Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ВМРО -НП НА ЉУБЧО ГЕОРГИЕВСКИ КЕ ГИ ПОДДРЖИ КАНДИДАТИТЕ НА СДСМ ЗА ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ 2017 Г

4 posters

Go down

ВМРО -НП НА ЉУБЧО ГЕОРГИЕВСКИ КЕ ГИ ПОДДРЖИ КАНДИДАТИТЕ НА СДСМ ЗА ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ 2017 Г  Empty ВМРО -НП НА ЉУБЧО ГЕОРГИЕВСКИ КЕ ГИ ПОДДРЖИ КАНДИДАТИТЕ НА СДСМ ЗА ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ 2017 Г

Пишување by osa Саб Сеп 30 2017, 16:02

ВМРО-НП го поддржа Пекевски од СДСМ за градоначалник на Берово
30/09/2017 - 14:23  226 прегледи

Општинскиот комитет на ВМРО-Народна партија во Берово донесе едногласна одлука – на претстојните локални избори да го поддржи кандидатот за градоначалник на Берово од СДСМ, Звонко Пекевски како и советничката листа на СДСМ каде што на третото место се наоѓа кандидат од редовите на ВМРО-НП.

-Апелираме до сите членови и симпатизери на ВМРО-НП од Берово на престојните локални избори да го поддржат и да гласаат за кандидатот на СДСМ, Звонко Пекевски вели Гоце Ружински претседател на Општинскиот комитет на ВМРО-Народна партија во Берово.

Извршниот комитет на ВМРО-Народна партија одлучи партијата да не учествува на престојните локални избори, но општинските комитети на партијата добија слобода сами да направат коалиции на локално ниво кои би биле во интерес на граѓаните.

Како што велат од партијата, дадената поддршка на кандидатите за градоначалници и советници не е врзана со партиска припадност, туку треба да зависи од самиот квалитет на кандидатите

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16506
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ВМРО -НП НА ЉУБЧО ГЕОРГИЕВСКИ КЕ ГИ ПОДДРЖИ КАНДИДАТИТЕ НА СДСМ ЗА ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ 2017 Г  Empty Re: ВМРО -НП НА ЉУБЧО ГЕОРГИЕВСКИ КЕ ГИ ПОДДРЖИ КАНДИДАТИТЕ НА СДСМ ЗА ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ 2017 Г

Пишување by трендафил Саб Сеп 30 2017, 20:42

Нели вие од СДСМ ЉуБчо, поради Б-то место македонското П во името го викавте Бичка, не Пи.ка, па сигурно не ве изненадува по договорот со Бугарија да го поддржува СДСМ. За мене е нормално две пробугарски партии, ВМРПО-НП и СДСМ, да се поддржуваат.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11172
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ВМРО -НП НА ЉУБЧО ГЕОРГИЕВСКИ КЕ ГИ ПОДДРЖИ КАНДИДАТИТЕ НА СДСМ ЗА ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ 2017 Г  Empty Re: ВМРО -НП НА ЉУБЧО ГЕОРГИЕВСКИ КЕ ГИ ПОДДРЖИ КАНДИДАТИТЕ НА СДСМ ЗА ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ 2017 Г

Пишување by Teo Саб Сеп 30 2017, 22:01

Od probugarski partii, do slugi na srpskata tajna sluzhba so chija pomosh kako shto priznava srpskiot agent Zhivaljevich se obidovte da izvrshite drzhaven udar i da go srushite ustavniot poredok vo Republika Makedonija ima razlika...
Teo
Teo

Број на мислења : 5090
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ВМРО -НП НА ЉУБЧО ГЕОРГИЕВСКИ КЕ ГИ ПОДДРЖИ КАНДИДАТИТЕ НА СДСМ ЗА ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ 2017 Г  Empty Re: ВМРО -НП НА ЉУБЧО ГЕОРГИЕВСКИ КЕ ГИ ПОДДРЖИ КАНДИДАТИТЕ НА СДСМ ЗА ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ 2017 Г

Пишување by nino Нед Окт 01 2017, 14:08

овој да не ги потроши парите па сега пак се упикува во политичката сцена.
не треба подршка од него, он може друго нешто да подржи.

nino

Број на мислења : 266
Join date : 2017-06-05

Вратете се на почетокот Go down

ВМРО -НП НА ЉУБЧО ГЕОРГИЕВСКИ КЕ ГИ ПОДДРЖИ КАНДИДАТИТЕ НА СДСМ ЗА ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ 2017 Г  Empty Re: ВМРО -НП НА ЉУБЧО ГЕОРГИЕВСКИ КЕ ГИ ПОДДРЖИ КАНДИДАТИТЕ НА СДСМ ЗА ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ 2017 Г

Пишување by трендафил Нед Окт 01 2017, 14:34

Teo напиша:Od probugarski partii, do slugi na srpskata tajna sluzhba so chija pomosh kako shto priznava srpskiot agent Zhivaljevich se obidovte da izvrshite drzhaven udar i da go srushite ustavniot poredok vo Republika Makedonija ima razlika...
По тебе веројатно Никола Тодоров и Влатко Ѓорчев го спречија државниот удар. Господ памет да ти даде. Сметаш и дека избор на претседател на Собрание без броење на гласови е уставно и законски. За потсетување, ниту една македонска влада, вклучувајќи ја и таа на ЉуБчо не потпиша дека историчари од странство треба да ги пишуваат нашите учебници по историја, па Заев почнува да изгледа како нов Ванчо Михајлов.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11172
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ВМРО -НП НА ЉУБЧО ГЕОРГИЕВСКИ КЕ ГИ ПОДДРЖИ КАНДИДАТИТЕ НА СДСМ ЗА ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ 2017 Г  Empty Re: ВМРО -НП НА ЉУБЧО ГЕОРГИЕВСКИ КЕ ГИ ПОДДРЖИ КАНДИДАТИТЕ НА СДСМ ЗА ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ 2017 Г

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот