Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

УЕФА суперкуп Скопје 2017

2 posters

Go down

УЕФА суперкуп Скопје 2017 Empty УЕФА суперкуп Скопје 2017

Пишување by трендафил Чет Aвг 10 2017, 15:10

Се одлучив за отворање на оваа тема за да го одбележам најголемиот спортски настан што се случил во Македонија благодарејќи на владата на ВМРО-ДПМНЕ која го изгради стадионот Филип Втори и гаранциите што ги даде на УЕФА и кои беа исполнети.
Да одбележам и дека режимот на Заев преку министерот за здравство Таравари и вицепремиерот за евроинтеграции Бујар Османи протестираа по настанот, Наводно поред натпреварот била прикажана македонската, а не и албанската култура. А што има понормално од тоа во Македонија да се прикаже македонската, во Албанија албанската, на Косово косовската, во Србија српската, во Германија германската и да не набројувам повеќе. Дали во владата на Заев има луѓе кои имаат проблеми со разумот поради шовинизам. За жал и двајцата се од медицинската струка, па е чудно што не бараат медицинска помош,

http://netpress.com.mk/taravari-i-osmani-baraat-izvinuvanje-od-uefa-na-superkupot-ne-bile-pretstaveni-albancite/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

УЕФА суперкуп Скопје 2017 Empty Re: УЕФА суперкуп Скопје 2017

Пишување by трендафил Чет Aвг 10 2017, 15:27

Подобар е насловот во Република.

Таравари и Османи се замерија со УЕФА: На Суперкупот му недостасувал албански национализам

Не знам дали е ова став и на македонскиот дел од владата, на СДСМ и соросоидите. Доколку имаат дозвола од Бејли да имаат воопшто став по некое прашање.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

УЕФА суперкуп Скопје 2017 Empty Re: УЕФА суперкуп Скопје 2017

Пишување by трендафил Чет Aвг 10 2017, 15:41

Еве што и пречеше на владата на Република Македонија.

https://www.facebook.com/MacedonianCommunityWA/videos/1459191054160401/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

УЕФА суперкуп Скопје 2017 Empty Re: УЕФА суперкуп Скопје 2017

Пишување by Teo Нед Aвг 13 2017, 13:25

трендафил напиша:Подобар е насловот во Република.

Таравари и Османи се замерија со УЕФА: На Суперкупот му недостасувал албански национализам

Не знам дали е ова став и на македонскиот дел од владата, на СДСМ и соросоидите. Доколку имаат дозвола од Бејли да имаат воопшто став по некое прашање.

трендафил напиша:Еве што и пречеше на владата на Република Македонија.

https://www.facebook.com/MacedonianCommunityWA/videos/1459191054160401/

Ako prvo tvrdish deka ne znaesh a potoa site gi stavash vo isti kosh, togash pochituvan Trendafile toa se narekuva tresenje zeleni...
Teo
Teo

Број на мислења : 5090
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

УЕФА суперкуп Скопје 2017 Empty Re: УЕФА суперкуп Скопје 2017

Пишување by трендафил Нед Aвг 13 2017, 15:17

Ако министри од владата изнесат одреден став и тоа во одредено време не го демантира премиерот сите нормални тоа го сметаат за став на владата. Не знам зошто јас би бил исклучок. До сега нема изнесено спротивно мислење од тоа на Османи и Таравари ниту од било кој друг министер. Да не зборувам за премиерот. Не реагираше ниту некој од амбасадорите, нели?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

УЕФА суперкуп Скопје 2017 Empty Re: УЕФА суперкуп Скопје 2017

Пишување by Teo Нед Aвг 13 2017, 20:56

Toa shto sekoj chlen na vladata si ima svoi stavovi i ima pravo istite da gi iskazhe se vika demokratija...Do koga da ti go objasnuvam toa???
Teo
Teo

Број на мислења : 5090
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

УЕФА суперкуп Скопје 2017 Empty Re: УЕФА суперкуп Скопје 2017

Пишување by трендафил Пон Aвг 14 2017, 15:22

Ако од владата е соопштен само еден став, исто мислење имаат и двајцата што го соопштија, а другите молчат, за мене значи дека го прифаќаат тој став. Колку гледам исто мислиш и ти како нив. Секаде во светот кога министер ќе каже нешто тоа се смета за став на владата. Доколку се разбира не нагласи дека се работи за негово приватно мислење. Исто и кога некој амбасадор ќе каже нешто, тоа се смета за став на државата што ја претставува.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

УЕФА суперкуп Скопје 2017 Empty Re: УЕФА суперкуп Скопје 2017

Пишување by Teo Пон Aвг 14 2017, 20:12

Ti rekov bre namali so bobinkite...Nikakov stav ne e soopshten od vladata...Privatno mislenje na minister ne e stav na vlada, a najgolema glupost e vasheto baranje vladata  da iznesuva stavovi za sekoe privatno  mislenje na sekoj od ministrite...isto i so ambasadorite...So koj um mislish deka ako bejli kazhe deka mu se dopagja gravot vo Makedonija toa e stav na SAD...
Teo
Teo

Број на мислења : 5090
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

УЕФА суперкуп Скопје 2017 Empty Re: УЕФА суперкуп Скопје 2017

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот