Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ

Страна 3 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ - Page 3 Empty Re: ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ

Пишување by трендафил on Нед Фед 21, 2016 9:54 pm

Teo напиша:Primi sochuvstvo Trendafile...ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ - Page 3 Smiley-laughing021
А зошто. Мислиш дека ако изборите се одложат да кажеме за 5 недели, за 5ти јуни, во меѓувреме ќе порасне рејтингот на недоцрпнатиот Заев. Или дека тој што ќе го замени ван Хауте ќе има образ да предложи закон за медиуми со кој ќе се воведе цензура. Ако Рилковски му оставил непрочистен список на Чичаковски, кој е за тоа виновен. Јас на тебе ќе ти изразам сочувство по изборите. Се надевам на 25 април. А и ако биде на 6 јуни сигурно е дека нема да му пораснат рогови на недоцрпнатиот и неговите следбеници.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6697
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ - Page 3 Empty Re: ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ

Пишување by Гостин on Нед Фед 21, 2016 9:55 pm

Kalifu ajde vo meana...Go pecheme dinosaurusot... Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ - Page 3 Empty Re: ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ

Пишување by Hamad bim Khalifa on Нед Фед 21, 2016 9:58 pm

Cek samo na trendo i ja da mu izrazam socustvo: !!!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ - Page 3 Empty Re: ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ

Пишување by Гостин on Нед Фед 21, 2016 10:03 pm

ЗБОГУМ ГРУЈО  - МАКЕДОНИЈА КОНЕЧНО ЌЕ СЕ ОСЛОБОДИ ОД ТЕБЕ И ФАМИЛИЈАТА

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ - Page 3 Empty Re: ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ

Пишување by defo on Нед Фед 21, 2016 10:05 pm

трендафил напиша:
Вие и вашите соросоидни новинари спинуваат. Во пописот се внесуваат само тие што стално живеат во Македонија. тие што се иселени не се попишуваат. А државјани се сите што се запишани во книгата на државјанство. И тие што се иселени и имаат и некое друго државјанство. И сите државјани се и избирачи, односно имаат право на глас.
Стој Трендо...стој......
Одиме вака, иселените гласаат во странство, по амбасади???? Да, тогаш што потреба има да се на избирачки список за избирачко место пример во Центар, Скопје. Или си во амбасада во Рим, или си на список во Центар.
Друго, оние напатени душички од Мала Преспа требаа да гласаат ако имаат Македонски државјанства во амбасада во Тирана. Се спротивно на тоа е прекршок, ако на ова што го кажав додадеш дупли лични карти, имаш победа на ДПМНЕ.

defo

Број на мислења : 2400
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ - Page 3 Empty Re: ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ

Пишување by Hamad bim Khalifa on Нед Фед 21, 2016 10:32 pm

Ovojpat pustencani namesto na glasacko mesto ke gi vodat vo apsaana! Toa im e dobro poznato, pa ne za sendvic i sokce, tuku za dzipot na Temelko ne doagjaat vekje vo Mk na glasanje!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ - Page 3 Empty Re: ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ

Пишување by Hamad bim Khalifa on Нед Фед 21, 2016 10:34 pm

http://a1on.mk/wordpress/archives/583129

Sto kazaha Han, sto kazha ???? Tremdolalakis, aj molimte prevedi mi se rasipa translatevo!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ - Page 3 Empty Re: ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ

Пишување by Гостин on Нед Фед 21, 2016 10:48 pm

Ne go zakachajte Trendafil...Za dpmne-ovcite kje proglasime tridnevna zhalost...ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ - Page 3 Smiley-laughing021

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ - Page 3 Empty Re: ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ

Пишување by Hamad bim Khalifa on Нед Фед 21, 2016 10:49 pm

Abe ovie na bubamara gi rastrtuaat dupeglavcive......
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ - Page 3 Empty Re: ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ

Пишување by трендафил on Нед Фед 21, 2016 10:55 pm

Зошто не ви пречат иселениците од Кичево и Струга што гласаа во Македонуија? Дали затоа што не се Македонци?
Во моментов Собранието е распуштено од 24 февруари. Што значи дека избори треба да има на 24 април. Како мислите да ја смените оваа одлука без ВМРО. Дали со правење на ново мнозинство со ДУИ и ДПА плус ДОМ и Демократски сојуз. Како ќе го направите тоа мнозинство ако во следните 2 дена претседателот на Собранието кој е од ВМРО не закаже седница на Собранието. А третиот ден нема веќе Собрание. Распуштено е. Ќе ја свика ли Бејли.
Патем СДСМ не загуби со неколку стотина гласови, колку што има гласачи од Пустец. При што не е мал бројот од нив што и реално живеат во Македонија. Патем и Темелко беше уапсен (без налог) во својот стан во Ресен. Во документите во полицијата нема барање за апсење од обвинителството, да не зборувам за судски налог. Исто така во документите пишува дека го „обработувале“ инспектори на СВР Битола, а истрагата ја води судот. Не полицијата.
Гледам овие од Буба Мара спомнаа дека во Струмица виното се продава по две евра, едно за виното едно за ...   После ова Заев и Шеќеринска ја напуштија салата.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6697
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ - Page 3 Empty Re: ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ

Пишување by Гостин on Нед Фед 21, 2016 11:01 pm

Bi ti objasnil Trendafile no imam jas razbiranje za tvojata maka...Ne e lesno da zhiveesh vo dva mileniumi i vo sekoj od niv da zagubish po eden idol...ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ - Page 3 Smiley-laughing014

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ - Page 3 Empty Re: ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ

Пишување by Hamad bim Khalifa on Нед Фед 21, 2016 11:10 pm

Trendo ne beri gajle: vie na celo so pastirot ke glasate vo sabota, vo blizina na Skopje..... Twisted Evil
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ - Page 3 Empty Re: ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ

Пишување by трендафил on Пон Фед 22, 2016 10:13 am

Сега барем е јасно дека ВМРО-ДПМНЕ во моментов е опозиција во Македонија, а на власт се Бејли и Орав, односно нивните земји. Па следните избори, кога и да се одржат ќе бидат референдум. Дали сме за слободна Македонија или за куротресина со која ќе управуваат амбасадори. Во секој случај работата може да се расчисти и без избори. Можеби СДСМ со партиите на АЛбанците, доколку двете решат да се придружат на листата на домашни предавници ќе состави влада со претседател Албанец, како што повикуваше Фрчковски. Иако во моментов ДПА нема дадено изјава дека го почитува меѓународниот фактор. Да не кажам окупаторот, кој не е окупатор самио затоао што така потпишаа лидерите на партиите со т.н. Пржински договор. Па теоретски е можно и да дојде до коалиција на ВМРО и ДПА, па да има парламентарно мнозинство. Не знам дали во тој случај и кај нас, како и во другите земји во кои меѓународната заедница рушеше влади и поставуваше свои марионетски ќе ни ја испратат Исламска држава, но откако Русија влезе во брба против ИСИС не верувам во таква разврска.
Ајде да се обидам да дискутирам сериозно. Колку недели, месеци или години ќе и требаат на ДИК под раководство на избраниците на Бејли, наводните експерти и прозападни политички представници на кои сега се приклучува и ДУИ покрај поранешните опозиционери, па има само двојца представници на фактичката опозиција, на ВМРО-ДПМНЕ. Но останува проблемот, што доколку Собранието не се состане и не ја поништи одлуката за самораспуштање на 24 февруари и претседателот на Собранието согласно своите устави и законски овластувања распише избори на 24 април. Дали ДИК ќе успее да го прочисти списокот и дали без право на цензура и затварање медиуми СДСМ ќе оди на избори. Во секој случај интересен период, по кој еднаш за секогаш ќе пресечеме. Дали ќе бидеме Република Македонија и Македонци или Македонија и Македонци со некаква додавка. Како што ќе одлучи режимот на Обама.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6697
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ - Page 3 Empty Re: ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ

Пишување by Гостин on Пон Фед 22, 2016 11:41 am

Ne Trendafile...Vo ovoj sluchaj kje presecheme dali kje voopshto kje opstaneme kako Makedonci i Makedonija, ili grchkiot cigan i uchkata kje uspeat da rasprodadat i drzhava i nacija samo za da ostanat na vlast i da se spasat od odgovornost za kriminalnoto vladeenje...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ - Page 3 Empty Re: ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ

Пишување by Гостин on Пон Фед 22, 2016 5:43 pm

Не смее сега да се одредува новиот датум за преговори. Прво мора да се реализираат договорените обврски.

Парламентот ќе го поништи самораспуштањето- Изборите се одлагаат за 5 јуни

Собранието на Р Македонија утре ќе мора да ја повлече одлуката за самораспуштање, и таа одлука е усогласена дознава локално.мк од извори од македонскиот парламент.

Како што наведуваат истите извори утре , на последниот ден од рокот, парламентарните партии првин ќе изгласаат поништување на одлуката за самораспуштање, а потоа ќе продолжат со работата за одлагање на изборите од дефинираниот датум според пржинскиот договор 24 април.
Ккоа што дознава локално.мк новиот датум за изборите би бил одложен за 5 недели од 24 април, а најверојатен датум е 5 јуни2016 г.

http://lokalno.mk/parlamentot-kje-go-ponishti-raspushtanjeto-izborite-se-odlagaat-za-5-juni/

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ - Page 3 Empty Re: ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ

Пишување by Гостин on Пон Фед 22, 2016 6:16 pm

Nema odlaganje na izborite komunjari. Ako treba sami ke odime kako vie vo 94 .

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ - Page 3 Empty Re: ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ

Пишување by Гостин on Пон Фед 22, 2016 6:35 pm

sami ke odite a site zaedno ke propadneme.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ - Page 3 Empty Re: ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ

Пишување by Гостин on Пон Фед 22, 2016 6:50 pm

Nikoj nema da propadne osven dpmne-ovcite... Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ - Page 3 Empty Re: ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ

Пишување by Arhimed on Пон Фед 22, 2016 7:03 pm

defo напиша:
трендафил напиша:Спин мајстор за сопстевени потреби.
Вие и вашите соросоидни новинари спинуваат. Во пописот се внесуваат само тие што стално живеат во Македонија. тие што се иселени не се попишуваат. А државјани се сите што се запишани во книгата на државјанство. И тие што се иселени и имаат и некое друго државјанство. И сите државјани се и избирачи, односно имаат право на глас.
Стој Трендо...стој......
Одиме вака, иселените гласаат во странство, по амбасади????  Да, тогаш што потреба има да се на избирачки список за избирачко место пример во Центар, Скопје. Или си во амбасада во Рим, или си на список во Центар.
Друго, оние напатени душички од Мала Преспа требаа да гласаат ако имаат Македонски државјанства во амбасада во Тирана. Се спротивно на тоа е прекршок, ако на ова што го кажав додадеш дупли лични карти, имаш победа на ДПМНЕ.[/quote]
Македонскиот закон е таков да сите државјани имаат право на глас, без оглед дали имаат жителство во МК - сите се лица на привремена работа во странство. Во Канада гласаат лица кои се резиденти, или кои се привремена работа надвор до 5 години, со намера да се вратат во Канада.
Бидејќи како исселеник ме сметаат на привремена работа во странство ( и покрај одјавување на жителството ), за да гласам морам повторно да се пријавам во ДКП Торонто. За да гласам на претседателски и парламентарни избори кои се оддржуваат во рок од две недели треба двапати да се пријавувам, бидејќи ме ставија на список за Претседателски, но не и на Парламентарни избори.

Такви се законите, од список на Агенција за Вработување те бришат во најкус рок по повеќе основи. А вишок гласачи во избирачки список се идеални услови за полнење на кутии.

Arhimed

Број на мислења : 82
Join date : 2015-03-22

Вратете се на почетокот Go down

ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ - Page 3 Empty Re: ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ

Пишување by трендафил on Пон Фед 22, 2016 8:56 pm

Arhimed напиша:
defo напиша:
трендафил напиша:Спин мајстор за сопстевени потреби.
Вие и вашите соросоидни новинари спинуваат. Во пописот се внесуваат само тие што стално живеат во Македонија. тие што се иселени не се попишуваат. А државјани се сите што се запишани во книгата на државјанство. И тие што се иселени и имаат и некое друго државјанство. И сите државјани се и избирачи, односно имаат право на глас.
Стој Трендо...стој......
Одиме вака, иселените гласаат во странство, по амбасади????  Да, тогаш што потреба има да се на избирачки список за избирачко место пример во Центар, Скопје. Или си во амбасада во Рим, или си на список во Центар.
Друго, оние напатени душички од Мала Преспа требаа да гласаат ако имаат Македонски државјанства во амбасада во Тирана. Се спротивно на тоа е прекршок, ако на ова што го кажав додадеш дупли лични карти, имаш победа на ДПМНЕ.
Македонскиот закон е таков да сите државјани имаат право на глас, без оглед дали имаат жителство во МК - сите се лица на привремена работа во странство. Во Канада гласаат лица кои се резиденти, или кои се привремена работа надвор до 5 години, со намера да се вратат во Канада.
Бидејќи како исселеник ме сметаат на привремена работа во странство ( и покрај одјавување на жителството ), за да гласам морам повторно да се пријавам во ДКП Торонто. За да гласам на претседателски и парламентарни избори кои се оддржуваат во рок од две недели треба двапати да се пријавувам, бидејќи ме ставија на список за Претседателски, но не и на Парламентарни избори.

Такви се законите, од список на Агенција за Вработување те бришат во најкус рок по повеќе основи. А вишок гласачи во избирачки список се идеални услови за полнење на кутии.[/quote]Ајде ќе се однесувам како да не си лажго туку само неинформиран, па ќе ти пружам информација. Во принцип сите се запишани на списокот во Македонија. На адресата каде што им била последната адреса на која што живееле во Македонија. Тие што сакаат да гласаат во амбасади, во странство, доброволно се пријавуваат да бидат избришани од списокот дома и да бидат запишани на тој за дијаспората. И до сега во последните неколку изборни циклуси партиите ги добиваа изборните списоци со сите податоци и имаа 20 дена да ставаат забелешки доколку има неправилно запишани избирачи. Колку што ми е познато нешто баш и немаше забелешки од партиите. Зарем мислите навистина дека СДСМ ја водат и во неа членуваат идиоти кои не се во состојба да пронајдат барем еден од наводните илјадници мртви души, луѓе со двојни лични карти или други допишани во списокот. Па уште одозгора вашите членови во избирачките одбори и набљудувачите по гласачлите места да не забележат ниту еден таков гласач. Да ви биде јасно. Списокот сигурно има некоја неправилност, но сигурно е и дека не е со голем процент на такви случаи.
Да се вратам на темава. Можеби странците ќе успеат да извршат притисок врз ВМРО да прифати дека тие се тие што одлучуваат за датумот на избори, но останува фактот дека имаме исклучително безобразни амбасадори, дека режимот на Барак Обама не е пријателски кон Македонија, дека тие што лажеа дека Македонија ја крши спогодбата со Грција со преименувањето на аеродромот и автопатот и изградбата на споменици на личности од македонската античка историја сега лажат и дека не сме спремни за избори. Кога СДСМ бил на власт никогаш немало ни блиску вакви демократски услови какви што има сега, но тогаш амбасадорите на земјите што воведуваат диктатура во Македонија молчеа. Во 2001 година беа на страна на УЧК. Во деведесеттите години на минатиот век беа на страната на Грција. И до ден денешен се. Еве го мислењето на еден македонски интелектуалец за насилството врз нас што го прават странците.
„Во отсуство на меѓупартиски консензус нормално беше да се очекува вакво мислење. Во оваа пригода настрана ги оставам моите бројни резерви кон консезуалното донесување одлуки, (доволно е, на пример, да се види блокираноста на ЕУ по повод бегалската криза), и ќе се задржам на следново: дали изборите ќе се одржат на 24-ти април или на 5-ти јуни ништо битно не менува, зошто мислењето на избирачите не се менува, ниту може да се промени преку ноќ. Според тоа, во суштинска смисла, датумот не е толку битен. Битен е, повторувам уште еднаш, консензуалниот принцип, бидејќи по ова мислење некој друг нема да биде задоволен од тој датум и, повторно, ќе нема консензус за предложениот датум. Така, може да се оди во недоглед“, предупредува Цуцуловски.

Тој вели дека воопшто не е среќен што Република Македонија е доведена во ситуација да не може да донесе какво било решение без да добие дозвола однадвор.

Според мене, тоа е директно мешање во внатрешните работи на една земја, седно која земја била и колкава била. И како што никогаш не можев да ја прифатам несреќната и цинична советско- Брежневљева доктрина за ограничен суверинитет од 60-тите години, кога и војнички вмаршираа во Чехословачка, така и денес не можам да ја прифатам доктрината дека некој друг треба да ги уредува работите во некоја суверена држава, макар била и РМ. Накусо, не поднесувам втерување демократија сеедно од кои причини тоа се прави, исто онака како што не можев да ја прифатам идејата за 'пролетерскиот интернационализам' и наводната одговорност на социјалистичките земји пред интересите на 'меѓународниот пролетаријат'. Разликата е единствено во тоа што на местото на 'меѓународниот пролетаријат' е поставена 'меѓународната заедница'. Но, суштината е иста: една апстракција (меѓународниот пролетаријат) е заменета со друга – меѓународната заедница“, заклучува Цуцуловски.

Засега нема индиции дека е обезбеден консензус за одложување на датумот за избори, а до утрово ни најава дека лидерската четворка ќе седне на иста маса.

Во меѓувреме, кулминира наративот кој подолг период доминира кај владејачката ВМРО-ДПМНЕ за „матни сценарија што меѓународната заедница ги спроведува со помош на домашни извршители, кои сакаат без избори да дојдат на власт“. Исто така, партијата вчера соопшти дека одлучила да престане да соработува со европскиот посредник во преговорите, Питер Ванхауте, „поради неговите навреди кон ВМРО-ДПМНЕ и континуираните омаловажувања кон народот и Република Македонија“, по што од денеска ќе го третира само како турист. Дополнително, по оценката на ЕУ и САД дека не се исполнети услови за избори на 24-ти април, приврзаници на владејачката партија на социјалните мрежи ја подгреваат атмосферата дека народот масовно треба да им каже „не“ на претставниците на меѓународната заедница и на нивните оценки. Засега нема потврда на бројните шпекулации дека ќе има спонтани протести и/или обраќање на лидерот на ВМРO-ДПМНЕ, во кое тој треба да ги разобличи наметнатите матни сценарија.

Дојче Веле
Се наметнува прашањето. Дали ако на изборите на 24 април или некој ден подоцна не победи СДСМ, САД ќе ни ги испрати своите копнени сили (терористите на ИСИС) кои ги казнуваат народите што не им одат по кеиф. Како што веќе гледавме во Ирак, Авганистан, Сирија, Либија и други земји. Ќе остане ли да чекаме дали Путин ќе се сети и нас да не спаси од насилството на т.н. меѓународна заедница.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6697
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ - Page 3 Empty Re: ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ

Пишување by Гостин on Пон Фед 22, 2016 9:32 pm

Не се вознемирувај Трендо. Ништо страшно нема да се случи. Освен што твојот пастир и негвите од криминалната фамилија ќе го подвиткаат опашот. Инаку знам јас дека според тебе, САД и ЕУ треба само да го финансираат пастирот твој, тој да си ги полни сметките во Белизе, а народот да ги враќа долговите на фамилијата.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ - Page 3 Empty Re: ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ

Пишување by defo on Пон Фед 22, 2016 10:05 pm

Трендо, црни Трендо, на кого ќе оди оваа жртва , дали ви е мирна совеста за ова......до тој степен го утупевте и иступевте народот, повикувате на линч на војна само и само за власт. Што Трендо ќе убивате, ќе не ставате на списоци за одстрел само и само што сакаме подобар живот. Мизерно е нели???

Заев избори на 24 април не може да има

– Груевски вчера избега од објективната оцена и од соочување со вистината. Вистината е болна за Груевски. Тој ги направи изборите на 24 април невозможни. Фер избори на 24 април не може и нема да има. Било какво инсистирање на нерегуларни избори само заради спас на кожата на Груевски и фамилијата ќе ја втурне Македонија во драматична криза со несогледливи последици. Во Македонија мора да има фер кристално чисти избори со слободно изразена волја на граѓаните. Потврдени избори од меѓународната заедница. Нема да дозволиме сценарија за одбрана на криминалот и корупцијата на мафијата во власта. Никој не може повеќе да ја држи Македонија во заложништво – рече Заев.

defo

Број на мислења : 2400
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ - Page 3 Empty Re: ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ

Пишување by Гостин on Вто Фед 23, 2016 11:09 am

Trendafile, kakvi se ovie povikuvanja za rushenje na suverenitetot na makedonskata drzhava???

ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ - Page 3 Cb4is4pWIAALAIh

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ - Page 3 Empty Re: ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ

Пишување by Гостин on Вто Фед 23, 2016 11:24 am

Ajde Trendafile objasni zoshto gi povikuvate strancite da go rushat suverenitetot na Makedonija???

ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ - Page 3 314fo6h

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ - Page 3 Empty Re: ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ

Пишување by Гостин on Вто Фед 23, 2016 12:03 pm

Toa ne se vazi. Odamna bilo se zaboravilo.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ - Page 3 Empty Re: ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот