Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ

+5
хан Ацо
Hamad bim Khalifa
трендафил
defo
osa
9 posters

Страна 1 of 5 1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ Empty ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ

Пишување by osa Сре Фед 17 2016, 20:11

ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ Aivo_orav-1_3
Уште два дена остануваат  четирите политички партии да ги договорат и спроведат трите услови  од Договорот од Пржино што ги поставија Европската Унија и САД.  Потоа амбасадите  ќе ја соопштат оценката  до каде прочистување на Избирачкиот список, реформите во  медиумите и одвојување на партијата од државата.  Амбасадорите Орав и Бејли денеска имаа средба со членовите на Државната Изборна комисија. Им кажале дека се уште ги проверуваат базите на податоци од десет институции и дури за пет дена ќе почнат да го тестираат системот за вкрстување на податоците , а дури потоа ќе излезат на проверки на терен. Двајцата амбасадори присуствуваат и на преговорите за медиумите

-На 19 февруари ние ќе ја презентираме нашата оценка. Она што е важно во моментов, ништо не е подготвено. Се уште немаме оценка. Може да оди во еден или друг правец, се е во рацете на партиите, рече Аиво Орав, амбасадор на ЕУ.
Оценката ќе ја дадат странските дипломати, но партиите ќе одлучат кога ќе се одржат изборите. Но никој не сака да толкува што ќе се случи доколку нивниот извештај е негативен и нема услови да се одржат на 24 април

-Од една страна, да, 24 април е во Договорот од Пржино како датум за предвремени избори. Но од друга страна, имаше многу одложувања во спроведувањето на Договорот од Пржино, така што сите се во право, смета Орав.

Евроамбасадорот Орав претпазлив како секогаш и со оглед дека партиите постигнуваа договоор во последен момент, вели дека можеби се уште има време да се завршат работите. Во овој Извештај нема да има оценка на меѓународната набљудувачка мисија ОДИХР. Од седиштето на мисијата во Прага велат дека тие првата оценка ја даваат кога ќе почне кампањата и го набљудуваат само изборниот процес кој се уште не е започнат. Евроамбасадорот Орав потсети дека Македонија ја чека уште една оценка за спроведување на итните реформи од Извештајот на Прибе по што Европската Унија ќе одлучува за условената препорака.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16274
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ Empty Re: ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ

Пишување by osa Сре Фед 17 2016, 20:17

и сега што да се каже ...пак ке биде пу пу пу неважи...значи ке има одложување на датумот за избори ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16274
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ Empty Re: ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ

Пишување by osa Сре Фед 17 2016, 20:29

ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ 35442F16F54FA94E9CE713564AC93314
Ни ДИК денеска не можеше да им го гарантира на Орав и Бејли прочистувањето на списокот до дадениот рок
„Зошто денес да дадеме оцена за нешто што треба на 19 февруари“, беше денешното објаснување на амбасадорот Аиво Орав за конфузијата што се создаде околу тоа дали ќе има избори на 24 април, ќе дојде ли Хан или не, и ќе има ли средба со политичките лидери во Брисел или во Скопје.

„Најпрво, ние се' уште не знаеме дали процената ќе биде позитивна или негативна, така што не можам да коментирам што ќе се случи наредно. Од политичките партии ќе зависи како ќе продолжат доколку извештајот биде позитивен или негативен“, одговори Орав на дилемата што ако ЕУ и САД речат дека нема услови, а владејачките партии сепак решат да одат сами на избори на 24 април. Според него, во моментов процената не е направена, а до петок, кога ќе ја објават, таа може да отиде во секаков правец.

„На 19 февруари, в петок, ќе ја претставиме нашата процена. Сега во моментов немаме ништо, ништо се' уште не е подготвено. Може да се движи во кој и да е правец, се' е во надлежност на партиите. Сакам да нагласам дека извештајот на Прибе и ургентните реформски приоритети се многу битни, но во оваа етапа ние нема да ги вклучиме во нашата оцена. Сега ќе оценуваме само дали земјата е подготвена за изборите на 24 април. Процесот со извештајот на Прибе ќе продолжи и натаму, поради препораката на Европската комисија. Затоа, по изборите ќе излеземе со извештај за напредокот според извештајот на Прибе и итните реформски приоритети“, најави Орав.

Тој не можеше да потврди дека еврокомесарот Хан ќе дојде во Скопје, а најавувајќи ја новата рунда преговори за медиумите за попладнето, изрази надеж дека „можеби се' уште може да се постигне нешто“. За разлика од преговарачот Питер Ванхауте, кој преку „Твитер“ дава оцена за преговорите, а утрово порача дека „ситуацијата е безнадежна“ и дека „се' уште има долг пат да се изоди“, Орав го впери прстот само во одложувањата.

„Да, во договорот од Пржино како датум за избори стоеше 24 април. Да, имаше многу одлагања во имплементацијата на договореното, поточно имаше некои неочекувани развојни елементи“, посочи тој, додавајќи дека сега ќе ја проценуваат ситуацијата во три области, при што ги наброја прочистувањето на избирачкиот список и опременоста на ДИК, балансираното известување на медиумите и поделбата меѓу партијата и државата, заедно со притисоците и вознемирувањата.

Како ќе реагираат владејачките партии ако САД и ЕУ речат дека за избори нема услови, според вицепремиерот Фатмир Бесими тоа е хипотетичко прашање околу кое не сака да шпекулира. Според него, тоа што треба да се направи е да се испочитува целосно политичкиот договор и Македонија да спроведе слободни избори, може потоа да се фокусира на реформите и да си обезбеди економски просперитет и перспектива во евроинтеграцијата.

Како подготовка за оцената Орав и амбасадорот на САД, Џес Бејли, денеска ја посетија Државната изборна комисија каде што, како што известија, зборувале за подготовката на изборите. Идејата, очигледно, е зад оцената да не стојат само САД и ЕУ, туку и институциите кои се повикани да кажат дали се исполнети условите, како ДИК, ОБСЕ , ОДИХР и медиумските здруженија. Сите најави досега водат кон тоа дека одлуката за датумот ќе им биде препуштена на партиите тука, а тие како меѓународен фактор ќе пресудат само дали има услови за избори или не. Пораката на Хан, неофицијално, и натаму е дека кредибилноста на процесот е поважна од датумот, што кажано на друг начин значи дека не вреди датумот ако не е кредибилен процесот. Уште повеќе што вчера на средбата во ДИК, Бејли и Орав не добиле гаранции дека прочистувањето на избирачкиот список може да се заврши до посакуваниот рок. Според ДИК, се' уште не може да се каже кога ќе биде завршено тоа бидејќи има многу ризици што не можат да се предвидат. Тие вчера, исто така, демантирале дека почнало вкрстувањето на податоците земени од десетте државни институции, бидејќи се' уште се прочистуваат и се усогласуваат базите. А, ако изборите се одржат на 24 април, списокот треба да биде ставен на увид најдоцна на 5 март, што значи дека дотогаш треба да заврши вкрстеното споредување на податоците, теренската проверка на спорните, како и бришењето за оние за кои ќе се утврди дека не треба да се на списокот.

Статијата е прочитана 489 пати.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16274
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ Empty Re: ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ

Пишување by osa Сре Фед 17 2016, 20:34

и сега како ке се појавите пред граганите и како ке им објасните дека само ГИ КЛЕВЕТЕВТЕ И ГИ НАВРЕДУВАВТЕ ЧЛЕНОВИТЕ ОД СДСМ ВЕЛЕЈКИ ИМ ДЕКА БЕГААТ ОД ИЗБОРИ а еве сега се гледа од овие изјави дека впрочем СДСМ точно кажуваа дека нема услови за да се одржат изборите на 24 април ...
значи да заклучам СДСМ СЕКОГАШ ЈА КАЖУВА ВИСТИНАТА ЗА СЕ ,ПА И ЗА ДАТУМОТ ЗА ИЗБОРИТЕ ДЕКА НЕМОЖЕ ДА БИДЕ 24 АПРИЛ

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16274
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ Empty Re: ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ

Пишување by defo Сре Фед 17 2016, 21:10

ОСА, врхушките во ДПМНЕ, ќе продолжат тоа да си го мелат, и ќе попуштат и ќе продолжат да го верглаат тоа, чадорот, прокиснал, закиснал.....итн итн....

Од друга страна, ОСА, што мислиш, дали може ДПМНЕ да изведе суицидна акција и да организира избори на 24 април без опозиција, без благосолов на ЕУ???? Со други зборови да го фрли како употребена тоалетна хартија, Пржинскиот договор???

Јас мислам дека може и око нема да им трепне.
defo
defo

Број на мислења : 3303
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ Empty Re: ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ

Пишување by osa Сре Фед 17 2016, 21:40

pa vidi defo jas mislam deka poveke verojatno e da se otkazat od izbori i da prodolzat da si "uzivaat "kako vlast i toa celi dve godini bez oko da im trepne ,i duri posle dve godini da se odi na REDOVNI IZBORI ...ova go zagovarashe i tetka stefka ,neznam dali se sekavash.....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16274
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ Empty Re: ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ

Пишување by defo Сре Фед 17 2016, 21:48

Може и тоа не викам не....Инаку се сеќавам што кажа Стефче-Гревче......Е сега битно е што би значело за нас „обичните“ граѓани тоа..дали повеќе и повеќе ќе се стегне ремчето, дали постои можнист од „квази“ одмазди..пример Заев, Жерновски, Катица, Шилегов..да завршат во затвор??? Дали ЕУ, на некој начин ќе не казни, времено ќе ни врати визи??? Дали ќе сопре кредитирањето на државава, и во такви услови ќе се створи хаос во неможност да се сервисираат основните социјални обврски кон граѓаните??? Дали на сметка на тоа, фирмите ке се најдат во понезавидна состојба од сега?????
Најлошото од се кој ќе ја понесе одговорноста за несакани и недолжни жртви во такви услови????

_________________
Се има свој почеток и крај. Крајот зависи од тоа измеѓу.
defo
defo

Број на мислења : 3303
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ Empty Re: ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ

Пишување by osa Сре Фед 17 2016, 22:15

kako i do sega ,taka i od sega odgovornost nikoj nema da ponese....eve eden odvraten apsurd koj samo kratko ke go spomnam tuka (na temata Titanik poopshirno )vfidi ovie lopovite kolku mnogu UKRADOA i nikoj ne e vo pritvor ....a vo zatvor veke lezat luge so montirani politichki sluchai i toa za suma od 100 iljadi evra ...
ova go imashe i na K-15 vo edna epizoda kaj shto eden go zatvoraat za tegla ajvar ,a drugiot za ukradeni milioni nitu go apsat tuku mu se izvinuvaat za toa shto go "maltretiraat "...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16274
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ Empty Re: ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ

Пишување by трендафил Чет Фед 18 2016, 06:39

Не е прашањето дали треба на 24 април да има избори доколку така одлучи мнозинството пратеници, туку дали ќе се дозволи диктатура односно опозицијата со помош на странци да наметне свое мислење спротивно на волјата на мнозинството. Наметнувањето на волјата на мнозинството е демократија. Кога ќе се наметне волјата на малцинството (опозицијата) диктатура.
Не знам со какво право ЕУ и САД смеат да поставуваат услови во Македонија. Ние не сме под нивно ропство. И како може некој Македонец да се радува и да посакува нешто такво. Вас не ви пречеше кога странци (сорос и амбасади) финансираат пари во македонските медиуми. И сите до еден пропагираат дека треба да ја свиткаме кичмата пред Грција. Ви пречи кога Македонија инвестира во борба против странската пропаганда. Владата се рекламираше на сите релевантни медиуми. И на тие што ја подржуваат опозицијата. Странците не подржале ниту еден новинар што е против промена на името.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10631
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ Empty Re: ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ

Пишување by Гостин Чет Фед 18 2016, 17:38

Koga han ja iskluchuvashe opozicijata od izbori ubavo ti doagjashe Trendafile...E pa sega koga go primivte morkovot primete go i stapot...

ЕУ и САД утре ќе порачаат дека нема услови за кредибилни и фер избори на 24 април

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ Empty Re: ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ

Пишување by трендафил Чет Фед 18 2016, 19:50

Ако ДИК не е способен да ги спроведе изборите и ако МВР не е способно да асистира, треба да си поднесат оставка. Собраниското мнозинство да формира влада според волјата на мнозинството и да се формира нова изборна комисија способна да организира фер и демократски избори.
Ајде да прашам зошто Шилегов избега од дебата со Стевче Јакимовски синојка на Нова ТВ. ЛИНК

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10631
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ Empty Re: ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ

Пишување by defo Чет Фед 18 2016, 21:05

трендафил напиша:
Ајде да прашам зошто Шилегов избега од дебата со Стевче Јакимовски синојка на Нова ТВ. ЛИНК
Абе делми Стефче беше, лопов, нечовек, се...како сега наеднаш ти стана мил. Јас признавам се огрешив за човеков, едно време мислев дека може да биде и лидер на СДСМ, ама сум се заебал.
Друго серриозно треба некој да оди со него на дебата, поготово некој од СДСМ.
defo
defo

Број на мислења : 3303
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ Empty Re: ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ

Пишување by трендафил Пет Фед 19 2016, 15:36

Не знам дали е за смеење или за плачење кога идиоти што немаат никакво право да одлучуваат за датумот на избори и за било што друго што се случува во Македонија наводно ја оценуваат демократијата во Македонија, а се први што ја оневозможуваат. И секогаш на штета на Македонија и Македонците. Така беше и во 90-тите години од минатиот век и трае уште во случајот со Грција, во 2001 по нападите од Косово со Албанците, сега со соросоидите и бомбашот самоубиец Зоран Заев.
Во секој случај ако ДИк не е способна да го провери списокот и да организира демократски избори, треба да си замине. Тоа важи и за наводниот министер за внатрешни работи. Колку што гледам по повеќемесечна заедничка работа на Спасовски и Јанева, под сомнеж се ставени само 1.400 гласа. Што за изборна победа од 200 илјади разлика е многу. А сите сме свесни дека се работи за 1.400 Македонци по род и македонски државјани кои имаат право на глас. Дури ни сите од нив не гласале.
Каква е таа демократија што се обидуваат да ја воведат ЕУ и САД со помош на домашни предавници. Треба ли да станеме нова Украина или Либија за да бидат задоволни Милчин, Заев и нивните следбеници. Патем Хан никогаш не ја исклучуваше опозицијата од избори. Само го почитуваше правото на мнозинството да одлучува. Што на друг начин се вика демократија. А кога одлучува малцинството (опозицијата е опозиција затоа што ги загубила изборите) имаме диктатура. Се лажат сите што мислат дека ќе успеат во Македонија да воведат диктатура. Дека нема да има избори, на пример, а Оливер Спасовски ќе биде вечен министер за внатрешни работи, а Катица Јанева вечна специјална обвинителка, а премиерот да не биде премиер. Не ми е јасно како тоа на минатите избори можеше некој да гласа два пати ако ДИК работел добро, а на секое изборно место имаше најмалку два члена на СДСМ, еден во комисијата, другиот набљудувач, кога ни беа шкртани ноктите. Со мастило кое не се губеше додека не ти порасне ноктот доволна за да го одсечеш тој дел.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10631
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ Empty Re: ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ

Пишување by Гостин Пет Фед 19 2016, 17:56

A bre ajde, pa neli ti beshe toj shto svrshuvashe koga korumpiranipot Han ja iskluchuvashe opozicijata od izborite vo intervjuata za bugarskite mediumi...Sega kogha SAD i EU im gi istegnaa ushite i na tvojot pastir i na korumpiraniot evrobirokrat druga pesna peesh...Do koga bre so dvojni arshini, licemeri nizaedni...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ Empty Re: ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ

Пишување by Гостин Пет Фед 19 2016, 18:44

Трендафиле тролу дпмне-овски, утре ќе ви биде соопштено дека избори на 24 април нема. Фамилијата нема да се осмели ниту да помисли за избори кои нема да бидат меѓународно признаени затоа што тоа значи само едно. Прогласување на званична диктетура ви Македонија. А со европските диктатори се знае како се постапува Трендафиле. Грујошеску ќе падне побргу од метеор и ќе заврши таму каде што посакуваа два милиони македонци. Во Идризово. Не дека и така нема да го сместиме таму, но барем ќе биде само криминалец а не и меѓународен злосторник.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ Empty Re: ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ

Пишување by Hamad bim Khalifa Пет Фед 19 2016, 18:53Trendolakis, namesto da mrsish muda, pogledaj go filmov! Ako ne go razberesh pogledaj go nekolku pati. Posebno obrati vnimanie okolu 10, 20 i ...minuta. Malku e dolg ama badijaldzii ste pa ke si najdete vreme...
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ Empty Re: ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ

Пишување by Гостин Пет Фед 19 2016, 19:00

Што е со вас двајцата, го плашите Трендо? ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ Happy-smiley21

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ Empty Re: ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ

Пишување by Hamad bim Khalifa Пет Фед 19 2016, 19:06

Ako saka barem malku da nauci nesto treba da gleda i nesto drugo a ne samo toa sto mu serviraat od kaj dimovski. Bashka, dovolno e samo da go sporeduva negoviot "mali diktator" so likot od dokumentarecot pa barem nekoj raboti ke mu se razjasnat! Ama ako reshil covek da izigrava vol cel zivot ....neka mu e, slama ke ima....barem uste izvesen period!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ Empty Re: ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ

Пишување by Гостин Пет Фед 19 2016, 19:11

Калифу, Тренфдафил е зачинот на тоа што го сервираат од кај Димовски. Единствено што не знаеме е дали го плаќаат од пост, од збор или од метар (твоја идеја). ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ Happy-smiley21 ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ Happy-smiley21

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ Empty Re: ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ

Пишување by Гостин Пет Фед 19 2016, 19:57

samo vie hrabrete se komunjari. Utre koga ke vi kazat deka izborite se na 24 april ke placete kako mali deca.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ Empty Re: ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ

Пишување by Hamad bim Khalifa Пет Фед 19 2016, 20:02

Da ne voskresnal Firi?
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ Empty Re: ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ

Пишување by defo Пет Фед 19 2016, 20:42

delmol напиша:samo vie hrabrete se komunjari. Utre koga ke vi kazat deka izborite se na 24 april ke placete kako mali deca.

Нека се бе...пишав кој ќе биде исходот од тaкви избори Very Happy
defo
defo

Број на мислења : 3303
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ Empty Re: ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ

Пишување by трендафил Пет Фед 19 2016, 21:53

mumley напиша:Трендафиле тролу дпмне-овски, утре ќе ви биде соопштено дека избори на 24 април нема. Фамилијата нема да се осмели ниту да помисли за избори кои нема да бидат меѓународно признаени затоа што тоа значи само едно. Прогласување на званична диктетура ви Македонија. А со европските диктатори се знае како се постапува Трендафиле. Грујошеску ќе падне побргу од метеор и ќе заврши таму каде што посакуваа два милиони македонци. Во Идризово. Не дека и така нема да го сместиме таму, но барем ќе биде само криминалец а не и меѓународен злосторник.
Ако добро се надевам ти се радуваш ако некои странци се однесуваат како окупатори на Македонија. Кога сме кај филмот прв човек на Гестапо во Македонија е Оливер Спасовски. Бидејќи не сум психијатар нема да дискутирам многу на оваа тема. Само ќе прашам нели секој диктатор има свој прв човек на полицијата. А Оливер сигурно не е човек на Груевски. Да ви напишам и дека за да се бори човек за слобода, не треба никој да го плаќа. Дали вас ве плаќаат што ни пропагирате дека странски амбасадори треба да одлучуваат кога ќе има избори. Бидејќиу предавниците обично се плаќаат од странци. Да не фрлите и вие боеви отрови за да го обвините Груевски. Како што направија тие како вас во Сирија во обид да издејствуваат бомбардирање на својата татковина.
Ајде да се обидам да дискутирам сериозно. Колку време според вас треба за да успеат ДИК и МВР, со кои вие раководите, да ги исполнат вашите (со тоа и нивни) услови. Треба ли Оливер Спасовски да биде доживотен министер за внатрешни. Како што еден бравар беше доживотен претседател во минатиот век.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10631
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ Empty Re: ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ

Пишување by Гостин Пет Фед 19 2016, 23:45

трендафил напиша:
Бидејќиу предавниците обично се плаќаат од странци. Да не фрлите и вие боеви отрови за да го обвините Груевски.

Tochno Trendafile...Isto kako shto tvojot pastir go Plakjaat od Atina a negoviot uchka partner od Prishtina...ne sme nie tolku nechesni da frlame boevi otrovi Trendafile, ama zatoa vie ste dovolno podli da uvezuvate teroristi koi ubija osummina i ranija trieset pripadnici na bezbednosnite sili samo za da ostanete na vlast...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ Empty Re: ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ

Пишување by хан Ацо Саб Фед 20 2016, 06:19

Како ќе има прочистување на списокот кога нема попис?
хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Вратете се на почетокот Go down

ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ Empty Re: ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 5 1, 2, 3, 4, 5  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот