Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Локални избори 2017

+10
SHARENI
Kalinda
osa
EVITA
Luxor
Dino
OPOZICIONER
Teo
трендафил
defo
14 posters

Страна 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Go down

Локални избори 2017 Empty Локални избори 2017

Пишување by defo Саб Сеп 02 2017, 16:22

Редно е да ја отвориме темава, за да видиме кој, каде со колкави шанси за градоначалник??? И се поворзано околу локалните избори.
Последна вест што ја разбрав Стефан Богоев од СДСМ за Карпош
Во Општина Аеродром кандидат е Златко Марин, за Бутел Велимир Смилевски, во Гази Баба во трката влегува Борче Георгиевски, за Ѓорче Петров кандидат е Александар Наумоски, во Кисела Вода за татко на општината СДСМ го предлага Филип Темелковски.

Кандидатите за другите скопски општини се уште не се објавени.

За Арачиново во трката влегува Албанката Милитие Халими, во Валандово е предложен Перо Костадинов, за Велес Аце Коцевски, за Демир Капија Лазар Петров, во Крушево се кандидира Томче Христоски, во Македонска Каменица Соња Стаменкова, за Неготино Тони Делков, во Охрид градоначалник би можел да биде Јован Стојановски, во Пласница Шресим Ајроски, во Ресен во трката влегува Живко Гошаревски, во Свети Николе Пласница Сашо Велковски, во Сопиште Далибор Богдановски, за Старо Нагоричане СДСМ предлага уште една жена кандидат Жаклина Јовановска, за Чашка Горан Стојановски, за Штип Благој Бочварски.Млади и непознати за јавност кандидати за градоначалници?!
Познати повеќе кандидати на СДСМ за локалните избори

Неофицијално двајца независни собираат потписи за Охрид.
И плус како независе во општина Центар->Скопје би се јавил и Андреј Жерновски, досегашен градоначалник на Центар.
defo
defo

Број на мислења : 3249
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори 2017 Empty Re: Локални избори 2017

Пишување by defo Саб Сеп 02 2017, 23:58


_________________
Се има свој почеток и крај. Крајот зависи од тоа измеѓу.
defo
defo

Број на мислења : 3249
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори 2017 Empty Re: Локални избори 2017

Пишување by трендафил Нед Сеп 03 2017, 21:37

Уште една новина. Реформистот Таравари, министер за здравство во владата на Бејли. Ахмети , Села и нивниот слуга Заев, се кандидира за градоначалник на Гостивар. Два гласачи му починаа од хеморалгична треска додека шеташе на државен трошок во САД.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10521
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори 2017 Empty Re: Локални избори 2017

Пишување by Teo Нед Сеп 03 2017, 23:06

Ostaj trendafile, on barem ne gi ubil kako shto vie gi ubivavte vashite glasachi na proslavite za falsifikuvanite pobedi...
Teo
Teo

Број на мислења : 5073
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори 2017 Empty Re: Локални избори 2017

Пишување by трендафил Нед Сеп 03 2017, 23:22

Дали за Мартин Нешовски, Бог да го прости, употребуваш множина. Немаше Мартин два гласа како Шилегов при „изборот“ на Талат Џафери за претседател на Собранието.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10521
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори 2017 Empty Re: Локални избори 2017

Пишување by Teo Нед Сеп 03 2017, 23:23

Od kade znaeme deka toa e edinechen sluchaj...Vie uporno go krievte ubistvoto taka shto ne e chudno da ima i drugi ubistva shto ste uspeale da gi sokriete...
Teo
Teo

Број на мислења : 5073
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори 2017 Empty Re: Локални избори 2017

Пишување by OPOZICIONER Вто Сеп 05 2017, 19:19

za lokalnive sega treba da izleze SDSM so populistickite merki sto gi najavuvase vo predizborna kampanja. Toa u zdravst vo so besplatno lecenje, pa za penziite so gi vertuvaa za onie sto nemaa staz. ima mnogu nesta sto mozat da se napravat za siromaviot narodec
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 934
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори 2017 Empty Re: Локални избори 2017

Пишување by трендафил Сре Сеп 06 2017, 19:30

Проблем е што тие мерки треба да се платат од буџетот. До сега владата ќе заработи околу 21 милион евра со тоа што наместо десет евра ќе ги зголеми просечно пензиите за 3 евра, а за радиодифузна такса ќе треба да плати помалку од 10 милиона. Евтината тарифа на струјата ќе си ја платиме сми со тоа што наместо да поевтини струјата како што тоа се случува секаде во регионот и Европа, цената ќе остане иста.
Не знам што тресете и понатаму за некакво криење на убиството на Мартин Нешовски. Обдукцијата извршена по налог на јавното обвинителство тогаш беше готова по петнаесет часа од убиството. Се злоупотребува тоа што портпаролот на МВР веројатно ја славел победата на ВМРО на изборите до доцна во ноќта, па наутро не бил информиран за случајот. За малата Анастасија што почина откако два пати е враќана дома од охридската болница уште нема резултати од аутопсијата. Треба ли да чекаме да заврши мандатот на оваа влада или Таравари да биде избран за градоначалник на Гостивар.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10521
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори 2017 Empty Re: Локални избори 2017

Пишување by Teo Сре Сеп 06 2017, 19:49

Trendafile koj ti reche deka nekoj od nas tvrdi za krienje na ubistvoto na Martin...Toa Goca brk lichno go izjavi...

„Се нервирам што ни убиство не можеш да сокриеш“.

Bomba broj 29...

https://melnica.forummk.com/t730p25-topic#39374
Teo
Teo

Број на мислења : 5073
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори 2017 Empty Re: Локални избори 2017

Пишување by трендафил Чет Сеп 07 2017, 17:14

Пристојна монтажа и обработка во која сепак има мали пропусти. Се гледа дека ја правеле професионалци. Можеби и експерти од некоја агенција на САД, Германија, Холандија, Италија, Франција или некоја друга земја што работеше на промена на власта во Македонија и инсталирањето на вазалската влада што ја имаме. Ако некој сакал да го сокрие убиството како е можно резултатите од обдукцијата да бидат готови за 16 часа по убиството и телото да му биде предадено за обдукција на Алексеј Дума, сопруг на вашата Виолета Дума. СЈО и покрај големата желба нема обвинение за овој случај затоа што во монтираните материјали, веројатно поради тоа што монтажата е правена на брзина има нај повеќе пропусти.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10521
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори 2017 Empty Re: Локални избори 2017

Пишување by Teo Чет Сеп 07 2017, 21:17

Sega razbrav...Kje se branish so ludilo zaradi povicite na ubistvo na premierot Zoran Zaev ovde na Melnica...Zatoa seushte se drzhish do onaa secheno, lepeno, montirano plus stranski sluzhbi iako site pa i tvoite dpmne-ofci priznaa deka snimkite se vistinski...
Teo
Teo

Број на мислења : 5073
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори 2017 Empty Re: Локални избори 2017

Пишување by defo Вто Сеп 12 2017, 19:39

Во Охрид повторно Бакрачески, човек кој со уцени и закани дојде на власт. И целиот мандат така функционираше со уцени и закани. Првата работа што ја направи 2013 година, поткрепен од лица од ДБК, изврши јавување на сите на кои им должеше општина Охрид, и зо закана им намали 10-20% од вредноста на завршената работа, и плус да се откажат од камати. Плус заедно со секретарчето Димитар Спасески го организраше случјаот „Јагула“ во кои се ловеа неистомисленици, од минатата власт.
Локални избори 2017 Kabinet_800

_________________
Се има свој почеток и крај. Крајот зависи од тоа измеѓу.
defo
defo

Број на мислења : 3249
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори 2017 Empty Re: Локални избори 2017

Пишување by defo Сре Сеп 13 2017, 19:15

Ипак, ДПМНЕ во Охрид со друг кандидат, Митко Тилевски, добар човек, колку може да е добар ДПМНЕ-овец, па ќе видиме ако добие колку ќе е добар.
СДСМ го промовираше Јован Стојаноски, за Охрид, универзитетски професор од факултетот за туризам, малце помалце позната личност, меѓутоа без сомнителен беграунд. И плус високо котираше на внатрепартиските избори.
Јас лично ќе гласам за кандидатот на СДСМ, за да ја поразиме и официјално прљавата банда. Меѓутоа кои од двајцава да биде градоначалник, сема ко не се замеше виша сила(читај локални, вона би шерифи), Охрид ќе има перспектива.

_________________
Се има свој почеток и крај. Крајот зависи од тоа измеѓу.
defo
defo

Број на мислења : 3249
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори 2017 Empty Re: Локални избори 2017

Пишување by defo Сре Сеп 13 2017, 19:19

Локални избори 2017 Mkd-253304
Саша Богдановиќ, кандидат на СДСМ за градоначалник на Центар

Жерновски се откажа од кандидатурата како независен кандидат, се префрла во централната власт, го напушта ЛДП.

_________________
Се има свој почеток и крај. Крајот зависи од тоа измеѓу.
defo
defo

Број на мислења : 3249
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори 2017 Empty Re: Локални избори 2017

Пишување by Teo Сре Сеп 13 2017, 22:35

Vo ochekuvanje sme na vtorata katastrofa na dpne narechena lokalni izbori...Ako i posle ova ne se oslobodat od pastirot dpne se raspagja a MPC stanuva najbogatata crkva...

Анкетата на Телма и МЦМС проектира победа на СДСМ на локалните избори

Локални избори 2017 Tabela_1_1
Teo
Teo

Број на мислења : 5073
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори 2017 Empty Re: Локални избори 2017

Пишување by Dino Чет Сеп 14 2017, 12:50

Super ova sea, ke rasturat na lokalni pa aj na vonredni parlamentarni oti vmrovci opstruirale parlamentot pa im treba pogolemo mnozinstvo od edno 61 pratednik za da ne gi ucenuvat i taka se od pocetok ko od 2006 navanu a narodecot ke go krka do nekoj novi osloboditeli. Ofci be ofci so samo bleat u slava na liderite a nikako pravata da si gi pobarat, grujovizmot vecen ke ostane so takov narod.

Dino

Број на мислења : 626
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори 2017 Empty Re: Локални избори 2017

Пишување by OPOZICIONER Чет Сеп 14 2017, 13:47

aj ke vidime ama ne mi stoi taka, se zanesoa tie od vlasta sto dena ne pominati nema dolgo da izdrzaqt so potcenuvanja i omalovazuvanja na narodot. glej so pise ordanoski.

Интелектуалец се станува со три факултети: на дедо ти, на татко ти и твојот.

Знам дека ова е една политички некоректна, мачо-досетка (бидејќи и бабите и мајките можат да имаат факултетско образование), но поентата е дека се потребни неколку генерации за да се постигне одредено ниво на образовен, културен и интелектуален интегритет којшто, кога е во доволни општествени количества, би се „прелеал“ во некаков вид критичка, ангажирана демократска јавност. Да не бидам погрешно сфатен: да се биде интелектуалец (односно, да се има факултетска диплома, за почеток!) не е никаква гаранција дека некој ќе биде добар човек и доблесен член на општеството – познавам безброј прекрасни луѓе без формирано високо образование – но, природна е таа родителска, па и општествената амбиција на помладите генерации да им се овозможи таков образовен успех што, можеби, ќе им го олесни професионалниот и општествениот статус во животот. Да речеме.

Зборот ми е, сферата на образованието, особено високото, доаѓа како „крем“ во развојот на општеството и тоа не може да се постигне на помасовно ниво со просто прерипнување на некои претходни, а неопходни услови, какви што се општиот социјален и економски развој на државата. Да не правам дигресии со социо-инженерските проекти на претходната власт, која се занесуваше со идејата за сто-отстотно запишување на средношколците во Македонија на факултет или со отворањето на десетици дисперзирани студии низ македонските паланки, за да се создаде гласачка партиска клиентела и на илјадници да им се овозможат – знаеме на кој сè начин – формални квалификации за работа во државната администрација.

za kakvi intelektualci govori moze da najdeme ako znaeme deka saso ima pedesetina godini. znaci se rodil seesetite, tatkomu cetiriesetite a dedo mu dvaesetite. za da bide dedo mu fakultetski obrazovan intelektualec u kralevinata na srbite hrvatite i slovencite trebalo da se vika ordanovich i da gi spijunira soselanite koi za nesreka mislele deka se makedonci. i tatko mu za da bide intelektualec so fakultet u komunisticka makedonija po vojnata tyrebalo da go smeni prezimeto u togas modernoto so ski ne ordanov kako predcite tuku ordanovski, da gi kodosi kaj udba komsiite i prijatelite so ke se osmelele da kazat nesto protiv dragiot vodac tito. samiot saso trebalo da go prodolzi kodoskoto delo na derdo mu i tatko mu vo sr, makedonija za da konecno stigne do intelektualec treta generacija i sea so narodni pari sobrani od danocite na tie neintelektualcite da ni prodava intelektualnost i demokratija. e zatroa sds gi vikaa elitisticka partija i u pravo se tie so vikaa oti ne vladee grujo so e silen tuku so ima slaba opozicija oddelena od narodo. zatoa gi zatvorija izgleda disperziranite studii nemoj nekoj seljak da im se prikluci u toa elitata i daq stane intelektualec oti oni toa so tesko kodosenje go steknale. i neka mu e cestito mislenjeto na ideologot sdsmovski ordanoski i na zajko seljakot oti i on nema tri generacii fakul;tetlii zad sebe pa neka si go cuva grbot od intelektualcite trigeneraciski so se opisani pogore.
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 934
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори 2017 Empty Re: Локални избори 2017

Пишување by Luxor Чет Сеп 14 2017, 14:36

Dino напиша:Super ova sea, ke rasturat na lokalni pa aj na vonredni parlamentarni oti vmrovci  opstruirale parlamentot pa im treba pogolemo mnozinstvo od edno 61 pratednik za da ne gi ucenuvat i taka se od pocetok ko od 2006 navanu a  narodecot ke go krka do nekoj novi osloboditeli. Ofci be ofci so samo bleat u slava na liderite a nikako pravata da si gi pobarat, grujovizmot vecen ke ostane so takov narod.

Ако победат на локални поддржувам излегување на вонредни парламентарни. Не можеш да поречеш дека дпмне навистина прави циркус во парламентот, па тоа личи на се освен на дом на демократијата.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6473
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори 2017 Empty Re: Локални избори 2017

Пишување by Luxor Чет Сеп 14 2017, 14:44

OPOZICIONER напиша:aj ke vidime ama ne mi stoi taka, se zanesoa tie od vlasta sto dena ne pominati nema dolgo da izdrzaqt so potcenuvanja i omalovazuvanja na narodot. glej so pise ordanoski.

Интелектуалец се станува со три факултети: на дедо ти, на татко ти и твојот.

Знам дека ова е една политички некоректна, мачо-досетка (бидејќи и бабите и мајките можат да имаат факултетско образование), но поентата е дека се потребни неколку генерации за да се постигне одредено ниво на образовен, културен и интелектуален интегритет којшто, кога е во доволни општествени количества, би се „прелеал“ во некаков вид критичка, ангажирана демократска јавност. Да не бидам погрешно сфатен: да се биде интелектуалец (односно, да се има факултетска диплома, за почеток!) не е никаква гаранција дека некој ќе биде добар човек и доблесен член на општеството – познавам безброј прекрасни луѓе без формирано високо образование – но, природна е таа родителска, па и општествената амбиција на помладите генерации да им се овозможи таков образовен успех што, можеби, ќе им го олесни професионалниот и општествениот статус во животот. Да речеме.

Зборот ми е, сферата на образованието, особено високото, доаѓа како „крем“ во развојот на општеството и тоа не може да се постигне на помасовно ниво со просто прерипнување на некои претходни, а неопходни услови, какви што се општиот социјален и економски развој на државата. Да не правам дигресии со социо-инженерските проекти на претходната власт, која се занесуваше со идејата за сто-отстотно запишување на средношколците во Македонија на факултет или со отворањето на десетици дисперзирани студии низ македонските паланки, за да се создаде гласачка партиска клиентела и на илјадници да им се овозможат – знаеме на кој сè начин – формални квалификации за работа во државната администрација.

za kakvi intelektualci govori moze da najdeme ako znaeme deka saso ima pedesetina godini. znaci se rodil seesetite, tatkomu cetiriesetite a dedo mu dvaesetite. za da bide dedo mu fakultetski obrazovan intelektualec u kralevinata na srbite hrvatite i slovencite trebalo da se vika ordanovich i da gi spijunira soselanite koi za nesreka mislele deka se makedonci. i tatko mu za da bide intelektualec so fakultet u komunisticka makedonija po vojnata tyrebalo da go smeni prezimeto u togas modernoto so ski ne ordanov kako predcite tuku ordanovski, da gi kodosi kaj udba komsiite i prijatelite so ke se osmelele da kazat nesto protiv dragiot vodac tito. samiot saso trebalo da go prodolzi kodoskoto delo na derdo mu i tatko mu vo sr, makedonija za da konecno stigne do intelektualec treta generacija i sea so narodni pari sobrani od danocite na tie neintelektualcite da ni prodava intelektualnost i demokratija. e zatroa sds gi vikaa elitisticka partija i u pravo se tie so vikaa oti ne vladee grujo so e silen tuku so ima slaba opozicija oddelena od narodo. zatoa gi zatvorija izgleda disperziranite studii nemoj nekoj seljak da im se prikluci u toa elitata i daq stane intelektualec oti oni toa so tesko kodosenje go steknale. i neka mu e cestito mislenjeto na ideologot sdsmovski ordanoski i na zajko seljakot oti i on nema tri generacii fakul;tetlii zad sebe pa neka si go cuva grbot od intelektualcite trigeneraciski so se opisani pogore.

Опозиционер на секоја власт, тоа го почитувам, ама сепак да поистоветиш цела партија со еден човек кој не е ниту член на таа партија е малку премногу, а освен тоа Ордановски не е финансиран од државата.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6473
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори 2017 Empty Re: Локални избори 2017

Пишување by OPOZICIONER Чет Сеп 14 2017, 14:53

aj neka e taka mozda malku preterav so sdsm ama ovoj "jakiov intelektualec" da kazue koi se intelektualci e malce nevkusno. mozda milenko glup, vakov onakov ama pak tuka ic ne izlazal.

Сашо вели: „Оваа држава е партија. Партијата е поистоветена со државата и додека трае оваа партија на власт, невозможно е државата да ги врати своите ингеренции и карактеристики на еден систем, преку кој ќе се владее со дистрибуција на добрата и услугите, рамномерно и согласно со јавните интереси. Бидејќи кај нас државата е тотално партизирана, сите други реакции коишто следат во функционирање на државата, се водат според партиски принципи“. – Очигледно за Сашо Орданоски “партијата не беше поистоветена со државата“ кога тој со диплома од средно школо (не законски и единствен пат во историјата на ТВС/МТВ) по директива на Киро Глигоров и Бранко Црвенковски стана директор на Македонската Телевизија!!! Тогаш, значи, државата не била партизирана?!?!?!?!
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 934
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори 2017 Empty Re: Локални избори 2017

Пишување by EVITA Чет Сеп 14 2017, 15:17

Kako samo uspea da go najdes kozarot svaler na taa vesterkata Mirka, kako li samo uspea.

_________________
Стево Пендаровски , претседател на сите граѓани

EVITA

Број на мислења : 268
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори 2017 Empty Re: Локални избори 2017

Пишување by Luxor Чет Сеп 14 2017, 15:31

Миленко едно време беше нормален човек, спортски новинар во МТВ. Го има постигнато најголемиот успех меѓу спортските новинари во Македонија интервјуирајки ја легендата и најдобриот пилот во Формула 1 на сите времиња Аиртон Сена кога овој беше на врвот на кариерата. Ако не се лажам беше и директор на ФК Вардар. Потоа заглави во криминал, одлежа затвор и на крај му ја продаде душата на ѓаволот Грујокио.

А сега назад кон темата, Локални избори 2017.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6473
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори 2017 Empty Re: Локални избори 2017

Пишување by трендафил Чет Сеп 14 2017, 20:45

defo напиша:Во Охрид повторно Бакрачески, човек кој со уцени и закани дојде на власт. И целиот мандат така  функционираше со уцени и закани. Првата работа што ја направи 2013 година, поткрепен од лица од ДБК, изврши јавување на сите на кои им должеше општина Охрид, и зо закана им намали 10-20% од вредноста на завршената работа, и плус да се откажат од камати. Плус заедно со секретарчето Димитар Спасески го организраше случјаот „Јагула“ во кои се ловеа неистомисленици, од минатата власт.
Локални избори 2017 Kabinet_800
Мислам дека кандидат и веројатен победник во Охрид ќе биде Митко Тилев, доктор специјалист по ортопедија, вработен во специјалната болница Св. Еразмо во Охрид. Што би рекле повторно доктор.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10521
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори 2017 Empty Re: Локални избори 2017

Пишување by трендафил Чет Сеп 14 2017, 20:52

Во моментов не сум сигурен дека СДСМ е водечка партија во власта. Прво има голем број на пратеници поранешни платеници на Џорџ Сорос, што би рекле на американската администрација на тандемот Обама Клинтон. Еве една интересна колумна за тоа.

УРАГАНОТ МАКЕДОНИЈА ЈА ЗБРИШАЛ ХИЛАРИ!


А никој во окупирана Македонија не ни јавува ваква ексклузивна вест. Ем не доаѓа
од ,,непријателска,, Русија, да речеш, ами директно од ,,стратешката ни партнерка,,
Америка. Ќе помисли некоја богати дека сме ја ставиле под санкции, па сме и увеле
цензура. Или СС хер Бејли ја наредил.
Хилари Клинтон, председател на САД кој требаше да протрча формално на
ланските избори оти сите ,,угледни,, фактори како јасновидци, поточно како
издресирани мулиња, тврдеа дека речиси сто отсто таа ќе победи аутсајдер и
маргиналец како Доналд Трамп, ѓоа напишала книга со наслов ШТО СЕ СЛУЧИ. Две
недели траеше промотивната кампања со ударни или скокотливи извадоци кои трбаше
да ја шиткаат стоката преку главните медиуми. Во тие две недели откривање на
скокотливи ,,еротски,, детали од интимата на дотичната Хилари, Македонија, поточно
македонските хакери, беа едни од најчесто спомнуваните виновници за поразот на
Клинтонка. Дури почесто и од фамозната Русија и Путин. Со Хилари се заебаваше кој
стигна и сите и одговараа со македонските ,,контент фармери,, или во превод со
фабриките за производство на лажни вести или срање информации. Ние имаме
искуство со такви фабрики кои никнаа во времето на Владо Бучковски. Во нив работеа
медиумски угледни ,,фармери,, како Бранко Геро и жената му. Тој вид на новинарство
цутеше, а сега целосно го владее медиумскиот простор во Македонија, благодарение на
газда Сорос, неговиот голем евнух и зомби гуру Владе Милчин и Џес Бејли. Но, тоа
нема никаква врска со трагедијата на Хилари и нејзината пропаст на изборите. Како и
да е, заради обвиненијата на Клинтоница, Македонија е прогласена за убиствен ураган,
а велешките хакери за вонсериски генијалци, врвен извозен бренд за подготовка,
организација и водење политички изборни кампањи кои ќе бидат ангажирани дури и на
руските претседателски избори.
Оној Срѓа Поповиќ може сега да јаде гомна со своите производи ,,отпор,, шарени
револуции, анархисти, антифи и слични лајнарии за зомби заедниците наспроти
,,контент фармерите,,. Револуциите напросто издишаа. Се презасити пазарот од
празноглав наакан шкарт. Да биде се уште посмешно, пазарно ориентираните грингоси
мислат дека во Македонија, во која хакерите, додека грицкаат семки пред селски гранап
и пеат антички песни (опис на Мајк Дајсм еден британски коменсдијант) и ја украле
проектираната сигурна победа, сигурно сега планираат како Македонија да ја претворат
во светска хит туристичка дестинација. Оти нели, кој на планетава не сака да го посети
местото кое ја порази најсигурната победничка во историјата на било кои избори,
особено зашто тоа беа избори во најпосебната држава на светот која си игра дрндупки
со цела планета и седум милјарди човеци од машки и женски пол. Велат, модерна
Македонија ќе стане и модерно светилиште за човрштвото зашто ја спаси планетава од
чудовиште како Хилари. Жената која се чуди што и се случило, и за тоа ги обвинува
сите на светов, не се сеќава само на сосптвената монструозна, ментално нездрава изјава
со која го поздрави ѕверското убиство на Моамер ел Гадафи и растурањето на Либија:
ДОЈДОВМЕ ВИДОВМЕ- МРТОВ Е! Во нормално општество само таа изјава е доволна
гласачите да ве чкртнат на избори. Ама во САД тоа не е така. Оти таму се бре сите
спеацијални и многу држат до коректен говор.
Значи, ако навистина македонските хакери и запржиле каша, ќе речам браво момци,
јуначишта! Ни напишавте една убава, светла страница на националната историја. Во
минатото со атентати а сега со интернет. Ако пак женава забегала од што е тешко
нарушена, да не речам штрапана во умот, па си бара виновници за сопствениот слаб
капацитет и ја нанишанила Македонија за клинтон – цијашка прчија, нека и служи како
утеха дека не стигна нејзината казна. Нејзиниот службеник Бејли совршено ни се свети
за нјзиниот пораз. На ураганот Македонија со преврат му испрати шарени апашишта и
гангстери на чело со бај Црпко и дона Бонбона со намера да пљачкаат поплавен, во
мрак потонат и обезвластен терен. Но, сепак секое лошо е за добро. Само ако нашиве
таленти за претприемаштво, економски промотори решат да ја штикаат Македонија
како ,,ин,, ТУРИСТИЧКО-РЕЛИГИОЗНО ПОЛИТИЧКА ДЕСТИНАЦИЈА спосбна да
организира победи и порази од секој калибар и секаде на светот. Македонија тајмлес и
прајслес има да се полни со пари ко брод. Ќе штитка храна со имиња како ,, нотинг
бургер Хилари,, ,, сифилис Бил,, па ,,Подеста педофил пица,, ,,прпл џендер грицки,,
,,мочам седејќи – серам стоејќи,, снек пакети и се некои такви антички манџи со
американски прогресивен шмек. Море, сакаш сувенири со пригодни фаци и слогани,
сакаш разгледници, знаменца ташачиња, шарени балончиња и останати зомби
револционерни матракуки. Сликање или фотосешнс со членовите на македонската
зомби заедница. Угледници како најче, Тричко, Сашо ,,брицо,, лорд Боки од 13-ка,
Фрле-брле и слични ,,пуси ријот,, фаци, фигурки од гипс со ѓоа златна газура со торзото
на Бејли или Филип Рикер.
Леле, значи, леле мори мајко мила! Што туризм ќе се развие, што курташачење и
заебанции ќе паѓаат! На Бит пазар и Шутка мол. Ќе ни оздравее нацијата од депресија
и апатија. За буџетот ми е де! Кога може Хилари да се шитка за 3 илјади канадски
долари за да ја виделе у живо и да се кадросале со неа, оти пак ние да не се шиткаме
како култно место од кое дотичната ги загубила претседателските избори а кои таа сто
посто ги ,,доби,, една година порано со нашата шарено револуционерно –
хиларистичка ,,демократска,, секта.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10521
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори 2017 Empty Re: Локални избори 2017

Пишување by defo Чет Сеп 14 2017, 21:07

трендафил напиша:
Мислам дека кандидат и веројатен победник во Охрид ќе биде Митко Тилев, доктор специјалист по ортопедија, вработен во специјалната болница Св. Еразмо во Охрид. Што би рекле повторно доктор.

Ова баш во црвеново не е мерило, дали некој доктор е човек или нечовек, јас генерално суп против доктори, поготово  „успешни“, во политика. Инаку битката во Охрид овој пат ќе е густа. Го нема Протугер и Чавков да лобираат.

Колку да се потсетиш како беше избран Бакрач
defo
defo

Број на мислења : 3249
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори 2017 Empty Re: Локални избори 2017

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот