Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Локални избори

+11
трендафил
TRAJCHE
Bosonoga
osa
zozoti
alienmk
Nebula
Albatros
PRVOBOREC
defo
misterija
15 posters

Страна 6 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

Локални избори - Page 6 Empty Re: Локални избори

Пишување by трендафил Сре Окт 27 2021, 21:01

Влатко не тврди дека Ана рекла дека нема да препорача нејзините гласачи да не гласаат за Шилегов, туку дека не рекла дека ќе му ги даде гласовите како што се надева СДСМ.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11003
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори - Page 6 Empty Re: Локални избори

Пишување by Nebula Сре Окт 27 2021, 21:05

Sdsm nema nikakva izjava za tie glasovi pa tvojot obid da manipuliras so "nadeva" e botovski blesav. Vmro plasirase lazna vest deka Ana povikala da se glasa protiv Silegov. A Gorcev laze i toa e ocigledno.

Nebula

Број на мислења : 948
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори - Page 6 Empty Re: Локални избори

Пишување by трендафил Сре Окт 27 2021, 21:13

Не си го слушал Заев на Сител пред некој ден кога изјави дека ги очекува гласовите од коалиционите партнери во власта. Од една зелена партија (мислам во еколошки, а не во верски смисол како кога станува збор за ДУИ) не се очекува да дирижира со гласањето.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11003
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори - Page 6 Empty Re: Локални избори

Пишување by Nebula Сре Окт 27 2021, 21:16

I vmro i sdsm gi ocekuvaat glasovite na partiite sto se vo koalicija. Toa ne e nisto novo. Ana bese nezavisna i tuka e lagata na Gorcev a i tvojot obid da relativiziras so "nadeva". Taa jasno se ograduva od laznite vesti plasirani od vmro deka povikala da se glasa protiv Silegov.

Nebula

Број на мислења : 948
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори - Page 6 Empty Re: Локални избори

Пишување by трендафил Сре Окт 27 2021, 21:38

ВМРО не е во коалиција со Левица, па сепак оваа партија ги повикува своите гласачи да гласаат за најголемата партија во Македонија. Нормално е било која демократска партија да биде против хибриден режим.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11003
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори - Page 6 Empty Re: Локални избори

Пишување by Nebula Сре Окт 27 2021, 22:08

No ne e normalno da lazes deka nekoj povikal na glasanje protiv eden od kandidatite iako toj ne go napravil toa.

Nebula

Број на мислења : 948
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори - Page 6 Empty Re: Локални избори

Пишување by defo Чет Окт 28 2021, 10:18

Не се мачи, само фејкњуз се и налетуваат на SEIR постови, ко бумбар на шофершајвна.

_________________
Да ја подржуваш Русија е исто како да ја подржуваш Бугарија во спорот со нас.
defo
defo

Број на мислења : 3417
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори - Page 6 Empty Re: Локални избори

Пишување by трендафил Чет Окт 28 2021, 17:31

Левица е и дел од коалицијата што има мнозинство во советот ма град Скопје. Интересно е што во Скопје ДУИ за прв пат е опозициона партија.
Мислењето на Левица е дека во моментов најважно е да се сруши заевизмот.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11003
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори - Page 6 Empty Re: Локални избори

Пишување by трендафил Чет Окт 28 2021, 18:31

СДСМ печати и дели плакати со црна пропаганда против Данела со логото на Левица. Изгледа дека очајот кај амнестираниот криминалец Заев е многу голем штом се одлучува на потег невиден до сега на македонската политичка сцена.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11003
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори - Page 6 Empty Re: Локални избори

Пишување by defo Пет Окт 29 2021, 09:00


_________________
Да ја подржуваш Русија е исто како да ја подржуваш Бугарија во спорот со нас.
defo
defo

Број на мислења : 3417
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори - Page 6 Empty Re: Локални избори

Пишување by OPOZICIONER Пет Окт 29 2021, 11:44

Neka razmislat sega neutralnite sto ne gi interesira politika. Dali navistina sakaat pak da go ziveat dpmneizmot. I dali go kaznuvaat SDSM ili sebe i svoite semejstva.
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 955
Join date : 2016-11-25

defo likes this post

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори - Page 6 Empty Re: Локални избори

Пишување by defo Пет Окт 29 2021, 14:07

Јас имав некој став, ама самите ме демантираа. Мислев дека треба да се покажат заби, ама не било време. Мора да ја стаблизираме топката, инаку ќе ни ебат матер. Онајшто си замина во гепек, ќе се врати на црвен тепих.

_________________
Да ја подржуваш Русија е исто како да ја подржуваш Бугарија во спорот со нас.
defo
defo

Број на мислења : 3417
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори - Page 6 Empty Re: Локални избори

Пишување by трендафил Пет Окт 29 2021, 17:31

И порано пишував дека не е добро кога на некого му се загрозуваат човековите права, на пример правото за именување на државата како колективно право. Такви работи нормални луѓе прават со консензус, а не со купување и уцена на пратеници. Уште полошо е загрозувањето на идентитетот. До сега се притиска на повеќе од 90% од мојот личен идентитет. Сето тоа доведува до тоа некој овие избори (иако се локални) да ги смета за револуција, а во револуција секогаш страдаат ситните риби. Крупните бегаат на време доколку и самите не веруваат дека се Богови, односно максимално загазиле во диктатурата. Во секој случај Заев успеа до тој степен да не подели и скара, што сешто може да се случува, не дај Боже.
Лично не верувам многу кога пратеници изнесуваат некое обвинение, посебно кога тоа го прават пратеници  од власта во име на државните органи. Пратениците се амнестирани и можат да „лаат“ колку што сакаат.
Во моментов колку што гледам изјавата на брат му на Заев, Бојко Борисов, дека децата на лидерот на СДСМ и премиер во заминување учат во Бугарија, ниту ја злоупотребува опозицијата, ниту Заев чувствува потреба да ја демантира ако е лажна.. Истата ја даде по разговорот со „загрозените“ Бугари од Македонија. Луѓе што никој не ги чепка, а цело време серат и со тоа срање го загрозуваат мојот идентитет и идентитетот на мнозинството во Македонија.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11003
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори - Page 6 Empty Re: Локални избори

Пишување by PRVOBOREC Пет Окт 29 2021, 18:32

Ајдее уште еден оди во ќорка.

На 28.10.2021 во ОВР Кочани било пријавено дека Д.С.(53) од Кочани на повеќе лица им дал по 1500 денари за тие да гласаат во вториот круг на локалните избори за кандидат за градоначалник, информираат од полицијата. Според нашите извори од истрагата, биле купувани гласови за кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ во овој град.

https://centar.mk/blog/2021/10/29/baral-da-glasaat-za-vmro-dpmne-potkupuvach-priveden-zatoa-shto-kupuval-glasovi-za-1500-denari-vo-kochani/

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2438
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори - Page 6 Empty Re: Локални избори

Пишување by PRVOBOREC Саб Окт 30 2021, 16:21


_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2438
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори - Page 6 Empty Re: Локални избори

Пишување by трендафил Саб Окт 30 2021, 20:11


_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11003
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори - Page 6 Empty Re: Локални избори

Пишување by трендафил Саб Окт 30 2021, 21:09


_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11003
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори - Page 6 Empty Re: Локални избори

Пишување by SHARENI Саб Окт 30 2021, 21:25

Lazenje na golemo od nimfomaks. Gi napadnale, gi kidnapirale, uste da pisele vo Gvantanamo gi odnele i gi macele. Izgleda dpmneovci se ocajni stom potkupuvaat i lazat deka SDSM go pravi toa.
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 842
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори - Page 6 Empty Re: Локални избори

Пишување by трендафил Нед Окт 31 2021, 08:07


_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11003
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори - Page 6 Empty Re: Локални избори

Пишување by трендафил Нед Окт 31 2021, 08:13

Сега за почетокот на изборите. Повторно има проблеми, сега помалку, со фингерпринтовите, но гласањето се одвива. Дали гласачите, претежно Роми ќе ги добиваат личните карти што им се одземени ќе им бидат враќани заедно со ливче на кое е заокружен кандидат и како тоа ќе делува на изборите, ќе видиме на крај на денот.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11003
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори - Page 6 Empty Re: Локални избори

Пишување by трендафил Нед Окт 31 2021, 12:39


_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11003
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори - Page 6 Empty Re: Локални избори

Пишување by трендафил Нед Окт 31 2021, 13:29


_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11003
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори - Page 6 Empty Re: Локални избори

Пишување by трендафил Нед Окт 31 2021, 15:53


_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11003
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори - Page 6 Empty Re: Локални избори

Пишување by трендафил Нед Окт 31 2021, 17:20


_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11003
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори - Page 6 Empty Re: Локални избори

Пишување by трендафил Нед Окт 31 2021, 20:01


_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11003
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори - Page 6 Empty Re: Локални избори

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 6 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот