Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

МАСАКАР ВО СКОПЈЕ

+4
reiter
трендафил
Естир
osa
8 posters

Страна 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Go down

МАСАКАР ВО СКОПЈЕ  - Page 2 Empty Re: МАСАКАР ВО СКОПЈЕ

Пишување by Hamad bim Khalifa Чет Мај 07 2015, 07:29

Trendo relativiziranjeto, secenjeto, lepenjeto i montiranjeto na faktite nema da ve spasi od odgovornost. Faktite se sledni:
1. Vo MVR se zaposleni nestrucni, neobrazovani, nasilni, lyge so kratok fitilj a golema brutalnost i glupost!
2. Istite se zaposleni od strana na DPMNE vrhushkata!
3. Kako direktno odgovorni za konkretnoto ubistvo na Martin, OBAVEZNO BESHE DA SE PODNESAT OSTAVKI i drugi pravni posledici SOGLASNO ZAKONOTE! Za samiot izvrshitel ne praime voopshto muabet!
4. Znameto beshe spushteno na pola jarbol od pocit kon ubieniot, a go skinaa PROVOKATORITE OD DRPMNE! (Gledaj snimki malku, ili mozebi Zaev gi pratil ?!?!?)
5. Ne si iskren koga izjavuvash deka zhalish po Martin. Povekje bi ti veruvale koga bi kazhal deka zhalish sto ke si odat Grujo, Goca, Sasho..... - NASILNO! bidejki ostavka ni na kraj ne im pagja da si dadat (pardon....bez da im dozvoli Don Vito Grujoshesku).
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

МАСАКАР ВО СКОПЈЕ  - Page 2 Empty Re: МАСАКАР ВО СКОПЈЕ

Пишување by Hamad bim Khalifa Чет Мај 07 2015, 07:44

Uate nesto...
Bidejki dpmnovcive mnogu veruvaat vo sudski razreshnici i presudi:
Deka faktot pod br. 1 vo gorniot post e tocen i 100 % vistinit DONESENA E SUDSKA PRESUDA za NASILNO UBISTVO SO UMISLA I NAMERA!So dolga zatvorska kazna!

p.s. Toa sto Goca i Sashe si se teshat i relativiziraat okolu : bil/ nebil na dolznost nema nikakva vrska! Policaec i vojnik se 24 casa vo sluzba na odbrana na drzavata, gragjanite, zakonite, redot i mirot! Bile vo uniforma ili ne! Sekoe vojno, policisko lice i site nadlezni organi toa mnogu dobro go znaat. Razlicna im e kaznata vo slucaj na izvrshuvanje krivicno delo ako se na dolznost/nedolznost. So toa sto vo prviot slucaj (dolznost) odgovaraat i pretpostavenite po vertikala - vo zavisnost od deloto!
p.p.s. Znam deka na Trendo ova ne mu znaci mnogu ama edno potprashanje - Dali ke vlijaat bombite za Smiljkovsko ezero i Mladenovski vo razbuduvanjeto?Uli - jok - TOP!?
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

МАСАКАР ВО СКОПЈЕ  - Page 2 Empty Re: МАСАКАР ВО СКОПЈЕ

Пишување by reiter Чет Мај 07 2015, 09:23

трендафил напиша:
reiter напиша:како е тргнато да се иселува народот од Македонија спрема процентуалност вработени и насление ќе бидеме први не само во еу туку и во светот...а околку полицијската бруталност денес имаше порака од ЕУ да власта не применува поголема сила а секако и оценката на Пивоваров е дека има грешки во начинот на реакцијата на полицијата....
Не знам дали лажеш или само им веруваш на лажговци. ЕУ истото тоа го побара и од протестантите. Што е и нормално во една куртуазна изјава. Колку и да имаат симпатии кон протестантите, не можат тоа јавно да го изјават. Инаќе бројот на повредени полицајци е 36, а на протестанти 4. СО напомена дека овие вториве немаат удари по главата или други витални органи. Што не е случај и кај полицајците.
Не знам од каде му е на Пивоваров мислењето дека во самоодбрана, кога им беше загррозен животот, полицајците требало да ги замолат протестантите да не се обидуваат повеќе да ги убиваат пред да почнат да се бранат.
Ајде да прашам уште еднаш зошто не го осудувате симнувањето на знамето на Република Македонија од јарболот и неговото кинење.

отвори на 24 вести и ќе видиш ..Во видеото на 12.20мин и 20.41 мин...

http://24vesti.mk/video/vesti

кого полицијата штити..народот или криминалната влада...околу знамето, е затоа што и криминалците се вгнездиле во полицијата..Па прашањето е Кој се КРИЕ зад тоа знаме и го сквернави..

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

МАСАКАР ВО СКОПЈЕ  - Page 2 Empty Re: МАСАКАР ВО СКОПЈЕ

Пишување by Hamad bim Khalifa Чет Мај 07 2015, 10:37

Pazete go nashiov Pinokio:ВИДЕО: Груевски сакал да ја прими мајката на Нешковски, а неа и се нафрли и ја влечеше полицијата | А1он
http://a1on.mk/wordpress/archives/486902
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

МАСАКАР ВО СКОПЈЕ  - Page 2 Empty Re: МАСАКАР ВО СКОПЈЕ

Пишување by трендафил Чет Мај 07 2015, 11:01

reiter напиша:
трендафил напиша:
reiter напиша:како е тргнато да се иселува народот од Македонија спрема процентуалност вработени и насление ќе бидеме први не само во еу туку и во светот...а околку полицијската бруталност денес имаше порака од ЕУ да власта не применува поголема сила а секако и оценката на Пивоваров е дека има грешки во начинот на реакцијата на полицијата....
Не знам дали лажеш или само им веруваш на лажговци. ЕУ истото тоа го побара и од протестантите. Што е и нормално во една куртуазна изјава. Колку и да имаат симпатии кон протестантите, не можат тоа јавно да го изјават. Инаќе бројот на повредени полицајци е 36, а на протестанти 4. СО напомена дека овие вториве немаат удари по главата или други витални органи. Што не е случај и кај полицајците.
Не знам од каде му е на Пивоваров мислењето дека во самоодбрана, кога им беше загррозен животот, полицајците требало да ги замолат протестантите да не се обидуваат повеќе да ги убиваат пред да почнат да се бранат.
Ајде да прашам уште еднаш зошто не го осудувате симнувањето на знамето на Република Македонија од јарболот и неговото кинење.

отвори на 24 вести и ќе видиш ..Во видеото на 12.20мин и 20.41 мин...

http://24vesti.mk/video/vesti

кого полицијата штити..народот или криминалната влада...околу знамето, е затоа што и криминалците се вгнездиле во полицијата..Па прашањето е Кој се КРИЕ зад тоа знаме и го сквернави..
Очекував да ми дадеш линк до некој неутрален извор на информирање. Еве што известува Радио СЛободна Европа иако е еден од противниците на нашата влада. Ги болдирав деловите што не сакаш да ги видиш или не ги пренеле средствата за информирање што ги следиш. Ако е ова второво обиди се да се информираш


Европската унија ги следи случувањата во Македонија со голема загриженост веќе подолго време, а во однос на тоа што се случувало синоќа, можеме само да ја повториме нашата силна загриженост, изјави за Радио Слободна Европа, Маја Коцијанчич, портпаролка на шефицата за европска дипломатија Федерика Могерини.
„Жалиме за неколкумината повредени демонстранти и припадници на безбедносните сили и го повторуваме клучното значење на слободата на мирни протести и слободата на изразување, како што стои и во Европската конвенција за човекови права. Овие се клучни вредности на функционирањето на демократијата и треба да се почитуваат. Исто така повикуваме да се избегне прекумерна употреба на сила од страна на властите. Политичките актери во земјата треба да преземат итни мерки за одржливо решение на актуелната политичка криза, а тоа подразбира активен ангажман за рестартирање на вистински политичкиот дијалог и враќање на довербата во институциите на Европската унија, изјави Коцијанчиќ, додавајќи дека секакви обвинувања за насилно покривање на протестите од страна на полицијата треба да бидат испитани итно, независно и транспарентно испитани од страна на властите.
Шефот на Мисијата на ОБСЕ во Скопје, Амбасадорот Ралф Брет, преку соопштение изрази загриженост во врска со вчерашните протести пред зградата на Владата во Скопје. Во соопштението се наведува дека правото на протест е уставно загарантирано, но дека ваквите протести не треба да бидат проследени со насилство.
„Секој граѓанин треба да биде во можност да го искаже своето мислење и тоа треба да го направи на мирен и одговорен начин, а безбедносните сили треба да бидат во можност да ја вршат својата работа и да го одржуваат јавниот ред и безбедноста. Меѓутоа, полицијата треба да дејствува на професионален и на соодветен начин, со целосно почитување на индивидуалните права на учесниците на протестот. Ги повикувам властите и политичките актери, како и граѓаните, да покажат зрелост, да се однесуваат одговорно и да се воздржат од насилство", рече Брет.


Иначе да се разбереме. Јас сум за тоа доколку има криминалци во владата истите да бидат осудени. Но истото го мислам за сите криминалци. И за тие во опозицијата или политички неутралните. Не сум за тоа да се амнестираат евентуалните криминалци што се во политикта, од двете страни, како што бара СДСМ, туку сум за тоа сите да одговараат. Доколку имало изборни неправилности, на пример, да одговараат сите членови на ДИК со Рилковски на чело. Не сум за селективна правда. Исто така сум за рамноправни избори. Не може СДСМ да поседува и објавува според сопствените потреби нелегално прислушкувани материјали, а сите други учесници на изборите да ја немаат таа можност, на пример. Ниту може некој да се обидува да убие полицајци со метални шипки или бетонски плочи, а да им го забрани правото на самоодбрана. А секогаш повеќе одговара тој што го започнува насилството, односно тој што го предизвикал.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11285
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

МАСАКАР ВО СКОПЈЕ  - Page 2 Empty Re: МАСАКАР ВО СКОПЈЕ

Пишување by reiter Чет Мај 07 2015, 11:46

трендафил напиша:
reiter напиша:
трендафил напиша:
reiter напиша:како е тргнато да се иселува народот од Македонија спрема процентуалност вработени и насление ќе бидеме први не само во еу туку и во светот...а околку полицијската бруталност денес имаше порака од ЕУ да власта не применува поголема сила а секако и оценката на Пивоваров е дека има грешки во начинот на реакцијата на полицијата....
Не знам дали лажеш или само им веруваш на лажговци. ЕУ истото тоа го побара и од протестантите. Што е и нормално во една куртуазна изјава. Колку и да имаат симпатии кон протестантите, не можат тоа јавно да го изјават. Инаќе бројот на повредени полицајци е 36, а на протестанти 4. СО напомена дека овие вториве немаат удари по главата или други витални органи. Што не е случај и кај полицајците.
Не знам од каде му е на Пивоваров мислењето дека во самоодбрана, кога им беше загррозен животот, полицајците требало да ги замолат протестантите да не се обидуваат повеќе да ги убиваат пред да почнат да се бранат.
Ајде да прашам уште еднаш зошто не го осудувате симнувањето на знамето на Република Македонија од јарболот и неговото кинење.

отвори на 24 вести и ќе видиш ..Во видеото на 12.20мин и 20.41 мин...

http://24vesti.mk/video/vesti

кого полицијата штити..народот или криминалната влада...околу знамето, е затоа што и криминалците се вгнездиле во полицијата..Па прашањето е Кој се КРИЕ зад тоа знаме и го сквернави..
Очекував да ми дадеш линк до некој неутрален извор на информирање. Еве што известува Радио СЛободна Европа иако е еден од противниците на нашата влада. Ги болдирав деловите што не сакаш да ги видиш или не ги пренеле средствата за информирање што ги следиш. Ако е ова второво обиди се да се информираш


Европската унија ги следи случувањата во Македонија со голема загриженост веќе подолго време, а во однос на тоа што се случувало синоќа, можеме само да ја повториме нашата силна загриженост, изјави за Радио Слободна Европа, Маја Коцијанчич, портпаролка на шефицата за европска дипломатија Федерика Могерини.
„Жалиме за неколкумината повредени демонстранти и припадници на безбедносните сили и го повторуваме клучното значење на слободата на мирни протести и слободата на изразување, како што стои и во Европската конвенција за човекови права. Овие се клучни вредности на функционирањето на демократијата и треба да се почитуваат. Исто така повикуваме да се избегне прекумерна употреба на сила од страна на властите. Политичките актери во земјата треба да преземат итни мерки за одржливо решение на актуелната политичка криза, а тоа подразбира активен ангажман за рестартирање на вистински политичкиот дијалог и враќање на довербата во институциите на Европската унија, изјави Коцијанчиќ, додавајќи дека секакви обвинувања за насилно покривање на протестите од страна на полицијата треба да бидат испитани итно, независно и транспарентно испитани од страна на властите.
Шефот на Мисијата на ОБСЕ во Скопје, Амбасадорот Ралф Брет, преку соопштение изрази загриженост во врска со вчерашните протести пред зградата на Владата во Скопје. Во соопштението се наведува дека правото на протест е уставно загарантирано, но дека ваквите протести не треба да бидат проследени со насилство.
„Секој граѓанин треба да биде во можност да го искаже своето мислење и тоа треба да го направи на мирен и одговорен начин, а безбедносните сили треба да бидат во можност да ја вршат својата работа и да го одржуваат јавниот ред и безбедноста. Меѓутоа, полицијата треба да дејствува на професионален и на соодветен начин, со целосно почитување на индивидуалните права на учесниците на протестот. Ги повикувам властите и политичките актери, како и граѓаните, да покажат зрелост, да се однесуваат одговорно и да се воздржат од насилство", рече Брет.


Иначе да се разбереме. Јас сум за тоа доколку има криминалци во владата истите да бидат осудени. Но истото го мислам за сите криминалци. И за тие во опозицијата или политички неутралните. Не сум за тоа да се амнестираат евентуалните криминалци што се во политикта, од двете страни, како што бара СДСМ, туку сум за тоа сите да одговараат. Доколку имало изборни неправилности, на пример, да одговараат сите членови на ДИК со Рилковски на чело. Не сум за селективна правда. Исто така сум за рамноправни избори. Не може СДСМ да поседува и објавува според сопствените потреби нелегално прислушкувани материјали, а сите други учесници на изборите да ја немаат таа можност, на пример. Ниту може некој да се обидува да убие полицајци со метални шипки или бетонски плочи, а да им го забрани правото на самоодбрана. А секогаш повеќе одговара тој што го започнува насилството, односно тој што го предизвикал.

трендафил,имаше доста линкови но еден од тие ќе издвојам мислам дека беше на вашингтон њуз или тајмс..(не ми се бара по нет,искрено,имаше доста од странскиот печат)
Мислиш ли дека нема криминалци во владата?А кој ќе ги осуди,зврле ли?Ако се сомневаш дека нема послушај ги бомбите на заев или и ти мислиш дека се лепени и монтирани,очигледно не си ги слушал бомбите или одбиваш да признаеш дека се ВИСТИНИТИ нешто како кога груевски тврдеше дека во снимката за М.банка не е негов глас.И јас сум да се осудат сите позиција или опозиција,криминалец си е криминалец.Да и изборните неправилности и местенки се исто за осуда од првиот до последниот што замешал прсти.Само кој ги праве тие местенки(7-0,8-0,...победи нанижа)?Прашање е само која НЕЗАВИСНА институција ќе го спроведе тоа.Рамноправни избори?Трендафил па зошто е дојдено да НАРОДОТ излезе на улица и побара ОДГОВОРНОСТ и ОСТАВКИ од груевски и владата.

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

МАСАКАР ВО СКОПЈЕ  - Page 2 Empty Re: МАСАКАР ВО СКОПЈЕ

Пишување by Гостин Чет Мај 07 2015, 20:10

Nemoj da lazhesh Trendafile..Ako ste se borele pod toa zname nemashe da pravite koalicija i da gi amnestirate ubijcite na makedoncite...Amnestiravte zlochini protiv choveshtvoto, samo za da mu pravite popushinela na vashiot tender partner Alji...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

МАСАКАР ВО СКОПЈЕ  - Page 2 Empty Re: МАСАКАР ВО СКОПЈЕ

Пишување by Гостин Чет Мај 07 2015, 20:24

Barash mirni protesti Trendo...Pa zoshto togash vashite partiski vojnici se tamu i huliganski ja napagjaat policijata za da im dadat mozhnost na kriminalcite vraboteni vo MVR od strana na dpmne-ovcite da go napadnat i masakriraat narodot koj go koristi legitimnoto pravo na protest...Ve fativme Trendafile, vie ste tie koi pottiknuvate nasilstvo, i kje odgovarate za toa....

Фатете ги и симнете им ги маските, а потоа сликајте ги!!!

Кон овој што го вперив прстот со маска на лицето, беше пуштен од власта. Три млади дечки со маски, едниот носеше полна торба, сигурно беа камења? Успеавме да им ги тргнеме маските и додека сопругата на Стојанче ги сликаше по извесно време ги снема! Во наредните денови кога на протестите ќе видете маскирани кои се спремат да прават нереди, фатете ги и семнете им ги маските а потоа сликајте ги.

МАСАКАР ВО СКОПЈЕ  - Page 2 11193295_832820613474368_4461845069665310941_n-540x297

фејсбук статус на Мери Николова

http://libertas.mk/%D1%84%D0%B0%D1%82%D0%B5%D1%82%D0%B5-%D0%B3%D0%B8-%D0%B8-%D1%81%D0%B8%D0%BC%D0%BD%D0%B5%D1%82%D0%B5-%D0%B8%D0%BC-%D0%B3%D0%B8-%D0%BC%D0%B0%D1%81%D0%BA%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%B0-%D0%BF%D0%BE%D1%82/

Членови на навивачки групи и симпатизери на власта помеѓу провокаторите на протестите

Едно од лицата кои за време на вчерашните мирни протести, со фантомки и дуксери врз лицата, со камења, шишиња, и други предмети фрлаа по полицијата, бил Александар Варга, член на навивавачката група Лавови од Ѓорче Петров, дознава Либертас.

МАСАКАР ВО СКОПЈЕ  - Page 2 7854894389322321-540x362

– Не знам дали е член на УМС на ВМРО-ДПМНЕ, ама е симпатизер на партијата, редовно присутен во нивни штабови – велат нашите извори и откриваат дека и неговиот постар брат бил помеѓу насилниците кои ја нападна групата граѓани кои во 2009-та година протестираа против изградба на црква на плоштадот Македонија.

Можете да го видите на 29-та секунда од видеото на Телма.



Како дел од групата провокатори присутен бил и Михаил Младеновски, помлад брат на Стефан Младеновски – Кобра кој водеше извесна навивачка група која се отцепи од Сити парк бојс, велат нашите извори.

Покрај Михаил Младеновски во истата група се и членови на подмалдокот на СДУ – Димитар Кратовски и Алек Лазаров. СДУ е партијата што ја формираше сегашниот амбасадор Лазар Еленовски кој од СДСМ премина во партијата на Тито Петковски преку која еден период беше министер за одбрана во владата на Груевски. Подоцна Еленовски ја формираше СДУ, која иако е маргинална партија веднаш беше примена во коалиција со Груевски.

http://libertas.mk/%D1%87%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B8-%D0%BD%D0%B0-%D0%BD%D0%B0%D0%B2%D0%B8%D0%B2%D0%B0%D1%87%D0%BA%D0%B8-%D0%B3%D1%80%D1%83%D0%BF%D0%B8-%D0%B8-%D1%81%D0%B8%D0%BC%D0%BF%D0%B0%D1%82%D0%B8%D0%B7/

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

МАСАКАР ВО СКОПЈЕ  - Page 2 Empty Re: МАСАКАР ВО СКОПЈЕ

Пишување by хан Ацо Пет Мај 08 2015, 09:00

Божидар Димитров предрече: Снайперисти ще окървавят Скопие

http://m.blitz.bg/news/article/335340
хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Вратете се на почетокот Go down

МАСАКАР ВО СКОПЈЕ  - Page 2 Empty Re: МАСАКАР ВО СКОПЈЕ

Пишување by трендафил Пет Мај 08 2015, 09:39

Со 5 милиона евра буџет Сорос може да плати и ВМРОвци. Доколку вашите тврдења се навистина точни. Меѓу толку голем број на луѓе сигурно има и такви што за пари се спремни да направат се`. Во секој случај организаторот на протестите треба да обезбеди редарска служба што ќе ги спречи насилствата. Одговорноста за нередите е на организаторот.
Опозицијата стално бара виновник во власта. Изборите не ви вбиле добри, на пример, и место да барате смена на претседателот на ДИК, кој е ваш, нели, барате смена на власта. Која не ги организира изборите. Власта не ги организира ни протестите. На собирите што ги организира ВМРО нема насилство. Ако имаше ќе беше нивна одговорност.
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11285
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

МАСАКАР ВО СКОПЈЕ  - Page 2 Empty Re: МАСАКАР ВО СКОПЈЕ

Пишување by Гостин Пет Мај 08 2015, 10:06


Da vi se pluknam vo chlenstvoto koe se prodava na koj shto kje stigne...Zatoa takvi kako vas ne ni trebaat...I drzhavata na makedonskiot narod, steknata so krv na generacii borci za nezavisna Makedonija ja prodadovte za svoi lichni interesi...I nemoj da lazhesh...Prochistuvanjeto i kontrolata na spisocite na glasachi se pod direktna kontrola na mvro...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

МАСАКАР ВО СКОПЈЕ  - Page 2 Empty Re: МАСАКАР ВО СКОПЈЕ

Пишување by трендафил Пет Мај 08 2015, 11:01

Тео напиша:
Da vi se pluknam vo chlenstvoto koe se prodava na koj shto kje stigne...Zatoa takvi kako vas ne ni trebaat...I drzhavata na makedonskiot narod, steknata so krv na generacii borci za nezavisna Makedonija ja prodadovte za svoi lichni interesi...I nemoj da lazhesh...Prochistuvanjeto i kontrolata na spisocite na glasachi se pod direktna kontrola na mvro...
ЗНам дека на тебе ти требаат само тие што веруваат дека Засев е црпнат од нива во Муртино. Дали сакаш да кажеш дека како непотребни мене и другите што не веруваат во таа приказна предвидувате да не убиете или да не протерате од државата? Ајде да го употребам насловот од темата. Мислите ли да извршите МАСАКАР врз сите неистомисленици?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11285
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

МАСАКАР ВО СКОПЈЕ  - Page 2 Empty Re: МАСАКАР ВО СКОПЈЕ

Пишување by Гостин Пет Мај 08 2015, 12:52

Ne bre Trendo...taman rabota da ve proterame, ili ne daj bozhe neshto polosho...So kogo togash kje terame seir??/ Komu kje mu se smeeme shto tone vo govna se podlaboko??? Pa ushte i se koprca i usta ne zatvara....

Edinstven koj povikuva na likvidacii i presmetki so neistomislenici e tvojot pastir, koj ti slepo go slushash...Vo sklad so tie povici, masakr napravi vlasta vrz demonstrantite koi legitimno baraat odgovornost od Goca brk za ubistvoto na Neshkovski...

Go tepate sopstfveniot narod za da zashtitite kriminalci...Za toa se odi vo Idrizovo...A kje ve osudi nezavisno sudstvo posle padot na diktaturata...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

МАСАКАР ВО СКОПЈЕ  - Page 2 Empty Re: МАСАКАР ВО СКОПЈЕ

Пишување by Гостин Пет Мај 08 2015, 13:19

Демонстрантите повикуваат на мирни и истрајни протести...

На протести без маски и фантомки

МАСАКАР ВО СКОПЈЕ  - Page 2 Pravilaprotest-600x320

На протестите кои се одржуваат секој ден во 18 часот е забрането да се носат маски, фантомки, марами, како и камења, шишиња и други предмети.

Учесниците повикуваат сите што излегуваат на протести да се придржуваат на овие правила, во спротивно ќе се смета дека се против протестите и ќе бидат спречувани од мнозинството во нивните намери да предизвикуваат инциденти.

Овој апел се упатува откако неколкумина на сите протести, посебно пред Владата се појавија маскирани, почнаа да фрлаат со предмети кон полицијата со што предизвикаа инцидент.

Ваквиот апел се упатува и поради можноста вакви луѓе да се уфрлаат со цел да се добие поинаква слика за мирните протести и како оправдување да се употреби сила од страна на полицијата.

http://a1on.mk/wordpress/archives/487625

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

МАСАКАР ВО СКОПЈЕ  - Page 2 Empty Re: МАСАКАР ВО СКОПЈЕ

Пишување by Естир Пет Мај 08 2015, 14:08

Естир
Естир

Број на мислења : 846
Join date : 2015-02-11

Вратете се на почетокот Go down

МАСАКАР ВО СКОПЈЕ  - Page 2 Empty Re: МАСАКАР ВО СКОПЈЕ

Пишување by Пат Пет Мај 08 2015, 16:52

Тео напиша:
Da vi se pluknam vo chlenstvoto koe se prodava na koj shto kje stigne...Zatoa takvi kako vas ne ni trebaat...I drzhavata na makedonskiot narod, steknata so krv na generacii borci za nezavisna Makedonija ja prodadovte za svoi lichni interesi...I nemoj da lazhesh...Prochistuvanjeto i kontrolata na spisocite na glasachi se pod direktna kontrola na mvro...

Е немој така сега, ги хулиш комуњарите.
Пат
Пат

Број на мислења : 252
Join date : 2015-04-04

Вратете се на почетокот Go down

МАСАКАР ВО СКОПЈЕ  - Page 2 Empty Re: МАСАКАР ВО СКОПЈЕ

Пишување by Hamad bim Khalifa Пет Мај 08 2015, 17:07

Jajca, crven patlidzan, star kromid (po moznost sto poskapan) kako i kurtoni polneti so pomorandza emajl uljan lak, SE DOZVOLENI!!!!!!!!!!!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

МАСАКАР ВО СКОПЈЕ  - Page 2 Empty Re: МАСАКАР ВО СКОПЈЕ

Пишување by Гостин Пет Мај 08 2015, 17:25

Se kreva Makedonija...

Денес во 18ч. протести во 9 градови! Скопје, Битола, Прилеп, Струмица, Кавадарци, Куманово, Охрид, Штип, Свети Николе


За денес на социјалните мрежи се најавуваат нови протести против полициската бруталност кои започнаа во вторникот во Скопје, по „бомбата“ за прикривањето на убиството на Мартин Нешковски.

На Фејсбук страницата „СТОП На Полициската Бруталност“ е објавено дека денеска ќе се протестира во 9 градови ширум Македонија со почеток од 18 часот.

За подетални информации за секој од протестите во различните градови кликнете на Фејсбук настаните во продолжение:

– Скопје: https://www.facebook.com/events/839590932793998/

– Битола: https://www.facebook.com/events/1584504655144214/

– Прилеп: https://www.facebook.com/events/1079840415364022/

– Струмица:https://www.facebook.com/events/616372898496919/

– Кавадарци:https://www.facebook.com/events/1616613558596060/

– Куманово:https://www.facebook.com/events/545151308958522/

– Охрид: https://www.facebook.com/events/819149418168702/

– Штип: https://www.facebook.com/events/970391456335070/

– Свети Николе: https://www.facebook.com/events/1126666320692855/

http://libertas.mk/%D0%B4%D0%B5%D0%BD%D0%B5%D1%81-%D0%B2%D0%BE-18%D1%87-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%82%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%B8-%D0%B2%D0%BE-9-%D0%B3%D1%80%D0%B0%D0%B4%D0%BE%D0%B2%D0%B8-%D1%81%D0%BA%D0%BE%D0%BF%D1%98%D0%B5/

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

МАСАКАР ВО СКОПЈЕ  - Page 2 Empty Re: МАСАКАР ВО СКОПЈЕ

Пишување by Гостин Пет Мај 08 2015, 17:27

Stevo na chelo na gragjanskoto natpartisko dvizhenje za rushenje na pastirot i familijata...

ВИДЕО Се формира натпартиска граѓанска коалиција, со активности почнува на 17 мај

Стево Пендаровски, носител на столбот Партнерства за демократска Македонија, денеска објави повелба за граѓаните за Македонија. Како што објасни, тоа е документ кој од денеска го нудат јавно на увид на сите заинтересирани граѓани, политички партии, невладини организации, здруженија на граѓани, групи, експерти, поединци, религиозни и етнички здруженија.

- Буквално до секој човек кој живее во оваа наша земја, ако сака, ако смета дека е сега моментот да се приклучи, да го направи тоа затоа што нашата цел со овој документ е да дадеме поддршка на концептот на граѓанска Македонија и да се обединиме во натпартиска коалиција, општонародна натпартиска коалиција која ќе ги испорача своите барања на 17-ти мај кога е закажан големиот општо народен протест пред Владата на Република Македонија. Оние кои тоа сакаат да го направат можат да го направат и со потпишување на тој документ. Оние кои сакаат на поинаков начин, во поинаква форма тоа да го сторат, да дадат поддршка на оваа иницијатива можат да го направат тоа. Во секој случај за нас најважно е што е можно поширок круг на луѓе, надвор од опозициската коалиција којашто ги организира формално овие протести да се приклучат и да кажат дека се против начинот на кој досегашната полициско партиска врхушка ја раководи Република Македонија - рече Пендаровски.

Тој рече дека ќе почнат со активностите на натпартиската граѓанска коалиција на 17. мај и ќе продолжат да протестираат се до падот на оваа Влада и до формирањето на преодна влада.

- Оваа коалиција која денеска ја промовираме нема да биде на трајни основи, нема да трае вечно туку ќе трае до формирањето на преодна влада. Основната работа во оваа повелба е дека не станува збор за битка за власт на две политички партии туку станува збор за битка на целиот слободоумен народ, на сите слободоумни граѓани наспроти неколкумина луѓе во врвот на најголемата партија во власта - рече Пендаровски.



http://plusinfo.mk/vest/25085/video-se-formira-natpartiska-gragjanska-koalicija-so-aktivnosti-pocnuva-na-17-maj

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

МАСАКАР ВО СКОПЈЕ  - Page 2 Empty Re: МАСАКАР ВО СКОПЈЕ

Пишување by Пат Пет Мај 08 2015, 17:32

Hamad bim Khalifa напиша:kako i kurtoni polneti so pomorandza emajl uljan lak, SE DOZVOLENI!!!!!!!!!!!

Мислам дека ги саботираш протестите со повикување на употреба на неорганска храна. Што, зар не можеше расипан сок од портокал, од поефтините?
Пат
Пат

Број на мислења : 252
Join date : 2015-04-04

Вратете се на почетокот Go down

МАСАКАР ВО СКОПЈЕ  - Page 2 Empty Re: МАСАКАР ВО СКОПЈЕ

Пишување by Hamad bim Khalifa Пет Мај 08 2015, 17:35

Se prifakja: Namesto neorgansko polnenje na kurtonite dozvoleno e zamena so organski praznenja takanareceni - fekalii !
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

МАСАКАР ВО СКОПЈЕ  - Page 2 Empty Re: МАСАКАР ВО СКОПЈЕ

Пишување by osa Пет Мај 08 2015, 17:55

трендафил напиша:
Тео напиша:
Da vi se pluknam vo chlenstvoto koe se prodava na koj shto kje stigne...Zatoa takvi kako vas ne ni trebaat...I drzhavata na makedonskiot narod, steknata so krv na generacii borci za nezavisna Makedonija ja prodadovte za svoi lichni interesi...I nemoj da lazhesh...Prochistuvanjeto i kontrolata na spisocite na glasachi se pod direktna kontrola na mvro...
ЗНам дека на тебе ти требаат само тие што веруваат дека Засев е црпнат од нива во Муртино. Дали сакаш да кажеш дека како непотребни мене и другите што не веруваат во таа приказна предвидувате да не убиете или да не протерате од државата? Ајде да го употребам насловот од темата. Мислите ли да извршите МАСАКАР врз сите неистомисленици?


ако може да ми кажеш со што да ве масакрираме ?...ај бре немој да браниш што не се брани ,сите ти се смеат !
ние не сме убијци ! дај еден доказ кај што се закануваме дека и ти и твоите деца и женати ке завршите во ЕНДЕК

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16552
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

МАСАКАР ВО СКОПЈЕ  - Page 2 Empty Re: МАСАКАР ВО СКОПЈЕ

Пишување by osa Саб Мај 09 2015, 02:26

dali nekoj ima informacii shto pravele decata na gujo koga mu vikale ubiec i lopov ...sigurno znaat shto e toa L O P O V I U B I E C .....kako li samo ke im objasni?

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16552
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

МАСАКАР ВО СКОПЈЕ  - Page 2 Empty Re: МАСАКАР ВО СКОПЈЕ

Пишување by osa Саб Мај 09 2015, 02:27

izgleda ke im kaze deka toa shto vikaat vazi za Branko i za LJubcho ,a ne za nego ?!

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16552
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

МАСАКАР ВО СКОПЈЕ  - Page 2 Empty Re: МАСАКАР ВО СКОПЈЕ

Пишување by Hamad bim Khalifa Саб Мај 09 2015, 06:27

osa напиша:dali nekoj ima informacii shto pravele decata na gujo koga mu vikale ubiec i lopov ...sigurno znaat shto e toa L O P O V    I  U B I E C .....kako li samo ke im objasni?

Ubavo prashanje!
Borkica sigorno im objasnila deka UBIEC i LOPOV se misli na cickoto koj pravi kebapi kaj destan!?!?!

Tuku da se badovrzev na tvoeto prashanje..... kako li i e na Borkica koga legnuva sekoja vecer so covek kogo narodot go smeta za ubiec i lopov ?!?! Ili i taa - GJON ?
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

МАСАКАР ВО СКОПЈЕ  - Page 2 Empty Re: МАСАКАР ВО СКОПЈЕ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот