Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Вистината за 27.04.2017

3 posters

Go down

Вистината за 27.04.2017 Empty Вистината за 27.04.2017

Пишување by defo Пон Мај 22 2017, 21:15

Вистината за 27.04.2017 DAcO0X9XcAAB9Kv
defo
defo

Број на мислења : 3249
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Вистината за 27.04.2017 Empty Re: Вистината за 27.04.2017

Пишување by трендафил Вто Мај 23 2017, 16:12

Пишуваш само за второто полувреме. За првото кога на нелегален начин амнестираниот криминалец беше избран за претседател на Собранието изгледа ти изветреало од главата. Да те потсетам дека Бугарската окупациона власт и нејзините домашни поддржувачи имале слично мислење на твоето за партизаните што на 11 октомври го почнаа востанието што како резултат ја има Република Македонија.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10521
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Вистината за 27.04.2017 Empty Re: Вистината за 27.04.2017

Пишување by defo Вто Мај 23 2017, 20:43


Целата емисија еве ја овде.

П.С Трендо посети под итно психијатар.

_________________
Се има свој почеток и крај. Крајот зависи од тоа измеѓу.
defo
defo

Број на мислења : 3249
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Вистината за 27.04.2017 Empty Re: Вистината за 27.04.2017

Пишување by трендафил Вто Мај 23 2017, 21:19

Во емисијата го нема првото полувреме. Ако појдеме дека дури и да имаше право некој право да одржи седница без да испрати покана за учество до сите пратеници, без користење на службите на Собранието, без броење гласови, без јавност, ТВ пренос; иако седницата не е прогласена за затворена и со многу други без, тогаш не ми треба на мене психијатар туку на тој што не може да разбере дека 67 минус Али и Бранко, најстариот пратеник кој да беше присутен ќе ја водеше оваа седница, без 2 од ДУИ и без 5 од БЕСА кои сами тврдат дека ја напуштиле седницата се вкупно 60 гласа. Недоволно за избор. Ако на ова се додаде дека пред изборот ја пеевте химната на Република Албанија веројатно има големи причини за афектна состојба кај тие што влегоа во Собранието. Не знам дали во Деловникот на Собранието пишува дека пратеник не смее да отвори врата на народот туку дека треба да се крие зад затворена врата. Ако пишува такво нешто, посочи ми каде, ќе одам на психијатар. Ако не пишува веројатно на други таа помош им е попотребна. По твое и партизаните требало да одат на психијатар затоа што се бореле против тогашната меѓународна заедница со Хитлер како лидер и локалните негови помагачи, Бугарите кои во моментов ги претставува Љубчо ваш и албанските балистички банди кои сега имаат повеќе лидери.
Признавам дека сум трауматизиран од политичките разговори што ги води СДС?. Нели со Грција се разговараше за разликите за името, а не за промена на име. Сега ќе разговарате со Македонците од албанско етничко потекло за кантонизација, промена на знамето, химната, Уставот ... Според црпнатиот од Муртино, амнестиран криминалец и обвинет за тоа еврата кај Вицето ќе разговарате за сите овие работи, плус за двојазичност на целата територија на нашата држава. Не е моја болна фантазија, туку искуство токму со разговорите што ги почнува вашата партија, за разликите околу нашето име со Грција, дека ако не се пресечат работите во корен за некое време ќе имаме ново име, ново знаме, нова химна, нов немакедонски официјален јазик, нешто не гледам дека „реформската“ влада во програмата има вметнато попис на населението. Не е моја болна мисла ни тоа ека за членство во НАТО ни треба само една реформа, промена на името со додавка пред Македонија, а не пред Република. Што би рекле промена што го проблематизира идентитетот на нас Македонците.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10521
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Вистината за 27.04.2017 Empty Re: Вистината за 27.04.2017

Пишување by SHARENI Вто Мај 23 2017, 22:23

трендафил напиша:Во емисијата го нема првото полувреме. Ако појдеме дека дури и да имаше право некој право да одржи седница без да испрати покана за учество до сите пратеници, без користење на службите на Собранието, без броење гласови, без јавност, ТВ пренос; иако седницата не е прогласена за затворена и со многу други без, тогаш не ми треба на мене психијатар туку на тој што не може да разбере дека 67 минус Али и Бранко, најстариот пратеник кој да беше присутен ќе ја водеше оваа седница, без 2 од ДУИ и без 5 од БЕСА кои сами тврдат дека ја напуштиле седницата се вкупно 60 гласа. Недоволно за избор. Ако на ова се додаде дека пред изборот ја пеевте химната на Република Албанија веројатно има големи причини за афектна состојба кај тие што влегоа во Собранието. Не знам дали во Деловникот на Собранието пишува дека пратеник не смее да отвори врата на народот туку дека треба да се крие зад затворена врата. Ако пишува такво нешто, посочи ми каде, ќе одам на психијатар. Ако не пишува веројатно на други таа помош им е попотребна. По твое и партизаните требало да одат на психијатар затоа што се бореле против тогашната меѓународна заедница со Хитлер како лидер и локалните негови помагачи, Бугарите кои во моментов ги претставува Љубчо ваш и албанските балистички банди кои сега имаат повеќе лидери.
Признавам дека сум трауматизиран од политичките разговори што ги води СДС?. Нели со Грција се разговараше за разликите за името, а не за промена на име. Сега ќе разговарате со Македонците од албанско етничко потекло за кантонизација, промена на знамето, химната, Уставот ... Според црпнатиот од Муртино, амнестиран криминалец и обвинет за тоа еврата кај Вицето ќе разговарате за сите овие работи, плус за двојазичност на целата територија на нашата држава. Не е моја болна фантазија, туку искуство токму со разговорите што ги почнува вашата партија, за разликите околу нашето име со Грција, дека ако не се пресечат работите во корен за некое време ќе имаме ново име, ново знаме, нова химна, нов немакедонски официјален јазик, нешто не гледам дека „реформската“ влада во програмата има вметнато попис на населението. Не е моја болна мисла ни тоа ека за членство во НАТО ни треба само една реформа, промена на името со додавка пред Македонија, а не пред Република. Што би рекле промена што го проблематизира идентитетот на нас Македонците.

si se zaebal deka nemalo javnost ?! se odeshe vo direkten prenos, sekoj moment , bidejki sobranieto sluchajno beshe vklucheno so link od sednicata vo emisija otvorena za narodot ,zatoa i akcijata koja ja isplaniraa bolnite umovi ne zavrshi spored planot i nemashe MRTVI ,samo zaradi toj DIREKTEN PRENOS VO KOJ SE' VIDOA GRAGANITE NA DRZAVATA ,a ko shto vikate narodot najdobro znae se ,pa taka narodot najdobro izbroja .Dodeka da go prezeme vodenjeto na prodolzenieto na sednicata Goran Misovski od Ferid Muhich ,najstariot pratenik Branko Manojlovski beshe kratko otsaten no se vrati i toj lichno glasashe ,taka da ne jadi trici.Okolu imeto ich ne ja otvaraj tvojata gnsna usta zashto nemash pravo tvojot pastir go prodade ushte 2008 g ,za popisot isto zatni toa muckata poshto 11 godini ne napraivte popis ,nemavte vreme od mnogu KRADENJE i sega ti ke kazuesh kako trebalo ti ebam toa fashistot .
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 821
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Вистината за 27.04.2017 Empty Re: Вистината за 27.04.2017

Пишување by трендафил Сре Мај 24 2017, 19:36

Се надевам дека здравствената состојба ти е добра и дека не се однесуваш вака на форумов поради болест туку поради примитивизам. Покажи ми видео на кое се гледа Бранко Манојловски. Немам видено нешто такво. Не видов ни броење на гласовите. Но главната поента е во тоа дека конститутивната седница на Собранието се водеше подолго време според деловодникот. Точно е дека ВМРО максимално ја одовлекуваше но во граници на дозволеното според Уставот, законите и деловодникот на Собранието. Но тоа не му дава право на мнозинството да одржи криминална седница. СИте знаат дека пописот прекина поради обид на ДУИ да го фалсификува, односно да го прави на ист начин како тој што го правеа со вас. Кое тоа име го продал Груевски во 2008 година и каде. Во Букурешт шеф на македоската делегација на самитот на НАТО беше Бранко Црвенковски, претседател на државата. Колку што гледам дома и понатаму сме Република Македонија, а во НАТО и ЕУ FYROM, како што вие договоривте со Грција. Не ни е продадено ни домашното ни „меѓународното“ име. Не раскажувај овде твои соништа, туку пишувај со факти. Макар и измислени од платениците на ЏОрџ Сорос.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10521
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Вистината за 27.04.2017 Empty Re: Вистината за 27.04.2017

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот