Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

КОЗА НОСТРА ВЕСТИ :)

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

КОЗА НОСТРА ВЕСТИ :) - Page 2 Empty Re: КОЗА НОСТРА ВЕСТИ :)

Пишување by Гостин on Сре Апр 27, 2016 12:19 pm

МВР: Домаќинките кои ќе ги вапсаат јајцата шарено ќе бидат повикани на информативен разговор

КОЗА НОСТРА ВЕСТИ :) - Page 2 Sareni-veligdenski-jajca

Заменик-министерот за внатрешни работи Чавков и поглаварот на МПЦ г.г. Стефан упатија заеднички апел до сите православни верници да ги вапсаат велигденските јајца исклучиво во црвена боја. Чавков додаде дека домаќинките што ќе ја напуштат оваа вековна традиција и ќе си дадат слобода да бојат во повеќе бои ќе бидат повикани на информативен разговор.

– Имаме поставено камери во секоја кујна по домаќинствата. Внимавајте како вапсате – предупреди Чавков.

Од своја страна, пак, архиепископот рече дека црквата не сака да се меша во политика и во други световни нешта, ами единствено е заинтересирана за божји и свети работи.

– Да не се сквернават свети Никола и свети Ѓорге, да не се кршат и вапсуваат објекти, туку јајца, да живееме сложно и во мир со криминалците кои се наши браќа – повика поглаварот г.г. Стефан.

http://www.kozanostra.net/mvr-domakinkite-koi-ke-gi-vapsaat-jajtsata-shareno-ke-bidat-povikani-na-informativen-razgovor/

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

КОЗА НОСТРА ВЕСТИ :) - Page 2 Empty Re: КОЗА НОСТРА ВЕСТИ :)

Пишување by Гостин on Сре Aвг 24, 2016 10:48 pm

Статусот на Талевски кој ги воодушеви битолчани

КОЗА НОСТРА ВЕСТИ :) - Page 2 Talevski_FB

http://www.kozanostra.net/statusot-na-talevski-koj-gi-voodushevi-bitolchani/

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

КОЗА НОСТРА ВЕСТИ :) - Page 2 Empty Re: КОЗА НОСТРА ВЕСТИ :)

Пишување by Гостин on Сре Aвг 24, 2016 10:49 pm

Првиот фејсбук статус на новиот евроамбасадор Самуел Жбогар

КОЗА НОСТРА ВЕСТИ :) - Page 2 Fb_zbogar

http://www.kozanostra.net/prviot-fejsbuk-status-na-noviot-evroambasador-samuel-zhbogar/

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

КОЗА НОСТРА ВЕСТИ :) - Page 2 Empty Re: КОЗА НОСТРА ВЕСТИ :)

Пишување by Гостин on Сре Aвг 24, 2016 10:50 pm

Ставот на граѓаните за новото задолжување

КОЗА НОСТРА ВЕСТИ :) - Page 2 2vwu5ix

http://www.kozanostra.net/stavot-na-graganite-za-novoto-zadolzhuvane/

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

КОЗА НОСТРА ВЕСТИ :) - Page 2 Empty Re: КОЗА НОСТРА ВЕСТИ :)

Пишување by Гостин on Сре Aвг 24, 2016 10:52 pm

Ставревски побара помош преку Фејсбук, Бонева и Талевски му помогнаа

КОЗА НОСТРА ВЕСТИ :) - Page 2 Sqppmr

http://www.kozanostra.net/stavrevski-pobara-pomosh-preku-fejsbuk-boneva-i-talevski-mu-pomognaa/

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

КОЗА НОСТРА ВЕСТИ :) - Page 2 Empty Re: КОЗА НОСТРА ВЕСТИ :)

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот