Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Локални избори

+11
трендафил
TRAJCHE
Bosonoga
osa
zozoti
alienmk
Nebula
Albatros
PRVOBOREC
defo
misterija
15 posters

Страна 5 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

Локални избори - Page 5 Empty Re: Локални избори

Пишување by трендафил Саб Окт 16 2021, 17:09

Во изборен молк не смее да се рекламира некоја партија. Доволни се останатите 360 и кусур денови во годината. Затоа нема да ги коментирам напишаните постови иако немам ништо против спомнатата партија.

Во с. Лескоец, охридско, денес се асвалтираат улици, што исто така не би смеело да се прави во време на изборен молк.

(Видео) Митовски: Се пpekршува изборниот молк во Охрид, cпpoтивно на законот се асфалтираат улици ден пред изборите | iNFOMAX.mk

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11003
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори - Page 5 Empty Re: Локални избори

Пишување by defo Саб Окт 16 2021, 18:49

трендафил напиша:Во изборен молк не смее да се рекламира некоја партија. Доволни се останатите 360 и кусур денови во годината. Затоа нема да ги коментирам напишаните постови иако немам ништо против спомнатата партија.

Во с. Лескоец, охридско, денес се асвалтираат улици, што исто така не би смеело да се прави во време на изборен молк.

(Видео) Митовски: Се пpekршува изборниот молк во Охрид, cпpoтивно на законот се асфалтираат улици ден пред изборите | iNFOMAX.mk

Уште читаш вакви сумљиви портали.
defo
defo

Број на мислења : 3416
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори - Page 5 Empty Re: Локални избори

Пишување by трендафил Саб Окт 16 2021, 19:21


_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11003
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори - Page 5 Empty Re: Локални избори

Пишување by PRVOBOREC Нед Окт 17 2021, 10:44

Небањатите набавиле фалш апарати за отисоци за да можат да плачат дека изборите се фалсификувани. Ете зошто ги мразат афганистанците.

ШЕФОТ НА АВГАНИСТАНСКАТА ИЗБОРНА КОМИСИЈА ЈА ПРЕДУПРЕДИЛ МАКЕДОНИЈА ЗА КОНФУЗИЈАТА СО АПАРАТИТЕ ЗА ОТПЕЧАТОЦИ ОД ПРСТИ

За еден од подизведувачите, „Велт“ пишува дека основачот во минатото се сметал за добро поврзан со долгогодишната владејачка партија ВМРО-ДПМНЕ.

„Член на оваа партија бил директно поврзан со тендерот, а нејзиниот партиски шеф лично го бранеше“, се вели во текстот.

https://sdk.mk/index.php/makedonija/avganistanskata-vlada-ja-predupredila-makedonija-za-aparatite-za-otpechatotsi-od-prsti-na-dermalog/

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2438
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори - Page 5 Empty Re: Локални избори

Пишување by Nebula Нед Окт 17 2021, 12:28


Nebula

Број на мислења : 948
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори - Page 5 Empty Re: Локални избори

Пишување by трендафил Нед Окт 17 2021, 16:47

Дали пријавата е лажна или интервенцијата од амбасадата спречила да дојде до насилство (иако реално има уште време тоа евентуално да се случи) ќе дознаеме кога ќе имаме сознание како тоа од кабел во присуство на луѓе дојде до катастрофалниот пожар во Тетово.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11003
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори - Page 5 Empty Re: Локални избори

Пишување by трендафил Нед Окт 17 2021, 18:47


_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11003
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори - Page 5 Empty Re: Локални избори

Пишување by трендафил Нед Окт 17 2021, 19:31

Денес имаше локални избори и на Косово, па многу гласачи од Македонија со двојно државјанство  одеа да гласаат таму.

ХАОС НА ГРАНИЧНИОТ ПРЕМИН БЛАЦЕ Од Македонија одат на гласање и на изборите на Косово – plusinfo.mk

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11003
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори - Page 5 Empty Re: Локални избори

Пишување by трендафил Нед Окт 17 2021, 23:44

Изгледа дека политичката карта на Македонија станува помалку северна.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11003
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори - Page 5 Empty Re: Локални избори

Пишување by zozoti Пон Окт 18 2021, 00:07

Si se zaebal. Micko i vmro go priznavaat prespanskiot isto kako i ramkovniot. Samo eden lider i edna partija jasno se sprotivstavija na prespanskiot, Apasiev i Levica.

zozoti

Број на мислења : 350
Join date : 2018-11-22

defo likes this post

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори - Page 5 Empty Re: Локални избори

Пишување by defo Пон Окт 18 2021, 08:31

Трендо Македонија станува  Вукојебина, во која криминалец си го раскажува  својот криминал  во 3 лице,  мислам на Антонио Милошески и уцените  од РЕК шо ги кажуваше, за гласање во  Могила  и Новаци.

Е сега после  пратената порака до СДСМ,  мислам дека треба да му се покаже на ДПМНЕ дека уште  им е рано да се вратат на власт Very Happy.  Јас иако гласав во прв круг за Бени, сега со две раце за Шилегов, Скопје несмее да добие градска „мајка", мора да е татко.


П.С Да СДСМ не чини, ама да гласаш за Левица и ДПМНЕ треба да си оксиморон.
defo
defo

Број на мислења : 3416
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори - Page 5 Empty Re: Локални избори

Пишување by трендафил Пон Окт 18 2021, 09:24

Јас не гласав во прв круг, а колку што гледам Шилегов најголема разлика има во Сарај, Шуто Оризари, Чаир и помала во Центар. Резултатите не се официјални. За жал кај нас ни на локални избори не се гласа локално, бидејќи на политиката гледаме како на секс. Ако една иста работа ти ја прави некој што го сакаш мислиш дека тоа е врв на љубов, љ ако го мразиш силување. 
Интересен е резултатот за советот на град Скопје. Во секој случај гласањето покажа дека СДСМ и ДУИ немаат апсолутна поддршка од народот како што се однесуваа. Дека Македонците не сакаат да станат Бугари и дека не се насилно македонизирани туку си биле Македонци од секогаш, дека некој треба да одговара за тоа што не се уште сервисирани ниту се знае кога ќе се сервисираат протовпожарните авиони, дека освен кабелот некој човек треба да има одговорност ( не мора да биде кривична) за пожарот во Тетово, дека судството мора да се одлепи од власта и да не набројувам. На локално ниво треба да се средат многу работи. Нема да ги среди ни новата власт, но постои надеж дека ќе бидат подобри затоа што постои казна. Максим Димитриевски е типичен пример дека северна ни е наметната со сила. Се надевам дека хибридниот режим на Заев разбра дека не е вечен и дека нема да се обиде со изборна кражба да го поправа резултатот.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11003
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори - Page 5 Empty Re: Локални избори

Пишување by Albatros Пон Окт 18 2021, 09:44

Vo vtor krug se glasa za gradonacalnici i tie rezultati ke bidat zbir od prenesuvanjeto na glasovite. Spored najrelevantniot reper a toa se sovetnickite listi, vmro uspea da go mobilizira celokupnoto clenstvo. Levica e moralniot pobednik bez ogled na nivnite radikalni stavovi. Sdsm ja izgubi poddrskata od neopredelenite i nivnata strategija na igranje na kartata EU namesto na borba protiv korupcijata i kriminalot se pokaza pogresna. Niskata izleznost ostava prostor za tvrdenje deka mnozinstvoto dragani ne prepoznaa kvalitetna ponuda.

Albatros

Број на мислења : 821
Join date : 2018-08-08

defo likes this post

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори - Page 5 Empty Re: Локални избори

Пишување by defo Пон Окт 18 2021, 11:26

Тоа со Левица ме плаши, мразам фолиранти, и екстремни партии. Овие се  најопасни, јавно  декларирана левица, со крајно десничарски манири.
defo
defo

Број на мислења : 3416
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори - Page 5 Empty Re: Локални избори

Пишување by Albatros Пон Окт 18 2021, 11:52

Trendot na zajaknuvanje na radikalnata desnica e na nivo na Evropa, ne samo kaj nas. Razlikata e sto radikalnite desnicari na zemjite clenki na EU mozat da si dozvolat ekstremizam. Ovde duri koga  vmro  se osvesti i pocna da se odnesuva razumno bez zestoka nacionalisticka retorika go podobri rejtingot. Poddrskata za EU e seuste dovolno silna i resursite na krajnodesnicarskite sili vo Makedonija se ograniceni. Sepak postoi opcijata da vlijaat na opstata politicka slika. Kaj nas, stom Levica dostigne odredeno vlijanie ke mora da igra racionalno sto veke i go pravi. Apasiev veke najavuva formiranje nova vlada sto realno i moze da se sluci ako se zeme vo predvid faktot deka kaj nas pratenici pa duri i celi partii se kupuvaat i prodavaat za licni interesi.

Albatros

Број на мислења : 821
Join date : 2018-08-08

defo likes this post

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори - Page 5 Empty Re: Локални избори

Пишување by трендафил Пон Окт 18 2021, 21:34

Ако некој се бори за зачувување на човековите права, а во Македонија најповеќе се загрозени човековите права на Македонците, посебно на тие на кои идендитетот им е врзан за се македонско од праисторијата до денес е борец за човекови права. Националист е човек што ја сака својата нација. Како што сите повеќе го сакаат семејството. Со милиони евра на Сорос преку домашните предавници некој сака да ни утуви во глава дека шовинизам е ако си го браниш идентитетот. Ниту збор за тие што се обидуваат да ни го избришат, а тоа се во моментов Бугарите, претходно Грците, а сето тоа со помош на евроатлантската меѓународна банда. Во секоја понижена земја и кај секој понижен народ, а Македонците се понижени од страна на големите западни земји во континуитет од осамостојувањето до денес кога тогаш ќе дојде радикална политичка опција. Радикализмот е сосема сеедно кое име го носи. Националсоцијалистите на Хитлер по името се лева партија. Како такви и почнале.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11003
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори - Page 5 Empty Re: Локални избори

Пишување by трендафил Саб Окт 23 2021, 18:11

Според ветувањата на кандидатите за градоначалници колку дрва ќе засадат годишно, сите ќе мора да заминеме во странство бидејќи ќе нема место за нас. Македонија ќе стане густа шума.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11003
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори - Page 5 Empty Re: Локални избори

Пишување by EVITA Сре Окт 27 2021, 14:25


_________________
Стево Пендаровски , претседател на сите граѓани

EVITA

Број на мислења : 269
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори - Page 5 Empty Re: Локални избори

Пишување by Nebula Сре Окт 27 2021, 16:21

A kolku davaci na potkup od site partii ne se otkrieni i protiv niv nema krivicni prijavi?

Nebula

Број на мислења : 948
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори - Page 5 Empty Re: Локални избори

Пишување by трендафил Сре Окт 27 2021, 16:30

И сега кој ќе ја процесира кривичната пријава во Радовиш. Дали обвинителката што порано го малтретираше новинерот Кежаровски, а денес бизнисменот Камчев?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11003
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори - Page 5 Empty Re: Локални избори

Пишување by Nebula Сре Окт 27 2021, 16:44

Kamcev e kriminalen tranziciski profiter. Samo za blesavite partiski botovi procesuiranje na kriminalot e maltretiranje.

Nebula

Број на мислења : 948
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори - Page 5 Empty Re: Локални избори

Пишување by трендафил Сре Окт 27 2021, 16:48

Не тврдам дека не е така, но тоа треба да се утврди во фер судење, а не со криминални методи. 
Имаш ли коментар за односот на Лиле Стефанова, обвинителката што го гони Камчев кон новинарот Кежаровски?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11003
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори - Page 5 Empty Re: Локални избори

Пишување by Nebula Сре Окт 27 2021, 16:53

Kezarovski ne e tema na razgovor tuku kriminalecot Kamcev. Kako i da e sekogas go ima Strazbur ama nesto slabo se povikuvaat negovite advokati na sudot za covekovi prava. Plakaat propadnati evropski politikanti i lazni stranski blogcinja da plasiraat lagi za nekakva tortura.

Nebula

Број на мислења : 948
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори - Page 5 Empty Re: Локални избори

Пишување by трендафил Сре Окт 27 2021, 17:49

Темата е локални избори и јас пишувам дека намам доверба во актуелното МВР и обвинителство. Како пример за успешна работа ти го наведе случајот на Камчев, а јас не мислам така и како пример ги земав случаите на една од обвинителките лојални на власта.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11003
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори - Page 5 Empty Re: Локални избори

Пишување by PRVOBOREC Сре Окт 27 2021, 18:53

Очајно небањати, очајно лажете.

Локални избори - Page 5 Img_1104

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2438
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори - Page 5 Empty Re: Локални избори

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 5 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот