Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Скопје колапс.....

+3
трендафил
PRVOBOREC
defo
7 posters

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Скопје колапс..... Empty Скопје колапс.....

Пишување by defo Чет Окт 20 2022, 00:23

Да позборуваме малце на темава, како за неполна година ДПМНЕ и нивниот „независен“ кандидат се разкараа за некое тендерче и сеа ќе патиме сите кои живееме во Скопје. Ваква брука никогаш немало........Проблемите се со години турани под тепих, пошо на крај со парите од цела Македонија, влада ги сервисираше долговите во Скопје, од БЕГ,ЈСП итн.....
Епа редно време беше да се тресне на носе.
П.С Охридски Варош, Плаќе и Скопје се тие три места без организиран автобуски превоз, или народско кажано кај шо не оди автобус.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3457
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Скопје колапс..... Empty Re: Скопје колапс.....

Пишување by PRVOBOREC Чет Окт 20 2022, 06:50

-Нема да ви го шетам шпицниот градоначалник, кој секој ден сече ленти за отворање на чешми. Ако сакал да биде градоначалник, што не се кандидирал? Вашиот директор Игор Јанушев (директор на ЈСП во времето на власта на ВМРО-ДПМНЕ – н. з.), еве го овде на слика, склучил штетен договор со Маратон со кој, за да бидат налепени автобусите со реклами ЈСП добива 7.000 денари, а фирмата 2.000 евра. Такви штетни договори вашите луѓе склучувале и директно сте одговорни за загубите на ЈСП, рече Арсовска.


_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2450
Join date : 2016-11-25

defo likes this post

Вратете се на почетокот Go down

Скопје колапс..... Empty Re: Скопје колапс.....

Пишување by defo Чет Окт 20 2022, 12:45

Браво за градоначлникот на Бутел

Да не биде само јадам говна ко некои дуги форумаши. Секоја чест другар!!!

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3457
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Скопје колапс..... Empty Re: Скопје колапс.....

Пишување by трендафил Чет Окт 20 2022, 14:49

defo напиша:Да позборуваме малце на темава, како за неполна година ДПМНЕ и нивниот „независен“ кандидат се разкараа за некое тендерче и сеа ќе патиме сите кои живееме во Скопје. Ваква брука никогаш немало........Проблемите се со години турани под тепих, пошо на крај со парите од цела Македонија, влада ги сервисираше долговите во Скопје, од БЕГ,ЈСП итн.....
Епа редно време беше да се тресне на носе.
П.С Охридски Варош, Плаќе и Скопје се тие три места без организиран автобуски превоз, или народско кажано кај шо не оди автобус.
Интересно е што вчера против одлуката да се префрлат пари на сметка на ЈСП за да можат вработените да земат плати беа советниците ос СДСМ, дел од ДУИ и градоначалничката. Па интересно е како тоа до сега вработените во ЈСП добиваа на време плата, а првата плата што требаше да ја добијат откако градот има нов шпицен градоначалник (веројатно шпицниот премиер Заев) и откако е поставен нов директор на претпријатието за градски превоз наеднаш тоа не е можно.
БЕГ беше приватна фирма, акционерско друштво и нема врска со локалната самоуправа. Шилегов формираше некоја фирма за греење како јавно претпријатие која потроши доста пари (за плати и трошоци) но која не направи ништо за тоа што беше основана. Градот сигурно е дека нема пари за да стопанисува со Топлификација, пред се да набави гас за ТЕ-ТО кое ќе произведува топлинска енергија како резултат на производство на струја, а со продавање на таа струја да се компензира поголем дел од греењето.
Интересно, но во Скопје денес работат приватните превозници. За жал капацитеот им е мал и немаат многу линии.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Скопје колапс..... Empty Re: Скопје колапс.....

Пишување by Luxor Чет Окт 20 2022, 16:17

трендафил напиша:
Интересно е што вчера против одлуката да се префрлат пари на сметка на ЈСП за да можат вработените да земат плати беа советниците ос СДСМ, дел од ДУИ и градоначалничката.

Чиста лага директно од штабот на дпне оФците. Ставот на СДСМ и вчера беше истиот како и овој денес.

https://360stepeni.mk/sovetnitsite-obedineti-za-da-se-isplatat-okolu-2-milioni-evra-od-budhetot-na-grad-skopje-za-plati-vo-jsp/
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

defo likes this post

Вратете се на почетокот Go down

Скопје колапс..... Empty Re: Скопје колапс.....

Пишување by defo Пет Окт 21 2022, 08:45

Luxor напиша:
трендафил напиша:
Интересно е што вчера против одлуката да се префрлат пари на сметка на ЈСП за да можат вработените да земат плати беа советниците ос СДСМ, дел од ДУИ и градоначалничката.

Чиста лага директно од штабот на дпне оФците. Ставот на СДСМ и вчера беше истиот како и овој денес.

https://360stepeni.mk/sovetnitsite-obedineti-za-da-se-isplatat-okolu-2-milioni-evra-od-budhetot-na-grad-skopje-za-plati-vo-jsp/

ВМРО-Фејкњусерска.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3457
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Скопје колапс..... Empty Re: Скопје колапс.....

Пишување by трендафил Пет Окт 21 2022, 15:32

Тоа што СДСМ увиде дека граѓаните се на страна на штрајкувачите од ЈСП и дека нема мнозинство во советот на градот, па гласаше за одлуката која ќе поминеше без нивните гласови е едно, а зошто завчера гласаа против е дел од политичките игри. Зошто така направија треба самите да кажат. Немаше демант од пропагандната машинерија на СДСМ дека била лажна веста за гласањето завчера. Инаку интересен предлог на поранешниот потпретседател на СДСМ Гордан Георгиев, СДСМ и ВМРО да се обединат и да ја тргнат Данела, па граѓаните да изберат нов градоначалник. Реално на ЈСП му должат сите. Најповеќе владата, па градот Скопје, па општините.

https://republika.mk/vesti/skopje/gordan-georgiev-eve-shansa-da-se-obedinat-sdsm-i-vmro-dpmne-trgnete-ja-danela-taa-e-sram-za-site-nas/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Скопје колапс..... Empty Re: Скопје колапс.....

Пишување by defo Вто Ное 08 2022, 14:00

Данела V.S Трајко

Данела ги разобличува ДПМНЕ-овци си останале онакви какви што си беа......не заслужуваат власт.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3457
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Скопје колапс..... Empty Re: Скопје колапс.....

Пишување by defo Вто Ное 08 2022, 16:24

Повторно еруптираше нетрпеливоста меѓу Арсовска и Славески: „Хитлер“, „деспот“, „тиранин“ ечеше преку микрофонот „бубачка“ на скопската градоначалничка

Сум кажал многу пати во секој спор има три странки тужена, тужител и ебана странка.......Е токму овааа ебана странка сме ние, скапо платените комунални услуги нема да ги добиваме....ради каприци..........


Скопје колапс..... Fhc22r10

Монти Пајтон, лајна да јади........

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3457
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Скопје колапс..... Empty Re: Скопје колапс.....

Пишување by трендафил Сре Ное 09 2022, 17:24

Во билтенот на МВР нема извештај за таков настан. Тоа што полицијата не и поднесува пријава за лажен повик е веројатно поради тоа што сега шпоцен градоначалник (и Шпицен премиер) е Зоран Заев.
Што мислиш, како би реагирал Талат Џафери ако некој му го однесе и краткоспои копчето за исклучување на говорницата во Собранието. Мислам дека Трајко Славевски превише фино се однесува на насилството што градоначалничката го прави во советот на град Скопје.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Скопје колапс..... Empty Re: Скопје колапс.....

Пишување by defo Пон Ное 28 2022, 13:30

Скопје колапс..... Screen11
Од овде, до овде....на наш грб и ебани и тепани......

Скопје колапс..... Fiomwd10

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3457
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Скопје колапс..... Empty Re: Скопје колапс.....

Пишување by трендафил Пон Ное 28 2022, 13:47

Чудно, додека Мицкоски според зборовите на градската маќеа Данела беше раководено од „шпицниот“ градоначалнок Мицкоски, не беше пред колапс. Откако маќеата помина на другата страна дојде до колапс. За жал Советот на градот според законите не може да поправи ништо, но моѓе дрѓавата со одземање на ингеренциите на градоначалничката во некои области. Дали некој знае за што имаат разговарано Данела Арсовска и Стефче Јакимовски на состанокот со Ковачевски во владата минатата недела?
https://netpress.com.mk/danela-arsovska-i-stevcho-akimovski-na-sredba-so-kovachevski-vo-vlada-dali-e-na-povidok-nova-koalici-a/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Скопје колапс..... Empty Re: Скопје колапс.....

Пишување by defo Пон Ное 28 2022, 15:57

Ај вака.....јас сум ебан(во буквална смисла на зборот), да изградам културен дом веќе 6-година ради некакво клептоманско несогласување на ДУП-ови(зинало им дупе). Спрега меѓу градоначалник и урбана мафија. И сеа според тебе треба да молчам, треба Кочачески да седи а страна дур мрзнат и каснат луѓе по автобуски.Да не е негова работа точно, ама треба да седне и да разговара за да се надмине проблемот, нешто што се прави во цивилизрана држава.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3457
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Скопје колапс..... Empty Re: Скопје колапс.....

Пишување by трендафил Пон Ное 28 2022, 18:45

Владата, без разлика дали во неа одлучува Ковачевски, Ахмети или некој шоицен премиер може да ги одземе ингеренциите на град Скопје и да постави свој повереник што ќе го реши проблемот со градскиот превоз во Скопје. Вака останува сомнеж дека сака да ги брцне рачињата во медот - прочистителната станица во Скопје.
Во градот Скопје за жал дојде до развод помеѓу градоначалничката и советот на градот, а страдаат децата, граѓаните.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

defo likes this post

Вратете се на почетокот Go down

Скопје колапс..... Empty Re: Скопје колапс.....

Пишување by defo Пон Дек 05 2022, 13:27

Скопје колапс..... Screen13
clown clown clown clown clown

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3457
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Скопје колапс..... Empty Re: Скопје колапс.....

Пишување by TRAJCHE Вто Дек 06 2022, 01:41

pa kogo da go kritikuvaat bre idiotu ...
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 679
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Скопје колапс..... Empty Re: Скопје колапс.....

Пишување by трендафил Вто Дек 06 2022, 10:30

Сигурно е дека не може да се критикува тој што ја завршил работата, а тоа не му се плаќа, туку тој што не плаќа. Ова не е инаку прва блокада на Скопје, а најгласни ви критиките се тие што на улица, пред влада, имаа направено камп за да го блокираат градот. Прашање е дали доаѓање на власт за да се обезличи државата, да и се промени името, да се откаже од Македонците што како малцинство живеат во Бугарија и Грција и да се бугаризираат Македонците во Македонија е поголема причина за блокади, од неземени пари. Парите се најчеста причина за блокади во Македонија, без разлика дали се работи за земјоделци, вработени ви фирми.
Ако не гледаме во историјата, туку во сегашноста, сигурно е дека бракот на ВМРО-ДПМНЕ со градоначалничката е раскинат и дека не може да се очекува понатамошна нивна соработка. Затоа работите треба да ги превземе во раце државната власт, да и ги одземе ингеренциите на градоначалничката во дејноста јавен превоз и да ги реши проблемите. И така кадар на СДСМ е директор на ЈСП кое им ги должи парите на приватните превозници. Овој долг не е единствен во Македонија со оваа власт. Државни институции и јавни претпријатија (најголем должник е клиничкиот центар) должат над 40 милиони евра за струја. Ако дојде до исклучување ќе протестираат тие што ги користат услугите на овие установи или вработените во нив ако се блокираат сметките и не можат да земат плата. Оваа власт е успешна во разнебитување на македонството, но катастрофално лоша на економски план.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Скопје колапс..... Empty Re: Скопје колапс.....

Пишување by defo Вто Дек 06 2022, 21:20

Министерот за локална самоуправа Ристо Пенов смета дека приватните превозници не треба да го блокираат Скопје туку да протестираат кај тие што им го креирале проблемот. Пенов кажа дека од кавгата меѓу градоначалничката Данела Арсовска и приватните превозници штетата ја трпат граѓаните кои не можат да стасаат на работа, на лекар или во училиште.
ЕДВАЈ ИЗЛЕГОВ ОД СКОПЈЕ, ПРИВАТНИЦИТЕ ТРЕБА ДА ПРОТЕСТИРААТ КАЈ АРСОВСКА, А НЕ ДА БЛОКИРААТ УЛИЦИ, РЕЧЕ ПЕНОВ

И нормално Геро-Серо „патриотот“, на плусИнфо ја исили изјавата, специјалци ваму таму. Шо МВР го демантира, ама копукот беше фер и го објави демантот.
Инаку реков и на друга тема......ова ми мириса на Украинско масло.
Арсовска: „Слобода превоз“ и „Макекспрес“ нема да може да конкурираат на утрешниот јавен повик – Мицкоски да одговори дали тајно се среќава со Ковачевски

Јас искрено незнам кој е прав, а кој крив во ситуацијата со превознициве, пошо конкретен документ никој не објави. Ама според реакцијава на Данела целиов циркуз е спонзониран од Унгарско масло.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3457
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Скопје колапс..... Empty Re: Скопје колапс.....

Пишување by Teo Сре Дек 07 2022, 09:02

Kratka analiza go veli slednovo: partijata dpbne-dpsne trpi zasilen pritisok od nadvor i od vnatre. Odnadvor pritisokot doagja pred se od nivnite partneri, sestrinskite partii od EPP ( FIDES se isklucheni i nemozhat povekje da gi poddrzhuvaat) koi ne go sfakjaat otporot kon promenata na Ustavot i vnesuvanjeto na bugarite kako malcinstvo vo nego, so shto konechno bi se stavil kraj na bugarskite aspiracii preku tezata eden narod vo dve drzhavi. Jasno im e deka toa se tesnopartiski interesi nasproti nacionalnite a tie ne se naviknati da toleriraat takov nachin na odnesuvanje. SAD koi odamna sfatija deka EU bez nivna pomosh ne mozhe da vlijae vo dovolna mera na Balkanot se vtoriot faktor. Vo taa nasoka se izjavite na novata ambasadorka za merkite koi kje se prezemat. Odvnatre pritisokot doagja preku chlenovite od kriloto dpbne a tie ne se malku i imaat dosta golemo vlijanie vo partijata. I bliskite sorabotnici na shpicniot , svesni deka shansite za doagjanje na vlast so vakvo odnesuvanje se namaluvaat pravo proporcionalno so pokazhanata glupokja na stavanje na partiskite nad nacionalnite interesi spremni se da popushtat i da go otvorat procesot za napreduvanje na Makedonija kon EU svesni deka do izborite ima dovolno vreme da se amortiziraaat posledicite od glasanjeto za vnes na bugarite vo Ustavot. I tuka nastanuva problemot. Dodeka shpicniot po sekoja cena saka da ostane kalif namesto kalifot pa makar doshol na vlast i posle ushte eden mandat na SDSM, na begalecot vekje ne mu se cheka. Presudite se mnozhat, neizvesnosta se zgolemuva i negovata matematika kazhuva deka mozhe da bide opasno dokolku negovite ne dojdat shto pobrzo na vlast i ne mu gi ponishtat presudite i go amnestiraat za ostanatite kriminali. Zatoa preku negovite privrzanici vo partijata pravi se da go prisili shpicniot da gi opstruira instituciite, dovede do pad na vladata i izboksuva novi izbori. Trojanski konji ima dovolno, pari za da gi plati isto, pa nivnoto forsiranje i postavuvanj na pozicii koi kje go doveduvaat vo prashanje avtoritetot na shpicniot i kje go prisilat da raboti po diktat na begalecot ne e nikakov problem. Kmeticata, Podrzhikonj i otvarachite na bugarski fashistichki klubovi se samo naj eksponiranite.
Teo
Teo

Број на мислења : 5088
Join date : 2016-11-25

defo likes this post

Вратете се на почетокот Go down

Скопје колапс..... Empty Re: Скопје колапс.....

Пишување by defo Сре Дек 07 2022, 11:43

Се слагам и јас во таа насока. Тука ми се движи и моето размислување. Само колкава ќе биде штетата за нас?!?! ДПМНЕ во битката за власт прави непоправливи грешки за Македонија.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3457
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Скопје колапс..... Empty Re: Скопје колапс.....

Пишување by трендафил Сре Дек 07 2022, 14:09

Проблемот е во немањето реципроцитет, па останива мислењето на Бугарите, Грците СДСМ и Албанците од Македонија дека во Бугарија и Грција нема македонско малцинство. Грците не бараа запишување на грчко малцинство во Македонија, а Бугарите бараат нешто што не им е ниту на крај на умот да го направат кај нив. Јас не сум психијатар, но како лаик мислам дека само н=ментално пореметен човек не може да види дека во сите околни земји има и Македонци. За ѓжал тоа не го гледаат земјите од ЕУ, а според протоколите за членство во ЕУ очигледно е дека треба да нема ни Македонци во Македонија за да станеме члемка на ЕУ. Во спротивно не чека ново вето од Бугарија, на што покрај правилата во ЕУ сега им е дозволено и со одлука на македонскиот парламент со кој добивме право да добиеме датум на преговори по измената на Уставот. Бришењето на Македонците од Уставот на Македонија може да биде под притисок на истите тие што сега притискаат за промена на Уставот. Бугарија во миоментов не признава македонски народ во Македонија, во Македонија не постојат малцинства, а со бројки лесно се манипулира.
Дури и колапсот во Скопје е можно да е поради желбата на градоначалничката заедно со нејкзината нова љубов, СДСМ и ДУИ, да донесе бугарски превозник, затоа што во Македонија нема фирма што има 200 автобуси што може да ги сменат сегашните приватни превозници на кои градот им должи пари, а нема никакви намери ни да разговара како на рати да им ги исплати. Да го споменам тука и договорот за набавка на кафта на ЈСП со фирмата на пратеник на ДУИ, со кои горивото се наплатува по малопродажната цена на бензинските пумпи, без рабат, а Пуцко Петрол го доставува до бензинските пумпи на ЈСП кои сами го точат горивото, па им следува рабат како на сите други. А на количината што ја троши ЈСП 6% рабат (вообичан до сега во овој век и со Коце Трајановски и со Шилегов се работи за 1,5 милион евра. Колку што мм должо градот на приватните превозници.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Скопје колапс..... Empty Re: Скопје колапс.....

Пишување by Luxor Сре Дек 07 2022, 16:46

Кметицата е кандидат на Грујо, војната за Скопје е војна за власт во дпне..

Скопје колапс..... Img_2624Скопје колапс..... Img_2625
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Скопје колапс..... Empty Re: Скопје колапс.....

Пишување by трендафил Сре Дек 07 2022, 19:42

Симпатизерите на Заев очигледно сакаат да се говори само за историски прашања, а бегаат од соочување со сегашноста. Никој не оспорува дека Данела е избрана со гласови на симпатизерите на ВМРО беше поддржана од раководството на партијата, но сегашноста е дека „бракот“ е разведен и градоначалничката помина кај СДСМ и ДУИ и се посра на гласачите што ја изгласаа. Реалност е и дека кога директор на ЈСП беше кадар од ВМРО немаше протести ниту на вработените во јавното претпријатие, ниту на приватните превозници. Реалност е и дека актуелниот директор на ЈСП е член на СДСМ. Факт е и дека градоначалничката не сака да разговара со тие на кои градот им должо пари. Ќе видиме и дали приватниот превоз ќе го превземе бугарска фирма сопственост на едно семејство од Струмица и работите да станат уште појасни. А најинтересно е ќе видиме што ќе стане со прочистителната станица и кој сака да ги брцне рачињата во медот.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Скопје колапс..... Empty Re: Скопје колапс.....

Пишување by Luxor Чет Дек 08 2022, 09:31

Ова е сегашноста. Твоите обиди за лажење дека СДСМ има некаква врска со вашата кметица за да се сокрие вистината се историја.

Luxor напиша:Кметицата е кандидат на Грујо, војната за Скопје е војна за власт во дпне..

Скопје колапс..... Img_2624Скопје колапс..... Img_2625
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Скопје колапс..... Empty Re: Скопје колапс.....

Пишување by трендафил Чет Дек 08 2022, 10:19

Да се вратиме од минатото во сегашноста и актуелните проблеми во СКопје. Односот на новиот шпицен градоначалнок, Димитер Ковачевски (доколку шпицен премиер и лидер на СДСМ не е Зоран Заев) се виде и вчера кога на свикана прес конференција од градот секретарот на градот поставен од новата скопска власт само даде изјава и одби да одговара на пратеничките прашања. Градот како должнок не сака да разговара ни со доверителите на кои им должи паро, на сопствениците на приватните автобуси.

https://www.expres.mk/znm-go-osudi-ponizhuvachkiot-odnos-na-grad-skopje-kon-novinarite/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Скопје колапс..... Empty Re: Скопје колапс.....

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот