IMA I TAKVI SHTO NEMAA POBARANO DA IM SE POVLECHE ABOLICIJATA

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15937
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Иванов ја повлече аболицијата Empty Re: Иванов ја повлече аболицијата

Пишување by osa on Саб Мај 28, 2016 3:25 am

so ogled na toa kolku se OVIE SPREMNI za pravenje DUBARI(MALVERZACII)Jas mislam deka ova so abolicijata beshe samo ushte eden nivni trik da dobijat vo vreme za da moze da gi sokrijat del od TRAGITE i dokazite za nivnata vina ...dodeka site nie go omalovazuvavme horhe ,toj izgleda beshe samo paravan za da se sokrijat golem broj na FAKTI ,da se vlijae vrz svedoci ,duri imame vo ovoj period na abolicija i SMRT na eden svedok ....i sega otkako ISCHISTIJA ,ja povlekuva abolicijata ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15937
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Иванов ја повлече аболицијата Empty Re: Иванов ја повлече аболицијата

Пишување by reiter on Саб Мај 28, 2016 10:00 am

najverojatno fikusot se povlekuva podnesuva ostavka,a sledniot pretsedatel nema prava da pokrenuva povtorno istraga za istite lica....taka mi stojat rabotite.I "voilà" site na broj i na sloboda.Dpmne go osporuva impicmenotot i ne dozvoluva ponatamu da se povede postapka protiv fikusot,vo edno i komisija za "abolicija" na fikusot se sprema za da i toj bide osloboden.

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Иванов ја повлече аболицијата Empty Re: Иванов ја повлече аболицијата

Пишување by defo on Саб Мај 28, 2016 4:23 pm

osa напиша:jas mislam sledno ke bide "ukinuvanje na SJO " so obrazlozenie deka dogovorot od przino ne vazi i e mrtov ,pa sledstveno na toa na vazi i SJO ....sudstvoto kakvo shto e partizirano ,nikogash nema da gi sudi svoite "finansieri" i "lica koi vprochem gi  namestile (donele) na tie funkcii"
За ова потполно се слагам, наредно ќе е укинување на СЈО, меѓутоа имајте на ум дека ќе оди и чекор понапред Грујо. Ќе се обиде да апси, дали Заев, дали Спасоски и Ременска, а вооедно од ова што читав по портали и весници, Грујо си бара и наследник. Во моментов тоа е  Никола Попоски,министер за надворешни работи.

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски во новото продолжение од мега интервјуто за порталот Телеграф не штеди пофални зборови и комплименти за министерот за надворешни работи Никола Поповски, од кого Груевски е повеќе од задоволен.
Линк кон изворот

defo

Број на мислења : 2399
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Иванов ја повлече аболицијата Empty Re: Иванов ја повлече аболицијата

Пишување by трендафил on Саб Мај 28, 2016 10:07 pm

Повлекувањето на аболицијата е делумна, односно се однесува само на политичарите и само на помилувањата што ги има донесено Претседателот Иванов. Единствен аболициран политичар повторно е Зоран Заев за Глобал. Кога сме кај СЈО ајде да видиме дали аболицираните обвинители ќе побараат укинување на аболицијата за нив. Истата можност ја има и Заев за Глобал и Бобо Дајнерс. СИте овие се и понатаму аболицирани.
За жал имаме уште едно прекршување на правото и на Уставот под притисок на странците. Аболиција ниту било што друго не може да се повлече ретроактивно. Тоа не е владеење на правото. Но ова е помало зло. Сега ќе знаеме, ова условно, доколку не побара повлекување на аболицијата за Глобал дека Зорамн Заев е единствениот криминалец во македонската политика. Ако ги исклучиме амбасадорите кои имаат дипломатски имунитет.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6681
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Иванов ја повлече аболицијата Empty Re: Иванов ја повлече аболицијата

Пишување by Гостин on Нед Мај 29, 2016 12:00 am

Pak si tresel zeleni...I si lizhel kaj shto plukashe...Dosta trolashe so Zaev i Global...Site znaeme deka lazhesh...Objasni zoshto pak ve fatija so simnati gakji, a vie patriotski im se podnavednavte na strancite...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Иванов ја повлече аболицијата Empty Re: Иванов ја повлече аболицијата

Пишување by osa on Нед Мај 29, 2016 4:09 pm

трендафил напиша:Повлекувањето на аболицијата е делумна, односно се однесува само на политичарите и само на помилувањата што ги има донесено Претседателот Иванов. Единствен аболициран политичар повторно е Зоран Заев за Глобал. Кога сме кај СЈО ајде да видиме дали аболицираните обвинители ќе побараат укинување на аболицијата за нив. Истата можност ја има и Заев за Глобал и Бобо Дајнерс. СИте овие се и понатаму аболицирани.
За жал имаме уште едно прекршување на правото и на Уставот под притисок на странците. Аболиција ниту било што друго не може да се повлече ретроактивно. Тоа не е владеење на правото. Но ова е помало зло. Сега ќе знаеме, ова условно, доколку не побара повлекување на аболицијата за Глобал дека Зорамн Заев е единствениот криминалец во македонската политика. Ако ги исклучиме амбасадорите кои имаат дипломатски имунитет.

"rodi babo mashko dete ",taka li trendo ...od kogo da pobara Zaev povlekuvanje na abolicijata za global ? od predsedatelot ? pa taa ja dade Branko Crvenkovski koga beshe predsedatel ! sega kako moze da ja povleche ????? zatoa prestani da gi lazesh melnicharite ...ubavo znaesh deka se e chisto za "Global "....Ti mislish do sega ovie mafijashite za ovie deset godini nemashe da donesat ZAKONCHE so koe ke go uapsea Zaev i ke mu ja ponishtea abolicijata za Global ,no znaat deka nema osnov za kriminal i zatoa si molchea ,a sega baraat NEVOZMOZNA MISIJA kolku da go podgotvat terenot za Ivanov ,toj da go trgnat od predsedatel i da nemoze da gi povleche aboliciite za ostanatite 33 lica
KAJ NIV LI SE SITE UKRADENI PARI ??????GI CHUVAAT NA SIGURNO ????? TOA LI GO DOGOVARAVTE ZA OVIE 40 DENA ?????

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15937
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Иванов ја повлече аболицијата Empty Re: Иванов ја повлече аболицијата

Пишување by трендафил on Нед Мај 29, 2016 9:35 pm

Аболицијата на Заев ја даде Претседателот на Република Македонија како институција и може да ја повлече Претседателот на Република Македонија. Да не беа претседатели ниту Црвенковски ќе можеше да даде аболиција, ниту Иванов да ја поништи сега доколку Заев смета дека е невин и тоа да го докаже на суд. Вака останува основан сомнеж дека е криминалец што украл 8 милиона евра. Што е доста голем процент од буџетот на општина Струмица. Градоначалникот на Струмица учествува и во друг криминал. Во опоганување на споменици и објекти во Скопје. Да беше Коце Трајановски ист таков идиот ќе одеше да ја фарба Струмица. Во која на власт е амнестиран криминалец. Единствениот амнестиран актуелен политичар. Што се однесува до идиотизмот на амбасадорите и идиотите платеници на Сорос и активисти на СДСМ очигледно е дека има успех. Патриотизмот кај Македонците е зголемен. а прв пат сега, според анкетата на Брима Галуп, мнозинството не би сакало прием во НАТО според во моментов реалните услови, односно 5,91% се против членство во НАТО под било кои услови, а 48,95% би прифатило членство само под уставното име, Република Македонија, не и под името што ни го надена СДСМ со чадорот, ПЈРМ. Тоа е вкупно 54,86%.

Иванов ја повлече аболицијата NATO-brima

Ако Бејли остане како амбасадор на Сад во Македонија, тој процент веројатно ќе се зголемува. како што ќе опаѓа рејтингот на СДСМ.
Вашите стратези од српски Канвас исто така признаа дека се дел од идиотските протести во Македонија.

Иванов ја повлече аболицијата Kanvas-mapa-1-1

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6681
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Иванов ја повлече аболицијата Empty Re: Иванов ја повлече аболицијата

Пишување by трендафил on Нед Мај 29, 2016 9:59 pm

Иванов ја повлече аболицијата Odluka

Еве ја одлуката со која Претседателот на Република Македонија го помилуваше Зоран Заев и другите криминалци кои му помогнаа да го изврши делото, вкупно 6 на број. Тогаш идиотите од САД и ЕУ молчеа. И новинарите од ЗНМ исто така. Соросоидите помогнати од Канвас не организираа протести. Немаше фарбање на споменици објекти што ги изградил СДСМ. Можеби и затоа што не постојат такви објекти.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6681
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Иванов ја повлече аболицијата Empty Re: Иванов ја повлече аболицијата

Пишување by osa on Нед Мај 29, 2016 11:14 pm

ја знам дека си глуп ,ама незнаев дека си толку многу глуп .....институција неможе да аболицира ,во законот стои дека аболицира (помилува )председателот ...значи трендафиле ТАА МИЛОСТ НА БРАНКО ,НЕМОЖЕ ДА ЈА ПОВЛЕЧЕ ИВАНОВ ...значи Иванов ПОМИЛУВА (АБОЛИЦИРА) и повлекува помилување ...тоа е негово помилување .....
ама што везам јас ,кај може ти да сватиш Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

ПС. Ако јас те галам Трендо, поточно ако јас те милувам, не може да те одмилува ниту Иванов колку и да бараш.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15937
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Иванов ја повлече аболицијата Empty Re: Иванов ја повлече аболицијата

Пишување by osa on Нед Мај 29, 2016 11:20 pm

трендафил напиша:Иванов ја повлече аболицијата Odluka

Еве ја одлуката со која Претседателот на Република Македонија го помилуваше Зоран Заев и другите криминалци кои му помогнаа да го изврши делото, вкупно 6 на број. Тогаш идиотите од САД и ЕУ молчеа. И новинарите од ЗНМ исто така. Соросоидите помогнати од Канвас не организираа протести. Немаше фарбање на споменици објекти што ги изградил СДСМ. Можеби и затоа што не постојат такви објекти.

ех бре трендафиле што убаво си ставил ...ете гледаш ...помилувал Бранко само ШЕСТ ЛИЦА.....а твој фикус таканаречен прецедател иванов 56....и тоа шест за само едно дело глобал ,а овие 56 за околу 300 дела вкупно ...
прашање за тебе трендо што е повеке 6 или 56 ....поточно еден или триста ?????????????????????????? affraid affraid affraid

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15937
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Иванов ја повлече аболицијата Empty Re: Иванов ја повлече аболицијата

Пишување by defo on Нед Мај 29, 2016 11:28 pm

Не мене ова ме потсеќа на Магарето, кое му се смее на зајакот леле колкави уши имаш. Трендо до кога бе ќе живеете во минатото. 101, не 101 1001 пат(ко тебе сум се напрајл, јбг ским си такав си), повторувам за сите овие пиздарии СДСМ, како што и заслужил е казнет на избори. Народот ги отерал у ПМФ. А сега ти од петни жили стоиш во одбрана на криминалот, или се правиш со сила слепец.

defo

Број на мислења : 2399
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Иванов ја повлече аболицијата Empty Re: Иванов ја повлече аболицијата

Пишување by трендафил on Пон Мај 30, 2016 8:49 pm

Не знам за каков криминал зборуваш. Секој криминалец треба да си одговара и пред суд да докаже дали е лажно или реално обвинет. Се додека не биде осуден е осомничен, а не криминалец. Власта е обвинета од еден лажго. Кој тврдеше дека власта масовно прислушкувала, а излезе дека прислушкувала опозицијата. Што ли правеле кога беа власт само Господ и Верушевски знаат. Вашето СЈО веќе еден месец не одговара колку од разговорите што ги предаде лажгото од Муртино се на власта, колку на јавни личности и колку на опозицијата. Изгледа дека најмногу има разговори на функционери од власта, па на јавни личности, а ако ја исклучиме ДПа скоро и да нема разговори на опозиционери. Но во секој случај треба да оставиме судот да си ја работи работата. И советот на обвинители да го повика на одговорност секој обвинител за кого постои сомнеж дека делува политички, а не правно. И во уставното и во С(ДСМ)ЈО.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6681
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Иванов ја повлече аболицијата Empty Re: Иванов ја повлече аболицијата

Пишување by reiter on Пон Мај 30, 2016 9:07 pm

kako star bukvar se procitani..

Пратениците ја формираа комисијата за импичмент на Иванов напиша:
Зоран Илиоски, пратеник на ВМРО-ДПМНЕ ќе биде претседател на комисијата за оценување на основаноста на предлогот за утврдување одговорност на претседателот Ѓорге Иванов за одлуката за аболиција. Во комисијата ќе членуваат уште пет пратеници од ВМРО-ДПМНЕ, по двајца членови ќе има од ДУИ и од СДСМ и еден од ДПА.
http://www.mkd.mk/makedonija/politika/pratenicite-ja-formiraa-komisijata-za-impichment-na-ivanov

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Иванов ја повлече аболицијата Empty Re: Иванов ја повлече аболицијата

Пишување by трендафил on Пон Мај 30, 2016 9:20 pm

Повторно ќе кажете дека не го бранам правото туку во случајов дека го бранам Претседателот на нашата држава, но тој со аболицијата не го прекрши ниту Уставот ниту било кој закон. Го користеше само правото што го има и кое го користеле и други претседатели пред него. Па нема ниту една причина за импичмент. Тоа го поддржуваат тие што беа против Иванов и на претседателските избори, но таа опција беше поразена на изборите. Импичментот само покажува дека некој нема демократски капацитет да ги прифати резултатите од изборите кога на нив ќе загуби.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6681
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Иванов ја повлече аболицијата Empty Re: Иванов ја повлече аболицијата

Пишување by reiter on Пон Мај 30, 2016 9:32 pm

трендафил напиша:Повторно ќе кажете дека не го бранам правото туку во случајов дека го бранам Претседателот на нашата држава, но тој со аболицијата не го прекрши ниту Уставот ниту било кој закон. Го користеше само правото што го има и кое го користеле и други претседатели пред него. Па нема ниту една причина за импичмент. Тоа го поддржуваат тие што беа против Иванов и на претседателските избори, но таа опција беше поразена на изборите. Импичментот само покажува дека некој нема демократски капацитет да ги прифати резултатите од изборите кога на нив ќе загуби.
дека некој нема демократски капацитет да ги прифати резултатите од изборите кога на нив ќе загуби..mnogu jako trendafile,zatoa dojdovme do tuka kade sto sme sega vo slepa ulica,od demokratskiot kapacitet od izborite.Samo napred trendafile.

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Иванов ја повлече аболицијата Empty Re: Иванов ја повлече аболицијата

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот