Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Локални избори

+11
трендафил
TRAJCHE
Bosonoga
osa
zozoti
alienmk
Nebula
Albatros
PRVOBOREC
defo
misterija
15 posters

Страна 3 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

Локални избори - Page 3 Empty Re: Локални избори

Пишување by трендафил Саб Сеп 25 2021, 08:30

На локалните избори право на глас имаат 1.824.864 гласаќи. Каде се сега јадачите на фекалии на Заев и СОрос кои за помали бројки во времето на Груевски зборуваа за преголеми бројки. За мене и тогаш и сега бројката за земја од која има многу емигранти е нормална. Отчитувањето на отисок од прст ќе го доведе до минимум крадењето на гласови. Да потсетам дека актуелната власт ги користеше иселениците што по одењето воопшто не се вратиле во земјата за сопствено богатење. Со нивни податоци издаваше пасоши на криминалци од регионот и од светот.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11015
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори - Page 3 Empty Re: Локални избори

Пишување by трендафил Саб Сеп 25 2021, 13:26

Да не грешам душа, еве реакција на избирачкиот список од професорката Мирјана Најчевска.

Најчевска: Кои се овие 800.000 гласачи плус на избирачкиот список? - Expres.mk

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11015
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори - Page 3 Empty Re: Локални избори

Пишување by PRVOBOREC Саб Сеп 25 2021, 17:06


_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2439
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори - Page 3 Empty Re: Локални избори

Пишување by defo Вто Сеп 28 2021, 14:36


_________________
Да ја подржуваш Русија е исто како да ја подржуваш Бугарија во спорот со нас.
defo
defo

Број на мислења : 3425
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори - Page 3 Empty Re: Локални избори

Пишување by defo Сре Сеп 29 2021, 13:54

Локални избори - Page 3 Fay9ru10

Кај е мојот револт, и зошто на овие избори нема да го дадам гласот за СДСМ и ДПМНЕ, заради тоа што тие им овозможуваат се раком и шаком на своите членови и симпатизери за глас повеќе, а јас како „совесен“ граѓанин го јадам курот. Епа овие со дивоградбиве нека ве гласаат.

_________________
Да ја подржуваш Русија е исто како да ја подржуваш Бугарија во спорот со нас.
defo
defo

Број на мислења : 3425
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори - Page 3 Empty Re: Локални избори

Пишување by трендафил Сре Сеп 29 2021, 16:39На митинг во Скопје власта пука. Не верувам дека ќе има пријава затоа што на митингот е присутен и незнам веќе дали попретседателот или копретседателот на влада Артан Груби. Да не станеше пред извесно време ДУИ зелена партија ова не ќе беше интересна вест затоа што на партија прерасната од терористичка група ова е традиција. Но не знам дека на митинг на зелена партија е пукано од тие што митингуваат било каде на светот.

АПЛАУЗ И ПУКАЊЕ ОД ПИШТОЛ НА СОБИР НА ДУИ Меџити бурно поздравен од присутните (ВИДЕО) – plusinfo.mk

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11015
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори - Page 3 Empty Re: Локални избори

Пишување by трендафил Сре Сеп 29 2021, 17:04


_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11015
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори - Page 3 Empty Re: Локални избори

Пишување by defo Сре Сеп 29 2021, 22:33

Не гледав дебата на 24 вести, на кандидатите за Охрид, ама галиба онај на ТМОРО им ебал мајка вчерва и на двајцата, и на Костадина и на Пецета....
https://twitter.com/i/status/1443308961579601928

https://twitter.com/i/status/1443304556297965572

_________________
Да ја подржуваш Русија е исто како да ја подржуваш Бугарија во спорот со нас.
defo
defo

Број на мислења : 3425
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори - Page 3 Empty Re: Локални избори

Пишување by defo Сре Сеп 29 2021, 22:44

https://twitter.com/i/status/1443311711348563977
И уште едно видео, ес да типове луд, ама во право е.

_________________
Да ја подржуваш Русија е исто како да ја подржуваш Бугарија во спорот со нас.
defo
defo

Број на мислења : 3425
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори - Page 3 Empty Re: Локални избори

Пишување by defo Сре Сеп 29 2021, 22:57

Локални избори - Page 3 Slika_26
Е така, дур се смејме, Кирил Пецаков(еден од двата најсериозни претеденти за градоначалник на Охрид, од редовите на ДПНМЕ) ладно сака да им каже на верните членови дека ако стане градоначалник, ќе им ги легализира за соодветна замена нелегалните објекти

_________________
Да ја подржуваш Русија е исто како да ја подржуваш Бугарија во спорот со нас.
defo
defo

Број на мислења : 3425
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори - Page 3 Empty Re: Локални избори

Пишување by трендафил Саб Окт 02 2021, 14:17

Интересен детал од биографијата на кандидатот за градоначалник на општина Аеродром Александар Филиповски. Осуден е за насилство и нанесување тешки телесни повреди на една година затвор (условно) и 255.000 денари отштета на повредениот.
Дали овој стар грев граѓаните на општината ќе му го простат ќе покажат изборите.

МУ НАЈДОА СТАР „ГРЕВ“ НА КАНДИДАТОТ НА СДСМ ЗА АЕРОДРОМ Филиповски бил условно осуден за нанесување тешка телесна повреда – plusinfo.mk

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11015
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори - Page 3 Empty Re: Локални избори

Пишување by osa Саб Окт 02 2021, 22:44

ne razbiraat chipiranite nishto ..

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16415
Join date : 2015-01-11

defo likes this post

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори - Page 3 Empty Re: Локални избори

Пишување by Bosonoga Саб Окт 02 2021, 22:51

cvsto gazi SDSM kon sevkupna pobeda na lokalnite izbori ..bravo za niv
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 978
Join date : 2017-03-15

defo likes this post

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори - Page 3 Empty Re: Локални избори

Пишување by трендафил Нед Окт 03 2021, 16:36

Јас за Скопје гарантирам дека власта нема да го повтори резултатот од претходните избори. Кога сме кај глупавоста, ќе прашам дали не е глупаво кога некој зборува лошо за изолаторот стиропор ако е употребен од страна на државата во времето кога СДСМ беше во опозиција, а живее во куќа или зграда изолирана од стиропор.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11015
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори - Page 3 Empty Re: Локални избори

Пишување by трендафил Нед Окт 03 2021, 18:30СДСМ поставува огромни паноа (како да сме Северна Кореја, а не Македонија) на имот на сите граѓани на Македонија. Сигурно е дека нема да ни плати за користењето на нашиот имот.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11015
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори - Page 3 Empty Re: Локални избори

Пишување by трендафил Пон Окт 04 2021, 09:13

Фрлена бомба во дворот на кандидатот за советник од редовите на коалицијата на чело со СДСМ Габриел Бајрам, син на легендарниот пратеник Амди Бајрам. За потсетување, досегашниот градоначалник од СДСМ Курто Дудуш е и сега кандидат но без поддршка на својата партија.
ГАБРИЕЛ БАЈРАМ Е КАНДИДАТ НА ИЗБОРНА ЛИСТА На полноќ експлодирала бомба во неговиот двор – plusinfo.mk

Заев предвидува распад на коалицијата помеѓу ВМРО-ДПМНЕ и Алијанса и Алтернатива. Дали тоа значи дека предвидува нивна победа, па распад или распад на коалицијата СДСМ со ДУИ и нова коалиција СДСМ со Алијанса? Или Зајко мисли дека е магаре затоа што двете имаат долги уши, но загорава дека големината и целосна и на еден друг орган не им е иста. Повеќе станува работа за желба на црпнатиот што тешко дека ќе се исполни освен ако лидерот на СДСМ нема уште некој македонски интерес за продавање, иако во политиката е се можно. Алијанса се бори против ДУИ за да стане лидер на Албанците. Кај нас имаме двојна власт по етничка линија. Доколку опозицијата остане опозиција нормално е да соработува. Ако дојде на власт може да се растури само ако интересите се различни. Посебно ако едните сакаат да крадат од народот, а другите не. Кај нас до сега немало раскинување на коалиција од тие причини. За потсетување, повици за „Чиста Македонија“ што ги споменува премиерот имаше во време на неговиот сегашен партнер Љубчо Георгиевски. Пред да се дадат државјанства на десетици илјади Косовари. 

ЗАЕВ ОЧЕКУВА РАЗВОД НА БРАКОТ МЕЃУ ВМРО-ДПМНЕ И АЛИЈАНСА Не одат заедно „Чиста Македонија“ и „Македонци варвари“ – plusinfo.mk
_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11015
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори - Page 3 Empty Re: Локални избори

Пишување by defo Пон Окт 04 2021, 10:29

Скопје, град Скопје, конкретно измеѓу Данела и Шилегов, Шилегов ќе тепа, во 2 круг,  нормално. Е сега општините ќе е густо,  Центар, да СДСМ за градоначалник ќе нема мака, советници ќе е мака. Ѓорче ќе е СДСМ-оски, Карпош,  Аеродром ќе е борба...Гази Баба ќе е ДПМНЕ.
Охрид ќе е пата пата, поготово после циркузов со Вегета, тешко дека некој сем тврдокорното членство ќе излезе некој друг на гласање, под 20.000 гласа ќе паднат топтан двете партии а беа на 30-32.000
defo
defo

Број на мислења : 3425
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори - Page 3 Empty Re: Локални избори

Пишување by defo Сре Окт 06 2021, 11:50

Има начин и закон, ама демократски да се забранат партии налик Родина. Или во најмала рака нивниот кандидат за градоначалник на Скопје да биде однесен во соодветна установа.

_________________
Да ја подржуваш Русија е исто како да ја подржуваш Бугарија во спорот со нас.
defo
defo

Број на мислења : 3425
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори - Page 3 Empty Re: Локални избори

Пишување by трендафил Чет Окт 07 2021, 21:20

Кај нас премиер или претседател се вработуваат без лекарско уверение. Пред се за менталната состојба, бидејчи од нив се бара ум.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11015
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори - Page 3 Empty Re: Локални избори

Пишување by defo Пет Окт 08 2021, 08:45

трендафил напиша:Кај нас премиер или претседател се вработуваат без лекарско уверение. Пред се за менталната состојба, бидејчи од нив се бара ум.

Точно еве ти два примера:
Локални избори - Page 3 10
Локални избори - Page 3 Gruevs10
defo
defo

Број на мислења : 3425
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори - Page 3 Empty Re: Локални избори

Пишување by трендафил Пет Окт 08 2021, 09:19

Локални избори - Page 3 Zaev-car

Инаку не именував ниту еден политичар и напишаното се однесува на сите досегашни. Последниот има голема потреба од лажење.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11015
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори - Page 3 Empty Re: Локални избори

Пишување by трендафил Пет Окт 08 2021, 10:00

Локални избори - Page 3 Screenshot_1-1

Во Кисела Вода исекле дрва затоа што пречеле на билбордот на кандидатот и сегашен градоначалник од СДСМ.

(ВИДЕО) Во Кисела Вода се сечат дрва за да се гледа билбордот од градоначалникот Темелковски – Радио Лидер (lider.mk)

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11015
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори - Page 3 Empty Re: Локални избори

Пишување by alienmk Пет Окт 08 2021, 18:42

Kriminal od vmro i Danela uste nedojdeni na vlast. Zatoa i nema da dojdat. Levica ke im gi odnese glasovite od tie sto sakaat pravda a ne simni se murto da se kaci kurto.

https://skopje1.mk/archives/142923

alienmk

Број на мислења : 368
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори - Page 3 Empty Re: Локални избори

Пишување by трендафил Пет Окт 08 2021, 19:18

Дај Боже да дојде таква партија што ќе ги почитува законите и домаќински ќе ги троши народните пари, но за жал тоа кај нас е невозможно објективно, па јас лично гледам кој е помало зло.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11015
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори - Page 3 Empty Re: Локални избори

Пишување by PRVOBOREC Пет Окт 08 2021, 20:31

Ајде морони небањати, вашата независна небањата потврди дека не знае да брои, знаете ли вие?

Данела Арсовска: „Ова се тие велосипедски патеки, кој за жал се попречени. Велосипедистите не можат да ги користат.“
Колку велосипедисти поминаа зад Данела додека држеше прес за нефункционални патеки?

https://mobile.twitter.com/Seir_mk/status/1446177358403276805

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2439
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори - Page 3 Empty Re: Локални избори

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот