Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ

Страна 2 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ - Page 2 Empty Re: ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ

Пишување by Гостин on Саб Фед 20, 2016 9:23 am

Според планот на ДИк ќе се испитуваат вкрстено податоците од десетина институции, како МВР, ДЗС, фондот за здравствено и пензиско осигурување и некои други.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ - Page 2 Empty Re: ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ

Пишување by хан Ацо on Саб Фед 20, 2016 9:35 am

luxor напиша:Според планот на ДИк ќе се испитуваат вкрстено податоците од десетина институции, како МВР, ДЗС, фондот за здравствено и пензиско осигурување и некои други.

Ти имаш доверба на МВР и другите институции,на кои на чело претпоставувам да са луѓе на ДПМНЕ?
хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Вратете се на почетокот Go down

ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ - Page 2 Empty Re: ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ

Пишување by Гостин on Саб Фед 20, 2016 9:39 am

Немам, иако моментално на чело на МВР е човек на СДСМ. Но како и секогаш се бира помалото зло. Подобро колку толку прочистен список, отколку како досега на милион и шестотини илјади луѓе кои останаа во државата да имаме милион и осумстотини илјади гласачи.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ - Page 2 Empty Re: ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ

Пишување by Hamad bim Khalifa on Саб Фед 20, 2016 11:39 am

luxor напиша:Немам, иако моментално  на чело на МВР е човек на СДСМ. Но како и секогаш се бира помалото зло. Подобро колку толку прочистен список, отколку како досега на милион и шестотини илјади луѓе кои останаа во државата да имаме милион и осумстотини илјади гласачи.
Pak si gi zaboravil onie polamilion pustencani i isto tolku dijasporci!?!? Twisted Evil
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ - Page 2 Empty Re: ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ

Пишување by defo on Саб Фед 20, 2016 2:57 pm


defo

Број на мислења : 2400
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ - Page 2 Empty Re: ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ

Пишување by defo on Саб Фед 20, 2016 3:20 pm

Темелко сериозно??????
ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ - Page 2 2drgvt5

1. Дали бе Темелко не ти е срам, напатените луѓе да ги донесе во Скопје како последни „мајмуни“, „робови“, ја згази нивната чест.........

2.Дали ќерката на Велија го немаше правото на челат и пород??? Дали некој некогаш, ќе одговара за тоа што и го направија.

defo

Број на мислења : 2400
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ - Page 2 Empty Re: ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ

Пишување by Hamad bim Khalifa on Саб Фед 20, 2016 3:25 pm

Temelko, temelko, to sto ne mozes da vrtish so vratot levo desno ti e bozja kazna, ama so gazot da meshas toa gospod ti go ostavil namerno ..... za poekje kejf da im praish na cimerite!!! Twisted Evil
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ - Page 2 Empty Re: ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ

Пишување by Гостин on Саб Фед 20, 2016 5:29 pm

Што навистина се случува? Посебно што од СДСМ објавија дека тие не побарале одложување на извештајот. Можно ли е Аљи и Грујошеску да излезат на избори спротивно од ставовите на меѓународната заедница?

Повторно одложено за утре објавувањето на оценката на ЕУ и САД за изборите

Повторно е одложено објавувањето на оценката на ЕУ и САД за подготвеноста за одржување на фер и демократски избори на 24 април.

Како што информираат од делагацијата на ЕУ во Скопје, овој пат одложувањето е направено на барање на политичките партии.
Одложувањето е направено за да се остави уште простор за договор меѓу партиите околу тоа ќе се случува по објавување на оценката што се очекува да биде негативна, односно меѓунардоната заедница да искаже став дека до 24 април не може да се создадат услови за фер и демократски избори.

„На барање на лидерите на политичките партии ЕУ и САД ќе почекаат уште еден ден пред да ја презентираат заедничката оценка“, се вели во реакцијата од амбасадата на САД.

Како што рече на вчерашната „Топ тема“ на Телма, партискиот портпарол Бујар Османи, ДУИ прави напори да се најде решение прифатливо за сите страни.

Според неофицијалните информации ВМРО-ДПМНЕ инсистира во оценката на меѓународната заедница да се дадат послаби формулации за состојбите, за да може да го организира своето сценарио за избори на 24 април.
СДСМ пак останува на ставот дека до 24 април не може да се создадат услови за фер и демократски избори, а доколку ВМРО-ДПМНЕ ги организира опозицијата на овие избори нема да учествува.

Објавувањето на оценката првично требаше да се случи вчера, но попладнето амбасадата на САД објави дека е одложено за денеска.

http://plusinfo.mk/vest/58696/povtorno-odlozeno-za-utre-objavuvanjeto-na-ocenkata-na-eu-i-sad-za-izborite

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ - Page 2 Empty Re: ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ

Пишување by Гостин on Саб Фед 20, 2016 8:39 pm

Vi rekov deka ke placete komunjari. Izbori ke oima na 24 april. Ne podnese dzabe Gruevski ostavka.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ - Page 2 Empty Re: ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ

Пишување by Гостин on Саб Фед 20, 2016 8:44 pm

Izborite kje se odlozhat se dodeka ne se stvorat uslovi za tie da bidat fer i demokratski...Grujoshesku i familijata za toa vreme kje zavrshat vo Idrizovo, samo shto tebe ushte ne ti kazhake vo shtab... Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ - Page 2 Empty Re: ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ

Пишување by osa on Нед Фед 21, 2016 11:47 am

eve veke vanhaute izjavi : se predavam -nema izbori na 24 april ....
i sega shto ke bide ?

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15937
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ - Page 2 Empty Re: ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ

Пишување by Hamad bim Khalifa on Нед Фед 21, 2016 12:33 pm

Sega...kompiri...ke gi trpime ovie usrani kriminalci uste tri meseca!
Samo edno neka se znae , a mnogupati sum go pishal: shto pokasno - pobolno!!!!! Zarem site imele kec po istorija???????????
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ - Page 2 Empty Re: ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ

Пишување by Hamad bim Khalifa on Нед Фед 21, 2016 12:42 pm

Ajde sega trendoLALAKIS, delKOSKAMOLAKIS i OSTALA BAGRA KRIOMINALNA! Sto vi e problemot da odite na izbori na 24.4. so vashite spisoci?????? Ajde udrete po toa bedotijata administrativna, po pustencani (po -gorani, zadnoto) i ostala isplasena takanarecena makedonska ovcarska raja da ve podrzavaat! Za da mozete da se zaebavate so demokratijata????? JEBALA VAS DEMOKRATIJA I SOROS U USTA - VRSKA NEMATE OD ZIVOT, SLOBODA, RAZUM, PATRIOTIZAM I NAJVAZNO.....................LJUBOV KON SEMEJSTVO I TATKOVINA!!!!!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ - Page 2 Empty Re: ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ

Пишување by Hamad bim Khalifa on Нед Фед 21, 2016 12:50 pm

Eve go GEBELSOT MAKEDONSKI sto izjavuva:ДИМОВСКИ: ОДИМЕ НА ИЗБОРИ БЕЗ ОГЛЕД ШТО ЌЕ КАЖАТ ЕУ И САД

EEEEEEJ veleshance glupo "makedonce" pistol da ti dademe ili si imash vekje?! Gledaj samo raka da ne ti se trese, pred toa pola kilo veleshka bez anason ke ti svrshi rabota. Srekja sto nmemash 6 deca i zena pa ke ti olesni!!! GEBELS MAKEDONSKI : PEPELOT KE TI BIDE ISTUREN VO VARDAR ...U TEMNICA NA POLA NOKJ ....
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ - Page 2 Empty Re: ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ

Пишување by Hamad bim Khalifa on Нед Фед 21, 2016 7:59 pm

Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ - Page 2 Empty Re: ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ

Пишување by Hamad bim Khalifa on Нед Фед 21, 2016 8:01 pm

Sta je mishevi???? rabotava vrvka! Ke se frlate u Vardar grupno ili dovolna vi e kofa??? Twisted Evil
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ - Page 2 Empty Re: ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ

Пишување by defo on Нед Фед 21, 2016 8:02 pm

Како што рече Бејли, датумот останува да го одредат политичките партии, меѓутоа доколку нема услови за 24. април, тие препорачуваат избори да бидат закажани до најскоро можниот ден кога ќе бидат завршени реформите. Бејли нотираше дека се уште не се донесени реформите за медиумите и сериозно треба да се работи на препораките од Прибе, односно итните реформски приоритети.
Тдм, црвеното кажува се, колку ДПМНЕ бега од реформите толку покасно ќе се изборите.


П.С Има надеж за ВМРО ДПМНЕ на следните избори, пошто очигледно ќе се ослободи од ДПМНЕ.

defo

Број на мислења : 2400
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ - Page 2 Empty Re: ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ

Пишување by Hamad bim Khalifa on Нед Фед 21, 2016 8:09 pm

Pa moze u parlament ke vleze amsterdamskata trojka + kekenovski i ....tolku. Samo ovojpat bez VMRO vo nazivot na partijata. VMRO - u muzej! Twisted Evil
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ - Page 2 Empty Re: ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ

Пишување by reiter on Нед Фед 21, 2016 8:24 pm

dui izleva od parlament i se raspusta parlamentot...kako sleden cekor...

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ - Page 2 Empty Re: ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ

Пишување by Hamad bim Khalifa on Нед Фед 21, 2016 8:28 pm

Koj go ebe i dui! Ni go podui ovie 8 godini. Neka odat UPLM! I nikad da ne se vratat od tamu! Borci za prava!?!?!? kriminalci i lopovi!!! Evil or Very Mad
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ - Page 2 Empty Re: ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ

Пишување by трендафил on Нед Фед 21, 2016 9:35 pm

Чудно е што претседателот на ДИК денеска е недостапен. Не ниту во ДИК, ниту е достапен на мобилен за новинарите. Наместо да работи со полна пареа на проверка на избирачкиот список. Денеска прв пат се случи еден партиски лидер да не се однесува до амбасадорите како да е нивен поданик. Груевски не дојде на т.н. лидерска средба. Која треба да ја замени во Македонија и законодавната и извршната и судската власт. Ако изјавата што ја прочита амбасадорот на САД се сведе на една реченица избори може да има некогаш, а можеби и никогаш. При тоа не смее да се бара одговорност од ДИК или МВР, кои ја имаат главната улога во изборите, затоа што таму на чело е кадар од СДСМ. Иако претседателот на ДИК се води како божем независен. Што би рекле невладин, односно соросоид. ВМРО објави и дека повеќе нема да оди на средби на кои посредува ван Хауте. Што да кажам. Дабакал за амбасадорите кои сепак го прочитаа спремениот текст, но кои изгледа завршуваат со дипломатските кариери. Нормално не веднаш, за да не се наруши достоинството на земјите (организациите) што ги претставуваат во Македонија. Мислењето на амбасадорот Бејли треба да се земе во предвид, но тоа не е основ за одложување на изборите, бидејќи тој беше само посредник и го надгледуваше процесот, а гарант беше ЕУ на чело со еврокомесарот Хан, кој не дојде во Македонија, што е потврда дека изборите треба да се одржат.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6697
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ - Page 2 Empty Re: ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ

Пишување by Гостин on Нед Фед 21, 2016 9:39 pm

Primi sochuvstvo Trendafile...ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ - Page 2 Smiley-laughing021

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ - Page 2 Empty Re: ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ

Пишување by трендафил on Нед Фед 21, 2016 9:40 pm

Вие и вашите соросоидни новинари спинуваат. Во пописот се внесуваат само тие што стално живеат во Македонија. тие што се иселени не се попишуваат. А државјани се сите што се запишани во книгата на државјанство. И тие што се иселени и имаат и некое друго државјанство. И сите државјани се и избирачи, односно имаат право на глас.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6697
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ - Page 2 Empty Re: ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ

Пишување by Гостин on Нед Фед 21, 2016 9:53 pm

Ti otide ushte edna ikona diktatorska...Komu li sega kje se voshituvash...ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ - Page 2 Smiley-laughing021

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ - Page 2 Empty Re: ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ

Пишување by Hamad bim Khalifa on Нед Фед 21, 2016 9:53 pm

Trendokakis .... begaj nazad u dupka! BRZOOOOO !!!! TomKATE lovi nadvor!!!! Twisted Evil
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ - Page 2 Empty Re: ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот