Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

МАСАКАР ВО СКОПЈЕ

+4
reiter
трендафил
Естир
osa
8 posters

Страна 1 of 3 1, 2, 3  Next

Go down

МАСАКАР ВО СКОПЈЕ Empty МАСАКАР ВО СКОПЈЕ

Пишување by osa Сре Мај 06 2015, 01:06

protestite zavrshija ...BRAVO mafijo .....od ochevidci doznavam deka policijata napravila masakar po malite ulichki okolu vladata ,
znachi otkako policijata upotrebila solzavec za da gi rastera demonstrantite ,gi nachekala vo eden vid ZASEDA
imeno mnogumina od demonstrantite koi uchestvuvale na protestot pred vladata na R.M.,po rasturanjeto od pred vladata i kamerite na vladata ,bile pretepani ,bukvalno zgazeni od mavanjevo ulichkite niz koi se obidele da izbegaat od SILATA NA POLICIJATA ZA DA NE BIDAT I TIE UBIENI KAKO MARTIN (izrazot e od ochevidecot )sepak ima mnogu povredeni ,za zal !
se nadevam deka nekoj od novinarite ke ima snimki koi ke posluzat kako dokazen materijal ...potochno snimki ne od pred vladata, tuku od malite ulichki vo koi bile nachekani mladite, koi ednostavno bile revoltirani otkako slushnale se za ubistvoto na mladiot Martin Neshkovski i doshle da go izrazat svoeto nesoglasuvanje so nachinot na koj sakala vlasta da go sokrie ubistvoto ...
se nadevam iskreno deka eden den za seta maka shto im ja napravija na graganite ke odgovaraat i toa javno ,no i ke platat za celoto stradanje na narodot Makedonski !

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16479
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

МАСАКАР ВО СКОПЈЕ Empty Re: МАСАКАР ВО СКОПЈЕ

Пишување by хан Ацо Сре Мај 06 2015, 09:46

хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Вратете се на почетокот Go down

МАСАКАР ВО СКОПЈЕ Empty Re: МАСАКАР ВО СКОПЈЕ

Пишување by хан Ацо Сре Мај 06 2015, 10:18

Помагање на сторител по извршено кривично дело
Член 365
(1) Тој што ќе скрие сторител на кривично дело за кое гонењето се презема по службена должност или со прикривање на орудијата, трагите, предметите или на друг начин ќе му помогне да не биде откриен или тој што крие осудено лице или презема други дејствија со кои се оди кон тоа да не се изврши казната, изречените мерки на безбедност или да не се применат воспитните мерки упатување во воспитна установа или во воспитно-поправен дом, ќе се казни со парична казна или со затвор до една година.

(2) Тој што ќе му помогне на сторител на кривично дело за кое е пропишана казна затвор од пет години или потешка, ќе се казни со затвор од три месеци до пет години.

(3) Тој што ќе му помогне на сторител на кривично дело за кое е пропишана казна доживотен затвор, ќе се казни со затвор од една до десет години.

(4) Казната за делото од став 1 не може да биде потешка според видот ниту според висината од казната пропишана за кривично дело извршено од сторителот на делото.

(5) Нема да се казни за делото од ставовите 1, 2 и 3 лице на кое сторителот му е брачен другар, крвен сродник во права линија, брат или сестра, посвоител или посвоеник или лице кое со сторителот живее во трајна вонбрачна заедница.“
хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Вратете се на почетокот Go down

МАСАКАР ВО СКОПЈЕ Empty Re: МАСАКАР ВО СКОПЈЕ

Пишување by Естир Сре Мај 06 2015, 13:11

Оса, какво е "масакар"?

Няма ли вече протести?

Хайде, излизайте на улицата - всеки ден, свалете тая гад от власт!
Естир
Естир

Број на мислења : 846
Join date : 2015-02-11

Вратете се на почетокот Go down

МАСАКАР ВО СКОПЈЕ Empty Re: МАСАКАР ВО СКОПЈЕ

Пишување by трендафил Сре Мај 06 2015, 14:19

osa напиша:protestite zavrshija ...BRAVO mafijo .....od ochevidci doznavam deka policijata napravila masakar po malite ulichki okolu vladata ,
znachi otkako policijata upotrebila solzavec za da gi rastera demonstrantite ,gi nachekala vo eden vid ZASEDA
imeno mnogumina od demonstrantite koi uchestvuvale na protestot pred vladata na R.M.,po rasturanjeto od pred vladata i kamerite na vladata ,bile pretepani ,bukvalno zgazeni od mavanjevo ulichkite niz koi se obidele da izbegaat od SILATA NA POLICIJATA ZA DA NE BIDAT I TIE UBIENI KAKO MARTIN (izrazot e od ochevidecot )sepak ima mnogu povredeni ,za zal !
se nadevam deka nekoj od novinarite ke ima snimki koi ke posluzat kako dokazen materijal ...potochno snimki ne od pred vladata, tuku od malite ulichki vo koi bile nachekani mladite, koi ednostavno bile revoltirani otkako slushnale se za ubistvoto na mladiot Martin Neshkovski i doshle da go izrazat svoeto nesoglasuvanje so nachinot na koj sakala vlasta da go sokrie ubistvoto ...
se nadevam iskreno deka eden den za seta maka shto im ja napravija na graganite ke odgovaraat i toa javno ,no i ke platat za celoto stradanje na narodot Makedonski !
Очекуваше ли дека полицијата ќе дозволи толку мала група да изврши државен удар и насилно да ја смени власта. Колку се тоа многу повредени демонстранти, кажи конкретна бројка. Не пропагадистичкото многу. Колку што гледам јас на снимките и тоа на соросоидните портали први со насилство почнуваат протестантите. Фрлајќи парчиња бетон и мавајќи со метални шипки по полицајците. Пред тоа насилство нема насилство од полицијата. ЗОшто без потреба толку лажете. Дека наводно еден полицаец ја симнал униформата и им се придружил на протестантите, дека биле употребени водени топови и слично.
За волја на вистината насилниците им наштетуваат на сите, па и на овие протести. Иако е очигледно дека стапуваат на сцена платениците на Сорос обучени во кампови заедно со свои „колеги“ од Либија, Украина и други земји дапредизвикуваат нереди преку социјалните мрежи (Фејсбуј, Твитер, можеби и овој форум) но тие кај нас можат да делуваат само на младите. Кои никогаш сами не извршиле преврат (државен удар) никаде. А по вчерашните насилства врз полицајците и очекуваниот одговор дојден потоа, тешко дека ќе има масовност. И полицијата ќе биде поспремна. И највжештените глави ќе се ладат во Шутка.
Патем, не слушнавме ништо ново за убиството на Мартин Нешовски. Кое за среќа кај нас е изолиран случај, сторителот е осуден колку што ми е познато на максимална казна, па не знам од каде толку енергија во протестот вчера. Освен акумулираниот гнев кој се собира кај опозицијата со секој ден патење по власт.
Да повторам дека убиецот на Мартин е осуден и случајот е завршен. За разлика од некои од времињата на СДСМ, на пример смртта под сомнителни околности на Трајан во 2006 година, кој откако бил гонет од полицијата, е пронајден удавен во Вардар по неколку недели.
Заев, интересно, го има пратено семејството во луксузното швајцарско монденско летувалиште Локарно, додека подбуцнува млади луѓе да ја напаѓаат полицијата.
Можам само да им честитам на полицајците за воздржаноста и професионалноста иако беа изложени на брутални напади со сите средства. Бекатон плочи, метални шипки, контејнери, запалени шишиња и друго. За крај да ги осудам примитивците што ги искршија стаклата на Радио слободна Македонија.
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

МАСАКАР ВО СКОПЈЕ Empty Re: МАСАКАР ВО СКОПЈЕ

Пишување by reiter Сре Мај 06 2015, 14:57

незнам што и уште колку ужас треба да се случи за да преработи мозокот на власта посебно на груевски после синоќешното протестирање за да си замини..

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

МАСАКАР ВО СКОПЈЕ Empty Re: МАСАКАР ВО СКОПЈЕ

Пишување by tmoro Сре Мај 06 2015, 15:05

http://www.dokaz.mk/shokantno-politsajtsi-se-falat-na-fb-kako-lovele-i-tepale-opozitsioneri-po-ulitsite-na-skopje/

Ке видиме дали ке издржите до 1 јуни копиљаци фашистички.

tmoro

Број на мислења : 547
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

МАСАКАР ВО СКОПЈЕ Empty Re: МАСАКАР ВО СКОПЈЕ

Пишување by Естир Сре Мај 06 2015, 15:10

Хаха, соросоиди, платеници.... (постинга на Трендафил)

Същите гадости слушах и за себе си, когато в България протестирахме против про-руското и антиевропейско и антидемократично правителство на Орешарски всеки ден месеци наред.

Точно платените подлоги на властта пишат гадости за протестиращите хора - искат да ги окалят, да стъпчат в калта искрения им (и изконно човешки)   порив за свобода, демокрация и европейско бъдеще.


Пфу! (Емотикон за повръщане).
Естир
Естир

Број на мислења : 846
Join date : 2015-02-11

Вратете се на почетокот Go down

МАСАКАР ВО СКОПЈЕ Empty Re: МАСАКАР ВО СКОПЈЕ

Пишување by tmoro Сре Мај 06 2015, 17:48

Кордон од полициска возила пред 1саат е на пат од Партизанска према Илинденска.
Пада Влада

tmoro

Број на мислења : 547
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

МАСАКАР ВО СКОПЈЕ Empty Re: МАСАКАР ВО СКОПЈЕ

Пишување by tmoro Сре Мај 06 2015, 18:09

tmoro напиша:Кордон од полициска возила пред 1саат е на пат од Партизанска према Илинденска.
Пада Влада

МАСАКАР ВО СКОПЈЕ 1418mso

tmoro

Број на мислења : 547
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

МАСАКАР ВО СКОПЈЕ Empty Re: МАСАКАР ВО СКОПЈЕ

Пишување by Естир Сре Мај 06 2015, 18:13

С вас сме! И в наште медии новините от Скопие не закъсняват. Дано по-скоро полицейският режим на Груевски падне!

Не им се давайте, не отстъпвайте!
Естир
Естир

Број на мислења : 846
Join date : 2015-02-11

Вратете се на почетокот Go down

МАСАКАР ВО СКОПЈЕ Empty Re: МАСАКАР ВО СКОПЈЕ

Пишување by tmoro Сре Мај 06 2015, 18:20

Група Албанци сакајки да им се придружат на НЕМА ПРАВДА НЕМА МИР биле спречени од параполицајците на Пастирот кај Бит Пазар.

tmoro

Број на мислења : 547
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

МАСАКАР ВО СКОПЈЕ Empty Re: МАСАКАР ВО СКОПЈЕ

Пишување by tmoro Сре Мај 06 2015, 18:28Ево што се дешава.

tmoro

Број на мислења : 547
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

МАСАКАР ВО СКОПЈЕ Empty Re: МАСАКАР ВО СКОПЈЕ

Пишување by Hamad bim Khalifa Сре Мај 06 2015, 19:13

A GESTAPO lovi demonstranti po biblioteki i dvorovi, trpa vo podrumi na gol beton i mava kako stranski po okupatori a ne makedonski deca i gragjani !?!
NEKOJ DEBELO KE PLATI ZA OVA!!!! UAAA GESTAPO UAA ZA NEJZINIOT SHEF: HIMLER BRK JANKULOVSKI!!!!!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

МАСАКАР ВО СКОПЈЕ Empty Re: МАСАКАР ВО СКОПЈЕ

Пишување by osa Сре Мај 06 2015, 19:15

трендафил напиша:
osa напиша:protestite zavrshija ...BRAVO mafijo .....od ochevidci doznavam deka policijata napravila masakar po malite ulichki okolu vladata ,
znachi otkako policijata upotrebila solzavec za da gi rastera demonstrantite ,gi nachekala vo eden vid ZASEDA
imeno mnogumina od demonstrantite koi uchestvuvale na protestot pred vladata na R.M.,po rasturanjeto od pred vladata i kamerite na vladata ,bile pretepani ,bukvalno zgazeni od mavanjevo ulichkite niz koi se obidele da izbegaat od SILATA NA POLICIJATA ZA DA NE BIDAT I TIE UBIENI KAKO MARTIN (izrazot e od ochevidecot )sepak ima mnogu povredeni ,za zal !
se nadevam deka nekoj od novinarite ke ima snimki koi ke posluzat kako dokazen materijal ...potochno snimki ne od pred vladata, tuku od malite ulichki vo koi bile nachekani mladite, koi ednostavno bile revoltirani otkako slushnale se za ubistvoto na mladiot Martin Neshkovski i doshle da go izrazat svoeto nesoglasuvanje so nachinot na koj sakala vlasta da go sokrie ubistvoto ...
se nadevam iskreno deka eden den za seta maka shto im ja napravija na graganite ke odgovaraat i toa javno ,no i ke platat za celoto stradanje na narodot Makedonski !
Очекуваше ли дека полицијата ќе дозволи толку мала група да изврши државен удар и насилно да ја смени власта. Колку се тоа многу повредени демонстранти, кажи конкретна бројка. Не пропагадистичкото многу. Колку што гледам јас на снимките и тоа на соросоидните портали први со насилство почнуваат протестантите. Фрлајќи парчиња бетон и мавајќи со метални шипки по полицајците. Пред тоа насилство нема насилство од полицијата. ЗОшто без потреба толку лажете. Дека наводно еден полицаец ја симнал униформата и им се придружил на протестантите, дека биле употребени водени топови и слично.
За волја на вистината насилниците им наштетуваат на сите, па и на овие протести. Иако е очигледно дека стапуваат на сцена платениците на Сорос обучени во кампови заедно со свои „колеги“ од Либија, Украина и други земји дапредизвикуваат нереди преку социјалните мрежи (Фејсбуј, Твитер, можеби и овој форум) но тие кај нас можат да делуваат само на младите. Кои никогаш сами не извршиле преврат (државен удар) никаде. А по вчерашните насилства врз полицајците и очекуваниот одговор дојден потоа, тешко дека ќе има масовност. И полицијата ќе биде поспремна. И највжештените глави ќе се ладат во Шутка.
Патем, не слушнавме ништо ново за убиството на Мартин Нешовски. Кое за среќа кај нас е изолиран случај, сторителот е осуден колку што ми е познато на максимална казна, па не знам од каде толку енергија во протестот вчера. Освен акумулираниот гнев кој се собира кај опозицијата со секој ден патење по власт.
Да повторам дека убиецот на Мартин е осуден и случајот е завршен. За разлика од некои од времињата на СДСМ, на пример смртта под сомнителни околности на Трајан во 2006 година, кој откако бил гонет од полицијата, е пронајден удавен во Вардар по неколку недели.
Заев, интересно, го има пратено семејството во луксузното швајцарско монденско летувалиште Локарно, додека подбуцнува млади луѓе да ја напаѓаат полицијата.
Можам само да им честитам на полицајците за воздржаноста и професионалноста иако беа изложени на брутални напади со сите средства. Бекатон плочи, метални шипки, контејнери, запалени шишиња и друго. За крај да ги осудам примитивците што ги искршија стаклата на Радио слободна Македонија.
dobro i ova zema da go branish....i ova za tebe e normalno .....normalno e kaj shto se smee goca deka ke go zatashkaat ova shto pobrzo ....kaj shto vika goca deka ne e normalno specijalna da dobiva usna naredba ...normalno e kaj shto sashe vika deka bil ovoj na dolznost shto go utepa martin ...ili kaj shto goca vika deka ne go tepal nego bukvalno go utepal .....
e ova ko da si pravat muabet za ubistvo na buba shvaba ,a ne za momche shto imalo odvaj 50 kg i samo 22 godini ....
da zemesh i ova da go branish ,ova moze vo normalni drzavi da te osudat za soucheshnishtvo ....
ima neshto shto ne se brani !?
ako e chist i ako se e ko shto TI relativizirash ,zoshto ne izleze sinojka koga go vikaa ?
ljubcho izleguvashe ,ne se krieshe ,izleze i ljube koga gi palea vozilata pred vlada ,zoshto ovoj ne izleguva ,da ne znaesh ,da me prosvetlish ?
ako se chisti ko shto vie site gi branite ,zoshto se krijat vo vlada i da gi chuvaat tolku mnogu policajci ?

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16479
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

МАСАКАР ВО СКОПЈЕ Empty Re: МАСАКАР ВО СКОПЈЕ

Пишување by Hamad bim Khalifa Сре Мај 06 2015, 19:20

Nemoze da izleze firerot! Denes otvaral holandska (najomrazena stranska drzava) fabrika za lalinja vo istocna makedonija. Sinojka i biral na Borkica dildo - ke i treba za vo idnina!
Ene go surtukot na Shitel ima da ni soopsti EDNA UBAVA VEST _ MAKEDONIJA EKONOMSKI E VO VRV NA EVROPA !?!?!?!?!?
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

МАСАКАР ВО СКОПЈЕ Empty Re: МАСАКАР ВО СКОПЈЕ

Пишување by трендафил Сре Мај 06 2015, 21:38

osa напиша:
трендафил напиша:
osa напиша:protestite zavrshija ...BRAVO mafijo .....od ochevidci doznavam deka policijata napravila masakar po malite ulichki okolu vladata ,
znachi otkako policijata upotrebila solzavec za da gi rastera demonstrantite ,gi nachekala vo eden vid ZASEDA
imeno mnogumina od demonstrantite koi uchestvuvale na protestot pred vladata na R.M.,po rasturanjeto od pred vladata i kamerite na vladata ,bile pretepani ,bukvalno zgazeni od mavanjevo ulichkite niz koi se obidele da izbegaat od SILATA NA POLICIJATA ZA DA NE BIDAT I TIE UBIENI KAKO MARTIN (izrazot e od ochevidecot )sepak ima mnogu povredeni ,za zal !
se nadevam deka nekoj od novinarite ke ima snimki koi ke posluzat kako dokazen materijal ...potochno snimki ne od pred vladata, tuku od malite ulichki vo koi bile nachekani mladite, koi ednostavno bile revoltirani otkako slushnale se za ubistvoto na mladiot Martin Neshkovski i doshle da go izrazat svoeto nesoglasuvanje so nachinot na koj sakala vlasta da go sokrie ubistvoto ...
se nadevam iskreno deka eden den za seta maka shto im ja napravija na graganite ke odgovaraat i toa javno ,no i ke platat za celoto stradanje na narodot Makedonski !
Очекуваше ли дека полицијата ќе дозволи толку мала група да изврши државен удар и насилно да ја смени власта. Колку се тоа многу повредени демонстранти, кажи конкретна бројка. Не пропагадистичкото многу. Колку што гледам јас на снимките и тоа на соросоидните портали први со насилство почнуваат протестантите. Фрлајќи парчиња бетон и мавајќи со метални шипки по полицајците. Пред тоа насилство нема насилство од полицијата. ЗОшто без потреба толку лажете. Дека наводно еден полицаец ја симнал униформата и им се придружил на протестантите, дека биле употребени водени топови и слично.
За волја на вистината насилниците им наштетуваат на сите, па и на овие протести. Иако е очигледно дека стапуваат на сцена платениците на Сорос обучени во кампови заедно со свои „колеги“ од Либија, Украина и други земји дапредизвикуваат нереди преку социјалните мрежи (Фејсбуј, Твитер, можеби и овој форум) но тие кај нас можат да делуваат само на младите. Кои никогаш сами не извршиле преврат (државен удар) никаде. А по вчерашните насилства врз полицајците и очекуваниот одговор дојден потоа, тешко дека ќе има масовност. И полицијата ќе биде поспремна. И највжештените глави ќе се ладат во Шутка.
Патем, не слушнавме ништо ново за убиството на Мартин Нешовски. Кое за среќа кај нас е изолиран случај, сторителот е осуден колку што ми е познато на максимална казна, па не знам од каде толку енергија во протестот вчера. Освен акумулираниот гнев кој се собира кај опозицијата со секој ден патење по власт.
Да повторам дека убиецот на Мартин е осуден и случајот е завршен. За разлика од некои од времињата на СДСМ, на пример смртта под сомнителни околности на Трајан во 2006 година, кој откако бил гонет од полицијата, е пронајден удавен во Вардар по неколку недели.
Заев, интересно, го има пратено семејството во луксузното швајцарско монденско летувалиште Локарно, додека подбуцнува млади луѓе да ја напаѓаат полицијата.
Можам само да им честитам на полицајците за воздржаноста и професионалноста иако беа изложени на брутални напади со сите средства. Бекатон плочи, метални шипки, контејнери, запалени шишиња и друго. За крај да ги осудам примитивците што ги искршија стаклата на Радио слободна Македонија.
dobro i ova zema da go branish....i ova za tebe e normalno .....normalno e kaj shto se smee goca deka ke go zatashkaat ova shto pobrzo ....kaj shto vika goca deka ne e normalno specijalna da dobiva usna naredba ...normalno e kaj shto sashe vika deka bil ovoj na dolznost shto go utepa martin ...ili kaj shto goca vika deka ne go tepal nego bukvalno go utepal .....
e ova ko da si pravat muabet za ubistvo na buba shvaba ,a ne za momche shto imalo odvaj 50 kg i samo 22 godini ....
da zemesh i ova da go branish ,ova moze vo normalni drzavi da te osudat za soucheshnishtvo ....
ima neshto shto ne se brani !?
ako e chist i ako se e ko shto TI relativizirash ,zoshto ne izleze sinojka koga go vikaa ?
ljubcho izleguvashe ,ne se krieshe ,izleze i ljube koga gi palea vozilata pred vlada ,zoshto ovoj ne izleguva ,da ne znaesh ,da me prosvetlish ?
ako se chisti ko shto vie site gi branite ,zoshto se krijat vo vlada i da gi chuvaat tolku mnogu policajci ?
Доколку тоа што го велиш е вист5ина, а не монтиран дел од разговор, треба да си замине министерката за внатрешни работи. Но тоа не значи дека дрба друга партија да дојде на власт без избори. Немој да ме убедуваш дека тие штои фрлаа парчиња бетон и удараа со шипки по полицајците тоа го праве од љубов кон нив, а не во обид да бидат убиени или повредени. Колку полицајци според вас треба да бидат убиени за да се „осветите“ за смрта на Мартин Нешковски. Кај германските фашисти обично бројката беше 50 убиени. Не знам како било кај бугарските, но имаме членови на форумов кои тоа би можеле да го кажат. Ако криминалци кои се обидуваа да убијат полицајци влегле во библиотека, полицијата е должна да ги бара и таму. Мирните демонстранти, вклучувајќи ги и тие кои вербално ги поттикнуваат на насилство никој не ги гонел ниту ги гони. Шеќеринска, Милќин, Геровски на пример.
Еве по повеќе од 24 часа од првиот протест не видов ниту еден повреден протестант, а колку што ми е познато во притвор се само четворица. Веројатно ќе ги има повеќе затоа што сите се снимени на безбедносните камери на владата.
За крај, не е ли срамота тоа што го симнавте и искинавте знамето на Република Македонија. Или што ги подржувате битангите што го направија тоа.
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

МАСАКАР ВО СКОПЈЕ Empty Re: МАСАКАР ВО СКОПЈЕ

Пишување by трендафил Сре Мај 06 2015, 21:48

Hamad bim Khalifa напиша:Nemoze da izleze firerot! Denes otvaral holandska (najomrazena stranska drzava) fabrika za lalinja vo istocna makedonija. Sinojka i biral na Borkica dildo - ke i treba za vo idnina!
Ene go surtukot na Shitel ima da ni soopsti EDNA UBAVA VEST _ MAKEDONIJA EKONOMSKI E VO VRV NA EVROPA !?!?!?!?!?
Дека Макеедонија има најголем пораст во Европа велат самите европјани, сите меѓународни финансиски институции и сите освен соросоидите и СДСМ. Тоа што сме биле еден милениум под ропство и половина век под СДСМ со различни имиња па имаме многу понизок старт од други земји не е вина на актуелната власт.
АЈде уште еднаш да ве потсетам дека убиецот на Мартин е во затвор и таму ќе остане. Доколку Црвенковски не стане претседател и не го помилува. Не знам ни како во иднина ќе имаме рамноправни односи меѓу партиите, кога СДСМ ги има прислушкувано сите и е увежбана во монтирање на разговорите, а другите немаат такви снимки и тешко е да ги направат во иднина затоа што веќе сите внимаваат што зборуваат на телефон. Плашејќи се дека и некоја друга будала ќе се обиде во борба за власт да користи вакви или слични криминални дејства.
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

МАСАКАР ВО СКОПЈЕ Empty Re: МАСАКАР ВО СКОПЈЕ

Пишување by reiter Сре Мај 06 2015, 22:24

како е тргнато да се иселува народот од Македонија спрема процентуалност вработени и насление ќе бидеме први не само во еу туку и во светот...а околку полицијската бруталност денес имаше порака од ЕУ да власта не применува поголема сила а секако и оценката на Пивоваров е дека има грешки во начинот на реакцијата на полицијата....

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

МАСАКАР ВО СКОПЈЕ Empty Re: МАСАКАР ВО СКОПЈЕ

Пишување by tmoro Сре Мај 06 2015, 22:52

Од неофицијални извори ----Утре НЕБАЊАНИТЕ ке организираат контра протест по примерот на Милошевиќ.

tmoro

Број на мислења : 547
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

МАСАКАР ВО СКОПЈЕ Empty Re: МАСАКАР ВО СКОПЈЕ

Пишување by osa Сре Мај 06 2015, 23:24

трендафил напиша:
osa напиша:
трендафил напиша:
osa напиша:protestite zavrshija ...BRAVO mafijo .....od ochevidci doznavam deka policijata napravila masakar po malite ulichki okolu vladata ,
znachi otkako policijata upotrebila solzavec za da gi rastera demonstrantite ,gi nachekala vo eden vid ZASEDA
imeno mnogumina od demonstrantite koi uchestvuvale na protestot pred vladata na R.M.,po rasturanjeto od pred vladata i kamerite na vladata ,bile pretepani ,bukvalno zgazeni od mavanjevo ulichkite niz koi se obidele da izbegaat od SILATA NA POLICIJATA ZA DA NE BIDAT I TIE UBIENI KAKO MARTIN (izrazot e od ochevidecot )sepak ima mnogu povredeni ,za zal !
se nadevam deka nekoj od novinarite ke ima snimki koi ke posluzat kako dokazen materijal ...potochno snimki ne od pred vladata, tuku od malite ulichki vo koi bile nachekani mladite, koi ednostavno bile revoltirani otkako slushnale se za ubistvoto na mladiot Martin Neshkovski i doshle da go izrazat svoeto nesoglasuvanje so nachinot na koj sakala vlasta da go sokrie ubistvoto ...
se nadevam iskreno deka eden den za seta maka shto im ja napravija na graganite ke odgovaraat i toa javno ,no i ke platat za celoto stradanje na narodot Makedonski !
Очекуваше ли дека полицијата ќе дозволи толку мала група да изврши државен удар и насилно да ја смени власта. Колку се тоа многу повредени демонстранти, кажи конкретна бројка. Не пропагадистичкото многу. Колку што гледам јас на снимките и тоа на соросоидните портали први со насилство почнуваат протестантите. Фрлајќи парчиња бетон и мавајќи со метални шипки по полицајците. Пред тоа насилство нема насилство од полицијата. ЗОшто без потреба толку лажете. Дека наводно еден полицаец ја симнал униформата и им се придружил на протестантите, дека биле употребени водени топови и слично.
За волја на вистината насилниците им наштетуваат на сите, па и на овие протести. Иако е очигледно дека стапуваат на сцена платениците на Сорос обучени во кампови заедно со свои „колеги“ од Либија, Украина и други земји дапредизвикуваат нереди преку социјалните мрежи (Фејсбуј, Твитер, можеби и овој форум) но тие кај нас можат да делуваат само на младите. Кои никогаш сами не извршиле преврат (државен удар) никаде. А по вчерашните насилства врз полицајците и очекуваниот одговор дојден потоа, тешко дека ќе има масовност. И полицијата ќе биде поспремна. И највжештените глави ќе се ладат во Шутка.
Патем, не слушнавме ништо ново за убиството на Мартин Нешовски. Кое за среќа кај нас е изолиран случај, сторителот е осуден колку што ми е познато на максимална казна, па не знам од каде толку енергија во протестот вчера. Освен акумулираниот гнев кој се собира кај опозицијата со секој ден патење по власт.
Да повторам дека убиецот на Мартин е осуден и случајот е завршен. За разлика од некои од времињата на СДСМ, на пример смртта под сомнителни околности на Трајан во 2006 година, кој откако бил гонет од полицијата, е пронајден удавен во Вардар по неколку недели.
Заев, интересно, го има пратено семејството во луксузното швајцарско монденско летувалиште Локарно, додека подбуцнува млади луѓе да ја напаѓаат полицијата.
Можам само да им честитам на полицајците за воздржаноста и професионалноста иако беа изложени на брутални напади со сите средства. Бекатон плочи, метални шипки, контејнери, запалени шишиња и друго. За крај да ги осудам примитивците што ги искршија стаклата на Радио слободна Македонија.
dobro i ova zema da go branish....i ova za tebe e normalno .....normalno e kaj shto se smee goca deka ke go zatashkaat ova shto pobrzo ....kaj shto vika goca deka ne e normalno specijalna da dobiva usna naredba ...normalno e kaj shto sashe vika deka bil ovoj na dolznost shto go utepa martin ...ili kaj shto goca vika deka ne go tepal nego bukvalno go utepal .....
e ova ko da si pravat muabet za ubistvo na buba shvaba ,a ne za momche shto imalo odvaj 50 kg i samo 22 godini ....
da zemesh i ova da go branish ,ova moze vo normalni drzavi da te osudat za soucheshnishtvo ....
ima neshto shto ne se brani !?
ako e chist i ako se e ko shto TI relativizirash ,zoshto ne izleze sinojka koga go vikaa ?
ljubcho izleguvashe ,ne se krieshe ,izleze i ljube koga gi palea vozilata pred vlada ,zoshto ovoj ne izleguva ,da ne znaesh ,da me prosvetlish ?
ako se chisti ko shto vie site gi branite ,zoshto se krijat vo vlada i da gi chuvaat tolku mnogu policajci ?
Доколку тоа што го велиш е вист5ина, а не монтиран дел од разговор, треба да си замине министерката за внатрешни работи. Но тоа не значи дека дрба друга партија да дојде на власт без избори. Немој да ме убедуваш дека тие штои фрлаа парчиња бетон и удараа со шипки по полицајците тоа го праве од љубов кон нив, а не во обид да бидат убиени или повредени. Колку полицајци според вас треба да бидат убиени за да се „осветите“ за смрта на Мартин Нешковски. Кај германските фашисти обично бројката беше 50 убиени. Не знам како било кај бугарските, но имаме членови на форумов кои тоа би можеле да го кажат. Ако криминалци кои се обидуваа да убијат полицајци влегле во библиотека, полицијата е должна да ги бара и таму. Мирните демонстранти, вклучувајќи ги и тие кои вербално ги поттикнуваат на насилство никој не ги гонел ниту ги гони. Шеќеринска, Милќин, Геровски на пример.
Еве по повеќе од 24 часа од првиот протест не видов ниту еден повреден протестант, а колку што ми е познато во притвор се само четворица. Веројатно ќе ги има повеќе затоа што сите се снимени на безбедносните камери на владата.
За крај, не е ли срамота тоа што го симнавте и искинавте знамето на Република Македонија. Или што ги подржувате битангите што го направија тоа.

koj vika deka treba da dojde druga partija na vlast bez izbori ?i ti znaesh deka ne e tochno! daj barem eden dokaz deka rekol nekoj deka saka da dojde na vlast bez izbori ,daj edna izjava na zaev ili drug od opozicijata koj kazuva deka saka da go srushi ovoj sistem za da dojde na vlast bez izbori !a ako ne stavish takva izjava ,toa znachi deka lazesh ,spored toa
sramota e da gi kazuvash lagite koi tebe ti gi kazuvaat vo shtab !
site velat CHESNI IZBORI ,i koj ke pobedi toj da bide nova vlast ..izborite da gi organizira sekoj ,samo ne ovie falsifikatori...,i taka koj ke pobedi na takvi NEFALSIFIKUVANI izbori moze da ja vodi drzavata
se "osvetuvame"za martin ! ne prijatele samo kazuvame shto misli vlasta za graganite ,ubavo slushna kako vikaat deka e kopileshto im ja unishtilo zurkata za apsenjeto na brat ljube !..zamisli martin go nema ,ljube e vo zatvor ,SLEDEN MOZEBI SI TI ILI TVOJOT BRAT ILI NEDAJBOZE AKO IMASH DETE TVOETO DETE E NA RED ,od vakva vlast samo OVAKVI SCENARIJA moze da se ochekuvaat ...
za snimkite velish ne se vistiniti ???a koj od SNIMENITE go kaza toa ? nikoj ! samo od DPMNE velat montirani lepeni ....
da te prasham dali znaesh kolku PRIJAVI PODNELE NA SUD ZA KLEVETA ? NIEDNA ! znaesh zoshto ?
ZATOA SHTO SE SHTO E VO BOMBITE SE E VISTINA...
....VELISH SITE SE SNIMENI I KE BIDAT UAPSENI !!!!! zoshto ovie snimki se "TOCHNI " DEKA TREBA DA SE APSAT GOLORAKI MLADINCI KOI EDNOSTAVNO SE PLASHAT EDEN DEN DA NE BIDAT MARTIN NESHKOVSKI ,I KOI NE SE SOGLASUVAAT NA CHELO NA MVR DA BIDE EDNA SHTO SE SMEE NA SEKOJA CHOVECHKA TRAGEDIJA

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16479
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

МАСАКАР ВО СКОПЈЕ Empty Re: МАСАКАР ВО СКОПЈЕ

Пишување by трендафил Сре Мај 06 2015, 23:33

reiter напиша:како е тргнато да се иселува народот од Македонија спрема процентуалност вработени и насление ќе бидеме први не само во еу туку и во светот...а околку полицијската бруталност денес имаше порака од ЕУ да власта не применува поголема сила а секако и оценката на Пивоваров е дека има грешки во начинот на реакцијата на полицијата....
Не знам дали лажеш или само им веруваш на лажговци. ЕУ истото тоа го побара и од протестантите. Што е и нормално во една куртуазна изјава. Колку и да имаат симпатии кон протестантите, не можат тоа јавно да го изјават. Инаќе бројот на повредени полицајци е 36, а на протестанти 4. СО напомена дека овие вториве немаат удари по главата или други витални органи. Што не е случај и кај полицајците.
Не знам од каде му е на Пивоваров мислењето дека во самоодбрана, кога им беше загррозен животот, полицајците требало да ги замолат протестантите да не се обидуваат повеќе да ги убиваат пред да почнат да се бранат.
Ајде да прашам уште еднаш зошто не го осудувате симнувањето на знамето на Република Македонија од јарболот и неговото кинење.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

МАСАКАР ВО СКОПЈЕ Empty Re: МАСАКАР ВО СКОПЈЕ

Пишување by osa Сре Мај 06 2015, 23:40

трендафил напиша:
reiter напиша:како е тргнато да се иселува народот од Македонија спрема процентуалност вработени и насление ќе бидеме први не само во еу туку и во светот...а околку полицијската бруталност денес имаше порака од ЕУ да власта не применува поголема сила а секако и оценката на Пивоваров е дека има грешки во начинот на реакцијата на полицијата....
Не знам дали лажеш или само им веруваш на лажговци. ЕУ истото тоа го побара и од протестантите. Што е и нормално во една куртуазна изјава. Колку и да имаат симпатии кон протестантите, не можат тоа јавно да го изјават. Инаќе бројот на повредени полицајци е 36, а на протестанти 4. СО напомена дека овие вториве немаат удари по главата или други витални органи. Што не е случај и кај полицајците.
Не знам од каде му е на Пивоваров мислењето дека во самоодбрана, кога им беше загррозен животот, полицајците требало да ги замолат протестантите да не се обидуваат повеќе да ги убиваат пред да почнат да се бранат.
Ајде да прашам уште еднаш зошто не го осудувате симнувањето на знамето на Република Македонија од јарболот и неговото кинење.
eve odma ke ti kazam jas : shto da osudam kinenje na znameto na drzavata od revoltirani demonstranti ..nemozam ,jas gi razbiram deka im pukna filmot i besot od ovaa vlast go izrazija koj kako moze ....
tuku da te prasham jas tebe :kako i zoshto ne gi osuduvash ovie monstrumi shto ja' ebaa" drzavata vo site sveri na ziveenje ?
tebe do znameto ti dojde ,toa da go diskutirash ...drugo zname ke NAPRAVIME ...drug MARTIN NESHKOVSKI NIKOGASH NEMA DA GO VRATIME ...zatoa treba da gi poddrzish tie shto se NORMALNI ,
ima edna pogovorka "OTIDE OVENOT " ti si se fatil za OGLAVOT ....oglav ke se napravi ,no oven ne ke se najde ,takov IST

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16479
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

МАСАКАР ВО СКОПЈЕ Empty Re: МАСАКАР ВО СКОПЈЕ

Пишување by tmoro Чет Мај 07 2015, 00:13

трендафил напиша:
reiter напиша:како е тргнато да се иселува народот од Македонија спрема процентуалност вработени и насление ќе бидеме први не само во еу туку и во светот...а околку полицијската бруталност денес имаше порака од ЕУ да власта не применува поголема сила а секако и оценката на Пивоваров е дека има грешки во начинот на реакцијата на полицијата....

Ајде да прашам уште еднаш зошто не го осудувате симнувањето на знамето на Република Македонија од јарболот и неговото кинење.

Нели не го признававте знамето ,тоа било вентилатор од Киро и Бранко,не се секаваш што пишуваше по форумите?


tmoro

Број на мислења : 547
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

МАСАКАР ВО СКОПЈЕ Empty Re: МАСАКАР ВО СКОПЈЕ

Пишување by трендафил Чет Мај 07 2015, 06:13

АКо некој не го признава знамето не би го ни истакнал. Под тоа знаме се боревме сите заедно во 2001 година. Едно е државно знаме, кое е знамето запишано во Уставот и законите на Македонија, а друго е етничкото македонско знаме. Не знам иначе од што беа револтирани протестантите до тој степен што сакаа да убиваат полицајци и да ја срушат веројатно зградата на владата. Колку полицајци би требало да убијат за да им се смири „револтот“? Ајде пак да напишам дека убиство на политичка прослава, победа на избори, и тоа убиство на член на партија на власта, кај нас немало никогаш друг пат. Случајот со Мартин е единствен. Единствено кај нас се протестира за настан што се случил пред два циклуса на избори, односно пред скоро 4 години. И случај во кој убиецот е во затвор.
Жалам што Мартин, Бог да го прости, никогаш нема да се врати. Нема да го вратат ниту повредите на полицајците ниту ако успеавте да убиете некој од нив. Ниту скинатото знаме на нашата држава. Ниту оштетувањата на зградата на нашата влада. Ниту скршените стакла на Радио Слободна Македонија. Радио што не постоеше во времето кога е убиен Мартин.
Како можам да подржам брутални протести кои божем се против бруталност?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

МАСАКАР ВО СКОПЈЕ Empty Re: МАСАКАР ВО СКОПЈЕ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 3 1, 2, 3  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот