Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ

Страна 4 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ - Page 4 Empty Re: ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ

Пишување by Гостин on Вто Фед 23, 2016 12:04 pm

Освен тоа за Бранко се работи.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ - Page 4 Empty Re: ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ

Пишување by Гостин on Вто Фед 23, 2016 12:05 pm

A site znaat deka Branko e krif.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ - Page 4 Empty Re: ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ

Пишување by Гостин on Вто Фед 23, 2016 4:27 pm

И германското МНР со став дека демократски избори во Македонија не се можни.

Германија: Во Македонија нема услови за избори според европски стандарди

Германското Министерство за надворешни работи денеска оцени дека во Македонија нема услови за избори според европски стандарди. Владејачката ВМРО-ДПМНЕ се повикува на одговорност, јави Дојче веле.

„Сојузната Влада ја дели оценката на Европската Комисија во врска со состојбата на подготовките за парламентарни избори во Македонија. Потребни се понатамошни реформски чекори, пред да постои можност за избори според европски стандарди“, соопшти германското Министерство за надворешни работи.

Од таму велат дека одговорноста да се донесат потребните заклучоци врз основа на моменталната состојба на изборните подготовки, лежи кај потписниците на спогодбата од Пржино.

„Сојузната Влада ги повикува засегнатите партии да вложат напор, конструктивно и со потребната политичка волја да изнајдат заедничко решение, кое ќе ја придвижи земјата напред, во правец на европската интеграција“, соопшти германското МНР.

Во соопштението се потенцира дека одговорноста пред сѐ е кај владејачката партија.

„Тоа важи, пред сè, за владејачката партија ВМРО. Таа не смее да се огради од сознанието дека изборите ќе ѝ помогнат на земјата единствено ако претходно се создадат предуслови за нивно фер спроведување, согласно европските стандарди. За да се обезбедат еднакви шанси („level playing field“) за сите партии, неопходни се веродостојни избирачки списоци, медиумски реформи, кои сѐ уште не се спроведени, како и разграничување меѓу партијата и државата, кое недостига“, се наведува во изјавата на германското МНР.

http://plusinfo.mk/vest/59068/germanija-vo-makedonija-nema-uslovi-za-izbori-spored-evropski-standardi

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ - Page 4 Empty Re: ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ

Пишување by Гостин on Вто Фед 23, 2016 4:34 pm

Eve zoshto dpmne-ovcite se plashat od fer izbori...

Анкета на „Фактор плус Адрија“: ВМРО-ДПМНЕ со само 4,3 отсто предност пред СДСМ

ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ - Page 4 Anketa_sdsm-610x400

Според најновата анкета на агенцијата „Фактор плус Адриа“ од Белград, доколку утре се одржат избори, ВМРО-ДПМНЕ ќе освојат 28,9 отсто од гласовите, СДСМ 24,6 отсто, за ДУИ би гласале 10 отсто од граѓаните, за ДПА 4,4, а неопределени се 26,9 отсто.

Анкетата е правена телефонски, во периодот од 15 до 22 февруари, на репрезентативен примерок од 1.200 испитаници.

Според истражувањето, 56 отсто од испитаниците сметаат дека Договорот од Пржино е делумно спроведен, 27 отсто дека е целосно спроведен, а 17 отсто дека воопшто не е спроведен.

На прашањето „Дали мислите дека одложувањето на изборите може да придонесе за одржување на фер и демократски избори во Македонија или не?“, 30 отсто од анкетираните одговориле „да“, 23 отсто одговориле „не“, „немам мислење“ бил одговорот на 25 отсто од прашаните, а 22 отсто одбиле да го одговорат прашањето.

Ова е трета анкета на „Фактор плус Адриа“ за Македонија. Претходната, од 26 јануари, покажа дека ВМРО-ДПМНЕ ќе освои 29,9 отсто од гласовите, а за СДСМ ќе гласаат 23,5 отсто.

Првата, објавена на 24 декември, покажа дека рејтингот на ВМРО-ДПМНЕ е 29,5 отсто, додека на СДСМ е 21,4 отсто.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ - Page 4 Empty Re: ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ

Пишување by Гостин on Вто Фед 23, 2016 5:00 pm

SDSM cvrsto na svoite stavovi...

Средба СДСМ со евротројката: Избори на 24 април нема да бидат признаени

На средбата на претседателот на СДСМ, Зоран Заев, Шеќеринска и Спасовски со европратениците Ховит, Кукан и Вајгл, како што соопштува СДСМ, заеднички било констатирано дека по оценката на ЕУ и САД за неисполнетите услови за фер избори, на сите треба да им биде јасно дека евентуални избори на 24-април нема да бидат признаени од меѓународната заедница.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ - Page 4 Empty Re: ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ

Пишување by defo on Вто Фед 23, 2016 7:49 pm

Абе а некој да го видел Грујо а???
З.Б вика дека задниве денови се криел под фустанот на мајка му таму му била најтопло а???
Излези Грујо, бекни нешто

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, веќе трет ден никаде го нема да се појави во јавноста. Како што јави Телма, неофицијално тој не бил ниту на средбата со европратениците која во овие моменти се одржува во седиштето на ВМРО-ДПМНЕ и не е познато кој од партијата е на средба со нив. Претходно на средби со нив беа останатите тројца лидери потписници на Договорот од Пржино – Заев, Ахмети и Тачи.

Уствари, ако добро размислам нема што да каже сем, браќа лажев, шо би рекол Миленко ништо не погодив, не погодив дека ќе нема избори, дека ќе се 24 април, дека....абе а да речам и ќе излажам.

defo

Број на мислења : 2518
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ - Page 4 Empty Re: ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ

Пишување by defo on Вто Фед 23, 2016 8:16 pm

Ево ново инфо од либертас.....И Бејли се придружил на европратениците во ВМРО-ДПМНЕ, по 22ч собраниска седница


И најбитното во информацијата...
Неофицијално, лидерот на партијата, Никола Груевски не е на средбата.

Мене едно ми светнува на памет, дали Грујо се предаде веќе, или му се спрема внатрепартиски пуч?????

defo

Број на мислења : 2518
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ - Page 4 Empty Re: ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ

Пишување by osa on Вто Фед 23, 2016 8:35 pm

defo напиша:Ево ново инфо од либертас.....И Бејли се придружил на европратениците во ВМРО-ДПМНЕ, по 22ч собраниска седница


И најбитното во информацијата...
Неофицијално, лидерот на партијата, Никола Груевски не е на средбата.

Мене едно ми светнува на памет, дали Грујо се предаде веќе, или му се спрема внатрепартиски пуч?????

интересни констатации дефо ...мислиш им текнало на дпмнеовците да се отарасаат од него ???не верувам ! но ако некој им кажал тоа дека мора да го направат ,можно е да послушале

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15991
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ - Page 4 Empty Re: ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ

Пишување by defo on Вто Фед 23, 2016 9:39 pm

Телма: Седница во 23:30 – избори на 5 јуни, ВМРО-ДПМНЕ ги прифаќа предлозите на Ванхауте за медиумите


Како што брифираат дипломатски извори за 24 Вести, пак, иницијатива за одложување на датумот за распуштање на Собранието, со избори на 5 јуни – ова е предлогот за кој во последниве часови интензивно се преговара меѓу меѓународните претставници и партиските. Според истите извори за опозицијата е прифатлива ваква иницијатива, но само доколку има уште вечерва договор за медиумите.

defo

Број на мислења : 2518
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ - Page 4 Empty Re: ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ

Пишување by ribar1 on Вто Фед 23, 2016 10:49 pm

defo напиша:Телма: Седница во 23:30 – избори на 5 јуни, ВМРО-ДПМНЕ ги прифаќа предлозите на Ванхауте за медиумите


Како што брифираат дипломатски извори за 24 Вести, пак, иницијатива за одложување на датумот за распуштање на Собранието, со избори на 5 јуни – ова е предлогот за кој во последниве часови интензивно се преговара меѓу меѓународните претставници и партиските. Според истите извори за опозицијата е прифатлива ваква иницијатива, но само доколку има уште вечерва договор за медиумите.

Избори само следната пролет ,иначе опозицијата ке се заебит ако прифатит во јуни избори,пак ке лажираат НЕБАЊАНИТЕ.

ribar1

Број на мислења : 25
Join date : 2016-02-02

Вратете се на почетокот Go down

ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ - Page 4 Empty Re: ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ

Пишување by Hamad bim Khalifa on Вто Фед 23, 2016 10:53 pm

Ke go pushat! Gotovi se staorite!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ - Page 4 Empty Re: ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ

Пишување by трендафил on Вто Фед 23, 2016 11:40 pm

Пази Бога ти. Режимот на Обама смета дека во Сирија има услови за избори, а дека во Македонија нема. Веројатно така мислите и вие, домашните квислинзи. Што мислите. Што ќе биде со вас доколку Хилари Клинтон не победи на следните избори во САД и таму се воспостави демократски режим. Мислите ли сериозно дека одложувањето на изборите е демократска одлука на македонскиот народ преку своите избраници во Собранието или натурена одлука од претставникот на американскиот неофашизам во Македонија, Бејли. Па мислите дека како што Светозар Вукмановиќ - Темпо ве донесе на власт како пратеник на Тито, сега тоа ќе го направи Бејли како пратеник на Обама. И како што тогаш влеговме во Југославија, Бог да ја прости, сега ќе влеземе во НАТО и во ЕУ. Но со сменето име и идентитет, како што одлучил налудничавиот фирер во САД. Тешко дека тоа ќе се случи. Патем, доколку Хилари Клинтон не победи на изборите во САД, а тоа доколку не се лажираат тешко ќе се случи, тешко на вас од следната пролет.
Груевски не е член на Собранието. Одлуката за божем доброволно одложување на изборите за кои нели вашите газди сметаат дека треба да се одложат затоа што уште не не довеле со ваша помош да бидеме во ситуацијата во која со помош на ИСИС ја доведоа Сирија. Па затоа таму има, а кај нас нема услови за одржување на избори. Очигледно е дека и кај нас за да има конечно избори треба да се воспостави рамнотежа, односно да се замеша и Русија.

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот, слобода на народот!
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 7585
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ - Page 4 Empty Re: ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ

Пишување by Гостин on Сре Фед 24, 2016 12:02 am

Ajde de, ne se zhalosti tolku nad sudbinata na en kleine diktator...Eve gledash, vekje si mu nashol zamena...Sega idol kje ti bide Putin... Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ - Page 4 Empty Re: ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ

Пишување by Гостин on Сре Фед 24, 2016 12:04 am


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ - Page 4 Empty Re: ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ

Пишување by osa on Сре Фед 24, 2016 12:15 am

i sega ....ne mi se veruva deka izleze ile i vika :shto se raduvate deka begate od izbori ! ne mi se veruva ...za da najdesh "vakvo obrazlozenie"treba mnogu da ti fali ....pa site vikaat od opozicija ,od EU i SAD i cel svet deka nema uslovi za izbori ...a ON vika begate od izbori i se raduvate ....auuuuu

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15991
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ - Page 4 Empty Re: ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ

Пишување by трендафил on Сре Фед 24, 2016 1:15 am

Teo напиша:Ajde de, ne se zhalosti tolku nad sudbinata na en kleine diktator...Eve gledash, vekje si mu nashol zamena...Sega idol kje ti bide Putin... Twisted Evil
Воопшто не се интересирам за Заев. Изгледа дека и превише ги следам и јас соросоистичките медиуми, па помислувам дека е точно барем делумно тоа што е напишано таму. Очигледно е дека ова е последната поддршка на т.н. меѓународна заедница на СДСМ. Дека избори ќе има на 5-ти јуни без разлика дали на нив ќе учествува СДСМ или не. Заев може да остане лидер само доколку не ги загуби изборите, а тоа може да се случи само доколку не излезе на избори. Но тоа е веќе проблем на партијата. Не на државата. Затоа што по 5-ти јуни сигурно е дека повеќе нема да има обиди за криминално доаѓање на власт. А доколку има такви обиди ќе бидат санкционирани.
Ајде да споменам дека и германското министерство за надворешни работи смета дека во Сирија има услови за избори. Доколку и веста за наводно мешање на Германците во внатрешни работи на Македонија не е дезинформација на соросоидните новинари. Кои ги има и во Дојче Веле, на пример.

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот, слобода на народот!
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 7585
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ - Page 4 Empty Re: ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ

Пишување by Hamad bim Khalifa on Сре Фед 24, 2016 6:05 am

Teo напиша:Eve zoshto dpmne-ovcite se plashat od fer izbori...

Анкета на „Фактор плус Адрија“: ВМРО-ДПМНЕ со само 4,3 отсто предност пред СДСМ

ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ - Page 4 Anketa_sdsm-610x400

Според најновата анкета на агенцијата „Фактор плус Адриа“ од Белград, доколку утре се одржат избори, ВМРО-ДПМНЕ ќе освојат 28,9 отсто од гласовите, СДСМ 24,6 отсто, за ДУИ би гласале 10 отсто од граѓаните, за ДПА 4,4, а неопределени се 26,9 отсто.

Анкетата е правена телефонски, во периодот од 15 до 22 февруари, на репрезентативен примерок од 1.200 испитаници.

Според истражувањето, 56 отсто од испитаниците сметаат дека Договорот од Пржино е делумно спроведен, 27 отсто дека е целосно спроведен, а 17 отсто дека воопшто не е спроведен.

На прашањето „Дали мислите дека одложувањето на изборите може да придонесе за одржување на фер и демократски избори во Македонија или не?“, 30 отсто од анкетираните одговориле „да“, 23 отсто одговориле „не“, „немам мислење“ бил одговорот на 25 отсто од прашаните, а 22 отсто одбиле да го одговорат прашањето.

Ова е трета анкета на „Фактор плус Адриа“ за Македонија. Претходната, од 26 јануари, покажа дека ВМРО-ДПМНЕ ќе освои 29,9 отсто од гласовите, а за СДСМ ќе гласаат 23,5 отсто.

Првата, објавена на 24 декември, покажа дека рејтингот на ВМРО-ДПМНЕ е 29,5 отсто, додека на СДСМ е 21,4 отсто.

Sedime ped dve nedeli u eden kafic u centaraot, i praime muabet! Istomislenici pa se zaebavame na racun agonijava sto i se slucuva na ovcarskava rasa! Vleguvaat momce i devojka i so nekakvi popolnuvalki vo racete ne prashuvaat: " za kogo ke glasate?" Nie dvajcata u glas: za VEMERO DPBNE! ....I padnavne od stolovi gazejki se od smeenje! Decava si go zapishaa odgovorot, popolnia uste dve tri prashalnici od tipit " Za koj smetate politicar deka e bajpopularen?! (Odgovorot moze da si go pretpostavite ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ - Page 4 Imagesq=tbn:ANd9GcTGgURDQGC2fVa_UvvYikG3LY36b-qM23npyWS1rXPLpEnZFjHxZg ....I ne samo najpopularen, tuku i najelokventen, najpameten, najubav, naj....... Twisted Evil
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ - Page 4 Empty Re: ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ

Пишување by трендафил on Сре Фед 24, 2016 9:11 am

Во секој случај на 5-ти јуни ќе имаме анкета во живо. По која некој ќе се смее, а некој ќе плаче. Повеќе нема преговори и можности за изживување со поставување на нови барања како што веќе со години прави СДСМ. Остана само една обврска. Изборачки список кој конечно ќе биде прифатлив и за СДСМ и не ќе може да се крие зад неговата наводна непрочистеност. Што би рекле единствената обврска што ја очекува меѓународната заедница зад која да сега се криевте треба да ја заврши институцијата со која раководи и во која мнозинство има опозицијата. Што се однесува до медиумите, останува обврската новинарите да го почитуваат кодексот што самите го донесоа. Без мешање на политиката во нивната работа.
Иначе и понатаму не ми е јасно зошто меѓународната заедница смета дека во Сирија има услови за избори, а во Македонија нема. Очекував некој да продискутира малку во врска со ова. Како интересна тема за разговор во врска со однесувањето на меѓународната заедница. Сега откако ја немате 100% поддршка од нив очекувам дека повеќе не ги сметате за богови и дека ќе почнете да дискутирате за (во некои случаи) безобразниот однос на меѓународните кон македонските имститиции. Да не кажам кон Македонија.

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот, слобода на народот!
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 7585
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ - Page 4 Empty Re: ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ

Пишување by Гостин on Сре Фед 24, 2016 10:04 am

трендафил напиша:Повеќе нема преговори и можности за изживување со поставување на нови барања како што веќе со години прави СДСМ. Остана само една обврска. Изборачки список кој конечно ќе биде прифатлив и за СДСМ и не ќе може да се крие зад неговата наводна непрочистеност. Што би рекле единствената обврска што ја очекува меѓународната заедница зад која да сега се криевте треба да ја заврши институцијата со која раководи и во која мнозинство има опозицијата. Што се однесува до медиумите, останува обврската новинарите да го почитуваат кодексот што самите го донесоа. Без мешање на политиката во нивната работа

Трендо, навистина не знам дали да те жалам или да ти се смеам. Понапред би ти се смеел бидејки иако десет години ве лаже, и јавно го признава тоа, вие сеуште му верувате. Ова подолу е изјавата на амбасадорот на САД Бејли и твитот на европратеникот Ховит, објавени веднаш откако вашиот пастир излажа дека нема преговори за медиумите.


„Реформите во медиумите, слободата на медиумите остануваат многу важен дел не само за време на изборниот процес, туку се дел и од Итните реформски приоритети. Проценката за нив ќе биде според тоа како сите вие ќе ги покривате овие многу важни избори. Сите вие сте се обврзале на Етичкиот кодекс, и мислам дека на крајот сепак најважно ќе биде како самите ќе ја извршувате вашата работа и ќе му помогнете на македонскиот граѓанин да биде информиран и да ја согледа целосната различност на гледиштата“, порача Бејли.

На истата тема, европратеникот Ричард Ховит на Твитер напиша: „Имајте ја во предвид изјавата на ЕУ и САД дека 'медиумските реформи уште се дел од изборниот процес' и 'потребна е напорна работа за изборите да бидат кредибилни'“.

http://www.dw.com/mk/%D0%BE%D0%B4%D0%BB%D0%BE%D0%B6%D0%B5%D0%BD%D0%B8-%D0%B8%D0%B7%D0%B1%D0%BE%D1%80%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%BE%D0%B4%D0%BB%D0%BE%D0%B6%D0%B5%D0%BD%D0%B8-%D0%B8-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B1%D0%BB%D0%B5%D0%BC%D0%B8%D1%82%D0%B5/a-19069705?maca=maz-rss-maz-pol_makedonija_timemk-4727-xml-mrss

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ - Page 4 Empty Re: ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ

Пишување by Гостин on Сре Фед 24, 2016 10:53 am

Трендо, и Хан ве зае*а. Уште му веруваш на пастирот?

ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ - Page 4 2m4os45

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ - Page 4 Empty Re: ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ

Пишување by Гостин on Сре Фед 24, 2016 4:04 pm

И како за инет денес Бејли решил да ви ги разбие сите илузии Трендо.


24.02.2016, 14:04
БЕЈЛИ: РЕФОРМИТЕ ВО МЕДИУМИТЕ НА МАСА И ПРЕД И ПО ИЗБОРИТЕ


Реформите во медиумите се дел од Договорот од Пржино и дел од ургентните европски реформи за Македонија, рече денеска амбасадорот на САД Џес Бејли потсетувајќи на заедничката изјава од синоќа на САД и ЕУ по постигнатиот резултат, како што наведе, по интензивните дискусии во изминатите неколку дена.

- Тоа е на маса пред изборите и после изборите, тоа не е нешто што ќе се случи преку ноќ. Во таа насока многу е важно во врска со изборите како вие како репортери и новинарски организации ќе ги покривате изборите. Вие самите се обврзавте на кодекс за етичко известување за време на изборите и следењето на тој кодекс за етичко известување навистина ќе направи разлика во однос на тоа граѓаните на Македонија да ги слушнат сите мислења и да бидат целосно информирани и да го направат изборот за време на изборите, изјави Бејли, кој денеска заедно со министерот за одбрана Зоран Јолевски ја отворија изложбата „Американскиот Црвен крст во Македонија за време на Првата светска војна“.

http://grid.mk/read/news/511937675/11098160/bejli-reformite-vo-mediumite-na-masa-i-pred-i-po-izborite

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ - Page 4 Empty Re: ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ

Пишување by Arhimed on Сре Фед 24, 2016 7:21 pm

Бетониран датум на избори?

А на кој датум ќе се бетонира исполнување на ветувањата од #Ж?

Ако некој од владеачката партија ви агитира, побарајте да бетонира датум за исполнување.

Некој на Твитер напиша ВМРО-БЕТОН

Arhimed

Број на мислења : 82
Join date : 2015-03-22

Вратете се на почетокот Go down

ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ - Page 4 Empty Re: ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ

Пишување by defo on Сре Фед 24, 2016 9:49 pm

Многу ми се јаки ДПМНЕ-овциве, ќе им се уврти нешто во глава..и тоа ти....еј...па зарем бе до таму не донесовте да се споредуваме со Сирија...

defo

Број на мислења : 2518
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ - Page 4 Empty Re: ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ

Пишување by трендафил on Сре Фед 24, 2016 10:06 pm

Само споредив две одлуки на една иста држава, САД, во врска со изборите во Македонија и Сирија. Земји во кои во внатрешните работи се меша водечката земја на т.н. меѓународна заедница.
Кога сме кај наводно непрочистениот избирачки список, ајде нека ми укаже некој што направи СДСМ освен што јаде декојдневно фекалии за неговата наводна неисправност за истиот да се „прочисти“. Еве на пример по потпишувањето на Пржинскиот „договор“. На пример од Виолета Дума, која беше и остана член на ДИК. Или од Рикаловски кој беше претседател на ДИК. На Чичаковски сега поважен му е свети Валентајн и од свети Трифун и од изборите. Да не кажам намерно не работеше на потврдување на избирачкиот список и на исправка на евентуалните минимални грешки во него за да нема избори во закажаниот термин.

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот, слобода на народот!
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 7585
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ - Page 4 Empty Re: ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ

Пишување by трендафил on Чет Фед 25, 2016 9:43 am

Ајде да не остене неодговорено и тоа за наводната улична, да не кажам кафанска анкета. Брима Галуп не ги прави анкетите така, туку има одбрано и стабилизирано група од 1200 граѓани од различни етнички заедници, професии, социјален статус и секогаш ги прашува само нив. На почеток, додека ја формираа таа група и тие имаа поголема грешка во резултатите. Сега таа е сведена на минимум. Што се однесува до српската агенција, се зборува дека е блиска до агенцијата што ги организираше уличните насилства заедно со соросоидите минатата пролет. Во секој случај, на 5-ти јуни ќе видиме која агенција е подобра. Што се однесува до медиумите, исто така останува да го видиме извештајот на ЕУ. Ќе нагласам само дека нза работата на Агенцијата за медиуми немаше забелешки во извештајот на Прибе. Па според тоа и немаше потреба од нејзино реформирање, уште помалкѕу да и се дава право на цензура. Практично останува да се спроведе кодексот што самите го донесоа новинарите и правилата за однесување на медиумите во предизборниот период според Изборниот законик. Единствена пречка на демократското разрешување на кризата може да биде ДИК. Доколку и понатаму како што прави со години не ја убеди СДСМ дека изборниот список е чист. Во тој случај ќе има избори, а демократско право на секоја партија е да одлучи дали ќе учествува на нив или не. Ајде да ве потсетам дека за избори на 5 јуни имаше 83 гласа. Што е двотретинско мнозинство. Доволно и за уставни промени, а не за распуштање на Собранието. За што се потребни 62 гласа.

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот, слобода на народот!
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 7585
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ - Page 4 Empty Re: ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 4 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот