Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ЗАЕВ ВО СОФИЈА

Go down

ЗАЕВ ВО СОФИЈА  Empty ЗАЕВ ВО СОФИЈА

Пишување by osa on Сре Јун 21, 2017 2:01 pm

Заев: Лидерски е да потврдиме дека историјата треба да не сплотува, а не да не разделува

21.06.2017 | 12:49МакедонијаПрочитано: 2315
Детали од договорот за соработка меѓу Македонија и Бугарија кој треба да се потпише на 2 август засега нема да објавуваат, изјави премиерот Зоран Заев на прес конференцијата по вчерашните средби со бугарскиот премиер Бојко Борисов.

Во однос на реакциите на дел од јавноста која смета дека ваквата најава може да биде спорна и на штета на Македонија, Заев порача дела лидерски е да се се преземаат чекори за европска Македонија и дека дебатата за тоа чиј цар е Самоил ќе биде вечна.

„Лидерски е отворено да се потврди дека споделуваме зедничко минато, лидерски е да потврдиме дека историјата треба да не сплотува, а не да не разделува“, рече Заев.


_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15932
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ВО СОФИЈА  Empty Re: ЗАЕВ ВО СОФИЈА

Пишување by OPOZICIONER on Сре Јун 21, 2017 9:38 pm

mnogu dobra analiza na profesor Frchkovski na 24 televizija ,veli nema shto da se ubeduvame dali postoime ili ne ,nie sami znaeme deka postoime ,ova e samo mal del od negovoto izlaganje
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 812
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ВО СОФИЈА  Empty Re: ЗАЕВ ВО СОФИЈА

Пишување by nino on Сре Јун 21, 2017 10:17 pm

предавник

nino

Број на мислења : 266
Join date : 2017-06-05

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ВО СОФИЈА  Empty Re: ЗАЕВ ВО СОФИЈА

Пишување by PRVOBOREC on Сре Јун 21, 2017 10:32 pm

Небањат изледа ти си бил еден од оние што Фрчко им удри клоца в г`з на паркингот штом толку го мразиш.

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1284
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ВО СОФИЈА  Empty Re: ЗАЕВ ВО СОФИЈА

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот