Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Георгиевски: Кога јас бев ВМРО, Иванов беше СДСМ

4 posters

Go down

Георгиевски: Кога јас бев ВМРО, Иванов беше СДСМ Empty Георгиевски: Кога јас бев ВМРО, Иванов беше СДСМ

Пишување by defo Вто Мај 16 2017, 23:51Љупчо ненадмашен како секогаш, реален.......И она што ме фрапира без тефтер пред него, без бубица во уше.
Битни точки од неговото интервју:
-Иванов доаѓа од таму, каде што сега плука....Бивши СОРОС работник, дел од СДСМ, кои сменал од икс ипсилон дрес...значи не е „патриот“ како што се прикажува
- Крсте Мукоски и Сашо Василески не се ВМРО, тие се ДПМНЕ-овци пребегани од СДСМ и СПМ
-Паметна работа:
Гошев пет години му беше гувернер на Груевски во НРБМ, Тито Петковски прво се нафати да го поразиме Груевски, потоа не предаде, Стојан Андов кој отиде во коалиција со Груевски, многу новинари кои го фалеа и колку е мудра и визионерска политиката на ВМРО-ДПМНЕ. Има многу учесници во градењето на овој систем. Јас си земам дел од својата вина, но не сум главниот играч за тоа бидејќи тука имаше многу луѓе кои многу повеќе му помогнаа на Груевски да опстои на власт отколку што помогнал Георгиевски. Јас сум единствениот премиер за кој нема никаков кривичен и истражен акт, што доволно зборува за паѓање на приказните кои сме ги слушале во тоа време. Можам да ви кажам дека има стотици бизнисмени кои во нашите 4 години работеа. Разговарајте со нив, да ви кажат дали некој како Влада тогаш ги терал на сила, да даваат корупција, како работеле во тие 4 години, како работеле пред и после мојата Влада. Македонската политика е полна со лицемерие. Секоја политика носи одредени бенефиции, но тоа не значи дека ако прави бизнис дека е нелегален бизнис.

За она во црвено 102,5% се слагам......


За популизмот се слагам исто.

И најбитното
Меѓутоа, јас како политичар не гледам дека нешто посебно, доколку постои таква идеја на голема Албанија, дека нешто посебно ВМРО-ДПМНЕ ја заштитил Македонија. Прво, ако ги гледаме членовите на „Тиранска платформа“, тогаш забележуваме дека има Уставен суд на Република Македонија, кој се уште е под контрола на ВМРО-ДПМНЕ за да СДСМ, ДУИ и БЕСА да не носат закони кои ќе бидат неуставни
defo
defo

Број на мислења : 3303
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Георгиевски: Кога јас бев ВМРО, Иванов беше СДСМ Empty Re: Георгиевски: Кога јас бев ВМРО, Иванов беше СДСМ

Пишување by трендафил Сре Мај 17 2017, 08:10

Ако некој некогаш бил „предавник“ не значи дека сега не може да биде патриот и обратно, ако бил предавник дека не може да стане патриот и да се искупи за гревовите доколку ги има од минатото. Сорос не почна како непријателска организација кон Република Македонија. Дали тоа беше ЕПП или има промена на политиката кон нашата земја е сосема друго прашање. Во меѓувреме се смени, на пример, македонската политика. Се откажавме од  спремност за секаква промена на името и од откажување од античкото минато. Од земја со пад на БДП станавме земја со меѓу најголемите покачувања  во Европа.
Има промена и кај Љубчо Георгиевски. Сега е и официјално живее во Бугарија како нивни државјанин. Требаше ли да стане странец за да ја добие вашата поддршка. И поддршката на поддржувачите на платформата на Еди Рама што треба да ја спроведе Зоран Заев.
Гледам лидерот на ВМРО од минатото се јавува со свое мислење. Поранешниот лидер на СДСМ го нема.
Ако добро го разбирам Георгиевски, кога тој бил ВМРО Иванов бил СДСМ, а сега кога Иванов е ВМРО Георгиевски е СДСМ. Промена има и кај едниот и кај другиот.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10631
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Георгиевски: Кога јас бев ВМРО, Иванов беше СДСМ Empty Re: Георгиевски: Кога јас бев ВМРО, Иванов беше СДСМ

Пишување by osa Пон Мај 22 2017, 00:54

kolku mnogu si glup .....kaj te prochitav bre trendo ,se ispovrativ .....a ubavo te zaobikoluvam ...
p.s. ete kolku e DPMNE patriotska koga celata partija e sostavena od izbrkani sdsmovci ,izbrkani alternativci na tupurko ......i slichni zbirshtini ....toa sakashe da ti kaze LJubcho ,ama kaj moesh da go razberesh ti bez mozok .....


Последната промена е направена од osa на Нед Мар 04 2018, 09:07. Мислењето е променето 1 пати

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16274
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Георгиевски: Кога јас бев ВМРО, Иванов беше СДСМ Empty Re: Георгиевски: Кога јас бев ВМРО, Иванов беше СДСМ

Пишување by трендафил Пон Мај 22 2017, 08:12

Знам дека мислиш дека жителите на Арачиново повеќе ја сакаат Македонија од мене.  Таму нели победи СДСМ со 2.052 гласа пред ДУИ со 1.456 повеќе ја сакаат Македонија од мене, но и таму ВМРО-ДПМНЕ доби 15 гласа, а коалицијата на Љубчо Георгиевски, Павле Трајанов и Стојанче Ангелов доби само 1. Во Арачиново вашата, да не кажам тиранска коалиција доби 5.313 гласа, а нејзинете противници само 17. Покрај спомнатите 15 гласа на ВМРО-ДПМНЕ и Левица има 2 гласа. Во вашето Арачиново во централниот дел на општината е извршен на некој начин геноцид врз неалбанците кои се 91% во општината. Неалбанци, најповеќе Македонци, околу 8% има само во граничните делови на општината. Вие Љубчо не го сакавте додека беше Македонец и живееше во Македонија. Го засакавте откако си замина од татковината и замина во новата татковина - Бугарија. Веројатно сакате да ви фати таму врски ако се исполни тоа што некои го предвидуваат, дека работите на поделба на Македонија помеѓу Албанија и Бугарија. Што би одело тешко затоа што за Скопје или Охрид на пример, заинтересирани се и вљубениците во голема Албанија и тие на голема, санстефанска Бугарија. Бугарија има аспирации кон Албанија, односно кон деловите во кои има Македонци кои ги смета за Бугари, Мала Преспа, Голо Брдо и Гора.
Ти препорачувам да ги заборавиш фашистичките манири и сите што не мислат како тебе да би сметаш за будали, но тоа е твој проблем. Секој си го носи својот крст, нели? Според резултатите од изборите што ги наведов горе, претпоставувам дека мислиш дека во Арачиново живеат најумните луѓе на светот. Се генијалец до генијалец.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10631
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Георгиевски: Кога јас бев ВМРО, Иванов беше СДСМ Empty Re: Георгиевски: Кога јас бев ВМРО, Иванов беше СДСМ

Пишување by osa Сре Jул 26 2017, 22:48

плусинфо :Георгиевски за Договорот со Бугарија: Бел бумбар за Заев и два црни за ДПМНЕ
Одлично балканско позиционирање на Македонија, оценува Љубчо Георгиевски.
prochitajte na

http://plusinfo.mk/vest/121658/georgievski-za-dogovorot-so-bugarija-bel-bumbar-za-zaev-i-dva-crni-za-dpmne

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16274
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Георгиевски: Кога јас бев ВМРО, Иванов беше СДСМ Empty Re: Георгиевски: Кога јас бев ВМРО, Иванов беше СДСМ

Пишување by трендафил Чет Jул 27 2017, 23:37

Како бугарски државјанин и жител Георгиевски си ја брани својата држава. За да смета дека бугарската држава му ги ограничува етничките права треба да се смета себе си за Македонец. Такво чувство кај него очигледно нема. Малку и за тоа црвеното на почетокот на темата, со кое Дефо 102,5% се согласува. Георгиевски изјавува Гошев пет години му беше гувернер на Груевски во НРБМ, Тито Петковски прво се нафати да го поразиме Груевски, потоа не предаде, Стојан Андов кој отиде во коалиција со Груевски, многу новинари кои го фалеа и колку е мудра и визионерска политиката на ВМРО-ДПМНЕ. Има многу учесници во градењето на овој систем. Кои се тие ние за Георгиевски кои работеле против Груевски. Платениците ли на меѓународната банда што се самонарекува меѓународна заедница и што го постави Заев за вазал во Македонија? Треба ли да верувам дека Тито и Груевски присилно создавале македонска нација, а бандата на Георгиевски, Заев и останати платеници ќе не ослободи. Овој договор има битни разлики во однос на декларацијата. Во него е на пример напишано дека заедничка комисија ќе одлучува што ќе пишува во македонските учебници, но не и во  бугарските, што ја доведува Македонија во подредена состојба.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10631
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Георгиевски: Кога јас бев ВМРО, Иванов беше СДСМ Empty Re: Георгиевски: Кога јас бев ВМРО, Иванов беше СДСМ

Пишување by osa Саб Мар 03 2018, 22:46

shto pa ti sega barashod tamu od kaj shto te isfrlile na kloci...Георгиевски за Фактор магазин: Раководството на ВМРО-ДПМНЕ треба да излезе од матрицата на претходниците
03.03.2018 | 17:24МакедонијаПрочитано: 1994
Љубчо Георгиевски во интервју за утрешното издание на Фактор магазин не исклучува можна соработка со ВМРО ДПМНЕ, но велат дека раководството треба да излезе од десет годишната матрица што ја остави претходното водство на партијата.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16274
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Георгиевски: Кога јас бев ВМРО, Иванов беше СДСМ Empty Re: Георгиевски: Кога јас бев ВМРО, Иванов беше СДСМ

Пишување by osa Нед Мар 04 2018, 09:00

zarem pak ke se vratish .....taman ubavo si se "rehabilitira" kako predsedatel na narodna partija.....i posle ovoj bil od ovie ,ovoj bil od onie ....ti od koi si ? nishto nemash zaednichko so dpmne kakvo shto e .

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16274
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Георгиевски: Кога јас бев ВМРО, Иванов беше СДСМ Empty Re: Георгиевски: Кога јас бев ВМРО, Иванов беше СДСМ

Пишување by OPOZICIONER Нед Мар 04 2018, 20:05

ajde i ova da go vidime ,pa da prajme muabet
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 940
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Георгиевски: Кога јас бев ВМРО, Иванов беше СДСМ Empty Re: Георгиевски: Кога јас бев ВМРО, Иванов беше СДСМ

Пишување by osa Нед Мар 04 2018, 21:34

cel den se spremav da te gledam i ne uspeav ...pa duri ni na internet nemozam da te najdam ....aj ako ima nekoj moznost neka go postira

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16274
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Георгиевски: Кога јас бев ВМРО, Иванов беше СДСМ Empty Re: Георгиевски: Кога јас бев ВМРО, Иванов беше СДСМ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот