Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Локални избори 2017

+10
SHARENI
Kalinda
osa
EVITA
Luxor
Dino
OPOZICIONER
Teo
трендафил
defo
14 posters

Страна 4 of 4 Previous  1, 2, 3, 4

Go down

Локални избори 2017 - Page 4 Empty Re: Локални избори 2017

Пишување by хан Ацо Сре Окт 18 2017, 13:19

трендафил напиша:Нема да ви биде лесно затоа што со оваа победа ќе имате силен притисок од меѓународната банда што повеќе од еден век се обидува да ја избрише Македонија и Македонците. Ви посакувам да ја издржите борбата и конечно еднаш да се сплотиме околу националните прашања наместо да се користат за политичка борба.

Зошто меѓународната "банда" ќе сака да избрише Македонија и Македонците?
хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори 2017 - Page 4 Empty Re: Локални избори 2017

Пишување by misterija Сре Окт 18 2017, 13:58

Таква моќна гумичка што ќе може да ја избрише Македонија и македонскиот народ не е сеуште створена, ниту пак може да се измисли.

_________________
Не излегувам на референдум Razz
misterija
misterija

Број на мислења : 468
Join date : 2016-12-30

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори 2017 - Page 4 Empty Re: Локални избори 2017

Пишување by defo Сре Окт 18 2017, 20:36

Да се вратиме на изборите во центар..Скопје потоп.....скоро 10.000 гласа разлика на советничка листа и х2 повеќе советници на СДСМ во однос на ДПМНЕ.
Охрид еден повеќе СДСМ во однос на ДПМНЕ, 2 ДУИ,ДПА, БЕСА. Зависи од нив кој ќе го има мнозинството.

_________________
Се има свој почеток и крај. Крајот зависи од тоа измеѓу.
defo
defo

Број на мислења : 3097
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори 2017 - Page 4 Empty Re: Локални избори 2017

Пишување by Luxor Сре Окт 18 2017, 20:39

хан Ацо напиша:Среќна да ви е слободата браќа и сестри!

Благодариме за честитките Хацоне.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6356
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори 2017 - Page 4 Empty Re: Локални избори 2017

Пишување by defo Чет Окт 19 2017, 20:01

Куманово
СДСМ-16
ДПМНЕ-11

_________________
Се има свој почеток и крај. Крајот зависи од тоа измеѓу.
defo
defo

Број на мислења : 3097
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори 2017 - Page 4 Empty Re: Локални избори 2017

Пишување by трендафил Чет Окт 19 2017, 20:37

Прв пат се случува новинарите да бидат избркани од ДИК во време кога има седници, во случајов на кои се изнесуваат доказите за евентуални изборни неправилности. За прв пат имаме и ливчиња од Карпош во кутии од Охрид и обратно, од Охрид во Карпош. Треба ваљда да веруваме дека не е правен бугарски воз. Прв пат имаме и избори со нова власт а ист и министер и заменик министер за внатрешни како на изборите во декември лани - Спасовски и Нухиу. Се разбира Бејли е еден и единствен.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 9824
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори 2017 - Page 4 Empty Re: Локални избори 2017

Пишување by nino Пет Окт 20 2017, 02:53

штета што дпмне не победи, светот ќе беше поубаво место за живеење.

nino

Број на мислења : 266
Join date : 2017-06-05

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори 2017 - Page 4 Empty Re: Локални избори 2017

Пишување by трендафил Нед Окт 22 2017, 16:04

Бркањето на новинарите од седниците на изборната комисија нема врска со победникот на изборите, доколку победникот го одредиле гласачите. Не значи и дека тоа што се појавиле ливчиња од Карпош во Охрид и обратно дека повторно нема да победат истите кандидати, но ова дава сомнеж за бугарски воз што може да се отстрани само со прегласување со зголемен мониторинг од непристрасни набљудувачи. Не од тие на ОБСЕ кои на пример излажаа за наводен масакар во Рачак кој доведе до насилно отцепување на Косово (без референдум) од Србија, од истите тие што не го признаваат референдумот на Каталонија или од платениците на Сорос (од Мост) затоа што соросоидите се дел од владината коалиција.
Да бидам искрен тоа што на конкурсот за македонски предавник што го распиша Бејли во име на ЕУ и НАТО победи Заев затоа што понуди подобри предавнички услови од Груевски не значи дека Груевски е патриот. Груевски ако е така треба(ше) да застане на чело на борбата за слобода, а не да чека народот да се избори сам за победа и да го донесе на чело на државата. Кој народ избркал окупатор или диктатор на избори па да очекуваме такво нешто во Македонија?
Колку што Заев ве праша за двојазичноста или договорот со Бугарија, толку ќе ве праша и за трошењето на пари во локалната самоуправа.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 9824
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори 2017 - Page 4 Empty Re: Локални избори 2017

Пишување by трендафил Нед Окт 22 2017, 20:19

Гледам дека „свети“ Зоран од Муртино тврди дека изборите биле фер и демократски и дека опозицијата, пази Бога ти, не обвинителството треба тоа да го докаже. Како да не беше правосудниот систем тој што за изборите во 2014 година или требаше да осуди некој од тогашната власт за изборна измама или Заев за клевета, а сега обратно. Јас до сега на пример не видов дека некој докажа дека имало фантомски гласачи како што неказнето клеветеше Заев. Сега од доказите се знае на пример дека гласачко ливче од Карпош е најдено во кутија во Охрид, што дава основан сомнеж за бугарски воз, но што беше недоволно за тимот на платеници на Бејли во ДИК да го поништат гласањето на тоа избирачко место. Мислам дека исто ќе биде и решението на Управниот суд затоа што СДСМ и Македонката што работи во амбасадата на САД со специјална намена да врши притисок врз македонското правосудство успешно си ја работат работата во демакедонизацијата на македонското судство.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 9824
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори 2017 - Page 4 Empty Re: Локални избори 2017

Пишување by nino Нед Окт 22 2017, 23:59

абе што ни требаа избори, требаше дпмне да го оставиме

nino

Број на мислења : 266
Join date : 2017-06-05

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори 2017 - Page 4 Empty Re: Локални избори 2017

Пишување by Bosonoga Пон Окт 23 2017, 14:55

nino mislish dpmne do smrt ,shto bi rekol Tachi ,da ti kazam i jas taka razmisluam ko gledam deka ovie kilavo ja prat rabotata ,sto meseci sega ke mu ja mislat dali da gi zatvorat onie uchitelkite od gradinkite
shto vlegoa u sobranie na 27 april,da beshe Ж na nivno mesto dosega site ke gniea po zatvori
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 956
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори 2017 - Page 4 Empty Re: Локални избори 2017

Пишување by трендафил Пон Окт 23 2017, 19:14

Уште не се осудени тие што повредуваа полицајци пред владата во т.н. шарена револуција и тие што убиваа полицајци во Диво Насеље, а вие се брзате за казни за прекршоци од оваа година. Никој не одговори дали му е познато дека некаде во светот некој за скубење на пратеник бил осуден на 4 години затвор. Доколку нема таков случај на светот нека ви е со среќа и форумот и Заев. Јас немам намера да допринесувам во изигрувањето на божемна демократија под диктат на Бејли. Посебно ако нема прегласување на гласачкото место во Охрид на кое беше пронајдено ливче од Карпош. Нека ви се со среќа и договорот со Бугарија и извесниот иден договор со Грција. За жал во моментов немам политичка опција што би ја поддржал затоа што сите учествуваа на конкурсот за прв предавник. Колку се помали предавници од Заев тие што изгубија не знам ни не ме интересира.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 9824
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори 2017 - Page 4 Empty Re: Локални избори 2017

Пишување by defo Нед Окт 29 2017, 22:17

Добри резултати, баш ко што треба
Мерко-Струга (Села испадна)
Таравари-Гостивар
(После ова интересни ќе се случувањата и со алијанса)
Мите Кожувчанка, Кавадарци
Бочваров Штип
Цело СКОПЈЕ СДСМ-оски град(победа на СДСМ Бутел, Гази Баба, Кисела Вода)
Цело Зрновци-ДПМНЕовски........

_________________
Се има свој почеток и крај. Крајот зависи од тоа измеѓу.
defo
defo

Број на мислења : 3097
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори 2017 - Page 4 Empty Re: Локални избори 2017

Пишување by osa Нед Окт 29 2017, 22:21

ajde neka im e chestita pobedata na SDSM ....novi gradonachalnici ,bravo ......nego da prasham ke go vratat li DPMNE mandatot na gradonachalnicite poshto neli izborite ne gi priznavaat

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16197
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори 2017 - Page 4 Empty Re: Локални избори 2017

Пишување by defo Нед Окт 29 2017, 22:38

Шуто Оризари->Курто Дудуш

_________________
Се има свој почеток и крај. Крајот зависи од тоа измеѓу.
defo
defo

Број на мислења : 3097
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори 2017 - Page 4 Empty Re: Локални избори 2017

Пишување by Dino Пон Окт 30 2017, 12:59

Mene me interesira dali sega sovetnicite i gradonacalnicite od dpmne ke bojkotiraat i ke sedat doma i zemaat plata isto kako sto pravea pratenicite od sds. Go zamoluvam Trendafil da mi odgovori na ova prasanje bidejki toj e od dpmne.

A clenovite od sds gi zamoluvam da mi odgovorat pokraj zivot za site ke ima li zivot i za novata familija. Oti trosocite za zivot na visoka noga koga si na vlast se baegi golemi.

Dino

Број на мислења : 622
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори 2017 - Page 4 Empty Re: Локални избори 2017

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 4 of 4 Previous  1, 2, 3, 4

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот