Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Локални избори 2017

+10
SHARENI
Kalinda
osa
EVITA
Luxor
Dino
OPOZICIONER
Teo
трендафил
defo
14 posters

Страна 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Локални избори 2017 - Page 3 Empty Re: Локални избори 2017

Пишување by OPOZICIONER Пон Окт 02 2017, 20:11

aman bre trendafile kogo branish ...aj malku oprajse ...da mu ebam spechalot ne vredi za vakov da se "prskash " do usta .....
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 924
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори 2017 - Page 3 Empty Re: Локални избори 2017

Пишување by трендафил Вто Окт 03 2017, 18:58

Ниту нападнав ниту бранев некого. Само нотирав дека уште еден кандидат од опозицијата е во болница. Не ги спомнав ниту повеќето оштетувања на изборните штабови на повеќе опозициони партии. Ајде напиши ми во конкретниов случај зошто мислиш дека вашиот кандидат за градоначалник на Шутка е подобар од Елвис Бајрам, па малку да дискутираме наместо да се чудам што си напишал како одговор на факти без никаков коментар. Дали сметаш дека за почеток требало да го убијат Елвис Бајрам, а подоцна и сите што не се од таборот на Бејли, Ахмети, Села и Заев.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 9824
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори 2017 - Page 3 Empty Re: Локални избори 2017

Пишување by трендафил Чет Окт 05 2017, 20:06

Алит Абази, носител на независна листа во Кичево почина како последица на прострелните рани што ги доби на почетокот на предизборната кампања, Бог да го прости. Ова е прво убиство на кандидат на избори во македонската историја. Кандидатот за градоначалник на Шуто Оризари наместо да води предизборна кампања лежи во болница по напад на активисти на СДСМ кои со метална шипка му го имаат напрснато черепот. Има и оштетувања на повеќе опозициони изборни штабови, Повеќе од милион евра владата во овие неколку недели има префрлено на соросоидни организации, кои се дел од владата, па не се невладини туку владини.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 9824
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори 2017 - Page 3 Empty Re: Локални избори 2017

Пишување by SHARENI Пет Окт 06 2017, 20:19

трендафил напиша:Алит Абази, носител на независна листа во Кичево почина како последица на прострелните рани што ги доби на почетокот на предизборната кампања, Бог да го прости. Ова е прво убиство на кандидат на избори во македонската историја. Кандидатот за градоначалник на Шуто Оризари наместо да води предизборна кампања лежи во болница по напад на активисти на СДСМ кои со метална шипка му го имаат напрснато черепот. Има и оштетувања на повеќе опозициони изборни штабови, Повеќе од милион евра владата во овие неколку недели има префрлено на соросоидни организации, кои се дел од владата, па не се невладини туку владини.

dobro bre trendafilcho ,kako moze da pishuvash vakvi gluposti ,stopati povtorija deka choekov nastradal so motiv privaten,bil skaran so ubiecot i zatoa ubiecot go zastrelal ,i nema nishto politichki ,nema vrska so izborite ,razbirash ?
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 803
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори 2017 - Page 3 Empty Re: Локални избори 2017

Пишување by SHARENI Пет Окт 06 2017, 20:19

трендафил напиша:Алит Абази, носител на независна листа во Кичево почина како последица на прострелните рани што ги доби на почетокот на предизборната кампања, Бог да го прости. Ова е прво убиство на кандидат на избори во македонската историја. Кандидатот за градоначалник на Шуто Оризари наместо да води предизборна кампања лежи во болница по напад на активисти на СДСМ кои со метална шипка му го имаат напрснато черепот. Има и оштетувања на повеќе опозициони изборни штабови, Повеќе од милион евра владата во овие неколку недели има префрлено на соросоидни организации, кои се дел од владата, па не се невладини туку владини.

dobro bre trendafilcho ,kako moze da pishuvash vakvi gluposti ,stopati povtorija deka choekov nastradal so motiv privaten,bil skaran so ubiecot i zatoa ubiecot go zastrelal ,i nema nishto politichki ,nema vrska so izborite ,razbirash ?
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 803
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори 2017 - Page 3 Empty Re: Локални избори 2017

Пишување by SHARENI Пет Окт 06 2017, 20:19

трендафил напиша:Алит Абази, носител на независна листа во Кичево почина како последица на прострелните рани што ги доби на почетокот на предизборната кампања, Бог да го прости. Ова е прво убиство на кандидат на избори во македонската историја. Кандидатот за градоначалник на Шуто Оризари наместо да води предизборна кампања лежи во болница по напад на активисти на СДСМ кои со метална шипка му го имаат напрснато черепот. Има и оштетувања на повеќе опозициони изборни штабови, Повеќе од милион евра владата во овие неколку недели има префрлено на соросоидни организации, кои се дел од владата, па не се невладини туку владини.

dobro bre trendafilcho ,kako moze da pishuvash vakvi gluposti ,stopati povtorija deka choekov nastradal so motiv privaten,bil skaran so ubiecot i zatoa ubiecot go zastrelal ,i nema nishto politichki ,nema vrska so izborite ,razbirash ?
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 803
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори 2017 - Page 3 Empty Re: Локални избори 2017

Пишување by SHARENI Вто Окт 10 2017, 00:08

mnogu jaki spin majstori ,demek nedoshle sharenite na mitingot vo Skopje ,go bojkotirale ,abe ne mi se verue kaj smisluvaat vakvi gluposti ,vo tie iljadnici narod pred vladata koj vide dali doshle ili ne
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 803
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори 2017 - Page 3 Empty Re: Локални избори 2017

Пишување by трендафил Сре Окт 11 2017, 09:10

Интересно ми беше на митингот на СМРДСМ во Скопје кога Зоран Заев држеше говор, да не кажам се дереше, пред својата влада во која е премиер и бараше промени. Чудно е и кога некој зборува за Скопје како најзагаден град во Европа, а ги имаме, ќе дадам по еден пример за по една од партиите во власта, Куманово (СДСМ), Тетово (ДИУ) и Струга (Алијанса на Албанците) кои се по загадени од Скопје и имаат загадување поголемо од дозволеното и во летните месеци, нешто што во главниот град никогаш не се случило. Смешно е ако се работи за лажење, а тажно ако се работи за ментална болест кога некој зборува, а друг му верува, дека за загадувањето е виновен градоначалникот на Скопје, ваљда и за загадувањето на Куманово, Тетово или Струга, а никаква вина нема владеечката ДУИ од чии редови е министерот за екологија од далечната 2008 година.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 9824
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори 2017 - Page 3 Empty Re: Локални избори 2017

Пишување by трендафил Сре Окт 11 2017, 09:31

За митингот на Заев пред владата да напишам и дека е чудно на локални избори да трошиш за сендвичи и превоз на публика од цела Македонија кога општинската администрација од Струмица и Куманово не би требало да ја интересира кој ќе биде градоначалник на Скопје. Бидејќи повеќе пати го пишувавте рецептот за наводните сендвичи што ги делела поранешната власт, би ве замолил да ми дадете рецепта за вашите социјалдемократски сендвич. Дали е со овчи кашкавал и пршута?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 9824
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори 2017 - Page 3 Empty Re: Локални избори 2017

Пишување by Kalinda Сре Окт 11 2017, 13:12

Очекувам за кратко
да се стави крај на
оваа политика .
Лугето ги интересира
дали утре ке има
работа и пари .
Гладните не ги интересира
дали ке умрат од
загаденост .
Затоа ние ке ги
вработиме и нахраниме ,
потоа сами ке водат
грижа за хигиената .
Kalinda
Kalinda

Број на мислења : 488
Join date : 2015-02-28

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори 2017 - Page 3 Empty Re: Локални избори 2017

Пишување by defo Сре Окт 11 2017, 14:59

Kalinda напиша:Очекувам за кратко
да се стави крај на
оваа политика .
Лугето ги интересира
дали утре ке има
работа и пари .
Гладните не ги интересира
дали ке умрат од
загаденост .
Затоа ние ке ги
вработиме и нахраниме ,
потоа сами ке водат
грижа за хигиената .

Хихихи...Си ја промашила темата...ова е Локални избори 2017, не мелница ентертејмент.
defo
defo

Број на мислења : 3097
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори 2017 - Page 3 Empty Re: Локални избори 2017

Пишување by defo Сре Окт 11 2017, 19:12

Хм, хм, Tарчулов се закопа сега...си потпиша пораз....А бев сигурен дека ќе тепа.......


„Те донеле тебе Припор и Драчево и главните места и тука ја имам терет и одговорност према луѓето, а не Пржино, Црниче, кои што се 90 отсто против мене. И тој не ти ни отвора врата и те пљука од прозор, сега ме тера некој да му правам јас одвод и канализација, а ти овде немаш ни струја, ни вода. Не може тоа така бе! Има ред. Ќе почнеме први од тој што заслужил. Тој што донел највише гласови, на тој ќе му се направи. После ќе видиме дали ќе има нешто за другиот или ќе нема. Ќе си чекаш ти ребаланс кога ќе дојде редот на другиот“, им порачува Тарчуловски на гласачите.
defo
defo

Број на мислења : 3097
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори 2017 - Page 3 Empty Re: Локални избори 2017

Пишување by defo Сре Окт 11 2017, 19:18

Локални избори 2017 - Page 3 Janko10
Еј Јанко Бачев, бил жив уште.....

_________________
Се има свој почеток и крај. Крајот зависи од тоа измеѓу.
defo
defo

Број на мислења : 3097
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори 2017 - Page 3 Empty Re: Локални избори 2017

Пишување by трендафил Пет Окт 13 2017, 17:41

Интересно е што сите набљудувачи што имаа забелешки на избирачкиот список во неколкуте последни циклуси, сега на истиот тој список, без скоро никакви измени освен што се избришани починатите од последните избори до денот на заклучување на списокот и допишување на тие што во ,меѓувреме станале полнолетни. Дали набљудувачите на МОСТ, ОБСЕ, САД и ЕУ станале владини организации и јадат фекалии само кога се во опозиција. Да потсетам дека со оваа ноторна лага минатите избори два пати беа одложени со притисок на странци.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 9824
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори 2017 - Page 3 Empty Re: Локални избори 2017

Пишување by OPOZICIONER Пет Окт 13 2017, 23:31

ke vidime trendafile dali se dobri ili ne ,od pustec ke gi nema zoshto na edna adresa nemoze da ziveat 50 gragani ,toa duri i goca ti go kaza koga ti se luteshe zoshto ne ste donele poveke razlichni adresi ,sigurno si slushnal dosega za ova
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 924
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори 2017 - Page 3 Empty Re: Локални избори 2017

Пишување by defo Нед Окт 15 2017, 22:31

Шта пие кафана....а?????

_________________
Се има свој почеток и крај. Крајот зависи од тоа измеѓу.
defo
defo

Број на мислења : 3097
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори 2017 - Page 3 Empty Re: Локални избори 2017

Пишување by osa Нед Окт 15 2017, 22:52

ajde mashala defo

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16197
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори 2017 - Page 3 Empty Re: Локални избори 2017

Пишување by osa Нед Окт 15 2017, 22:54

23 i neshto pred vlada ke slavime?????ili da odime utre na pivce ,shto vikash ,kako e bolje ...utre ke imame ushte poishe prichini za da nazdravime ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16197
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори 2017 - Page 3 Empty Re: Локални избори 2017

Пишување by defo Нед Окт 15 2017, 23:20

утре..Sad

_________________
Се има свој почеток и крај. Крајот зависи од тоа измеѓу.
defo
defo

Број на мислења : 3097
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори 2017 - Page 3 Empty Re: Локални избори 2017

Пишување by трендафил Пон Окт 16 2017, 16:08

Ви честитам на победата.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 9824
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори 2017 - Page 3 Empty Re: Локални избори 2017

Пишување by Teo Пон Окт 16 2017, 21:28

Doblesno od tebe Trendafile...Ti blagodarime...
Teo
Teo

Број на мислења : 5063
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори 2017 - Page 3 Empty Re: Локални избори 2017

Пишување by трендафил Вто Окт 17 2017, 16:44

Нема да ви биде лесно затоа што со оваа победа ќе имате силен притисок од меѓународната банда што повеќе од еден век се обидува да ја избрише Македонија и Македонците. Ви посакувам да ја издржите борбата и конечно еднаш да се сплотиме околу националните прашања наместо да се користат за политичка борба.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 9824
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори 2017 - Page 3 Empty Re: Локални избори 2017

Пишување by Teo Вто Окт 17 2017, 18:00

I ovde isto razmisluvane...Treba po sekoja cena da se zachuva makedonskiot identitet i drzhavata na makedonskiot narod...Sepak mislam deka toa kje bide mozhno so mudra nadvoreshna i vnatreshna politika kako i so zasilen ekonomski razvoj...I da, vreme e da prestaneme da se delime na patrioti i predavnici...Treba da sfatime deka site sme makedonci, i za zhal sme se pomalku...Dali so iseluvanje, dali so namalen natalitet i zgolemen mortalitet fakt e deka nie makedoncite sme vo opasnost da staneme malcinstvo vo sopstvenata drzhava...
Teo
Teo

Број на мислења : 5063
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори 2017 - Page 3 Empty Re: Локални избори 2017

Пишување by трендафил Вто Окт 17 2017, 20:09

Кога партиите ќе почнат да дејствуваа самостојни и ќе бидат елиминирани платениците за порано Џорџ Сорос, а сега на некој друг, ќе биде многу полесно да се постигне единство. Какво што имало во времето на НОБ кога единствени биле сите Македонци и затоа создале држава што неединството може са ја сруши.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 9824
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори 2017 - Page 3 Empty Re: Локални избори 2017

Пишување by хан Ацо Сре Окт 18 2017, 13:16

Среќна да ви е слободата браќа и сестри!
хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори 2017 - Page 3 Empty Re: Локални избори 2017

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот