Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Фикусот ја повлече аболицијата за Грујо и другите амнестирани клиенти на СЈО

+2
defo
трендафил
6 posters

Страна 1 of 3 1, 2, 3  Next

Go down

Фикусот ја повлече аболицијата за Грујо и другите амнестирани клиенти на СЈО Empty Фикусот ја повлече аболицијата за Грујо и другите амнестирани клиенти на СЈО

Пишување by трендафил Вто Апр 12 2016, 18:13

Претседателот Иванов прогласи амнестија на сите политичари замешани во прислушкувањето или спомнати во прислушкуваните материјали. не ги знам деталите, па ќе ги почекам за да може да ги искоментирам. иако сум во дилема. До кога со амнестии или ако едни се амнестирани, зошто други да не бидат.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10631
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Фикусот ја повлече аболицијата за Грујо и другите амнестирани клиенти на СЈО Empty Re: Фикусот ја повлече аболицијата за Грујо и другите амнестирани клиенти на СЈО

Пишување by трендафил Вто Апр 12 2016, 18:42

Сега кога Заев ја осуди амнестијата, иако и тој самиот е амнестиран и порано и со оваа амнестија, очекувам да почнете да го напаѓате Иванов. Може да ви прекине молкот.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10631
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Фикусот ја повлече аболицијата за Грујо и другите амнестирани клиенти на СЈО Empty Re: Фикусот ја повлече аболицијата за Грујо и другите амнестирани клиенти на СЈО

Пишување by трендафил Вто Апр 12 2016, 21:38

Не знам некој друг освен Заев што е амнестиран од двојца различни претседатели. Што би рекле е најамнестиран човек во Македонија. Иако во основа сум против амнестии, бидејќи секој криминалец треба да си го плати долгот кон народот и нашата држава, после реакциите, пред се на амбасадорите кои сакаа да изигруваат тутори и да постават вазал по свој кеиф, се радувам дека нивниот повеќегодишен труд, да ја преземат власта од народот и неговиот избор и да му ја предадат на некој домашен предавник, да не кажам изрод паднаа во вода. Сега Катица Јанева може слободно да се посвети на свадбата на своето дете и да се спрема за враќање во Гевгелија. Таа и сите домашни предавници останаа со прстот во уста и нема повеќе клиенти. Ќе  се спаси за жал и Верушевски кој тоа најмалку го заслужи. Мислам од гонење за прислушкувањето. Заев не е помилуван претпоставувам од гонењето за корупција. Гледам дека соросоидите протестираат за оваа амнестија. Кога се амнестираа терористи, немаше протести.


Последната промена е направена од трендафил на Вто Апр 12 2016, 21:39. Мислењето е променето 1 пати

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10631
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Фикусот ја повлече аболицијата за Грујо и другите амнестирани клиенти на СЈО Empty Re: Фикусот ја повлече аболицијата за Грујо и другите амнестирани клиенти на СЈО

Пишување by трендафил Вто Апр 12 2016, 21:38

Error

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10631
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Фикусот ја повлече аболицијата за Грујо и другите амнестирани клиенти на СЈО Empty Re: Фикусот ја повлече аболицијата за Грујо и другите амнестирани клиенти на СЈО

Пишување by Гостин Сре Апр 13 2016, 19:24

Barashe nekoj da go amnestirate Zaev??? Ne se pravi so sila glup Trendafile...Site znaeme deka Zaev e vmetnat tamu za da se prikrie vistinskata cel...Amnestijata na pastirot tvoj Grujposhesku i familijata...So shto po avtomatizam ja priznaa vinata...Ako ne bea vinovni, nemashe potreba fikusot da gi amnestira...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Фикусот ја повлече аболицијата за Грујо и другите амнестирани клиенти на СЈО Empty Re: Заев и другите клиенти на СЈО амнестирани

Пишување by трендафил Сре Апр 13 2016, 19:41

Ако добро те разбирам сметаш дека Заев барал и ја прифатил првата аболиција, за 8те милиона евра за Глобал затоа што е виновен. Епа пресметај ако од буџетот на општина Струмица Зоки ги украл само тие 8 милиона, да ги занемарите тие со по едно евро кај Вицето во менувачница, колку би украл кога би му бил доверен државниот буџет.

П.С.: Патем да упатам и протест што некој безобразно го сменил името на темата што ја отворив јас.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10631
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Фикусот ја повлече аболицијата за Грујо и другите амнестирани клиенти на СЈО Empty Re: Фикусот ја повлече аболицијата за Грујо и другите амнестирани клиенти на СЈО

Пишување by Гостин Сре Апр 13 2016, 19:50

А сега Грујокио и остала банда од фамилијата ја барале и прифатиле амнестијата од Хорхе. Со што признале дека се виновни за крадење народни пари, насилство и терор над македонците, како и фалсификување на изборите со што исто така признавате дека сте нелегитимна власт, т.е. диктатура.

ПС. Јас го сменив насловот на темата. Не одговараше со фактите. А ние на Мелница не сакаме да шириме дезинформации. За твое просветлување, еве ти сликовито како стојат работите со помилувањата и чии имиња би требало да стојат први.

Фикусот ја повлече аболицијата за Грујо и другите амнестирани клиенти на СЈО Biljana_pomiluvani

Поеќе ОВДЕ

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Фикусот ја повлече аболицијата за Грујо и другите амнестирани клиенти на СЈО Empty Re: грујо и другите клиенти на СЈО амнестирани

Пишување by трендафил Сре Апр 13 2016, 20:13

Морав да одбележам дека новото име не е мое дело, како што БЈРМ не е дело на актуелната власт, па затоа и ја напишав забелешката. А Заев ја започнав темата затоа што го сметам за специфичен случај какое прв Македонец амнестиран од двојца претседатели и прв што е амнестиран од претседател со друга политичка опција. Иначе вие сте власт на форумов и морам да ги почитувам вашите правила, а немам намера да го бојкотирам форумов или да уценувам. Не сум Заев ниту Бејли.
Амнестијата е конечна, па не може да се отфрли и затоа не знам зошто некои амнестирани опозиционери ја отфрлаат. Веројатно се работи за обраќање до неинформирани или луѓе што не се во состојба да ги обработат информациите. Гледајќи од друга страна, дека секој што ја прифатил амнестијата е виновен, како што тврдат Заев и Црвенковски, тоа треба да значи дека лидерот на СДСМ дрпнал 8 милиона евра за Глобал како градоначалник на Струмица. Па се поставува прашањето колку ќе одрпаше ако случајно беше премиер. Во табелата е заборавена претходната амнестија на лидерот на опозицијата.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10631
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Фикусот ја повлече аболицијата за Грујо и другите амнестирани клиенти на СЈО Empty Re: Фикусот ја повлече аболицијата за Грујо и другите амнестирани клиенти на СЈО

Пишување by defo Сре Апр 13 2016, 22:14

Добро Заев е амнестиран 3 пати, друго Трендо сега ме интересира , нели до вчера Заев не можеше да биде премиер на Македонија бидјки беше амнестиран, сега со Грујо со прајме???? Ќе бараш нова партија, ќе си го плукнеш зборот, што????

_________________
Се има свој почеток и крај. Крајот зависи од тоа измеѓу.
defo
defo

Број на мислења : 3303
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Фикусот ја повлече аболицијата за Грујо и другите амнестирани клиенти на СЈО Empty Re: Фикусот ја повлече аболицијата за Грујо и другите амнестирани клиенти на СЈО

Пишување by defo Чет Апр 14 2016, 08:16

Остана само затворање на СЈО, дrуго ништо, обвинителките пак на пресс...Кој е денес на дневен ред, гарант некој помилуван.

_________________
Се има свој почеток и крај. Крајот зависи од тоа измеѓу.
defo
defo

Број на мислења : 3303
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Фикусот ја повлече аболицијата за Грујо и другите амнестирани клиенти на СЈО Empty Re: Фикусот ја повлече аболицијата за Грујо и другите амнестирани клиенти на СЈО

Пишување by osa Чет Апр 14 2016, 09:27

Pa defo kako kaza horhe nash golem maz i site idni ....pazi choeche i utre da mu poverish dete da ti obrazuva kako profesor...strashno ..ama mi se napuni dushata koga vidov kako i shto napravile moite GORDI I NORMALNI MAKEDONCI i toa lichno so moi ochi ...bravo za hrabrite koi razmisluvaat so svoja glava

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16274
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Фикусот ја повлече аболицијата за Грујо и другите амнестирани клиенти на СЈО Empty Re: Фикусот ја повлече аболицијата за Грујо и другите амнестирани клиенти на СЈО

Пишување by хан Ацо Чет Апр 14 2016, 09:36

Како државата ќе натера луѓето да почитуваат законите кога нај битните политичари го кршаат законот,и добиват амнистија?!Јас уште не можам да поверувам дека е возможно Ѓорѓе да амнестира теа криминалци!
хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Вратете се на почетокот Go down

Фикусот ја повлече аболицијата за Грујо и другите амнестирани клиенти на СЈО Empty Re: грујо и другите клиенти на СЈО амнестирани

Пишување by трендафил Чет Апр 14 2016, 21:47

Да бе, и тоа еден од нив, тој што ова му е втора амнестија и од втор претседател пред неговиот случај да го преземе социјалдемократското јавно обвинителство го молел претседателот да го амнестира и тоа по телефон што е смешно во земја во која опозицијата врши масовно прислушкување, а откако е амнестиран се сили дека ја одбива амнестијата затоа што божем е невин.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10631
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Фикусот ја повлече аболицијата за Грујо и другите амнестирани клиенти на СЈО Empty Re: Фикусот ја повлече аболицијата за Грујо и другите амнестирани клиенти на СЈО

Пишување by defo Чет Апр 14 2016, 22:10

Овозможете му невиноста да ја докаже на суд бе......уапсете го уште вечерва. Ама лапнала мачката...а??? Па нормално ќе излезе цел прљав веш на површина тогаш, ако го уапсите. Каменот в глава ќе ви се удри.

_________________
Се има свој почеток и крај. Крајот зависи од тоа измеѓу.
defo
defo

Број на мислења : 3303
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Фикусот ја повлече аболицијата за Грујо и другите амнестирани клиенти на СЈО Empty Re: Фикусот ја повлече аболицијата за Грујо и другите амнестирани клиенти на СЈО

Пишување by Гостин Чет Апр 14 2016, 22:53

трендафил напиша:Да бе, и тоа еден од нив, тој што ова му е втора амнестија и од втор претседател пред неговиот случај да го преземе социјалдемократското јавно обвинителство го молел претседателот да го амнестира и тоа по телефон што е смешно во земја во која опозицијата врши масовно прислушкување, а откако е амнестиран се сили дека ја одбива амнестијата затоа што божем е невин.

Трендо, пак си тресел глупости. Толку ниско да паднеш значи дека сте доведени до очај. За разлика од Заев, кој јавно го одби помилувањето, твојот пастир ја дочека со радост.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Фикусот ја повлече аболицијата за Грујо и другите амнестирани клиенти на СЈО Empty Re: Фикусот ја повлече аболицијата за Грујо и другите амнестирани клиенти на СЈО

Пишување by трендафил Пет Апр 15 2016, 13:40

Јавно, откако аболицијата е објавена и со самото тоа правосилна многумина јавно ја одбија. Затоа што тоа одбивање нема никаво значење. Не знам дали ќе помине притисокот што странските амбасадори го прават врз Иванов за наводно поништување на одлуката,но мислам дека тоа не е можно. Дури и да е грешка една грешка не се исправа со друга. Тоа е како во фудбал судијата по грешка да досуди пенал од кој ќе биде постигнат гол, па после тоа да досуди пенал и за другиот тим, а ако овие не дадат гол уште еден и уште еден се додека не се изедначи резултатот од грешката. Мислам и дека на вчерашната средба Иванов го елиминира притисокот. Претпоставувам со докази за нивното мешање во правосудниот и политичкиот систем во Македонија. Пред се за тесните врски со СЈО и со директен притисок врз судии со комбинирана тактика, нудење поткуп и претење дека нивното обвинителство ќе им мести обвиненија. Во името на правото. По кое не се почитува Пресудата што Македонија ја доби против Грција во Хаг или геноцидот врз Македонците во Грција не е злосторство против човештвото или убивањето на илјадници цивили во Хирошима и Нагасаки не е воено злосторство. Почитување на правото е и киднапирањето на Ел Масри, за кое одштета плати Македонија, а не нардбодавачите - САД.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10631
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Фикусот ја повлече аболицијата за Грујо и другите амнестирани клиенти на СЈО Empty Re: Фикусот ја повлече аболицијата за Грујо и другите амнестирани клиенти на СЈО

Пишување by Arhimed Пет Апр 15 2016, 18:22

Teo напиша:Da vidime dali kje lizhat tamu kade shto plukaa...

Аболицијата ќе стане „техничка грешка“?
Засега Иванов не ги повлекува одлуките (иако се повикува на поништен член 11 од Законот за помилување), туку ги кани поединците сами да се јават.

Не верувам дека посредниците и извршителите (Урко, Радникот, Луковски и др.) кои не се политичари дека доброволно ќе се откажат од чадорот на Иванов.
Вклучително помилуваните за трансакции на пари Кариби/Панама/Кипар со кои се основани Курир, Нетпрес, Република, ... http://fokus.mk/gazdite-na-netpres-zagubeni-na-relatsija-sad-kipar-republika-skriena-na-karibi/
Или помилуваните за митото од Маѓар Телеком!

Arhimed

Број на мислења : 82
Join date : 2015-03-22

Вратете се на почетокот Go down

Фикусот ја повлече аболицијата за Грујо и другите амнестирани клиенти на СЈО Empty Re: Фикусот ја повлече аболицијата за Грујо и другите амнестирани клиенти на СЈО

Пишување by defo Пет Апр 15 2016, 21:54

Arhimed напиша:
Или помилуваните за митото од Маѓар Телеком!

А каков е ставот на Дојче Телеком по ова прашање, или по индициите дека токму преку нив е вршено прислушување.
defo
defo

Број на мислења : 3303
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Фикусот ја повлече аболицијата за Грујо и другите амнестирани клиенти на СЈО Empty Re: Фикусот ја повлече аболицијата за Грујо и другите амнестирани клиенти на СЈО

Пишување by трендафил Пет Апр 15 2016, 21:56

До сега само поранешниот Претседател на Македонија Бранко Црвенковски и актуелниот премиер Никола Груевски имаат упатено писмено барање до претседателот да ја укине аболицијата за нив затоа што тврдат дека немаат никаква вина и тоа мислат да го докажат. Нема такво барање од Заев. Да не зборувам за Верушевски. Патем не знам како Заев ќе докаже дека не барал едно евро да се уплати во менувачницата на Вицето, кога тоа убаво и се гледа и се слуша на легално направената снимка со судски налог.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10631
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Фикусот ја повлече аболицијата за Грујо и другите амнестирани клиенти на СЈО Empty Re: Фикусот ја повлече аболицијата за Грујо и другите амнестирани клиенти на СЈО

Пишување by Гостин Пет Апр 15 2016, 21:59

Grujokio po obishaj lazhe...Nema upateno nikakvo pismo...ned e lud da se otkazhe od pomiluvanjeto koe vsushnost zaradi nego i ogromniot broj kriminalni dela koi gi ima napraveno fikusot go proglasi...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Фикусот ја повлече аболицијата за Грујо и другите амнестирани клиенти на СЈО Empty Re: Фикусот ја повлече аболицијата за Грујо и другите амнестирани клиенти на СЈО

Пишување by defo Саб Апр 16 2016, 10:31

Миленко вчера во емисија призна дека средата сабајле требало да биде уапсен Груевски, испрашен и одредена мерка притвор. Сега ми е јасно, деновиве чекаме и по веснициве иста информација......Ако е така тогаш тешко ќе е.......за нас......

_________________
Се има свој почеток и крај. Крајот зависи од тоа измеѓу.
defo
defo

Број на мислења : 3303
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Фикусот ја повлече аболицијата за Грујо и другите амнестирани клиенти на СЈО Empty Re: Фикусот ја повлече аболицијата за Грујо и другите амнестирани клиенти на СЈО

Пишување by defo Саб Апр 16 2016, 16:17


КОД, од дамна не сум гледал, ама шетајќи по интернет стигнав до најавната шпица, чим излезе емисијата на нет ќе ја закачам. Ќе е интересно да се изгледа, поготово од тоа дека се спомнува дека двајцата лидери за кои се држени на нишан се Груески и Ахмети.
defo
defo

Број на мислења : 3303
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Фикусот ја повлече аболицијата за Грујо и другите амнестирани клиенти на СЈО Empty Re: Фикусот ја повлече аболицијата за Грујо и другите амнестирани клиенти на СЈО

Пишување by Hamad bim Khalifa Саб Апр 16 2016, 17:55

defo напиша:Миленко вчера во емисија призна дека средата сабајле требало да биде уапсен Груевски, испрашен и одредена мерка притвор.  Сега ми е јасно, деновиве чекаме и по веснициве иста информација......Ако е така тогаш тешко ќе е.......за нас......


Ja pa se si mislam deka si opozicioner @#@%@%^&* Evil or Very Mad
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Фикусот ја повлече аболицијата за Грујо и другите амнестирани клиенти на СЈО Empty Re: Фикусот ја повлече аболицијата за Грујо и другите амнестирани клиенти на СЈО

Пишување by osa Саб Апр 16 2016, 18:01

defo напиша:Миленко вчера во емисија призна дека средата сабајле требало да биде уапсен Груевски, испрашен и одредена мерка притвор.  Сега ми е јасно, деновиве чекаме и по веснициве иста информација......Ако е така тогаш тешко ќе е.......за нас......
daj podobjasni...nemoj samo da dobijam VPECHATOK deka kozarov ti e omilen

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16274
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Фикусот ја повлече аболицијата за Грујо и другите амнестирани клиенти на СЈО Empty Re: Фикусот ја повлече аболицијата за Грујо и другите амнестирани клиенти на СЈО

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 3 1, 2, 3  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот