Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

МАСАКАР ВО СКОПЈЕ

+4
reiter
трендафил
Естир
osa
8 posters

Страна 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Go down

МАСАКАР ВО СКОПЈЕ - Page 3 Empty Re: МАСАКАР ВО СКОПЈЕ

Пишување by Гостин Саб Мај 09 2015, 10:28

Ќе одговараат и за предизвикување насилство на мирни протести. Партиските војници кои се лажат дека се заштитени ќе настрадаат исто како и нивните наредбодавци. На припадниците на таканаречените приватни агенции за обезбедување, кои во склоп на полициските сили јуришаат на народот кој протестира ќе им биде судено како на платеници на мафијашка организација. Секој полицаец кој ќе ги премине овластувањата исто така ќе мора да одговара. Не може да го тепаш сопствениот народ и да мислиш дека ќе ти биде простено затоа што така ти наредиле. За оние што ги издаваат наредбите, полицијата, хулиганите и членовите на криминални организации познати како компании за осигурување, да ги напаѓаат и вршат насилство над демонстрантите веќе се обезбедени ќелии во Идризово.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

МАСАКАР ВО СКОПЈЕ - Page 3 Empty Re: МАСАКАР ВО СКОПЈЕ

Пишување by Hamad bim Khalifa Саб Мај 09 2015, 10:37

Vreminjata se promeneti u odnos na onie od pred decenija i povekje! Racunajte deka sekoj nastan se snima so iljadnici telefoni od ucesnicite, kameri i fotoaparati ima sekoe domakjinstvo. Moze samo da zamislime kolku ima dokumentirano vo memoriite na tie uredi koi utre ke iskocat masovno!!!! P a da vidime koj ke kurtuli! Evil or Very Mad
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

МАСАКАР ВО СКОПЈЕ - Page 3 Empty Re: МАСАКАР ВО СКОПЈЕ

Пишување by трендафил Пон Мај 11 2015, 11:17

mumley напиша:Ќе одговараат и за предизвикување насилство на мирни протести. Партиските војници кои се лажат дека се заштитени ќе настрадаат исто како и нивните наредбодавци. На припадниците на таканаречените приватни агенции за обезбедување, кои во склоп на полициските сили јуришаат на народот кој протестира ќе им биде судено како на платеници на мафијашка организација. Секој полицаец кој ќе ги премине овластувањата исто така ќе мора да одговара. Не може да го тепаш сопствениот народ и да мислиш дека ќе ти биде простено затоа што така ти наредиле. За оние што ги издаваат наредбите, полицијата, хулиганите и членовите на криминални организации познати како компании за осигурување, да ги напаѓаат и вршат насилство над демонстрантите веќе се обезбедени ќелии во Идризово.
Полицијата во одредени услови има право да примени сила. Дури и да убива како што тоа го стори во Куманово. А граѓаните, ни на протести, немаат право на насилство. Освен во самоодбрана. Насилството на полицијата на протестите за убиството на Мартин Нешовски пред повеќе години, а кое сега некој сака да го злоупотреби за незаконско доаѓање на власт, иако убецот е одамна во затвор е предизвикано од насилството на демонстрантите. Колку што гледав на протестите прво имаше насилно пробивање на оградата, што е недозволиво било каде во светот и беше доволна причина за употреба на сила, а нашата полиција не го стори тоа. Немаше потреба од според вас лажни напади врз полицајците. Во кои има реални повредени. На протести и да немаше ограда туку нацртано линија на подлогата, ако полицијата даде наредба демонстрантите да се тргнат зад неа, а овие не го сторат тоа има право на истото да ги натера со сила и да ги уапси сите непослушни демонстранти. Па бадијала се пенавите на форумов дека власта исценирала напади врз полицијаците за да оправда употреба на сила. Правото го имаше и пред да ги нападнете овластените лица.
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

МАСАКАР ВО СКОПЈЕ - Page 3 Empty Re: МАСАКАР ВО СКОПЈЕ

Пишување by Гостин Пон Мај 11 2015, 11:29

Krivichno delo za ubistvo ne zastaruva...A policijata ima pravo da go ubiva, apsi i tepa svojot narod koj bara pravda, samo vo bolnite umovi na dpmne-ovcite...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

МАСАКАР ВО СКОПЈЕ - Page 3 Empty Масакр врз полицајците во Скопје

Пишување by трендафил Пет Мај 22 2015, 14:55

Денес се осудени дел од насилниците кои брутално ја нападнаа полицијата на протестите кои наводно беа против бруталноста. Еден е осуден на затворска казна од 10 месеци, а осуммина условно на три месеци, со тоа што во период од една година не смеат да го повторат насилството. Интересно е што Соросовата банда и СДСМ тврдеа дека обвинетите се невини. Тие самите, притиснати од доказите, видео снимките пред се`, не го тврдат тоа. Го признаа делото. Излегува дека странските платеници подобро знаат од самите сторители на делото што се случило. Не очекувам дека некој ќе се извини за лагите. Ниту дека некој од тие што поверуваа во тоа, на пример мнозинството на овој форум, ќе престане да им верува на лажговците.
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

МАСАКАР ВО СКОПЈЕ - Page 3 Empty Re: МАСАКАР ВО СКОПЈЕ

Пишување by Hamad bim Khalifa Пет Мај 22 2015, 14:59

Trendo veruvanje vo sudskite odluki na deneshnovo sudstvo e kako veruvanje vo vonzemjani. So toa sto vtorovo e sepak mnogu poblisku do razumot.
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

МАСАКАР ВО СКОПЈЕ - Page 3 Empty Re: МАСАКАР ВО СКОПЈЕ

Пишување by Hamad bim Khalifa Пет Мај 22 2015, 15:28

Eve interesen tyekst na temata:http://a1on.mk/wordpress/archives/493961
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

МАСАКАР ВО СКОПЈЕ - Page 3 Empty Re: МАСАКАР ВО СКОПЈЕ

Пишување by Пат Пет Мај 22 2015, 15:32

Семејството Нешковски би требало да го остават на мир, од доблест.
Пат
Пат

Број на мислења : 252
Join date : 2015-04-04

Вратете се на почетокот Go down

МАСАКАР ВО СКОПЈЕ - Page 3 Empty Re: МАСАКАР ВО СКОПЈЕ

Пишување by Гостин Пет Мај 22 2015, 16:16

Pa shto ne go ostavite...Go ubivte Martin, sega i chlenovite na semejstvoto koe bara pravda gledate da gi zamolchite...Da ne sluchajno se najde i nekoja kofa so voda vo kelijata na vujko mu?!?!?!

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

МАСАКАР ВО СКОПЈЕ - Page 3 Empty Re: МАСАКАР ВО СКОПЈЕ

Пишување by Пат Пет Мај 22 2015, 16:18

Што...
Пат
Пат

Број на мислења : 252
Join date : 2015-04-04

Вратете се на почетокот Go down

МАСАКАР ВО СКОПЈЕ - Page 3 Empty Re: МАСАКАР ВО СКОПЈЕ

Пишување by Гостин Пет Мај 22 2015, 16:25

No neka...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

МАСАКАР ВО СКОПЈЕ - Page 3 Empty Re: МАСАКАР ВО СКОПЈЕ

Пишување by Пат Пет Мај 22 2015, 16:27

Можеш...
Пат
Пат

Број на мислења : 252
Join date : 2015-04-04

Вратете се на почетокот Go down

МАСАКАР ВО СКОПЈЕ - Page 3 Empty Re: МАСАКАР ВО СКОПЈЕ

Пишување by Гостин Пет Мај 22 2015, 16:31

Dobro...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

МАСАКАР ВО СКОПЈЕ - Page 3 Empty Re: МАСАКАР ВО СКОПЈЕ

Пишување by Пат Пет Мај 22 2015, 16:32

Не...
Пат
Пат

Број на мислења : 252
Join date : 2015-04-04

Вратете се на почетокот Go down

МАСАКАР ВО СКОПЈЕ - Page 3 Empty Re: МАСАКАР ВО СКОПЈЕ

Пишување by Гостин Пет Мај 22 2015, 16:35

Постовите јас ги едитирав. Доволно беше.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

МАСАКАР ВО СКОПЈЕ - Page 3 Empty Re: МАСАКАР ВО СКОПЈЕ

Пишување by Пат Пет Мај 22 2015, 16:38

Не го тестирај моето трпение.
Пат
Пат

Број на мислења : 252
Join date : 2015-04-04

Вратете се на почетокот Go down

МАСАКАР ВО СКОПЈЕ - Page 3 Empty Re: МАСАКАР ВО СКОПЈЕ

Пишување by Пат Пет Мај 22 2015, 16:48

А што, зар не е вистина тоа? Има ли поглупав систем од комуњарскиот систем на вредности? По војната се симнаа од планините и сакаа да станат поголеми буржуи од буржуите, но од опинок чевел не бидува колку и да се покундурува. Па од тука произлезе и изразот „црвена буржоазија“.

Понатаму, само кај комуњарите и кај фашистите има колективни, масовни убиства, како и колективни припишувања на вина.

Пат
Пат

Број на мислења : 252
Join date : 2015-04-04

Вратете се на почетокот Go down

МАСАКАР ВО СКОПЈЕ - Page 3 Empty Re: МАСАКАР ВО СКОПЈЕ

Пишување by Гостин Пет Мај 22 2015, 17:06

Пат напиша:А што, зар не е вистина тоа? Има ли поглупав систем од комуњарскиот систем на вредности? По војната се симнаа од планините и сакаа да станат поголеми буржуи од буржуите, но од опинок чевел не бидува колку и да се покундурува. Па од тука произлезе и изразот „црвена буржоазија“.

Понатаму, само кај комуњарите и кај фашистите има колективни, масовни убиства, како и колективни припишувања на вина.


Gledash shto ubavo si ja opishuvash tvojata partija...A bidejki chitam si bil chlen na istata, ochighledno deka toa e i tvoja ideologija...dodusha seushte ne ste stignale do masovni ubistva, no za kolektivno pripishuvanje na vina ste najglasni...vsushnost, ti nishto drugo i ne pravish, tuku se obiduvash site vashi zlodela da gi prefrlish na "onie drugite"...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

МАСАКАР ВО СКОПЈЕ - Page 3 Empty Re: МАСАКАР ВО СКОПЈЕ

Пишување by Гостин Саб Мај 23 2015, 01:01

Пат напиша:
Понатаму, само кај комуњарите и кај фашистите има колективни, масовни убиства, како и колективни припишувања на вина.


И, одлучи ли што сте вие во дпмне, комуњари или фашисти?

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

МАСАКАР ВО СКОПЈЕ - Page 3 Empty Re: МАСАКАР ВО СКОПЈЕ

Пишување by Hamad bim Khalifa Саб Мај 23 2015, 06:13

Uste ne moze da se odluci. U zadno vreme metodite na ISIS i BokoHaram im se cinat dosta privlecni!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

МАСАКАР ВО СКОПЈЕ - Page 3 Empty Re: МАСАКАР ВО СКОПЈЕ

Пишување by трендафил Вто Мај 26 2015, 13:04

Hamad bim Khalifa напиша:Trendo veruvanje vo sudskite odluki na deneshnovo sudstvo e kako veruvanje vo vonzemjani. So toa sto vtorovo e sepak mnogu poblisku do razumot.
АКо не им веруваш на судиите ваљда им веруваш на твоите. Кои го признаа делото. Но бидејќи им е првпат да сторат вакво дело судот беше милозлив и ги има осудено на најниската, условна казна. Освен едниот од обвинетите, кој го повторува делото напад на службено лице, за што еднаш е веќе условно осуден. Има среќа што е поминат периодот на услов, па нема да ја одлежи и таа казна.
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

МАСАКАР ВО СКОПЈЕ - Page 3 Empty Re: МАСАКАР ВО СКОПЈЕ

Пишување by Hamad bim Khalifa Вто Мај 26 2015, 13:56

Ke im veruvam na sudiite koga ke go osudat onoj ajljazon Aleksandar sto krshese ogradi vo opshtina Centar. Dve godini mu stoi obvinenieto vo fioka!!!!!!
Ene go se sheta kaj ona grevoine vo Zhena park, i gi bodri da istraat, a ako treba ke im ja pojacaat i dnevnicata....
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

МАСАКАР ВО СКОПЈЕ - Page 3 Empty Ре:МАСАКР ВРЗ ПОЛИЦАЈЦИТЕ ВО СКОПЈЕ

Пишување by трендафил Сре Јун 03 2015, 14:40

Ако тие што кршеа глави на полицајците добија по три месеци условно, не треба да те чуди тоа што за скршена ограда некој не е осуден. Очигледно таков е критериумот  на македонското судство. Еднаков за сите. Без разлика на партијската припадност.
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

МАСАКАР ВО СКОПЈЕ - Page 3 Empty Re: МАСАКАР ВО СКОПЈЕ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот