Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Локални избори

+11
трендафил
TRAJCHE
Bosonoga
osa
zozoti
alienmk
Nebula
Albatros
PRVOBOREC
defo
misterija
15 posters

Страна 4 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

Локални избори - Page 4 Empty Re: Локални избори

Пишување by трендафил Саб Окт 09 2021, 12:14

Велосипедисти минуваат и по Јадранската магистрала затоа што нема велосипедска патека помеѓу Бутел очо Визбегово до пред мостот кај Александар Палас.

Еве едно чудно користење на постер на кандидат за градоначалник од партијата со број 12.

Линк до ТВИТЕР

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори - Page 4 Empty Re: Локални избори

Пишување by Bosonoga Саб Окт 09 2021, 17:22

Eve vi go i odgovorot crepovi.

Локални избори - Page 4 Img_2145
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 980
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори - Page 4 Empty Re: Локални избори

Пишување by трендафил Нед Окт 10 2021, 15:43

Ако МВР го најде според тие што веруваат дека лидерот им е црпнат „глумецот“ работата ќе биде расчистена. Ако не го најде секој нормален ќе верува дека власта не сака да го најде шмркачот. Во случајов е скоро невозможно да се работи на снимка од странство, затоа што таму тешко се наоѓаат постери на македонскиот хибриден режим.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори - Page 4 Empty Re: Локални избори

Пишување by трендафил Пон Окт 11 2021, 11:15

За мераклии на анкети еве уште една објавена денеска.

Нова анкета на ИПСОС: ВМРО ДПМНЕ со убедлива предност пред СДСМ – Фокус (fokus.mk)

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори - Page 4 Empty Re: Локални избори

Пишување by Albatros Пон Окт 11 2021, 21:18

Nezdravi se site. Ednata besplaten prevoz za site, drugiov za penzioneri, kako da imame neograniceni resursi. A najnezdravi ke da se tie sto ke gi glasaat Silegov i Danela.

https://frontline.mk/2021/10/11/shilegov-na-avi-besplaten-aven-gradski-prevoz-za-penzionerite-vo-skop-e/

Albatros

Број на мислења : 822
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори - Page 4 Empty Re: Локални избори

Пишување by трендафил Пон Окт 11 2021, 22:15


_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори - Page 4 Empty Re: Локални избори

Пишување by defo Вто Окт 12 2021, 10:23

Ленин Јованоски, управител на слобода превоз, приватните превозници во Скопје, вика ќе ја подржеле Даниелчето......Истите тие превозници ни Ленин не го подржуваат не Даниелче. Тој може подршка лично да и даде, можда во замена да узурпира уше некој метар паркинг со неговиот кафич.  
Линк до видеото, каде превозниците го подржуваат квалитетно Ленин
(незнам зошто видеово од Алсат кога ке го ставам во youtube tag го блокира)
defo
defo

Број на мислења : 3457
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори - Page 4 Empty Re: Локални избори

Пишување by TRAJCHE Вто Окт 12 2021, 11:06

Stanca dpmne lazni anketi vo pusta nadez deka ke vlijaat na javnoto mislenje a so toa i na rezultatite.
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 679
Join date : 2016-11-20

defo likes this post

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори - Page 4 Empty Re: Локални избори

Пишување by defo Вто Окт 12 2021, 15:39

Како бе на анкети на ДПМНЕ тепа ДПМНЕ, СДСМ-СДСМ,дури и Камиказа, кај Ефтов, беше убеден дека тој ке влезе во 2 круг. Без разлика за мојот став за него како особа, не политичка фигура, ќе имаше поголема шанса со било кој друг да излезе во кампања сем Левица.
defo
defo

Број на мислења : 3457
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори - Page 4 Empty Re: Локални избори

Пишување by defo Сре Окт 13 2021, 08:54

Слушам муабети Битола слабо стои ДПМНЕ, со брат му на Коњаноски, дезертиран епидемиолог, дури и дел од ДПМНЕ-овците работат контра него.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3457
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори - Page 4 Empty Re: Локални избори

Пишување by PRVOBOREC Сре Окт 13 2021, 15:33

Еве по нешто и за добар ден небањати.

Компании на Данела Арсовска не плаќале струја, направиле долг од 54.000 евра, документи откриваат голем скандал за кандидатката на Груевски

https://www.brif.mk/kompanii-na-danela-arsovska-ne-plakale-struja-napravile-dolg-od-54-000-evra-dokumenti-otkrivaat-golem-skandal-za-kandidatkata-na-gruevski/

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2450
Join date : 2016-11-25

defo likes this post

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори - Page 4 Empty Re: Локални избори

Пишување by defo Сре Окт 13 2021, 16:31

Овде има само еден пропуст, зошто МО, министерство за одбрана, мислам дека под нивно владение е објектов, зошто до сега не го раскинале договорот.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3457
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори - Page 4 Empty Re: Локални избори

Пишување by Albatros Сре Окт 13 2021, 18:06

Izvorot e mnogu malku relevanten, no dokolku e tocno ova e veke nezdravo.

https://maktel.mk/makedonija/shokantno-kandidatot-za-gradonachalnik-vo-dolneni-od-vmro-dpmne-lezhel-vo-zatvor-pretepal-nekogo-do-smrt/

Глигороски дел од казната ја лежел во затвор а остатокот го поминал во психијатриска установа поради психичко растројство.

Albatros

Број на мислења : 822
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори - Page 4 Empty Re: Локални избори

Пишување by трендафил Сре Окт 13 2021, 18:45

АРСОВСКА ЌЕ ГО ТУЖИ КАЕВСКИ ПОРАДИ БЕЗОБРАЗНА КОНСТРУКЦИЈА Ниту имам фирма, ниту имам долг за струја – plusinfo.mk

Договорот, се гледа на фотографијата на приложениот линк е со некоја Јовановска даниела (со и вп името, денот на потпишување на договорот е поправен рачно во 2002 година, октомври месец, а важи од 1 јануари (шест месеци порано.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори - Page 4 Empty Re: Локални избори

Пишување by Nebula Сре Окт 13 2021, 19:22

Jovanovska e direktorot. Ako sopstvenosta na firmata e na Arsovska, sigurno nema da tuzi tuku ova e samo predizborno rasfrlanje.

Nebula

Број на мислења : 951
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори - Page 4 Empty Re: Локални избори

Пишување by Nebula Сре Окт 13 2021, 19:26

Albatros напиша:Izvorot e mnogu malku relevanten, no dokolku e tocno ova e veke nezdravo.

https://maktel.mk/makedonija/shokantno-kandidatot-za-gradonachalnik-vo-dolneni-od-vmro-dpmne-lezhel-vo-zatvor-pretepal-nekogo-do-smrt/

Глигороски дел од казната ја лежел во затвор а остатокот го поминал во психијатриска установа поради психичко растројство.

Na maktel ne mu e mnogu za veruvanje. Zabegan e Sase. No ne e golemo iznenaduvanje i da e tocna informacijata. Kaj nas odamna vladee ludilo vo politikata.

Nebula

Број на мислења : 951
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори - Page 4 Empty Re: Локални избори

Пишување by defo Чет Окт 14 2021, 09:10

Локални избори - Page 4 Slika_31

Чеј мене ми е нејасно,председателка на Сојуз на стопански комори?  А не е во ниту една фирма  менаџер. Како знае со какви проблеми се соочува еден бизнисмен, менаџер.  Јако ја насанкаа СДСМ.
А колку  за комората сум пишел пред две години,  основана е од Венко Глигоров,  преставник  за  многу ИТ фирми во Македонија, нарочито од областа на hardware, Microsoft овластен дилер,  со неговата Login System. После  него беше Златко Калеников, иако по малце мутен тип, ама има бар успешен видлив бизнис, тоа е  Аутомотив Груп, преставништво за Renault групација во Македонија.  После него доаѓа оваа „конкубинава“, за која  едино што  се шпекулира е некоја поврзаност со урбаниве мафиози.
defo
defo

Број на мислења : 3457
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори - Page 4 Empty Re: Локални избори

Пишување by трендафил Чет Окт 14 2021, 20:00

Еве ја биографијата на Данела:

Данела Арсовска — Википедија (wikipedia.org)

ВМРО од своја страна тврди дека татко му на Заев е правосилно осуден за крадење струја и нема демант. Наводно каков татко таков син.

ТАТКО МУ НА ПРЕМИЕРОТ УКРАЛ НАД 15.000 КИЛОВАТИ СТРУЈА? Арсовски ја приложи кривичната пријава за Панче Заев – plusinfo.mk

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори - Page 4 Empty Re: Локални избори

Пишување by Nebula Чет Окт 14 2021, 21:25

Mominskoto prezime kako i e? Ili sega ke tvrdite deka nema ni soprug ni sin?

Nebula

Број на мислења : 951
Join date : 2018-08-04

defo likes this post

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори - Page 4 Empty Re: Локални избори

Пишување by defo Чет Окт 14 2021, 23:10

Џабе се мачиш ДПМНЕ до гроб.  Не сфаќаат ништо, и натаму ќе продолжат да живеат и да прават работи на сопстевнна штета, само  и  само некој нивни идол да е власт во државава.
defo
defo

Број на мислења : 3457
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори - Page 4 Empty Re: Локални избори

Пишување by defo Пет Окт 15 2021, 12:05

Убава поента на Бени, Шилеџево отвара изборен штаб спроти тарабите на црквата Св.Константин и Елена, човеков 4 години не успеа да гореши проблемов,исто со галиите. Да свесен сум Бени нема да стане градоначалник, ради глупоста  на народецов,да ако не е тој Шилегов сакам да е, ама сакам ради избор меѓу две зла, да го избереш помалото. Пошо колку толку ќе е поарен од Данелчево.
defo
defo

Број на мислења : 3457
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори - Page 4 Empty Re: Локални избори

Пишување by PRVOBOREC Саб Окт 16 2021, 12:23

Добар ден небањати, абе ви тргнало вака предизборно.

Локални избори - Page 4 Imgonl12
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2450
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори - Page 4 Empty Re: Локални избори

Пишување by трендафил Саб Окт 16 2021, 15:29

Локални избори - Page 4 Izbiracki_kutii_kumanovo_2-696x928

Ова е фотографија од Куманово. Се отвора гласачка кутија од тие што гласале денеска, а истата треба да остане запечатена до крајот на гласањето, до недела во 19 часот.
Во Прилеп полицијата има уапсено новинска екипа што снимала кршење на изборниот молк. По неколку часа, откако штабот е затворен, новинарите се ослободени,

(Видео) Еве зошто беше пpиведена екипата на Инфомакс во Прилеп – Кој се кpиеше во штабот на партијата од власта? | iNFOMAX.mk

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори - Page 4 Empty Re: Локални избори

Пишување by alienmk Саб Окт 16 2021, 15:55

Pocnaa koalicijata vmro sdsm so falsifikuvanje. Sepak Levica ke bide najdobitnata na ovie izbori.

alienmk

Број на мислења : 373
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори - Page 4 Empty Re: Локални избори

Пишување by Albatros Саб Окт 16 2021, 16:28

alienmk напиша:Sepak Levica ke bide najdobitnata na ovie izbori.

Verojatno, masoven del od vmro clenstvoto ke glasaat za niv. Sekoj rezultat nad glasovite sto gi dobija na poslednite lokalni ke bide uspeh.

Albatros

Број на мислења : 822
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори - Page 4 Empty Re: Локални избори

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 4 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот