Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Локални избори

+11
трендафил
TRAJCHE
Bosonoga
osa
zozoti
alienmk
Nebula
Albatros
PRVOBOREC
defo
misterija
15 posters

Страна 1 of 8 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

Локални избори Empty Локални избори

Пишување by трендафил Вто Aвг 10 2021, 09:18

Владата реши да сервисира два од трите противпожарни авиони, според изјавата на вториот премиер Груби. Таман ќе бидат готови во време на предизборната кампања иако за авоо година нема да бидат потребни за гасење пожари. Во врска со цената, како што е нормално климатизери да бидат поскапи во лето, така и противпожарните средства се поскапи ви сезона на пожари.

Oткако половина Македонија изгоре, власта ќе ги сервисира само два од трите канадери, иако и тоа им било скапо - Република (republika.mk)

Еден ден пред распишувањето на избори донесеена е одлука за поткуп на вработените во министерствата. Ќе добијат по 9.000 денари.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11172
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори Empty Re: Локални избори

Пишување by misterija Вто Aвг 10 2021, 20:15

трендафил напиша:Владата реши да сервисира два од трите противпожарни авиони, според изјавата на вториот премиер Груби. Таман ќе бидат готови во време на предизборната кампања иако за авоо година нема да бидат потребни за гасење пожари. Во врска со цената, како што е нормално климатизери да бидат поскапи во лето, така и противпожарните средства се поскапи ви сезона на пожари.

Oткако половина Македонија изгоре, власта ќе ги сервисира само два од трите канадери, иако и тоа им било скапо - Република (republika.mk)

Еден ден пред распишувањето на избори донесеена е одлука за поткуп на вработените во министерствата. Ќе добијат по 9.000 денари.

Od kade ti e informacijata deka ke dobijat vrabotenite vo ministerstvata po 9000 Den.?
Treba vo bolnicite da se zgolemat platite, ama ne poradi izborite tuku poradi novioiv bran od kovid zarazeni.
misterija
misterija

Број на мислења : 468
Join date : 2016-12-30

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори Empty Re: Локални избори

Пишување by defo Сре Aвг 11 2021, 14:52

Остави го така му доаѓаат депешеа, со депешеава, поголеми им се шансите по катастрофално да изгубат. Е вчера спукале вест, дека Стефан Богоев ќе го руши Борис Трајковски.....Очај ги фаќа.
defo
defo

Број на мислења : 3476
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори Empty Re: Локални избори

Пишување by трендафил Сре Aвг 11 2021, 15:55

Изгледа дека следите погрешни медиуми. Се работи за одлука на влада од 5 август, на што реагираше и првата антикорупционерка Ивановска. Негде после 31 секунда од видеото.


_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11172
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори Empty Re: Локални избори

Пишување by трендафил Сре Aвг 11 2021, 18:09

Реакција од опозицијата има денес

Стоилковски: Режимот спроведува класична системска корупција за над 20 илјади буџетари! – Kurir.mk

И од СОНК зошто вработените во образованието, науката и културата не се на листата на добитници на наши паро.

СОНК: Разочарани сме од двојните аршини на државата, за сите има бонуси освен за оние кои најмногу работеа - Expres.mk

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11172
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори Empty Re: Локални избори

Пишување by defo Сре Aвг 11 2021, 21:17

Тие од СОНК се скинаа од работа...не паламуди......Локални избори E8h0VTrWYAIWOFV?format=jpg&name=medium

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3476
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори Empty Re: Локални избори

Пишување by трендафил Чет Aвг 12 2021, 09:21

Истото прашање може да се постави за сите што ќе добијат бонус, освен за медицинарите, група полицајци и војници и можеби уште некој. ИСто како за пожарите. Треба да се наградат тое што ги гасат, а да се казнат тие што не им овозможија основни услови за тоа. Во секој случај ако за работа во минатата година или пред неколку месеци се наградува пред избори, работата е секогаш сомнителна. Дали се работи за корупција или намерата е чесна. Зошто одлуката не беше донесена веднаш или по изборите?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11172
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори Empty Re: Локални избори

Пишување by PRVOBOREC Чет Aвг 12 2021, 16:17

Добар ден небањати. Ви посакувам уште многу вакви катастрофи.

Локални избори Img_1090

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2458
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори Empty Re: Локални избори

Пишување by трендафил Пет Aвг 13 2021, 19:01

Не посакувај на друг нешто што не сакаш да ти се случи на тебе.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11172
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори Empty Re: Локални избори

Пишување by трендафил Нед Aвг 15 2021, 22:10

Заев може да очекува помош од странските разузнувачки служби на изборите, затоа што прифати странски бегалци (од Авганистан) во Македонија. До сега освен земјите од т.н. Голема Албанија ( Косово, Акбанија и т.н. Северна Македонија) тоа го има сѕорено уште Канада, Во превод, ќе има контингенти од албански гласови, затоа што канаѓани кај нас нема, За следните избори че гласаат и Авганистанците предавници што беа дел од марионетската власт, Што би рекле предавници.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11172
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори Empty Re: Локални избори

Пишување by defo Саб Aвг 21 2021, 14:11

Весковски од СДСМ против Зафироски во Карпош, извиси Стефан Богоев. Воедно им ја честитам уште од сега победата на ДПМНЕ, и секако погребот на општина Карпош и најубавата населба во Скопје Влае.
defo
defo

Број на мислења : 3476
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори Empty Re: Локални избори

Пишување by Albatros Саб Aвг 21 2021, 19:48

Ako e ova tocno togas se pridruzuvam na cestitkite.

Albatros

Број на мислења : 822
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори Empty Re: Локални избори

Пишување by трендафил Нед Aвг 22 2021, 21:56

Интересна презентација на Шилегов што веројатно смета дека не е предвремено почнување на изборната кампања. На паркингот пред Борис Трајковски ги донесе сите 132 возила купени во неговиот мандат. Вклучувајќи ги и триесетте нови автобуси на ЈСП. Ако тоа се правеше порано ВМРО можеше да донесе 300 автобуси. Иако и градеше. На пример Градската куќа што Шилегов ја продаде за 12 милиона евра како екстра приход на градот. Парите отидоа за партиски вработувања изгледа затоа што и со тој екстра приход градот сега направи помалку отколку претходно кога се трошеше за тоа што сега се продаде.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11172
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори Empty Re: Локални избори

Пишување by Nebula Нед Aвг 22 2021, 23:50

Sto bilo toa vo Stip denes? Ili blesite zabelezuvaat predvremeno pocnuvanje kampanja samo kade sto im odgovara?

https://kurir.mk/makedonija/vesti/vo-zivo-vmro-dpmne-vecherva-vo-shtip/

Nebula

Број на мислења : 951
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори Empty Re: Локални избори

Пишување by defo Пон Aвг 23 2021, 09:42

Локални избори E9at5710

браво за Саша Богдановиќ,  покажа  како се прави улица по пропис, да можеш пешки по тротоар со дете во количка, предходно беше паркинг. Да нема паркинзи, ама кога купувате стан купете и паркинг, да неоправдано се скапи „паркинг местата", неоправдано, ама тоа треба некако да се регулира.
И секако животот во строг Центар, тоа за мене се пдоразбира во Скопје пример од Рузвелтова до Нова Железничка, секако е лукзус,  е сакааме да еба*ме ем да не ни влезе.
defo
defo

Број на мислења : 3476
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори Empty Re: Локални избори

Пишување by трендафил Пон Aвг 23 2021, 09:56

Наполно се согласувам дека никаде во светот нема паркирање во строгиот центар на градот. Некаде воопшто не е дозволено возење со автомобили освен за посебни служби со дозвола. 

Уште малку за фалбата на Шилегов со носење на сите возила за ЈСП и комуналните претпријатија во неговиот мандат. Змачи ли тоа дека ЈСП може да функционира и без автобусите, кои сите до еден беа донесени на предизборната манифестација на кандидатот на СДСМ и ДУИ, затоа што градскиот сообраќај си функционираше нормално и без нив. Дали возачите на возилата кои како манекени беа ангажирани на манифестацијата и потрошеното за гориво, миење и амортизација ќе ги платат граѓаните на Скопје или СДСМ и ДУИ? Зошто Шилегов не кажа дека најголем број од возилата се купени на кредит (Задолженоста на сите јавни претпријатија во мандатот на Петре е околу 10 милиона евра) и уште еднаш, Шилегов не одговори повторно каде се 12те милиони евра добиени за Градската куќа (возобновениот Офицерски дом) што се градеше во времето на ВМРО.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11172
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори Empty Re: Локални избори

Пишување by defo Пон Aвг 23 2021, 10:51

Спорниот нацрт за општина Карпош некој архитект инфо подетално да даде, ама реално не партиски што се може да никне и каде има луфта за криминал?

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3476
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори Empty Re: Локални избори

Пишување by defo Пон Aвг 23 2021, 14:23

ОХРИД ПРЕД СЕ: Не сме за УНЕСКО по секоја цена !
обид во Охрид да се соберат гласови на социјо економска плешка.......мафнете го УНЕСКО, пуштете багери и слично и нека се гради....ова е се психијатриски случаеви бе....

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3476
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори Empty Re: Локални избори

Пишување by трендафил Пон Aвг 23 2021, 15:53

defo напиша:Спорниот нацрт за општина Карпош некој архитект инфо подетално да даде, ама реално не партиски што се може да никне и каде има луфта за криминал?
Колку што слушам се работи за улица поради која треба да се сруши терасата на покриениот базен и картинг патеката, а меѓу новата улица и Илинденска да има стамбени згради. Имиња нема да споменувам.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11172
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори Empty Re: Локални избори

Пишување by defo Пон Aвг 23 2021, 16:03

трендафил напиша:
defo напиша:Спорниот нацрт за општина Карпош некој архитект инфо подетално да даде, ама реално не партиски што се може да никне и каде има луфта за криминал?
Колку што слушам се работи за улица поради која треба да се сруши терасата на покриениот базен и картинг патеката, а меѓу новата улица и Илинденска да има стамбени згради. Имиња нема да споменувам.

Абе и јас тоа ве слушнав. Ама некој да го објасни планови и дали е вистина тоа шо го трубите.


Не ви е срам бе она во тетово шо го напрајвте???
defo
defo

Број на мислења : 3476
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори Empty Re: Локални избори

Пишување by трендафил Вто Aвг 24 2021, 18:55

Последна информација што ја имам е дека Свето Пивара влегува во градежниот бизнис на посочената локација.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11172
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори Empty Re: Локални избори

Пишување by defo Сре Aвг 25 2021, 22:04

Даниел од Сојуз на Стопонски комори, ќерка на ортак на Ванчо Чифлиганец. Доаѓа од градежниот бизнис, нека не ве лаже невиното лице, ова невино лице ќе му ебе матер на Скопје ако стане градоначалник. Затоа сите сложно да го подржиме г-нот  Петре Шилегов?
defo
defo

Број на мислења : 3476
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори Empty Re: Локални избори

Пишување by defo Чет Aвг 26 2021, 02:35

Богоев во царина, Марин клоци......за Марин ми е мило, за Богоев, иако (од лични причини најмногу), го критикував и напаѓав ипак не беше најлошиот градоначалник. Со новиов кажав погоре господ напомош. Мили ми е шо марин јаде клоца, најмногу му замерувам за зградата кај мајчин дом.
А за Кисела вода, СДСМ кого ќе го кандидира се знае?
defo
defo

Број на мислења : 3476
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори Empty Re: Локални избори

Пишување by трендафил Саб Aвг 28 2021, 12:36

Ќе боде интересно барем во првиот круг со релативно големиот број на независни кандидати, иако мислам дека на крај секој ќе си се врати за вториот круг во своето јато. Да не кажам во својата мафија. Во партиите имаме два пристапа. Едниот лидерот да предложи кандидати на највисокото тело во партијата, а ова да ги прифати  и највисокото тело да го овласти лидерот да определи кандидат. Што би рекле демократија на многу високо ниво.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11172
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори Empty Re: Локални избори

Пишување by defo Пон Aвг 30 2021, 11:17

Локални избори 241023453_10157768473911706_5187533826456997712_n.jpg?_nc_cat=100&ccb=1-5&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=J3eNPdWVGh0AX9O00b3&_nc_oc=AQmYBGpNNjzo1yO6MJ5N1GMTO0kg_9XG4oxoGUihwp7geVJb01D8xCz1ESTyN-6g91M&tn=MPhO9tlFukC7jzQd&_nc_ht=scontent.fskp2-1


Еве под притисок е мењаваат работи, кај шо ја запалија другачињана на Стефчо Подржикоњ(Азманов) институтот за градежништво, било планирано индивидуално домување, сега е парк. Браво и секоја чест на советниците од коалицијата на СДСМ и Стефан Богоев. СДСМ вакви кадри ти требаат.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3476
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори Empty Re: Локални избори

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 8 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот