Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Локални избори 2017

+10
SHARENI
Kalinda
osa
EVITA
Luxor
Dino
OPOZICIONER
Teo
трендафил
defo
14 posters

Страна 2 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Локални избори 2017 - Page 2 Empty Re: Локални избори 2017

Пишување by defo Чет Сеп 14 2017, 21:11

ВМРО-ДПМНЕ, кое неодамна спроведе процес на внатрепартиско освежување, на локалните избори ќе ги кандидира актуелните градоначалници во најголем број од општините, произлегува од кандидатите што ги утврдил партискиот Централен комитет.

За Битола, Зоран Илиоски, актуелен пратеник во Собранието на Република Македонија, претседател на комисијата за избор и менување во Собранието, поранешен директор на ЈП „Комуналец“ во Битола, дипломиран електротехнички инжинер, угледен и почитуван граѓанин во Битола и битолско.
За Бутел, Дарко Костовски, актуелен претседател на ОК на ВМРО-ДПМНЕ во Бутел, дипломиран политиколог, вработен во министерството за труд и социјална политика и актуелен советник во Советот на општина Бутел, успешен спортист и тренер на македонската Таеквондо федерација.
За Штип, актуелниот градоначалник, Илчо Захариев, квалитетен кадар, со голем број на реализирани проекти, познат фармацевт со национално реноме, почитуван помеѓу штипјани.
За Виница, Мартин Павлов, актуелен претседател на ОК на ВМРО-ДПМНЕ во Виница, лекар со долгогодишен стаж во градот, угледен и почитуван граѓанин во поширокиот регион.
За Чаир, Нермин Теловска, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, специјалист по дефектологија, човек со голем углед во својата професија и место на живеење.
За Босилово, актуелниот градоначалник, Љупчо Колев, кој покажа одлични резултати во своето работење при управувањето со општината и има реализирано голем број на проекти за доброто на граѓаните.
За Струга, Сеад Солаковски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, лекар по професија, почитуван граѓанин во Струга и струшко.
За Свети Николе, актуелниот градоначалник на градот, Зоран Тасев, кој своето работење го одликува со голем број на ветени и реализирани проекти.
За Ново Село, актуелениот градоначалник, Блажо Велков, човек со големи достигнувања, и голем број на остварени проекти за Босилово.
За Василево, актуелниот градоначалник, Ванчо Стојанов, докажан и квалитетен кадар, со огромен број на реализирани проекти за граѓаните.
За Кочани, актуелниот градоначалник, Ратко Димитровски, човек со докажани квалитети, познат и почитуван стопанственик и голем работник.
За Ресен, актуелниот градоначалник, Ѓоко Стрезовски, градоначалник кој во изминатиов мандат има реализирано голем број на проекти за Ресен и Ресенско, човек со углед во средината на живеење.
За Чешиново Облешево, Горан Зашов, директор на водостопанско претпријатие, почитуван и угледен граѓанин.
За Гевгелија, актуелниот градоначалник, Иван Франгов, градоначалник со голем број на реализирани проекти, докажан пред гевгеличани со квалитетна работа.
За Македонска Каменица, актуелниот градоначалник, Дарко Митевски, градоначалник кој има остварено голем број на ветувања и направено голем број на проекти.
За Дојран, актуелниот градоначалник, Борче Стамов, кандидат со икслучителни квалитети, докажан како градоначалник во својата работа со многу остварени проекти.
За Кисела Вода, Јохан Тарчуловски, пратеник во Собранието на Република Македонија.
За Зрновци, актуелниот градоначалник, Блаже Станков, кој во текот на својот претходен мандат оставари голем број на проекти и инвестиции.
За Крива Паланка, актуелниот градоначалник, Арсенчо Алексовски, градоначалник со многу дела зад себе за граѓаните на Крива Паланка.
За Охрид, Митко Тилев, доктор специјалист по ортопедија, вработен во специјалната болница Св. Еразмо во Охрид, почитуван во својата професија и помеѓу жителите на градот, како работлив и човек од збор.
За Сопиште, актуелниот градоначалник, Стефче Трпковски, кој оваа општина ја направи едно од најатрактивните места за живеење.
За Богданци кандидат за градоначалник е Никола Роглев, човек од народот, докажан во својата работа, кој ќе го врати сјајот на оваа општина.
За општина Маврово Ростуше кандидат за градоначалник е Алим Билали, актуелен претседател на општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ и голем работник.
За Долнени, Пецо Вајгалевски, актуелен претседател на Општинскиот Комитет, вреден и одговорен човек кој влева доверба кај гласачите.
За Кавадарци кандидат за градоначалник е Митко Јанчев, познат стопанственик, успешен човек, кој остварил голем број успеси во приватниот сектор, кој може многу да придонесе и за развојот на Кавадарци.
За Неготино кандидат за градоначалник е Златко Пенков народен човек кој ужива голем углед помеѓу граѓаните.
За општина Крушево кандидат за градоначалник е Ѓорги Дамчески кој реализираше многу проекти во интререс на граѓаните и човек кој ќе го врати Крушево на туристичката мапа.
За општина Дебрца кандидат е Игор Трајковски, актуелен градоначалник докажан со многу реализирани квалитетни проекти.
За Демир Хисар, актуелниот градоначалник, Љупчо Блажевски, почитуван и угледен граѓанин, кој како градоначалник има реализирано голем број на проекти.
За Ранковце, Роберт Симоновски, актуелен претседател на ОК на ВМРО-ДПМНЕ, почитуван граѓанин и голем работник.
За Чашка, Зоран Здравевски, актуелен претседател на ОК на ВМРО-ДПМНЕ во Чашка,
За Јагуновце, актуелниот градоначалник, Тони Коцески, градоначалник со голем број на остварени проекти позади себе.
За Карбинци, актуелниот градоначалник, Зоран Минов, кој има остварено голем број на проекти.
За Конче, актуелниот градоначалник, Благој Јованов, кој една од најмалите општини ја претвори во убаво место за живеење.
За Пехчево, актуелниот градоначалник, Игор Поповски, истиот зад себе има многу реализирани проекти и инвестиции.
За Пробиштип, актуелниот градоначалник, Тони Тоневски, кој има реализирано голем број на проекти и инвестиции.
За Градско, актуелниот градоначалник, Жанета Чаушевска, докажан и квалитетен кадар, која има реализирано поголем број на проекти за својата општина.

„Освеженото“ ВМРО ќе трча на изборите со актуелните градоначалници

_________________
Се има свој почеток и крај. Крајот зависи од тоа измеѓу.
defo
defo

Број на мислења : 3317
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори 2017 - Page 2 Empty Re: Локални избори 2017

Пишување by трендафил Чет Сеп 14 2017, 21:56

defo напиша:
трендафил напиша:
Мислам дека кандидат и веројатен победник во Охрид ќе биде Митко Тилев, доктор специјалист по ортопедија, вработен во специјалната болница Св. Еразмо во Охрид. Што би рекле повторно доктор.

Ова баш во црвеново не е мерило, дали некој доктор е човек или нечовек, јас генерално суп против доктори, поготово  „успешни“, во политика. Инаку битката во Охрид овој пат ќе е густа. Го нема Протугер и Чавков да лобираат.

Колку да се потсетиш како беше избран Бакрач
Сакаш ли да кажеш дека ќе ги има Рашковски и Спасовски, а Бејли нема да ги монтира и објавува нивните разговори?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10661
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори 2017 - Page 2 Empty Re: Локални избори 2017

Пишување by Teo Чет Сеп 14 2017, 23:21

Znaschi tochno e deka Protoger i Chavkov od pozicija na visoki drzhavni funkcioneri mestele lokalni izbori...A edinstveniot problem pri toa e shto pastirot ne veruvajki im gi snimil pa bombite dojdoa vo racete na Zaev...Koj gi objavi pred celata makedonska javnost...
Teo
Teo

Број на мислења : 5074
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори 2017 - Page 2 Empty Re: Локални избори 2017

Пишување by трендафил Саб Сеп 23 2017, 17:26

Полицијата на Бејли, Ахмети, Села и Заев раководена од Спасовски и Нухиу изврши вооружен претрес на кандидатот за градоначалник на Кавадарци вперувајќи му пиштол во главата. Вакво нешто немало до сега во Македонија, а чудно е што медиумите што дупат на голо откако ги потрошија куртоните за фарбање на споменици во најголем број не објавуваат ништо за овој случај. Молчат и педерите (како карактери) од НАТО и ЕУ.

http://republika.mk/824066
http://grid.mk/news/515392687/trgachevski-policijata-mu-vperila-pishtol-vo-glavata-na-kandidatot-za-gradonachalnik-na-kavadarci

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10661
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори 2017 - Page 2 Empty Re: Локални избори 2017

Пишување by Teo Саб Сеп 23 2017, 18:51

Ama toa pak pres od vashata kujna...Neshto sliki od vperuvanjeto na pishtolot ili slichno??? Znaesh vo posledno vreme pochnavte da se ufilmuvate i toa shto vie go pravevte kako na primer turkanjeto na pishtol vo ustata na Ljube Boshkovski od strana na Puki a po naredba na Sashe pochnavte da go pripishuvate na drugite, konkretno na SDSM...
Teo
Teo

Број на мислења : 5074
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори 2017 - Page 2 Empty Re: Локални избори 2017

Пишување by трендафил Саб Сеп 23 2017, 19:11

Фотографии, сведоци и други докази ќе има кога ќе има судење. За жал не верувам дека тоа ќе се случи пред падот на режимот. Како што нема резултати од обдукцијата на малата охриѓанка што почина откако од болницата ја вратија дома, Бог да ја прости.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10661
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори 2017 - Page 2 Empty Re: Локални избори 2017

Пишување by Luxor Саб Сеп 23 2017, 19:22

Џабе тие спинови Трендо, премногу лажевте овие десет години за да сега народот ви поверува. Ни вие самите повеќе не му верувате на Грујо. Гледам присутните во салата навреме сфатиле дека самопромоцијата негова во нов Исус е налудничава.

Luxor
Luxor

Број на мислења : 6498
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори 2017 - Page 2 Empty Re: Локални избори 2017

Пишување by трендафил Саб Сеп 23 2017, 20:23

Ако вие го промовирате Заев во нов Мухамед мислите дека и вашиот политички противник го прави истото во својата вера.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10661
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори 2017 - Page 2 Empty Re: Локални избори 2017

Пишување by Teo Саб Сеп 23 2017, 21:07

Trendafile shto bre ste mu ja letnale od salata??? Vi dojde mnogu da go zamenite Isus za Grujokio??? Ajde bre ne plashete se...Ne e lud...Samo se pravi so sila takov za da mozhe pred sudot da se brani so ludilo...
Teo
Teo

Број на мислења : 5074
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори 2017 - Page 2 Empty Re: Локални избори 2017

Пишување by трендафил Вто Сеп 26 2017, 21:35

Еве ти да видиш што може да се направи со монтажа на видео материјали. Да не зборувам за аудио.


_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10661
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори 2017 - Page 2 Empty Re: Локални избори 2017

Пишување by OPOZICIONER Вто Сеп 26 2017, 22:31

ajde pochnavte da begate i od uchestvo vo emisijata "otvoreno ",shto ne se pojavi Marjan Risteski ako e chist ,nego bega
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 943
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори 2017 - Page 2 Empty Re: Локални избори 2017

Пишување by OPOZICIONER Вто Сеп 26 2017, 22:47

eve ti pogledni pred da pochnesh da gi branish
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 943
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори 2017 - Page 2 Empty Re: Локални избори 2017

Пишување by defo Сре Сеп 27 2017, 22:06

https://twitter.com/onlyhalfevil3/status/912984351889133568
Види, бе види, кои куртони се..шо да прајме програма од 1000 страни, за никој да не ја прочита. Ова е програма 5-6 точки, побитни и поголеми точки. За ситнешот не треба ни да стане збор, паркинзи, улици, водовод(во 21 век), тоа е задолжение не изборна програма. Ама кого да му објасниш на џипирани идиоти. Тешко.

_________________
Се има свој почеток и крај. Крајот зависи од тоа измеѓу.
defo
defo

Број на мислења : 3317
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори 2017 - Page 2 Empty Re: Локални избори 2017

Пишување by OPOZICIONER Чет Сеп 28 2017, 19:16

braos defo majstore ,mnogu ubavo si mu kazal ,ushte toj da ima neshto vo glaata i da te razberi ....no mora da istraeme i da im kazuvame ,inaku kaj ni e alot
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 943
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори 2017 - Page 2 Empty Re: Локални избори 2017

Пишување by defo Чет Сеп 28 2017, 22:58


Стефче Подржикоњов, на терен ..избркан од граѓаните, вакво сељачко понашање, можда ќе помине во Мокрино, ама во Карпош, не бе Стефче.

_________________
Се има свој почеток и крај. Крајот зависи од тоа измеѓу.
defo
defo

Број на мислења : 3317
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори 2017 - Page 2 Empty Re: Локални избори 2017

Пишување by osa Чет Сеп 28 2017, 23:35

i ova defo go ima ???demek konechno lugeto se osvestile ?dajboze

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16279
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори 2017 - Page 2 Empty Re: Локални избори 2017

Пишување by трендафил Пет Сеп 29 2017, 21:36

Ако пукавте во независниот кандидат за градоначалник на Кичево, не ви е тешко да пратите активисти да ја попречуваат предизборната кампања на опозицијата во Карпош илина некое друго место. Не бадијала ослободивте еден куп криминалци (Бајруш Сејдиу, Агим, што би рекле Зоран Красниќи ...).

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10661
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори 2017 - Page 2 Empty Re: Локални избори 2017

Пишување by Kalinda Саб Сеп 30 2017, 10:43

Ниту ваквите
местенки нема да
ви помогнат .
Народот знае
кој гради ,кој
му мисли добро ,
затоа и гласаа
450 000 за
нас .
Сега на локалните
повторно ке ве
прегазиме .
Kalinda
Kalinda

Број на мислења : 488
Join date : 2015-02-28

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори 2017 - Page 2 Empty Re: Локални избори 2017

Пишување by defo Нед Окт 01 2017, 10:56

Анкета на Рејтинг и Фокус: Богоев има предност од над 10 отсто пред Јакимовски во Карпош


Слабо, бар 30% очекував, во најграѓанската општина, ДПМНЕ копук градноначалник.
Локални избори 2017 - Page 2 Tabela-2
defo
defo

Број на мислења : 3317
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори 2017 - Page 2 Empty Re: Локални избори 2017

Пишување by трендафил Нед Окт 01 2017, 20:32

ДО сега Рејтинг нешто слабо погодуваше со анкетите. Да сме живи и здрави ќе видиме. Доколку оваа анкета не е предвесник за лажирање на изборите нешто што не му е непознато на Бејли.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10661
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори 2017 - Page 2 Empty Re: Локални избори 2017

Пишување by defo Нед Окт 01 2017, 23:13

трендафил напиша:ДО сега Рејтинг нешто слабо погодуваше со анкетите. Да сме живи и здрави ќе видиме. Доколку оваа анкета не е предвесник за лажирање на изборите нешто што не му е непознато на Бејли.

Не погодуваше, зошто не можеше да ги предвиди акциите на Мартин Протуѓер.defo
defo

Број на мислења : 3317
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори 2017 - Page 2 Empty Re: Локални избори 2017

Пишување by defo Нед Окт 01 2017, 23:15

Него слабо слабо, ова не ме бендисува, СДСМ бидете малце понаорни, повеќе убедувајте....
Анкета на Рејтинг и Фокус: Шилегов има предност од 4,1 отсто пред Трајановски

Малце е 4,1 предност, јас реално очекував бар 10%, без проблем....СДСМ мењавајте тактика има уште две недели.

_________________
Се има свој почеток и крај. Крајот зависи од тоа измеѓу.
defo
defo

Број на мислења : 3317
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори 2017 - Page 2 Empty Re: Локални избори 2017

Пишување by defo Нед Окт 01 2017, 23:27

Град СКОПЈЕ
Петре Шилегов ....... 28,8%
Коце Трајановски .... 24,3%
СДСМ ...................... 28,6%
ДПМНЕ .................... 21,8%
--- --- ---
Општина КАРПОШ
Стефан Богоев ......... 42,2%
Стевчо Јакимовски ... 31,4%
СДСМ ...................... 38,7%
ДПМНЕ .................... 21,2%
--- --- ---
Општина АЕРОДРОМ
Златко Марин ......... 32,9%
Ивица Коневски ...... 26,3%
СДСМ ...................... 32,1%
ДПМНЕ .................... 21,2%

Само едно браво за Аеродром..другиве мораат повеќе да работат.

_________________
Се има свој почеток и крај. Крајот зависи од тоа измеѓу.
defo
defo

Број на мислења : 3317
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори 2017 - Page 2 Empty Re: Локални избори 2017

Пишување by трендафил Пон Окт 02 2017, 18:32

defo напиша:
трендафил напиша:ДО сега Рејтинг нешто слабо погодуваше со анкетите. Да сме живи и здрави ќе видиме. Доколку оваа анкета не е предвесник за лажирање на изборите нешто што не му е непознато на Бејли.

Не погодуваше, зошто не можеше да ги предвиди акциите на Мартин Протуѓер.Ако добро те разбирам мислиш дека сега добро соработува со Рашковски и меѓународната банда што сама се нарекува меѓународна заедница. Да сме живи и здрави, не сум видовит па не сакам да дискутирам за анкети. За тебе еве еден фејсбуј статус од носителот на советничката листа во Охрид во врска со банерот во Куманово кој е само на еден јазик - албанскиот.

Локални избори 2017 - Page 2 Kosta-daron-kur-me-bre-bolit

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10661
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори 2017 - Page 2 Empty Re: Локални избори 2017

Пишување by трендафил Пон Окт 02 2017, 19:26

По обидот за убиство на независниот кандидат во Кичево, денеска во Скопје е претепан градоначалникот и кандидат и на овие избори на Шуто Оризари кој со тешки повреди е пренесен во болница.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10661
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори 2017 - Page 2 Empty Re: Локални избори 2017

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот